Arizona DanceSport Festival 2021 

Arizona DanceSport Festival - Session 1 - Friday Matinee



Heat 1 [08:00AM] Country Waltz
Closed Bronze
_1_ L-B3 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_1_ G-S2 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 2 [08:01AM] Country Eastern Swing
Closed Bronze
_1_ L-B3 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

_1_ G-S2 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 3 [08:03AM] C'Boy Cha Cha
Closed Bronze
_1_ L-B3 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

_1_ G-S2 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 4 [08:04AM] Closed Bronze Country West Coast Swing
_1_ L-B1 206 Angie Trujillo Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

_1_ L-B3 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

Heat 5 [08:06AM] Polka
Closed Bronze
_1_ L-B3 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Open
_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 6 [08:07AM] Arizona 2-Step
Closed Bronze
_1_ L-B1 206 Angie Trujillo Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

_1_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

Heat 7 [08:09AM] Closed Bronze Texas 2-Step
_1_ L-B1 206 Angie Trujillo Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

_1_ G-S2 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 8 [08:10AM] Closed Bronze Country Waltz
_1_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ

_2_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 222 Mary Arnold Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_X_ L-S1 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_1_ G-S1 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 9 [08:12AM] Country Eastern Swing
Closed Bronze
_2_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 222 Mary Arnold Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ G-S1 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 10 [08:13AM] C'Boy Cha Cha
Closed Bronze
_2_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 222 Mary Arnold Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ G-S1 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 11 [08:15AM] Country West Coast Swing
Closed Bronze
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_X_ L-S1 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 12 [08:16AM] Polka
Closed Bronze
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Open
_1_ G-C3 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 13 [08:18AM] Arizona 2-Step
Closed Bronze
_1_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ

_1_ L-C1 222 Mary Arnold Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_X_ L-S1 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ
Open
_1_ L-B3 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

Heat 14 [08:19AM] Texas 2-Step
Closed Bronze
_X_ L-S1 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_1_ G-S1 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ
Open
_1_ L-B3 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

Heat 15 [08:21AM] Closed Silver Country West Coast Swing
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

_X_ L-S1 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

Heat 16 [08:22AM] Open Country West Coast Swing
_1_ L-B1 206 Angie Trujillo Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

_1_ G-C3 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 17 [08:24AM] Arizona 2-Step
Closed Bronze
_1_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open
_1_ L-B1 206 Angie Trujillo Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

_1_ G-C3 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 18 [08:25AM] Open Texas 2-Step
_1_ L-B1 206 Angie Trujillo Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_X_ L-S2 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

Heat 19 [08:27AM] Open Country Waltz
_1_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ

_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

_1_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 20 [08:28AM] Open Country Eastern Swing
_1_ L-B2 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ


Heat 21 [08:30AM] C'Boy Cha Cha
Closed Bronze
_1_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open
_1_ L-B2 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ


Heat 22 [08:31AM] Country West Coast Swing
Closed Silver
_X_ L-S2 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Open
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 23 [08:33AM] Arizona 2-Step
Closed Silver
_X_ L-S2 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Open
_1_ L-B2 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ

_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 24 [08:34AM] Texas 2-Step
Closed Silver
_X_ L-S2 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Open
_1_ L-B2 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 25 [08:36AM] Country Waltz
Closed Silver
_X_ L-S2 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Open
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

Heat 26 [08:37AM] Open Country Eastern Swing
_1_ L-B3 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 27 [08:39AM] Open C'Boy Cha Cha
_1_ L-B3 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 28 [08:40AM] Open Country Eastern Swing
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ G-C3 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 29 [08:42AM] Open C'Boy Cha Cha
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ G-C3 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 30 [08:43AM] Open Polka
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

[08:45AM] Awards - Country-Western Single Dance (Heats 1 - 30)

Heat 31 [08:50AM] Open Country Western 2-Dance (W/TS)
_2_ L-C 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

Heat 32 [08:53AM] Open Country Western 3-Dance (SW/CC/PO)
_1_ L-B 206 Angie Trujillo Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

_1_ L-C 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-C 221 Teresa Anderson Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ

[08:58AM] Awards - Country-Western Multi-Dance Championship (Heats 31 -32)

Heat 33 [09:05AM] Waltz
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-J1 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_X_ L-S1 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

Heat 34 [09:07AM] Tango
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-J1 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_X_ L-S1 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

Heat 35 [09:08AM] Closed Intermediate Bronze Foxtrot
_X_ L-S1 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

Heat 36 [09:10AM] Quickstep
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-J1 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 37 [09:11AM] Waltz
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-J2 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Full Bronze
_X_ L-S1 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ


Heat 38 [09:13AM] Tango
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-J2 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Full Bronze
_X_ L-S1 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ


Heat 39 [09:14AM] Closed Full Bronze Foxtrot
_X_ L-S1 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

Heat 40 [09:16AM] Quickstep
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-J2 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 41 [09:17AM] Closed Intermediate Bronze Waltz
_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 42 [09:19AM] Closed Intermediate Bronze Tango
_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 43 [09:20AM] Closed Intermediate Bronze Foxtrot
_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 44 [09:22AM] Closed Intermediate Bronze Quickstep
_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 45 [09:23AM] Closed Intermediate Bronze Waltz
_1_ L-J1 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 46 [09:25AM] Closed Intermediate Bronze Tango
_1_ L-J1 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 47 [09:26AM] Closed Intermediate Bronze Quickstep
_1_ L-J1 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 48 [09:28AM] Closed Intermediate Bronze Waltz
_1_ L-J2 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 49 [09:29AM] Closed Intermediate Bronze Tango
_1_ L-J2 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 50 [09:31AM] Closed Intermediate Bronze Quickstep
_1_ L-J2 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 51 [09:32AM] Closed Full Bronze Waltz
_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 52 [09:34AM] Closed Full Bronze Tango
_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 53 [09:35AM] Closed Full Bronze Foxtrot
_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 54 [09:37AM] Closed Full Bronze Quickstep
_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

[09:38AM] Awards - International Ballroom Single Dance (Heats 33 -54)

Heat 55 [09:43AM] Bronze Closed International Ballroom Championship (W/T/QS)
_X_ L-C 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 56 [09:48AM] Bronze Closed International Ballroom Championship (W/T/QS)
_1_ L-JR 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

[09:53AM] Awards - International Ballroom Multi-Dance (Heats 55 -56)

Heat 1 [09:58AM] Bronze Solo "Another One Bites the Dust"
_1_[95.2] L-C Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ

Heat 2 [10:01AM] Bronze Solo "All These Things"
_1_[98.2] L-B Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 3 [10:04AM] Bronze Solo "Human"
_1_[97.2] L-B Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ

Heat 5 [10:07AM] Bronze Solo "Lemon Tree"
_1_[96.0] L-C Teddylen Guffey Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 6 [10:10AM] Silver Solo "Take a Lead"
_1_[97.4] L-B Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 7 [10:13AM] Silver Solo "Let Me Hurt"
_1_[98.6] L-B Stacey Daigle Kayla Daigle Ahwatukee, AZ


Heat 1 [10:16AM] Bronze Novelty "Night Train"
_1_[96.6] G-B Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ


Solo 1 [10:19AM] Bronze Showcase "One"
_1_[97.8] L-B Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
Manny Carmona

Solo 2 [10:22AM] Bronze Showcase "Cruella"
_1_[98.2] L-B Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Manny Carmona

Solo 3 [10:25AM] Bronze Showcase "Miracle"
_1_[96.4] L-C Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
Frank Helsell

Solo 4 [10:28AM] Bronze De La Luz Showcase
_1_[96.6] L-C Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
Manny Carmona

Solo 5 [10:31AM] Bronze Showcase "Bring It On: Attention" Showcase
_1_[99.0] L-B Melanie Herring Darren Franco Ahwatukee, AZ
Manny Carmona

[10:34AM] Awards - Solo, Novelty, Showcase
[10:39AM] General Dancing

Heat 57 [10:49AM] American Waltz
Closed Beginner
_1_ L-A1 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
_X_ L-C3 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B1 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
_2_ L-B1 229 Sara McDermott Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_2_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B1 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] G-A3* 223 Richard Lebeau Polina Riabovil North Scottsdale, AZ

Heat 58 [10:51AM] American Tango
Closed Beginner
_1_ L-A1 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_X_ L-C3 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B1 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
_3_ L-B1 229 Sara McDermott Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B1 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] G-A3* 223 Richard Lebeau Polina Riabovil North Scottsdale, AZ

Heat 59 [10:52AM] American Foxtrot
Closed Beginner
_1_ L-A1 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Bronze
_2_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
_X_ L-C3 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B1 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
_3_ L-B1 229 Sara McDermott Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_2_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B1 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] G-A3* 223 Richard Lebeau Polina Riabovil North Scottsdale, AZ

Heat 60 [10:54AM] American Viennese Waltz
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Intermediate Bronze
_2_ L-B1 229 Sara McDermott Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B1 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 61 [10:55AM] American Waltz
Closed Beginner
_1_ L-A2 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Senior Bronze
_4_ L-B3 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-B3 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
_3_ L-B3 231 Teddylen Guffey Anton Silantev Paradise Valley, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-C2* 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
_1_[95.0] L-C2* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_[95.0] L-C2* 233 Mary Arnold Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

Heat 62 [10:57AM] American Tango
Closed Beginner
_1_ L-A2 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Senior Bronze
_4_ L-B3 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_3_ L-B3 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
_2_ L-B3 231 Teddylen Guffey Anton Silantev Paradise Valley, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-C2* 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
_1_[95.0] L-C2* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_[95.0] L-C2* 233 Mary Arnold Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

Heat 63 [10:58AM] American Foxtrot
Closed Beginner
_1_ L-A2 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Senior Bronze
_3_ L-B3 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_3_ L-B3 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
_2_ L-B3 231 Teddylen Guffey Anton Silantev Paradise Valley, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-C2* 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
_1_[95.0] L-C2* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_[95.0] L-C2* 233 Mary Arnold Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

Heat 64 [11:00AM] American Viennese Waltz
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Gold
_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-C2* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_[95.0] L-C2* 233 Mary Arnold Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

Heat 65 [11:01AM] American Waltz
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open Intermediate Bronze
_2_ L-B2 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
_3_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-C2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] G-A2* 223 Richard Lebeau Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Silver
_3_ L-B2 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_2_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 66 [11:03AM] American Tango
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open Intermediate Bronze
_2_ L-B2 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
_3_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-C2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] G-A2* 223 Richard Lebeau Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Silver
_3_ L-B2 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_2_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 67 [11:04AM] American Foxtrot
Open Intermediate Bronze
_2_ L-B2 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
_3_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-C2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[96.0] G-A2* 223 Richard Lebeau Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Silver
_3_ L-B2 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_2_ L-B2 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 68 [11:06AM] American Viennese Waltz
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-C1 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

_X_ L-S1 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Intermediate Silver
_3_ L-B2 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_2_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 69 [11:07AM] American Waltz
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A1 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Preliminary Bronze
_3_ G-C1 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-C1 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_3_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C1 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
_1_ L-C1 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Full Bronze
_X_ L-S2 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

Heat 70 [11:09AM] American Tango
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A1 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Preliminary Bronze
_2_ G-C1 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_3_ G-C1 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_2_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-C1 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ

Open Full Bronze
_X_ L-S2 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

Heat 71 [11:10AM] American Foxtrot
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A1 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Preliminary Bronze
_2_ G-C1 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_3_ G-C1 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_3_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C1 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
_1_ L-C1 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Full Bronze
_X_ L-S2 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

Heat 72 [11:12AM] American Viennese Waltz
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-C1 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Bronze
_X_ L-S2 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

Heat 73 [11:13AM] American Waltz
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A2 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Bronze
_2_ L-C2 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
_1_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Full Bronze
_2_ L-B2 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_3_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Full Silver
_2_ L-B2 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-C2 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ

Heat 74 [11:15AM] American Tango
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A2 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Bronze
_3_ L-C2 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
_2_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Full Bronze
_2_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Full Silver
_2_ L-B2 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-C2 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ

Heat 75 [11:16AM] American Foxtrot
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A2 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Bronze
_2_ L-C2 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
_1_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Full Bronze
_2_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-B3* 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Full Silver
_2_ L-B2 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-C2 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ

Heat 76 [11:18AM] American Viennese Waltz
Closed Intermediate Bronze
_2_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B2 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Full Silver
_1_ L-B2 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 77 [11:19AM] American Waltz
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-A1 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-C2 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-B3 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ

_2_ L-C1 229 Sue Webb Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-C1 231 Teddylen Guffey Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 78 [11:21AM] American Tango
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-A1 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-C2 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-B3 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Bronze
_2_ L-C1 229 Sue Webb Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-C1 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Bronze Proficiency

Heat 79 [11:22AM] American Foxtrot
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-A1 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-C2 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-B3 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Bronze
_2_ L-C1 229 Sue Webb Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-C1 233 Teddylen Guffey Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_3_ L-C1 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 80 [11:24AM] American Viennese Waltz
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B3 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C1 229 Sue Webb Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ


Heat 81 [11:25AM] American Waltz
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-A2 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B2 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-B2 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B3 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C1 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
Open
_2_ L-B2 215 Angie Trujillo Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 82 [11:27AM] American Tango
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-A2 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B2 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-B2 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C1 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
Open
_2_ L-B2 215 Angie Trujillo Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 83 [11:28AM] American Foxtrot
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-A2 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B2 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-B2 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B3 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C1 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
Open
_2_ L-B2 215 Angie Trujillo Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 84 [11:30AM] American Viennese Waltz
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B2 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C1 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
Open
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 85 [11:31AM] American Waltz
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-A2 223 Richard Lebeau Polina Riabovil North Scottsdale, AZ

_1_ L-A3 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-A3 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_2_ L-B3 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] G-C1* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

Heat 86 [11:33AM] American Tango
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-A2 223 Richard Lebeau Polina Riabovil North Scottsdale, AZ

_1_ L-A3 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-A3 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_2_ L-B3 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[96.0] G-C1* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

Heat 87 [11:34AM] American Foxtrot
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-A2 223 Richard Lebeau Polina Riabovil North Scottsdale, AZ

_1_ L-A3 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-A3 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_2_ L-B3 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] G-C1* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

Heat 88 [11:36AM] American Viennese Waltz
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 89 [11:37AM] American Waltz
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-A3 223 Richard Lebeau Polina Riabovil North Scottsdale, AZ

_2_ L-B2 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

_2_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-C1 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C1 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Open
_1_ L-B1 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 90 [11:39AM] American Tango
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-A3 223 Richard Lebeau Polina Riabovil North Scottsdale, AZ

_1_ L-B2 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_2_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-C1 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ

Open Intermediate Bronze
_1_ G-C1 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Open
_1_ L-B1 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 91 [11:40AM] American Foxtrot
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-A3 223 Richard Lebeau Polina Riabovil North Scottsdale, AZ

_1_ L-B2 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-B2 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

_2_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-C1 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C1 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Open
_1_ L-B1 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 92 [11:42AM] American Viennese Waltz
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-C2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Open Full Silver
_1_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-B3 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
Open
_1_ L-B1 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 93 [11:43AM] American Waltz
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Silver
_1_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-B3 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

Heat 94 [11:45AM] American Tango
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Silver
_1_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-B3 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

Heat 95 [11:46AM] American Foxtrot
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Silver
_1_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-B3 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

Heat 96 [11:48AM] American Waltz
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-B1 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_2_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L-B3 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_2_ L-B3 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open Full Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ
Closed Intermediate Gold
_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 97 [11:49AM] American Tango
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-B1 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_2_ L-B3 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open Full Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ
Closed Intermediate Gold
_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 98 [11:51AM] American Foxtrot
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-B1 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_2_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L-B3 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_2_ L-B3 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open Full Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ
Closed Intermediate Gold
_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 99 [11:52AM] American Viennese Waltz
Closed Senior Bronze
_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_2_ L-B3 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open Full Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ
Closed Intermediate Gold
_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 100 [11:54AM] American Waltz
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-B2 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Intermediate Bronze
_2_ L-B2 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Intermediate Bronze
_X_ L-S2 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Open Full Bronze
_2_ L-B3 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[96.0] G-C3* 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver

Heat 101 [11:55AM] American Tango
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-B2 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Intermediate Bronze
_2_ L-B2 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Intermediate Bronze
_X_ L-S2 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Open Full Bronze
_2_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open Intermediate Silver
Bronze Proficiency
_1_[94.0] G-C3* 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 102 [11:57AM] American Foxtrot
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-B2 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Intermediate Bronze
_2_ L-B2 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Intermediate Bronze
_X_ L-S2 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open Intermediate Silver
Bronze Proficiency
_1_[95.0] G-C3* 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 103 [11:58AM] American Viennese Waltz
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Intermediate Bronze
_X_ L-S2 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B1 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 104 [12:00PM] American Waltz
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Senior Bronze
_2_ L-C1 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 231 Teddylen Guffey Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Full Silver
_1_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
Open Full Silver
_2_ L-B2 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-C1* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_[94.0] L-C1* 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

Heat 105 [12:01PM] American Tango
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Senior Bronze
_2_ L-C1 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 231 Teddylen Guffey Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B3 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Silver
_1_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
Open Full Silver
_2_ L-B2 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-C1* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 106 [12:03PM] American Foxtrot
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Senior Bronze
_2_ L-C1 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 231 Teddylen Guffey Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Full Silver
_1_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
Open Full Silver
_2_ L-B2 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-C1* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_[96.0] L-C1* 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

Heat 107 [12:04PM] American Viennese Waltz
Closed Full Bronze
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Silver
_1_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
Open Full Silver
_2_ L-B2 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-C1* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 108 [12:06PM] American Waltz
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-C3 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-A3 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
_2_ L-A3 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Full Bronze
_2_ L-B2 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Beginner Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Open Full Silver
_1_ L-C1 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

Heat 109 [12:07PM] American Tango
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-C3 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-A3 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
_2_ L-A3 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Full Bronze
_2_ L-B2 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Beginner Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Open Full Silver
_1_ L-C1 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

Heat 110 [12:09PM] American Foxtrot
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-C3 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-A3 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
_2_ L-A3 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Full Bronze
_2_ L-B2 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Beginner Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Open Full Silver
_1_ L-C1 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

Heat 111 [12:10PM] American Viennese Waltz
Closed Full Bronze
_2_ L-B2 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ G-B3 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Beginner Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Open Full Silver
_1_ L-C1 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

Heat 112 [12:12PM] American Waltz
Closed Preliminary Bronze
_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_2_ L-B1 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ L-C1 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Open Intermediate Gold
_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] G-B3* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

Heat 113 [12:13PM] American Tango
Closed Preliminary Bronze
_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_2_ L-B1 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ L-C1 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Gold
_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] G-B3* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

Heat 114 [12:15PM] American Foxtrot
Closed Preliminary Bronze
_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_2_ L-B1 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ L-C1 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] G-B3* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Gold
_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 115 [12:16PM] Open Intermediate Bronze American Viennese Waltz
_2_ G-B3 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

[12:18PM] Awards - American Smooth Single DAnce ( Heats 57 - 115)
[12:24PM] Lunch Break (Dance Floor Open for Practice)
Heat 116 [12:54PM] American Waltz
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-A1 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-A3 223 Richard Lebeau Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ AC-A 240 Matthew Hanisch Lauren Cross Arcadia, AZ (Francis Aprile)

_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ L-C1 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B1 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 117 [12:55PM] American Tango
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-A1 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-A3 223 Richard Lebeau Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ AC-A 240 Matthew Hanisch Lauren Cross Arcadia, AZ (Francis Aprile)

_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ L-C1 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B1 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 118 [12:57PM] American Foxtrot
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-A1 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-A3 223 Richard Lebeau Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ AC-A 240 Matthew Hanisch Lauren Cross Arcadia, AZ (Francis Aprile)

_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ L-C1 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B1 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 119 [12:58PM] American Viennese Waltz
Open Intermediate Bronze
_2_ G-B2 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

Heat 120 [01:00PM] American Waltz
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-A2 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

_1_ G-C2 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A3 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_X_ L-S2 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-C1 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 121 [01:01PM] American Tango
Closed Preliminary Bronze
_1_ AC-AM-B 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-A2 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

_1_ G-C2 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A3 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_X_ L-S2 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-C1 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 122 [01:03PM] American Foxtrot
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-A2 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

_1_ G-C2 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A3 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_X_ L-S2 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-C1 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 123 [01:04PM] American Waltz
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ

_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Senior Bronze
_X_ L-S1 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-B3* 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

Heat 124 [01:06PM] American Tango
Closed Intermediate Bronze
_1_ AC-AM-B 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Senior Bronze
_X_ L-S1 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

Heat 125 [01:07PM] American Foxtrot
Open Intermediate Bronze
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Senior Bronze
_X_ L-S1 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

Heat 126 [01:09PM] American Waltz
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ

_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_X_ L-S1 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Bronze Proficiency
_1_[97.0] L-B3* 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

Heat 127 [01:10PM] American Tango
Open Intermediate Bronze
_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_X_ L-S1 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Bronze Proficiency
_1_[94.0] AC-AM-B* 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

Heat 128 [01:12PM] American Foxtrot
Open Intermediate Bronze
_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_X_ L-S1 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-B3* 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
Open
_1_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ


Heat 129 [01:13PM] Open Championship American Waltz

_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_4_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-B3 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_2_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 130 [01:15PM] Open Championship American Tango

_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_4_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-B3 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 131 [01:16PM] Open Championship American Foxtrot

_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_4_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-B3 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 132 [01:18PM] Open Championship American Viennese Waltz

_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_5_ G-B3 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_4_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-B3 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_2_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 133 [01:19PM] Open Championship American Waltz
_1_ L-B1 229 Sara McDermott Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_2_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 134 [01:21PM] Open Championship American Tango
_1_ L-B1 229 Sara McDermott Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_2_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 135 [01:22PM] Open Championship American Foxtrot
_1_ L-B1 229 Sara McDermott Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_2_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 136 [01:24PM] Open Championship American Viennese Waltz
_1_ L-B1 229 Sara McDermott Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_2_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 137 [01:25PM] Open Championship American Waltz
_2_ L-A3 214 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_1_ L-A3 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_3_ L-C1 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-C1 229 Sue Webb Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-C1 231 Teddylen Guffey Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 138 [01:27PM] Open Championship American Tango
_2_ L-A3 214 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_1_ L-A3 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_2_ L-C1 229 Sue Webb Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-C1 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 139 [01:28PM] Open Championship American Foxtrot
_2_ L-A3 214 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_1_ L-A3 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ L-C1 229 Sue Webb Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_2_ L-C1 233 Teddylen Guffey Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

Heat 140 [01:30PM] Open Championship American Viennese Waltz
_2_ L-A3 214 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_1_ L-A3 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ L-C1 229 Sue Webb Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

[01:31PM] Awards - American Smooth Single Dance Championship (Heats 116 - 140)

Heat 141 [01:39PM] Closed Bronze American Smooth Championship (W/T/F)
_1_ L-A 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_2_ L-A 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_4_ L-C 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ G-C 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_3_ G-C 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ L-C 231 Teddylen Guffey Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 142 [01:44PM] Closed Bronze American Smooth Championship (W/T/F)
_1_ G-S2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ G-S2 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ

_1_ AC-A 240 Matthew Hanisch Lauren Cross Arcadia, AZ (Francis Aprile)

Heat 143 [01:49PM] Closed Bronze American Smooth Championship (W/T/F)
_2_ L-B 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_5_ G-B 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_6_ G-B 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_4_ G-B 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_ L-B 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_3_ L-B 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

Heat 144 [01:53PM] Closed Bronze American Smooth Championship (W/T/F)
_4_ L-S1 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_5_ L-S1 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
_3_ L-S1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_6_ G-S1 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
_X_ L-S1 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
_1_ L-S1 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
_2_ L-S1 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 145 [01:58PM] Closed Silver American Smooth Championship (W/T/F/VW)
_1_ L-B 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-B 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 146 [02:05PM] Gentlemen Closed American Smooth Championship (W/T/F)
_1_ G-A 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ

_2_ G-C 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_ G-C 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

[02:09PM] Awards - American Smooth Multi-Dance Championship (Heats 141 - 146)

Heat 147 [02:19PM] American Pro-Am 6-Dance Championship A - Waltz
_1_ L- 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 148 [02:21PM] American Pro-Am 6-Dance Championship A - Tango
_1_ L- 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 149 [02:23PM] American Pro-Am 6-Dance Championship A - Foxtrot
_1_ L- 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ


Heat 150 [02:25PM] American Pro-Am 6-Dance Championship B - Waltz
_3_ G- 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_4_ G- 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_2_ L- 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L- 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 151 [02:27PM] American Pro-Am 6-Dance Championship B - Tango
_3_ G- 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_4_ G- 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_1_ L- 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_2_ L- 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 152 [02:28PM] American Pro-Am 6-Dance Championship B - Foxtrot
_3_ G- 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_4_ G- 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_2_ L- 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L- 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ


Heat 153 [02:30PM] American Pro-Am 6-Dance Championship C - Waltz
_2_ G- 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_1_ L- 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 154 [02:32PM] American Pro-Am 6-Dance Championship C - Tango
_2_ G- 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_1_ L- 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 155 [02:34PM] American Pro-Am 6-Dance Championship C - Foxtrot
_1_ G- 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ L- 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ


Heat 156 [02:36PM] Rising Star Open American Smooth Championship (W/T/FT)
_3_ L-B 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
_5_ G-B 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_4_ L-B 229 Sara McDermott Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-B 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_2_ L-B 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

Heat 157 [02:40PM] Rising Star Open American Smooth Championship (W/T/FT)
_1_ L-C 229 Sue Webb Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

_1_ G-S2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 158 [02:45PM] Gentlemen Open American Smooth Championship (W/T/F/VW)
_1_ G-C 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

[02:52PM] Awards - American Smooth Multi-Dance Championship (Heats 156 - 158)

Heat 159 [02:59PM] American Pro-Am 9-Dance Championship B - Waltz
_4_ G- 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ L- 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_3_ L- 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L- 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 160 [03:00PM] American Pro-Am 9-Dance Championship B - Tango
_4_ G- 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ L- 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_3_ L- 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L- 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 161 [03:02PM] American Pro-Am 9-Dance Championship B - Foxtrot
_4_ G- 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_3_ L- 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_2_ L- 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L- 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 162 [03:04PM] American Pro-Am 9-Dance Championship B - Viennese Waltz
_4_ G- 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_3_ L- 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_2_ L- 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L- 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

9-Dance Awards will be presented during the Saturday Evening Session

Heat 163 [03:06PM] Open American Smooth Championship (W/T/F/VW)
_1_ L-A 214 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_1_ L-A 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ L-C 229 Sue Webb Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

_1_ G-S2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 164 [03:12PM] Open American Smooth Championship (W/T/F/VW)
_6_ G-B 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_ L-B 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_5_ L-B 229 Sara McDermott Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_3_ L-B 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_4_ L-B 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_2_ L-B 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ


Heat 165 [03:18PM] Closed Bronze American Smooth Scholarship (W/T/F)
_2_ L-A 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-A 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_3_ L-C 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ G-C 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_1_ L-C 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 166 [03:23PM] Closed Bronze American Smooth Scholarship (W/T/F)
_4_ L-B 210 Stacey Culver Darren Franco Ahwatukee, AZ
_5_ G-B 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ L-B 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L-B 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_3_ L-B 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ


Heat 168 [03:28PM] Open American Smooth Scholarship (W/T/F/VW)
_2_ L-A 214 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_1_ L-A 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 169 [03:34PM] Open American Smooth Scholarship (W/T/F/VW)
_3_ L-B 229 Jill Merrion Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_2_ L-B 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L-B 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ


[03:41PM] Awards - American Smooth Multi-Dance Championship and Scholarship (Heats 163 - 169)

Arizona DanceSport Festival - Session 2 - Friday Evening


[06:30PM] Parade of Studios
Heat 170 [06:45PM] Merengue
Closed Beginner
_1_ G-A 220 Harikath Kadhanagal Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-C1 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-A3 218 Stacey Daigle Mariya Ilchenko Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[96.0] L-C2* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 171 [06:46PM] Bronze Proficiency Paso Doble
_1_[94.0] L-C2* 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ

Heat 172 [06:48PM] Salsa
Closed Beginner
_1_ G-A 220 Harikath Kadhanagal Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
Closed Preliminary Bronze
_2_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L-B3 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

_3_ G-C1 209 Ken Foisset Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ
_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-C1 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Senior Bronze
_X_ L-C1 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 231 Teddylen Guffey Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-A3 218 Stacey Daigle Mariya Ilchenko Ahwatukee, AZ

Heat 173 [06:49PM] Hustle
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_2_ L-B3 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-C1 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Senior Bronze
_X_ L-C1 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 231 Teddylen Guffey Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-A3 218 Stacey Daigle Mariya Ilchenko Ahwatukee, AZ

Heat 174 [06:51PM] Bachata
Closed Beginner
_1_ G-A 220 Harikath Kadhanagal Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-C1 231 Teddylen Guffey Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-A3 218 Stacey Daigle Mariya Ilchenko Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-C2* 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
_1_[95.0] L-C2* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_[95.0] AC-AM-B* 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ

Heat 175 [06:52PM] NC 2 Step
Closed Newcomer Bronze
_X_ L-S1 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-C1 231 Teddylen Guffey Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 176 [06:54PM] Closed Intermediate Bronze Argentine Tango
_1_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

Heat 177 [06:55PM] Peabody
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-C1 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-C2* 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ
Closed Intermediate Bronze Peabody
_1_ L-C1 203 Dr. Donna Hamburg Kayla Daigle Ahwatukee, AZ

Heat 178 [06:57PM] Merengue
Closed Beginner
_1_ G-A1 220 Harikath Kadhanagal Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ G-C2 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B2 203 Stacey Daigle Kayla Daigle Ahwatukee, AZ

Heat 179 [06:58PM] West Coast Swing
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B3 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Intermediate Gold
_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ
Full Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 180 [07:00PM] Closed Intermediate Bronze Paso Doble
_1_ L-C2 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ

Heat 181 [07:01PM] Salsa
Closed Beginner
_1_ G-A1 220 Harikath Kadhanagal Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Preliminary Bronze
_2_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ G-C2 209 Ken Foisset Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ
_2_ G-C2 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_2_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L-B3 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Beginner Silver
_1_ L-C1 233 Teddylen Guffey Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
Closed Preliminary Silver
_1_ L-B2 203 Stacey Daigle Kayla Daigle Ahwatukee, AZ

Heat 182 [07:03PM] Hustle
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ G-C2 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_2_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L-B3 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-C2 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
Closed Senior Bronze
_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Beginner Silver
_1_ L-C1 219 Teddylen Guffey Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Preliminary Silver
_1_ L-B1 203 Stacey Daigle Kayla Daigle Ahwatukee, AZ

Heat 183 [07:04PM] Bachata
Closed Beginner
_1_ G-A1 220 Harikath Kadhanagal Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Preliminary Bronze
_2_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

_1_ L-C2 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
Closed Beginner Silver
_1_ L-C1 219 Teddylen Guffey Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Full Silver
_1_ L-C3 215 Teresa Anderson Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 184 [07:06PM] NC 2 Step
Closed Preliminary Bronze
_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Beginner Silver
_1_ L-C1 219 Teddylen Guffey Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

Heat 185 [07:07PM] Argentine Tango
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 186 [07:09PM] Peabody
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-C2 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Closed Intermediate Bronze
_2_ L-C2 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
_1_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B1 206 Angie Trujillo Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-C1 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 187 [07:10PM] Merengue
Closed Beginner
_1_ G-A2 220 Harikath Kadhanagal Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] G-C3* 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 188 [07:12PM] Closed Intermediate Bronze Samba
_1_ G-B2 212 Steve Gallego Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ

_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 189 [07:13PM] West Coast Swing
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B2 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ

_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Open Full Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ
Open Intermediate Gold
_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ
Closed Intermediate Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 190 [07:15PM] Salsa
Closed Beginner
_1_ G-A2 220 Harikath Kadhanagal Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Preliminary Bronze
_2_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_2_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Full Bronze
_2_ L-C1 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
Closed Preliminary Silver
_1_ L-B1 203 Stacey Daigle Kayla Daigle Ahwatukee, AZ
Open Full Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 191 [07:16PM] Hustle
Closed Preliminary Bronze
_2_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-C1 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-C1 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B1 206 Angie Trujillo Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ
Closed Full Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 192 [07:18PM] Bachata
Closed Beginner
_1_ G-A2 220 Harikath Kadhanagal Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-C1 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
Closed Full Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 193 [07:19PM] Argentine Tango
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C1 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 194 [07:21PM] Peabody
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B2 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-C2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 195 [07:22PM] Merengue
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-B1 218 Stacey Daigle Mariya Ilchenko Ahwatukee, AZ

_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-C1 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 196 [07:24PM] West Coast Swing
Closed Preliminary Bronze
_X_ L-C3 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Beginner Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 197 [07:25PM] Salsa
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ

_1_ G-A1 220 Harikath Kadhanagal Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Senior Bronze
_2_ L-B3 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ
Full Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 198 [07:27PM] Hustle
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-B3 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-B3 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
Closed Preliminary Silver
_1_ L-B2 203 Stacey Daigle Kayla Daigle Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 199 [07:28PM] Bachata
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_X_ L-C3 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-B3 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 215 Teresa Anderson Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 200 [07:30PM] Closed Preliminary Bronze NC 2 Step
_X_ L-C3 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

Heat 201 [07:31PM] Closed Preliminary Bronze Argentine Tango
_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ

Heat 203 [07:33PM] Merengue
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C1 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B1 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Beginner Silver
_1_ L-B2 218 Stacey Daigle Mariya Ilchenko Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-C1* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 204 [07:34PM] West Coast Swing
Closed Newcomer Bronze
_X_ L-S1 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B1 206 Angie Trujillo Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ
Closed Intermediate Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 205 [07:36PM] Salsa
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A1 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ

_X_ L-S1 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Preliminary Bronze
_2_ L-B2 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ AC-AM-B 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B1 206 Angie Trujillo Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[97.0] G-A2* 220 Harikath Kadhanagal Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
Closed Beginner Silver
_1_ L-B2 218 Stacey Daigle Mariya Ilchenko Ahwatukee, AZ
_2_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 206 [07:37PM] Hustle
Closed Newcomer Bronze
_X_ L-S1 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-B2 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-B2 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B1 206 Angie Trujillo Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ
Closed Beginner Silver
_1_ L-B2 218 Stacey Daigle Mariya Ilchenko Ahwatukee, AZ
_2_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 207 [07:39PM] Bachata
Closed Newcomer Bronze
_X_ L-S1 219 Anabel Konwiser Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-B2 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ AC-AM-B 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ
Closed Beginner Silver
_1_ L-B2 218 Stacey Daigle Mariya Ilchenko Ahwatukee, AZ
_2_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] G-A2* 220 Harikath Kadhanagal Polina Riabovil North Scottsdale, AZ

_1_[95.0] G-B3* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

_1_[94.0] L-C1* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 209 [07:40PM] Merengue
Closed Newcomer Bronze
_1_ G-A2 220 Harikath Kadhanagal Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 210 [07:42PM] West Coast Swing
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open
_1_ L-B2 206 Angie Trujillo Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 211 [07:43PM] Salsa
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A2 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ

_1_ G-A2 220 Harikath Kadhanagal Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-B1 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_X_ L-C3 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-C1 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ

Heat 212 [07:45PM] Hustle
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-B1 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_X_ L-C3 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ

Heat 213 [07:46PM] Bachata
Closed Newcomer Bronze
_1_ G-A2 220 Harikath Kadhanagal Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-B1 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-C1 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B2 215 Angie Trujillo Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 214 [07:48PM] Open Intermediate Bronze Argentine Tango
_1_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 215 [07:49PM] Merengue
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-A2 220 Harikath Kadhanagal Polina Riabovil North Scottsdale, AZ

_1_ G-C3 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-B2 218 Stacey Daigle Mariya Ilchenko Ahwatukee, AZ

Heat 216 [07:51PM] West Coast Swing
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ

Heat 217 [07:52PM] Salsa
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-A2 220 Harikath Kadhanagal Polina Riabovil North Scottsdale, AZ

_1_ L-A3 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ G-C3 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ AC-AM-B 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-B2 218 Stacey Daigle Mariya Ilchenko Ahwatukee, AZ

_1_ L-B3 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ

Heat 218 [07:54PM] Hustle
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-A3 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ G-C3 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-B2 218 Stacey Daigle Mariya Ilchenko Ahwatukee, AZ

_1_ L-B3 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ

Heat 219 [07:55PM] Bachata
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-A2 220 Harikath Kadhanagal Polina Riabovil North Scottsdale, AZ

_1_ L-A3 201 Stacey Culver Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ AC-AM-B 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B2 215 Angie Trujillo Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-B2 218 Stacey Daigle Mariya Ilchenko Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] G-C1* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

Heat 220 [07:57PM] Samba
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B3 212 Steve Gallego Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ
Closed Beginner Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 221 [07:58PM] West Coast Swing
Closed Preliminary Bronze
_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B3 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-C1 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 222 [08:00PM] Salsa
Closed Preliminary Bronze
_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

_1_ G-C2 209 Ken Foisset Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-B1 218 Stacey Daigle Mariya Ilchenko Ahwatukee, AZ

_1_ G-B3 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 223 [08:01PM] Hustle
Closed Preliminary Bronze
_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-B1 218 Stacey Daigle Mariya Ilchenko Ahwatukee, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 224 [08:03PM] Bachata
Closed Preliminary Bronze
_X_ L-S2 231 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-B1 218 Stacey Daigle Mariya Ilchenko Ahwatukee, AZ

_1_ G-B3 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

Heat 225 [08:04PM] Peabody
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B3 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Open
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 226 [08:06PM] West Coast Swing
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C1 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B1 206 Angie Trujillo Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 227 [08:07PM] Salsa
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Bronze
_2_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 235 Cheryl West Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B1 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B1 206 Angie Trujillo Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 228 [08:09PM] Bachata
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B1 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 229 [08:10PM] Open Full Bronze Peabody
_1_ L-B1 206 Angie Trujillo Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 230 [08:12PM] Bachata
Open Intermediate Bronze
_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ


Heat 231 [08:13PM] Open Championship Salsa
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 232 [08:15PM] Open Championship Hustle
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

Heat 233 [08:16PM] Open Championship Bachata
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 233.5 [08:18PM] Open Championship Peabody
_1_ L-C1 203 Dr. Donna Hamburg Kayla Daigle Ahwatukee, AZ

Heat 234 [08:19PM] Open Championship American Merengue
_1_ L-B2 203 Stacey Daigle Kayla Daigle Ahwatukee, AZ

_1_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 235 [08:21PM] Open Championship West Coast Swing
_1_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 236 [08:22PM] Open Championship Salsa
_1_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ L-C1 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ

Heat 237 [08:24PM] Open Championship Hustle
_1_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ L-C1 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ

[08:25PM] Awards - Alternative Single Dance (Heats 170 - 237)

Heat 238 [08:35PM] Peabody Championship
_1_ L-B 201 Stacey Daigle Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_4_ G-B 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_3_ G-B 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ L-B 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 239 [08:37PM] Peabody Championship
_1_ G-C 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_3_ L-C 203 Dr. Donna Hamburg Kayla Daigle Ahwatukee, AZ
_4_ G-C 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_2_ L-C 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ

[08:39PM] Awards - Peabody Championship
[08:44PM] General Dancing

Pro heat 1 [08:59PM] American Style Pre-Championship (T/CC)
_2_ 213 Nicolas Gastelum Tiffany Thompson Ahwatukee, AZ
_3_ 225 Christopher McCloud Toni Shinkel Moon Valley, AZ
_1_ 228 Nikolay Paschenko Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ

Pro heat 2 [09:02PM] American Style Mixed Pre-Championship (W/R/SW)
_1_ 201 Manny Carmona Tiffany Thompson Ahwatukee, AZ
_3_ 213 Nicolas Gastelum Kayla Daigle Ahwatukee, AZ
_2_ 228 Nikolay Paschenko Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_4_ 241 Javier Flores Ana Yanez Gilbert, AZ

[09:08PM] General Dancing
Pro heat 3 [09:18PM] Closed International Ballroom (W/T/FT/Q)
_3_ 214 Myroslav Gavryliv Kayla Daigle Arcadia, AZ
_4_ 228 Nikolay Paschenko Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_1_ 229 Maksym Savytskyi Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
_2_ 231 Anton Silantev Olga Akopova Paradise Valley, AZ

Pro heat 4 [09:25PM] Closed American Smooth (W/T/FT/VW)
_3_ 201 Manny Carmona Anastasiia Konieva Ahwatukee, AZ
_4_ 210 Darren Franco Kelsey Marie Ahwatukee, AZ
_5_ 213 Nicolas Gastelum Kayla Daigle Ahwatukee, AZ
_2_ 214 Myroslav Gavryliv Georgina Lerma Arcadia, AZ
_6_ 227 Mason Navarrette Maddison Nieto Chandler, AZ
_1_ 231 Anton Silantev Olga Akopova Paradise Valley, AZ
_7_ 241 Javier Flores Ana Yanez Gilbert, AZ

[09:32PM] Awards - Professional Events (Heats 1-4)
[09:39PM] General Dancing
Pro heat 5 [09:49PM] Show Dance
_2_ 201 Manny Carmona Kayla Daigle Ahwatukee, AZ
_4_ 204 Jeremy Dobb Toni Shinkel Moon Valley, AZ
_3_ 210 Darren Franco Kelsey Marie Ahwatukee, AZ
_1_ 231 Anton Silantev Olga Akopova Paradise Valley, AZ


Pro heat 6 [09:51PM] Closed International Latin (CC/S/R/J)
_1_ 214 Myroslav Gavryliv Olga Akopova Arcadia, AZ
_2_ 228 Nikolay Paschenko Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ

Pro heat 7 [09:58PM] Closed American Rhythm (CC/R/SW/MAM)
_2_ 201 Manny Carmona Kayla Daigle Ahwatukee, AZ
_1_ 205 Oliver Dominguez Georgina Lerma Chandler, AZ
_3_ 210 Darren Franco Kelsey Marie Ahwatukee, AZ
_4_ 213 Nicolas Gastelum Ana Yanez Ahwatukee, AZ
_X_ 227 Mason Navarrette Maddison Nieto Chandler, AZ
_5_ 228 Nikolay Paschenko Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ

[10:05PM] Awards - Professional Events (Heats 5 - 7)

Arizona DanceSport Festival - Session 3 - Saturday Matinee



Heat 240 [08:00AM] Cha Cha
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-J1 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Open Bronze
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

Heat 241 [08:01AM] Samba
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-J1 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Open Bronze
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
Intermediate Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 242 [08:03AM] Rumba
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-J1 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Open Bronze
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

Heat 243 [08:04AM] Open Bronze Paso Doble
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

Heat 244 [08:06AM] Jive
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-J1 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Open Bronze
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

Heat 245 [08:07AM] Cha Cha
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-J2 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ


Heat 246 [08:09AM] Samba
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-J2 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ


Heat 247 [08:10AM] Rumba
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-J2 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ


Heat 248 [08:12AM] Jive
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-J2 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ


Heat 249 [08:13AM] Cha Cha
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-J1 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Bronze
_1_ L-AM-B 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 250 [08:15AM] Samba
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-J1 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Bronze
_1_ L-AM-B 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 251 [08:16AM] Rumba
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-J1 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Bronze
_1_ L-AM-B 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 252 [08:18AM] Closed Intermediate Bronze Jive
_1_ L-J1 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 253 [08:19AM] Cha Cha
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-J2 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Bronze
_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 254 [08:21AM] Samba
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-J2 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Bronze
_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 255 [08:22AM] Rumba
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-J2 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Bronze
_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 256 [08:24AM] Closed Intermediate Bronze Jive
_1_ L-J2 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 257 [08:25AM] Open Silver Cha Cha
_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 258 [08:27AM] Open Silver Samba
_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 259 [08:28AM] Open Silver Rumba
_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

[08:30AM] Awards - International Latin Single Dance (Heats 240 - 259)

Heat 260 [08:35AM] Open Championship Cha Cha
_1_ L-A3 214 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

_1_ L-AM-B 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 261 [08:36AM] Open Championship Samba
_1_ L-A3 214 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

_1_ L-AM-B 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 262 [08:38AM] Open Championship Rumba
_1_ L-A3 214 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

_1_ L-AM-B 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 263 [08:39AM] Open Championship Paso Doble
_1_ L-A3 214 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

Heat 264 [08:41AM] Open Championship Jive
_1_ L-A3 214 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

Heat 265 [08:42AM] Open Championship Cha Cha
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 266 [08:44AM] Open Championship Samba
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 267 [08:45AM] Open Championship Rumba
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 268 [08:47AM] Open Championship Paso Doble
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

Heat 269 [08:48AM] Open Championship Jive
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

[08:50AM] Awards - International Latin Single Dance Championship (Heats 260 - 269)

Heat 270 [08:55AM] Bronze Closed International Latin Championship (CC/R/J)
_1_ L-AM-C 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

_1_ L-JR 231 Morgan Burger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 271 [08:59AM] Open International Latin Championship (CC/S/R/PD/J)
_1_ L-A 214 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

Heat 272 [09:07AM] Bronze Closed International Latin Championship (CC/R/J)
_1_ L-AM-B 232 Jill Merrion Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 273 [09:12AM] Open International Latin Championship (CC/S/R/PD/J)
_1_ L-B 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ


Heat 274 [09:20AM] Open International Latin Championship (CC/S/R/PD/J)
_1_ L-A 214 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

Heat 275 [09:28AM] Open International Latin Championship (CC/S/R/PD/J)
_1_ L-B 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

[09:36AM] Awards - International Latin Multi-Dance Championship and Scholarship (Heats 270 - 275)

Solos
[09:46AM] Solo
Heat 4 [09:46AM] Bronze Solo "Fallen Trees"
_1_[97.4] G-B Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 8A [09:49AM] Bronze Summertime
_X_ L-C Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 8 [09:52AM] Bronze "In The End"
_1_[98.2] L-B Rebecca Beckler Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 9 [09:55AM] Bronze "Penny Lane"
_1_[95.6] G-C Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ

Heat 10 [09:58AM] Bronze "Footloose"
_1_[97.2] L-A Lauren Cross Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

Heat 11 [10:01AM] Bronze "Santa Maria"
_1_[95.8] L-C Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 12 [10:04AM] Bronze "Mr. Worldwide"
_1_[96.8] G-B Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

[10:07AM] Novelty
Heat 2 [10:07AM] Bronze Novelty "Sway"
_1_[96.4] G-A Matthew Hanisch Francis Aprile Arcadia, AZ

Heat 3 [10:10AM] Bronze Novelty "Tango De Roxanne"
_1_[96.6] L-A Alexus Poulette Darren Franco Ahwatukee, AZ

Heat 4 [10:13AM] Bronze Novelty "Begin the Beginning"
_X_ L-C Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 5 [10:16AM] Bronze Novelty "Season's of Love"
_1_[96.8] L-B Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ

Heat 6 [10:19AM] Bronze Novelty "The Beautiful Ones"
_1_[97.6] L-B Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

Heat 7 [10:22AM] Bronze Novelty "Milk Shakin' Mama"
_1_[96.2] G-C Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

[10:25AM] Showcase
Solo 6 [10:25AM] Bronze "Ladies Who Lunch Showcase"
_X_ L-C Anabel Konwiser Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Olga Akopova

Solo 7 [10:28AM] Silver "So You Wanted to See the Wizard"
_1_[96.4] L-C Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Darren Franco

Solo 8 [10:31AM] Bronze "Benny's Dispatch"
_1_[97.0] L-C Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Kayla Daigle

Solo 9 [10:34AM] Bronze "Time to Say Goodbye"
_X_ L-C Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Austn Jauregui


Heat 1 [10:37AM] Femme Fatale Formation
_1_[98.0] A 100 FADS - Chandler Femme Fatale Coach: Mason Navarrette
Chris Helsell Emily Petersen
Ariel Garrabrant Jennifer Robinson
Tracey Morrison-Flores Isabella Rivera

Heat 2 [10:39AM] Girls, Girls, Girls Formation
_1_[96.8] A 101 FADS - Paradise Valley Girls, Girls, Girls Coach: Jasmine Kroll
Marjet Kroll Teddylen Guffey
Lori Bradley Laura Dugger
Gyda Houser

Heat 3 [10:41AM] Lady Marmelade Formation
_1_[97.6] A 102 FADS - Ahwatukee Lady Marmelade Coach: Manny Carmona
Judy Hacker Holly Marcus
Alexus Poulette Michelle Reinhardt
Amy Shaw

Heat 4 [10:43AM] Vivo Formation
_1_[95.6] A 103 FADS - Gilbert Vivo Coach: Lindsey Bianco
Tonya Curtis Amanda Gonzales
Mel Hamilton Buffy Patterson

[10:45AM] Awards - Solo, Novelty, Showcase, Formation
[10:57AM] General Dancing

Heat 276 [11:09AM] American Cha Cha
Closed Beginner
_1_ G-A 220 Harikath Kadhanagal Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
Closed Preliminary Bronze
_3_ G-C1 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-C1 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_3_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_4_ L-C1 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
_1_ L-C1 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

Heat 277 [11:11AM] American Rumba
Closed Preliminary Bronze
_3_ G-C1 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-C1 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_4_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_3_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C1 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
_1_ L-C1 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 278 [11:12AM] East Coast Swing
Closed Beginner
_1_ G-A 220 Harikath Kadhanagal Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
Closed Preliminary Bronze
_3_ G-C1 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-C1 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_4_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_3_ L-C1 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
_1_ L-C1 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

Heat 279 [11:14AM] Bolero
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B2 231 Rebecca Beckler Anton Silantev Paradise Valley, AZ
_2_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-B3 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 280 [11:15AM] Mambo
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Senior Bronze
_2_ L-B2 201 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 231 Rebecca Beckler Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 281 [11:17AM] American Cha Cha
Closed Beginner
_1_ L-A1 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-B1 210 Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[94.0] G-A2* 220 Harikath Kadhanagal Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
_1_[94.0] G-A2* 223 Richard Lebeau Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

_1_[95.0] L-C1* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_[95.0] L-C1* 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_[94.0] G-C3* 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 282 [11:18AM] American Rumba
Closed Beginner
_1_ L-A1 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-B1 210 Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] G-A2* 223 Richard Lebeau Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

_1_[93.0] L-C1* 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
_1_[95.0] L-C1* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_[95.0] L-C1* 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_[95.0] G-C3* 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 283 [11:20AM] East Coast Swing
Closed Beginner
_1_ L-A1 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-B1 210 Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[97.0] G-A2* 220 Harikath Kadhanagal Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
_1_[96.0] G-A2* 223 Richard Lebeau Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

_1_[95.0] L-C1* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_[95.0] L-C1* 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_[94.0] G-C3* 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 284 [11:21AM] Bolero
Closed Senior Bronze
_1_ L-A3 210 Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ

_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-C1* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 285 [11:23AM] Closed Senior Bronze Mambo
_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-B1 210 Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ

Heat 286 [11:24AM] American Cha Cha
Closed Beginner
_1_ G-A1 220 Harikath Kadhanagal Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Newcomer Bronze
_1_ G-A3 240 Matthew Hanisch Francis Aprile Arcadia, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-A2 229 Daria Bor Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_2_ L-A2 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_2_ L-C2 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
_1_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_3_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 287 [11:26AM] American Rumba
Closed Newcomer Bronze
_1_ G-A3 240 Matthew Hanisch Francis Aprile Arcadia, AZ
Closed Intermediate Bronze
_2_ L-A2 229 Daria Bor Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_1_ L-A2 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_3_ L-C2 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
_1_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 288 [11:27AM] East Coast Swing
Closed Beginner
_1_ G-A1 220 Harikath Kadhanagal Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-A2 229 Daria Bor Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
_2_ L-A2 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_4_ L-C2 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
_1_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ
_3_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 289 [11:29AM] American Cha Cha
Closed Beginner
_1_ L-A2 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Preliminary Bronze
_3_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C1 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Bronze
_3_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 235 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_2_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Bronze Proficiency
_1_[97.0] G-C1* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

Heat 290 [11:30AM] American Rumba
Closed Beginner
_1_ L-A2 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Preliminary Bronze
_3_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C1 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Bronze
_3_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 235 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_2_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Bronze Proficiency
_1_[96.0] G-C1* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

Heat 291 [11:32AM] East Coast Swing
Closed Beginner
_1_ L-A2 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Preliminary Bronze
_3_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C1 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Bronze
_3_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 235 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_2_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Bronze Proficiency
_1_[96.0] G-C1* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

Heat 292 [11:33AM] Bolero
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Intermediate Bronze
_2_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 235 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

Heat 293 [11:35AM] Mambo
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B2 201 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ

_1_ L-AM-C 232 Sue Webb Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-C1 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 294 [11:36AM] American Cha Cha
Closed Beginner
_1_ G-A2 220 Harikath Kadhanagal Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-AM-B 232 Sara McDermott Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Open Full Bronze
_2_ L-B2 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_3_ L-B2 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_4_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-C2* 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
_1_[95.0] L-C2* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 295 [11:38AM] American Rumba
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ L-AM-B 232 Sara McDermott Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Open Full Bronze
_2_ L-B2 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_3_ L-B2 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_4_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-C2* 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
_1_[94.0] L-C2* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 296 [11:39AM] East Coast Swing
Closed Beginner
_1_ G-A2 220 Harikath Kadhanagal Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-AM-B 232 Sara McDermott Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Open Full Bronze
_2_ L-B2 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_3_ L-B2 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_4_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-C2* 204 Jeanette Jancetich Jeremy Dobb Moon Valley, AZ
_1_[94.0] L-C2* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 297 [11:41AM] Bolero
Open Intermediate Bronze
_1_ L-AM-B 232 Sara McDermott Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Open Full Bronze
_2_ L-B2 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_4_ L-B2 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_3_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-C2* 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 298 [11:42AM] Mambo
Open Intermediate Bronze
_1_ L-AM-B 232 Sara McDermott Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B1 201 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_2_ L-B2 221 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

Heat 299 [11:44AM] American Cha Cha
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A1 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-A2 220 Harikath Kadhanagal Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
_2_ G-A2 223 Richard Lebeau Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

_1_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_2_ L-B3 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

_2_ G-C2 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_1_ G-C2 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 300 [11:45AM] American Rumba
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A1 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-A2 223 Richard Lebeau Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

_3_ L-B3 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_2_ L-B3 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

_2_ G-C2 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_1_ G-C2 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Silver
_1_ L-C3 221 Teresa Anderson Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ

Heat 301 [11:47AM] East Coast Swing
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A1 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Preliminary Bronze
_2_ G-A2 220 Harikath Kadhanagal Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
_1_ G-A2 223 Richard Lebeau Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

_1_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_2_ L-B3 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

_2_ G-C2 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_1_ G-C2 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 302 [11:48AM] Bolero
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A1 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ G-B3 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Open
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 303 [11:50AM] Mambo
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A1 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ G-B3 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Open
_1_ L-C3 221 Teresa Anderson Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ

Heat 304 [11:51AM] American Cha Cha
Closed Newcomer Bronze
_1_ G-A1 220 Harikath Kadhanagal Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Open Full Bronze
_2_ L-B3 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_4_ L-B3 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_3_ L-B3 235 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Preliminary Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 305 [11:53AM] American Rumba
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B3 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Full Bronze
_2_ L-B3 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_4_ L-B3 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_3_ L-B3 235 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Preliminary Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 306 [11:54AM] East Coast Swing
Closed Newcomer Bronze
_1_ G-A1 220 Harikath Kadhanagal Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Full Bronze
_2_ L-B3 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_4_ L-B3 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_3_ L-B3 235 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-B3* 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Preliminary Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 307 [11:56AM] Bolero
Open Intermediate Bronze
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-B2 231 Rebecca Beckler Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Open Full Bronze
_2_ L-B3 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_4_ L-B3 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_3_ L-B3 235 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 308 [11:57AM] Mambo
Closed Full Bronze
_1_ G-C1 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Bronze
_2_ L-B3 201 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
Closed Full Silver
_X_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ

Heat 309 [11:59AM] American Cha Cha
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A2 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ
_2_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B2 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-B2 212 Steve Gallego Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ
Closed Senior Bronze
_2_ L-C1 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 310 [12:00PM] American Rumba
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A2 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ
_3_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B2 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-B2 212 Steve Gallego Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ
Closed Senior Bronze
_2_ L-C1 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 311 [12:02PM] East Coast Swing
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A2 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ
_3_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B2 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-B2 212 Steve Gallego Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ
Closed Senior Bronze
_2_ L-C1 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 312 [12:03PM] Bolero
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A2 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C2 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-C1 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-C1 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 313 [12:05PM] Mambo
Closed Newcomer Bronze
_1_ L-A2 210 Shawnny Roman Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C2 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-B2 212 Steve Gallego Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-C1 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

[12:06PM] Awards - American Rhythm Single Dance ( Heats 276 - 313)
Heat 314 [12:11PM] American Cha Cha
Closed Newcomer Bronze
_1_ G-A2 240 Matthew Hanisch Francis Aprile Arcadia, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B2 231 Rebecca Beckler Anton Silantev Paradise Valley, AZ
_2_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-B3 212 Steve Gallego Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ
Closed Senior Bronze
_3_ L-B3 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-B3 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 315 [12:13PM] American Rumba
Closed Newcomer Bronze
_1_ G-A2 240 Matthew Hanisch Francis Aprile Arcadia, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B2 231 Rebecca Beckler Anton Silantev Paradise Valley, AZ
_2_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-B3 212 Steve Gallego Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ
Closed Senior Bronze
_3_ L-B3 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-B3 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 316 [12:14PM] East Coast Swing
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B2 231 Rebecca Beckler Anton Silantev Paradise Valley, AZ
_2_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-B3 212 Steve Gallego Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ
Closed Senior Bronze
_3_ L-B3 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-B3 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 317 [12:16PM] Mambo
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B2 231 Rebecca Beckler Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_1_ G-B3 212 Steve Gallego Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-B3 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B1 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 318 [12:17PM] American Cha Cha
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-A2 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-A3 223 Richard Lebeau Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-A3 240 Matthew Hanisch Francis Aprile Arcadia, AZ
Closed Full Bronze
_3_ L-B3 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_2_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 319 [12:19PM] American Rumba
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-A2 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-A3 223 Richard Lebeau Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-A3 240 Matthew Hanisch Francis Aprile Arcadia, AZ
Closed Full Bronze
_3_ L-B3 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_2_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_1_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 320 [12:20PM] East Coast Swing
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-A2 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-A3 223 Richard Lebeau Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_3_ L-B3 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_2_ L-B3 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 321 [12:22PM] Bolero
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C3 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B1 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_2_ L-B3 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

Heat 322 [12:23PM] Mambo
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-C3 219 Mary Arnold Austin Jauregui Paradise Valley, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_2_ L-B3 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ

Heat 323 [12:25PM] American Cha Cha
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-A3 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Senior Bronze
_2_ L-B2 201 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 231 Rebecca Beckler Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-B3 212 Steve Gallego Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-B2 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_3_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_2_ L-B2 235 Jennifer Basinger Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 324 [12:26PM] American Rumba
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-A3 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Senior Bronze
_2_ L-B2 201 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 231 Rebecca Beckler Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-B3 212 Steve Gallego Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-B2 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_3_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_2_ L-B2 235 Jennifer Basinger Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 325 [12:28PM] East Coast Swing
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-A3 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Senior Bronze
_2_ L-B2 201 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 231 Rebecca Beckler Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_2_ G-B3 212 Steve Gallego Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-B2 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_2_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_3_ L-B2 235 Jennifer Basinger Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 326 [12:29PM] American Cha Cha
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-A3 223 Richard Lebeau Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-C2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_2_ L-B2 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_3_ L-B2 210 Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open Full Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Closed Intermediate Gold
_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 327 [12:31PM] American Rumba
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-A3 223 Richard Lebeau Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-C2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_2_ L-B2 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_3_ L-B2 210 Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open Full Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Closed Intermediate Gold
_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-B3* 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

Heat 328 [12:32PM] East Coast Swing
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-A3 223 Richard Lebeau Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-C2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_2_ L-B2 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_3_ L-B2 210 Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open Full Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Closed Intermediate Gold
_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 329 [12:34PM] Bolero
Closed Senior Bronze
_1_ G-C2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_2_ L-B2 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_3_ L-B2 210 Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Open Full Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 330 [12:35PM] Mambo
Closed Senior Bronze
_1_ G-C2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_2_ L-B2 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_3_ L-B2 210 Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

[12:37PM] Lunch Break (Ballroom available for practice)
Heat 331 [01:09PM] American Cha Cha
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-B2 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-C1 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Full Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Gold
_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ
Open
_1_ L-B1 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Silver Proficiency
_1_[94.0] G-C1* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Bronze Proficiency
_1_[94.0] AC-AM-B* 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ

Heat 332 [01:10PM] American Rumba
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-B2 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Full Bronze
_2_ L-C1 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[96.0] AC-AM-B* 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ
Closed Full Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Silver Proficiency
_1_[97.0] G-C1* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Gold
_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-B1 201 Stacey Daigle Manny Carmona Ahwatukee, AZ

Heat 333 [01:12PM] East Coast Swing
Closed Preliminary Bronze
_1_ L-B2 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Full Bronze
_2_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] AC-AM-B* 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ
Closed Full Silver
_1_ L-B2 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Silver Proficiency
_1_[94.0] G-C1* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Gold
_1_ G-S2 207 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead Ranch, AZ

Heat 334 [01:13PM] Bolero
Open Intermediate Bronze
_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-C1 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
Closed Full Silver
_1_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
Open
_1_ L-B1 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 335 [01:15PM] American Cha Cha
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-B2 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ L-AM-C 232 Sue Webb Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-A1 229 Daria Bor Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-C1 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-B3* 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Full Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 336 [01:16PM] American Rumba
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-B2 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Bronze
_2_ L-C1 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_1_ L-C1 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-AM-C 232 Sue Webb Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-A1 229 Daria Bor Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-C1 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-A3 201 Stacey Daigle Manny Carmona Ahwatukee, AZ

Heat 337 [01:18PM] East Coast Swing
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-B2 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ L-AM-C 232 Sue Webb Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-A1 229 Daria Bor Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-C1 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 338 [01:19PM] Bolero
Open Intermediate Bronze
_1_ L-AM-C 232 Sue Webb Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-C1 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 339 [01:21PM] American Cha Cha
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-AM-A 232 Daria Bor Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[96.0] L-B3* 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_2_ L-B1 235 Jennifer Basinger Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 340 [01:22PM] American Rumba
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-AM-A 232 Daria Bor Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-B3* 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_2_ L-B1 235 Jennifer Basinger Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 341 [01:24PM] East Coast Swing
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-B3 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[96.0] L-B3* 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_2_ L-B1 235 Jennifer Basinger Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 342 [01:25PM] American Cha Cha
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-C3 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-AM-A 232 Daria Bor Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

_1_ AC-AM-B 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_2_ L-A3 210 Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-A3 235 Jennifer Basinger Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[97.0] L-A3* 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_[96.0] G-B3* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-B1 201 Stacey Daigle Manny Carmona Ahwatukee, AZ

Heat 343 [01:27PM] American Rumba
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-C3 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-AM-A 232 Daria Bor Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

_1_ AC-AM-B 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_2_ L-A3 210 Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ
_1_ L-A3 235 Jennifer Basinger Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-A3* 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_[95.0] G-B3* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 221 Teresa Anderson Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ

Heat 344 [01:28PM] East Coast Swing
Closed Preliminary Bronze
_1_ G-C3 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-AM-A 232 Daria Bor Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

_1_ AC-AM-B 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-A3 201 Stacey Daigle Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_3_ L-A3 210 Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ
_2_ L-A3 235 Jennifer Basinger Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Bronze Proficiency
_1_[96.0] L-A3* 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_[96.0] G-B3* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 345 [01:30PM] Bolero
Closed Senior Bronze
_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-A3 210 Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 346 [01:31PM] Mambo
Closed Senior Bronze
_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-A3 210 Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 221 Teresa Anderson Alain Keller Arrowhead Ranch, AZ
Open
_1_ L-B1 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Full Silver
_1_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ

Heat 347 [01:33PM] American Cha Cha
Closed Preliminary Bronze
_1_ AC-AM-B 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-C2 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-AM-A 232 Daria Bor Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-C1 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[96.0] G-B2* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-B1 201 Stacey Daigle Manny Carmona Ahwatukee, AZ

Heat 348 [01:34PM] American Rumba
Closed Preliminary Bronze
_1_ AC-AM-B 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-C2 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_2_ L-A2 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-AM-A 232 Daria Bor Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-C1 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] G-B2* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

Heat 349 [01:36PM] East Coast Swing
Closed Preliminary Bronze
_1_ AC-AM-B 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ
Closed Intermediate Bronze
_1_ G-C2 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-AM-A 232 Daria Bor Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-C1 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] G-B2* 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open
_1_ L-B1 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 350 [01:37PM] American Cha Cha
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-A 229 Daria Bor Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

_1_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-B1 235 Jennifer Basinger Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ G-B3 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[96.0] L-A2* 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_[96.0] G-A3* 223 Richard Lebeau Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 351 [01:39PM] American Rumba
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-A 229 Daria Bor Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

_1_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Closed Full Bronze
_2_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B1 235 Jennifer Basinger Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ G-B3 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[96.0] L-A2* 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_[96.0] G-A3* 223 Richard Lebeau Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ

Heat 352 [01:40PM] East Coast Swing
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-A 229 Daria Bor Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

_1_ L-B3 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
Closed Full Bronze
_1_ L-B1 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-B1 235 Jennifer Basinger Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ G-B3 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-A2* 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_[94.0] G-A3* 223 Richard Lebeau Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open
_1_ L-C3 206 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead Ranch, AZ

Heat 353 [01:42PM] American Cha Cha
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-A1 229 Daria Bor Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

_1_ L-A3 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 354 [01:43PM] American Rumba
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-A1 229 Daria Bor Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

_1_ L-A3 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 355 [01:45PM] East Coast Swing
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-A1 229 Daria Bor Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ

_1_ L-A3 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 356 [01:46PM] American Cha Cha
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-A2 229 Daria Bor Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B1 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 357 [01:48PM] American Rumba
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-A2 229 Daria Bor Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B1 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 358 [01:49PM] East Coast Swing
Closed Intermediate Bronze
_1_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-C1 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ L-A2 229 Daria Bor Maksym Savytskyi North Scottsdale, AZ
Closed Full Bronze
_1_ G-B1 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ L-A3 201 Stacey Daigle Manny Carmona Ahwatukee, AZ

Heat 359 [01:51PM] American Cha Cha
Open Intermediate Bronze
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-B2 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Full Silver
_1_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ

Heat 360 [01:52PM] American Rumba
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A3 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-B2 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Full Silver
_1_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
Open
_1_ L-B1 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 361 [01:54PM] East Coast Swing
Open Intermediate Bronze
_1_ G-B2 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Closed Senior Bronze
_1_ G-B2 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
Closed Full Silver
_1_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ

Heat 362 [01:55PM] Open Intermediate Bronze American Cha Cha
_1_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 363 [01:57PM] Open Intermediate Bronze American Rumba
_1_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 364 [01:58PM] Open Intermediate Bronze East Coast Swing
_1_ L-B1 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 365 [02:00PM] Closed Senior Bronze American Cha Cha
_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 366 [02:01PM] Closed Senior Bronze American Rumba
_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

[02:03PM] Awards - American Rhythm Single Dance ( Heats 300 - 370)

Heat 367 [02:13PM] Open Championship American Cha Cha
_1_ L-A3 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 368 [02:14PM] Open Championship Eastern Swing
_1_ L-A3 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 371 [02:16PM] Open Championship American Cha Cha
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_2_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ L-AM-C 232 Sue Webb Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 372 [02:17PM] Open Championship American Rumba
_1_ L-A1 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-A2 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ L-AM-C 232 Sue Webb Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

_1_ G-C3 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 373 [02:19PM] Open Championship Eastern Swing
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_2_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-C1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ

_1_ L-AM-C 232 Sue Webb Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 374 [02:20PM] Open Championship Bolero
_1_ L-A3 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ L-AM-C 232 Sue Webb Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 375 [02:22PM] Open Championship Mambo
_1_ L-A3 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ L-AM-C 232 Sue Webb Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 376 [02:23PM] Open Championship American Cha Cha
_1_ L-B1 235 Jennifer Basinger Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_2_ L-B3 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_4_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_3_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ

_1_ L-AM-B 232 Sara McDermott Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 377 [02:25PM] Open Championship American Rumba
_1_ L-A3 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_2_ L-A3 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ


_1_ L-AM-B 232 Sara McDermott Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 378 [02:26PM] Open Championship Eastern Swing
_1_ L-B1 235 Jennifer Basinger Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_3_ L-B3 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_4_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ

_1_ L-AM-B 232 Sara McDermott Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 379 [02:28PM] Open Championship Bolero
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_3_ L-B3 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_4_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ

_1_ L-AM-B 232 Sara McDermott Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 380 [02:29PM] Open Championship Mambo
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_3_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ

_1_ L-AM-B 232 Sara McDermott Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 381 [02:31PM] Open Championship American Rumba
_1_ L-B2 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_2_ L-B2 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

Heat 382 [02:32PM] Open Championship American Rumba
_3_ L-B3 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B3 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_5_ G-B3 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ L-B3 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-B3 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-C2 235 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 383 [02:34PM] Open Championship American Rumba
_1_ L-B1 235 Jennifer Basinger Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ L-C1 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

[02:35PM] Awards - American Rhythm Single Dance Championship

Heat 384 [02:40PM] Bronze Closed American Rhythm Championship (CC/R/SW)
_1_ L-A 201 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ L-A 236 Tonya Curtis Alexander Zarek Gilbert, AZ

_5_ L-S1 201 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-S1 205 Chris Helsell Oliver Dominguez Chandler, AZ
_4_ L-S1 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_6_ G-S1 217 Frank Helsell Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ L-S1 228 Susan Kitzrow Nikolay Paschenko Glenn Heights, AZ
_3_ L-S1 231 Mary Arnold Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 385 [02:45PM] Bronze Closed American Rhythm Championship (CC/R/SW)
_3_ L-B 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_6_ G-B 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_7_ G-B 212 Steve Gallego Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ
_1_ L-B 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_5_ G-B 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ L-B 231 Rebecca Beckler Anton Silantev Paradise Valley, AZ
_4_ L-B 236 Mel Hamilton Alexander Zarek Gilbert, AZ

Heat 386 [02:50PM] Bronze Closed American Rhythm Championship (CC/R/SW)
_1_ G-S2 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ G-S2 209 Ken Foisset Kelsey Marie Glenn Heights, AZ

_1_ AC-B 224 Mike Lozza Rosie Pleitez Chandler, AZ

Heat 387 [02:55PM] Bronze Closed American Rhythm Championship (CC/R/SW)
_3_ L-C 201 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_2_ G-C 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_1_ G-C 230 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 389 [02:59PM] Gentlemen Closed American Rhythm Championship (CC/R/SW/M)

_1_ G-C 202 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ G-G-A 212 Steve Gallego Paulina Sliwa Glenn Heights, AZ
Silver Closed American Rhythm Championship (CC/R/SW/B)
_1_ L-B 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ


[03:06PM] Awards - American Rhythm Multi-Dance Championship

Heat 390 [03:16PM] American Pro-Am 6-Dance Championship A - Cha Cha
_1_ L- 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 391 [03:17PM] American Pro-Am 6-Dance Championship A - Rumba
_1_ L- 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 392 [03:19PM] American Pro-Am 6-Dance Championship A - Eastern Swing
_1_ L- 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ


Heat 393 [03:21PM] American Pro-Am 6-Dance Championship B - Cha Cha
_3_ G- 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_4_ G- 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_1_ L- 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_2_ L- 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 394 [03:23PM] American Pro-Am 6-Dance Championship B - Rumba
_3_ G- 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_4_ G- 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_1_ L- 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_2_ L- 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 395 [03:25PM] American Pro-Am 6-Dance Championship B - Eastern Swing
_3_ G- 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_4_ G- 212 Steve Gallego Kelsey Marie Glenn Heights, AZ
_2_ L- 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L- 235 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ


Heat 396 [03:26PM] American Pro-Am 6-Dance Championship C - Cha Cha
_2_ G- 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_1_ L- 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 397 [03:28PM] American Pro-Am 6-Dance Championship C - Rumba
_2_ G- 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_1_ L- 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 398 [03:30PM] American Pro-Am 6-Dance Championship C - Eastern Swing
_2_ G- 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_1_ L- 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ


Heat 399 [03:32PM] Open Rising Star American Rhythm Championship (CC/R/SW)
_1_ L-A 235 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ L-S1 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ

_1_ L-AM-C 232 Sue Webb Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 400 [03:37PM] Open Rising Star American Rhythm Championship (CC/R/SW)
_2_ L-B 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_1_ L-B 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_5_ G-B 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_3_ L-B 235 Jennifer Basinger Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_4_ L-B 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

_1_ L-AM-B 232 Sara McDermott Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

[03:41PM] Awards - American Pro-Am 6-Dance and American Rhythm Championship 399, 400

Heat 401 [03:49PM] American Pro-Am 9-Dance Championship B - Cha Cha
_4_ G- 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ L- 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_3_ L- 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L- 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 402 [03:51PM] American Pro-Am 9-Dance Championship B - Rumba
_4_ G- 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_ L- 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_3_ L- 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_2_ L- 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 403 [03:53PM] American Pro-Am 9-Dance Championship B - Eastern Swing
_4_ G- 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_ L- 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_3_ L- 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_2_ L- 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 404 [03:55PM] American Pro-Am 9-Dance Championship B - Bolero
_4_ G- 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ L- 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_3_ L- 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L- 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

Heat 405 [03:56PM] American Pro-Am 9-Dance Championship B - Mambo
_4_ G- 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ L- 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_3_ L- 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_1_ L- 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

9-Dance Presentation of Awards will be during Saturday Evening Session

Heat 406 [03:58PM] Open American Rhythm Championship (CC/R/SW/B/M)
_1_ L-B 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_6_ G-B 226 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
_4_ L-B 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-B 233 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_5_ L-B 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_2_ L-B 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_1_ L-AM-C 232 Sue Webb Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ

Heat 407 [04:06PM] Open American Rhythm Championship (CC/R/SW/B/M)
_1_ L-AM-B 232 Sara McDermott Daniil Tymoshenko North Scottsdale, AZ


Heat 409 [04:14PM] Closed Bronze American Rhythm Scholarship (C/R/SW)
_4_ L-B 201 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_6_ L-B 210 Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ
_7_ G-B 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_1_ L-B 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_2_ L-B 231 Rebecca Beckler Anton Silantev Paradise Valley, AZ
_3_ L-B 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ
_5_ L-B 236 Buffy Patterson Alexander Zarek Gilbert, AZ

Heat 410 [04:20PM] Closed Bronze American Rhythm Scholarship (C/R/SW)
_1_ L-A 201 Stacey Daigle Manny Carmona Ahwatukee, AZ
_3_ L-A 210 Holly Marcus Darren Franco Ahwatukee, AZ
_2_ L-A 235 Shawnny Roman Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

_3_ L-C 210 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee, AZ
_2_ G-C 211 Jeff Fry Anastasiia Konieva North Scottsdale, AZ
_1_ L-C 234 Susan Kitzrow Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 411 [04:25PM] Closed Silver American Rhythm Scholarship (CC/R/SW/B)
_1_ L-B 227 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-B 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ

Heat 412 [04:32PM] Open American Rhythm Scholarship (CC/R/SW/BOL/MA)
_1_ L-B 214 Diane Calta Myroslav Gavryliv Arcadia, AZ
_3_ L-B 234 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Glenn Heights, AZ
_2_ L-B 235 Stacey Daigle Ilya Velednitsky Ahwatukee, AZ

[04:41PM] Awards - Amrican Rhythm Championship and Scholarship (Heat - )
[04:56PM] Dance Floor Open for Practice

Heat 414 [05:11PM] Pre Bronze Quickstep
___ A-TB 238 Elexandriah Scott North Scottsdale, AZ


Closed Newcomer Silver
Heat 418 [05:13PM] Closed Newcomer Silver Waltz
___ AC-J1 237 Oleksiy Bonkovskyy Abigail Reiss North Scottsdale, AZ

Heat 419 [05:14PM] Closed Newcomer Silver Tango
Closed Newcomer Silver
___ AC-J1 237 Oleksiy Bonkovskyy Abigail Reiss North Scottsdale, AZ

Heat 420 [05:16PM] Closed Newcomer Silver Quickstep
Closed Newcomer Silver
___ AC-J1 237 Oleksiy Bonkovskyy Abigail Reiss North Scottsdale, AZ
Pre Bronze Waltz
___ A-TB 238 Elexandriah Scott North Scottsdale, AZ

___ A-PTI 239 Ella Shepelyaeva North Scottsdale, AZ


Heat 421 [05:17PM] Closed Full Bronze Waltz
___ AC-J1 237 Oleksiy Bonkovskyy Abigail Reiss North Scottsdale, AZ

Heat 422 [05:19PM] Closed Full Bronze Tango
___ AC-J1 237 Oleksiy Bonkovskyy Abigail Reiss North Scottsdale, AZ

Heat 423 [05:20PM] Closed Full Bronze Quickstep
Closed Full Bronze
___ AC-J1 237 Oleksiy Bonkovskyy Abigail Reiss North Scottsdale, AZ

Heat 424 [05:22PM] Closed Newcomer Silver Cha Cha
Closed Newcomer Silver
___ AC-J1 237 Oleksiy Bonkovskyy Abigail Reiss North Scottsdale, AZ
Pre Bronze Cha Cha
___ A-TB 238 Elexandriah Scott North Scottsdale, AZ

___ A-PTI 239 Ella Shepelyaeva North Scottsdale, AZ


Heat 425 [05:23PM] Closed Newcomer Silver Samba
Closed Newcomer Silver
___ AC-J1 237 Oleksiy Bonkovskyy Abigail Reiss North Scottsdale, AZ
Pre Bronze Samba
___ A-TB 238 Elexandriah Scott North Scottsdale, AZ


Heat 426 [05:25PM] Closed Newcomer Silver Rumba
Closed Newcomer Silver
___ AC-J1 237 Oleksiy Bonkovskyy Abigail Reiss North Scottsdale, AZ

Heat 427 [05:26PM] Closed Newcomer Silver Jive
Closed Newcomer Silver
___ AC-J1 237 Oleksiy Bonkovskyy Abigail Reiss North Scottsdale, AZ
Pre Bronze Jive
___ A-TB 238 Elexandriah Scott North Scottsdale, AZ


Heat 428 [05:28PM] Closed Full Bronze Cha Cha
___ AC-J1 237 Oleksiy Bonkovskyy Abigail Reiss North Scottsdale, AZ

Heat 429 [05:29PM] Closed Full Bronze Samba
___ AC-J1 237 Oleksiy Bonkovskyy Abigail Reiss North Scottsdale, AZ

Heat 430 [05:31PM] Closed Full Bronze Rumba
___ AC-J1 237 Oleksiy Bonkovskyy Abigail Reiss North Scottsdale, AZ

Heat 431 [05:32PM] Closed Full Bronze Jive
___ AC-J1 237 Oleksiy Bonkovskyy Abigail Reiss North Scottsdale, AZ

Arizona DanceSport Festival - Session 4 - Saturday Evening


"Harry Potter" Gala 6:30 PM - 7:45 PM in the Grand Ballroom
DOORS OPEN TO PUBLIC AT 7:45 PM - GENERAL DANCING

Pro heat 8 [08:00PM] Open International Ballroom (W/T/VW/FT/QS)
Each couple will be presented with a solo demonstration (W/T/FT)
___ 214 Myroslav Gavryliv Kayla Daigle Arcadia, AZ
___ 229 Maksym Savytskyi Polina Riabovil North Scottsdale, AZ
___ 231 Anton Silantev Olga Akopova Paradise Valley, AZ


[08:15PM] General Dancing
Pro heat 10 [08:25PM] Open American Smooth (W/T/F/VW)
Each couple will be presented with a solo demonstration (WA/TA/FT)
___ 201 Manny Carmona Anastasiia Konieva Ahwatukee, AZ
___ 210 Darren Franco Kelsey Marie Ahwatukee, AZ
___ 213 Nicolas Gastelum Tiffany Thompson Ahwatukee, AZ
___ 214 Myroslav Gavryliv Georgina Lerma Arcadia, AZ
___ 231 Anton Silantev Olga Akopova Paradise Valley, AZ

[08:37PM] Awards - Professional Events (Heats 8 - 10)
[08:44PM] General Dancing
[08:54PM] Presentation of Pro-Am 9-Dance and 10-Dance Awards
[08:57PM] Presentation of Top Teacher Awards
Pro heat 11 [09:04PM] Open International Latin(CC/S/R/PD/J)
___ 231 Anton Silantev Olga Akopova Paradise Valley, AZ

Pro heat 12 [09:12PM] Open American Rhythm (CC/R/SW/BOL/MAM)
Each couple will be presented with a solo demonstration (CC/RU/SW)
___ 205 Oliver Dominguez Georgina Lerma Chandler, AZ
___ 210 Darren Franco Kelsey Marie Ahwatukee, AZ

[09:27PM] Awards - Professional Events (Heats 11-12)
[09:33PM] Presentation of Top Studio Awards
[09:43PM] Last Dance of the Evening... a beautiful Waltz!