Millennium Dancesport 

Millennium Dancesport Championship - Session 1


_____________________________________________________________________________________________
Heat 1 [08:00AM] Cha Cha
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[91.3] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Beginner Bronze
_1_[91.3] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency RS Open Intermediate Bronze
_X_ L-C1* 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Rising Star Intermediate Bronze
_2_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 2 [08:01AM] Rumba
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[93.0] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Beginner Bronze
_1_[93.0] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency RS Open Intermediate Bronze
_X_ L-C1* 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Rising Star Intermediate Bronze
_2_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 3 [08:02AM] East Coast Swing
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[92.7] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Beginner Bronze
_1_[92.3] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency RS Open Intermediate Bronze
_X_ L-C1* 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Rising Star Intermediate Bronze
_2_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 4 [08:04AM] Bolero
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[92.7] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Beginner Bronze
_1_[93.3] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-B1 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_2_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 5 [08:05AM] Mambo
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[92.3] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Beginner Bronze
_1_[93.7] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ G-B1 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_2_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 6 [08:07AM] Merengue
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[92.7] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Beginner Bronze
_1_[93.7] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Beginner Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 7 [08:08AM] West Coast Swing
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[93.3] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Beginner Bronze
_1_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA

_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ G-C1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Full Bronze
_1_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
Open Full Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 8 [08:10AM] Salsa
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[92.0] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Beginner Bronze
_1_[94.0] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[93.0] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 9 [08:11AM] Bachata
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[92.7] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Beginner Bronze
_1_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
Open Beginner Bronze
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 10 [08:13AM] Cha Cha
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[93.3] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[95.0] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency RS Open Full Bronze
_X_ L-C1* 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Beginner Bronze
_2_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[93.7] L-B1* 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 11 [08:14AM] Rumba
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[94.0] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[94.3] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency RS Open Full Bronze
_X_ L-C1* 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Beginner Bronze
_2_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[93.3] AC-B1* 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 12 [08:15AM] East Coast Swing
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[94.0] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[94.7] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency RS Open Full Bronze
_X_ L-C1* 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Beginner Bronze
_2_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[93.7] AC-B1* 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 13 [08:17AM] Bolero
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[92.3] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[94.3] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Rising Star Full Bronze
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
Full Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 14 [08:18AM] Mambo
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[92.3] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[92.7] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Beginner Bronze
_1_[93.3] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 15 [08:20AM] Merengue
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[93.7] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[93.0] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Beginner Bronze
_2_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[94.3] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 16 [08:21AM] West Coast Swing
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[93.0] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Beginner Bronze
_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[94.3] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Full Bronze
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 17 [08:23AM] Salsa
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[93.3] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[94.7] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Beginner Bronze
_2_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Full Bronze
_1_[94.3] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 18 [08:24AM] Bachata
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[93.7] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Beginner Bronze
_1_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 19 [08:26AM] Samba
Proficiency RS Beginner Bronze
_1_[92.7] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[93.3] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 20 [08:27AM] Samba
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[94.3] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Beginner Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Full Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 21 [08:29AM] Cha Cha
Proficiency RS Full Bronze
_1_[94.0] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency RS Open Beginner Bronze
_X_ L-C1* 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ L-B2 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 22 [08:30AM] Rumba
Proficiency RS Full Bronze
_1_[94.0] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency RS Open Beginner Bronze
_X_ L-C1* 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ L-B2 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 23 [08:31AM] East Coast Swing
Proficiency RS Full Bronze
_1_[94.3] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency RS Open Beginner Bronze
_X_ L-C1* 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ L-B2 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 24 [08:33AM] Bolero
Proficiency RS Full Bronze
_1_[94.0] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Beginner Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_3_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Beginner Bronze
_2_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B2 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 25 [08:34AM] Mambo
Proficiency RS Full Bronze
_1_[94.0] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ L-B2 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Beginner Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_3_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Intermediate Bronze
_2_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 26 [08:36AM] Merengue
Proficiency RS Full Bronze
_1_[95.0] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Beginner Bronze
_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Full Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Intermediate Bronze
_2_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 27 [08:37AM] Samba
Proficiency RS Full Bronze
_1_[95.0] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-B1 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[95.0] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 28 [08:39AM] Salsa
Proficiency RS Full Bronze
_1_[95.0] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ L-B2 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Intermediate Bronze
_2_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 29 [08:40AM] West Coast Swing
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
Rising Star Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Full Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 30 [08:42AM] Bachata
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Intermediate Bronze
_1_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 31 [08:43AM] Cha Cha
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_4_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_5_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN
Rising Star Intermediate Bronze
_2_ L-C1 117 Beverly Calder Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
Rising Star Full Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 32 [08:44AM] Rumba
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_4_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_5_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN
Rising Star Intermediate Bronze
_2_ L-C1 117 Beverly Calder Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
Rising Star Full Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 33 [08:46AM] East Coast Swing
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_4_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_5_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN
Rising Star Intermediate Bronze
_2_ L-C1 117 Beverly Calder Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
Rising Star Full Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Rising Star Open Full Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 34 [08:47AM] Bolero
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_4_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Full Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Full Bronze
_2_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_3_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_____________________________________________________________________________________________
Heat 35 [08:49AM] Mambo
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_3_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_4_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Full Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[94.0] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 36 [08:50AM] Merengue
Rising Star Newcomer Bronze
_3_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_2_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Full Bronze

_____________________________________________________________________________________________
Heat 37 [08:52AM] West Coast Swing
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ G-B1 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Full Bronze
_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 38 [08:53AM] Disco/Hustle
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 39 [08:55AM] Salsa
Rising Star Newcomer Bronze
_3_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Proficiency Open Beginner Bronze
_1_[92.7] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 40 [08:56AM] Bachata
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Intermediate Bronze
_1_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 41 [08:58AM] Disco/Hustle
Rising Star Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Intermediate Bronze
_1_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_2_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

[08:59AM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
Heat 42 [09:09AM] Cha Cha
Rising Star Beginner Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_4_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Full Bronze
_2_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 43 [09:10AM] Rumba
Rising Star Beginner Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_4_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 44 [09:12AM] East Coast Swing
Rising Star Beginner Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_4_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[93.0] AC-B2* 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 45 [09:13AM] Disco/Hustle
Rising Star Beginner Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 46 [09:15AM] Cha Cha
Rising Star Beginner Bronze
_3_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL

_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_2_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[92.3] AC-B2* 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 47 [09:16AM] Rumba
Rising Star Beginner Bronze
_3_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL

_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_2_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[94.0] AC-B2* 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 48 [09:18AM] East Coast Swing
Rising Star Beginner Bronze
_3_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL

_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_2_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 49 [09:19AM] Salsa
Rising Star Beginner Bronze
_3_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 50 [09:21AM] Samba
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_2_ G-C1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Full Bronze
_2_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 51 [09:22AM] Disco/Hustle
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 52 [09:23AM] West Coast Swing
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ G-C1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Full Bronze
_1_[93.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Beginner Bronze
_1_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 53 [09:25AM] Cha Cha
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_4_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Open Beginner Bronze
_1_[93.3] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 54 [09:26AM] Rumba
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_4_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Open Full Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 55 [09:28AM] East Coast Swing
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_4_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency Open Beginner Bronze
_1_[94.7] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 56 [09:29AM] Bolero
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_3_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_3_ L-C1 117 Beverly Calder Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 57 [09:31AM] Rising Star Intermediate Bronze Mambo
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_3_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_3_ L-C1 117 Beverly Calder Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_2_ G-C1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 58 [09:32AM] Merengue
Rising Star Intermediate Bronze
_2_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Beginner Bronze
_1_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
Open Beginner Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 59 [09:34AM] Disco/Hustle
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 60 [09:35AM] West Coast Swing
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_1_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
Open Beginner Bronze
_2_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 61 [09:37AM] Rising Star Intermediate Bronze Cha Cha
_3_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ L-B2 117 Beverly Calder Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_2_ G-C1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_3_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 62 [09:38AM] Rumba
Rising Star Intermediate Bronze
_3_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-B2 117 Beverly Calder Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_2_ G-C1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_3_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 63 [09:39AM] East Coast Swing
Rising Star Intermediate Bronze
_3_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-B2 117 Beverly Calder Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_2_ G-C1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_3_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 64 [09:41AM] Bolero
Rising Star Intermediate Bronze
_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ L-B2 117 Beverly Calder Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_2_ G-C1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-B2 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B2 338 Susan Scott Tibor Varga Dancelife of SWFL-Varga, Bonita Springs, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 65 [09:42AM] Mambo
Rising Star Intermediate Bronze
_3_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ L-B2 117 Beverly Calder Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Full Bronze
_1_ G-JR1 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 66 [09:44AM] Merengue
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_2_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Beginner Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Full Bronze
_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 67 [09:45AM] Rising Star Intermediate Bronze Salsa
_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL

_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 68 [09:47AM] Samba
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_2_ G-C1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Full Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Full Bronze
_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 69 [09:48AM] Disco/Hustle
Rising Star Full Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Intermediate Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 70 [09:50AM] Rising Star Full Bronze Bolero
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_4_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_3_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_1_ L-C1 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_____________________________________________________________________________________________
Heat 71 [09:51AM] Mambo
Rising Star Full Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_2_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_2_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_1_ G-C1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Full Bronze
_1_ G-JR2 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 72 [09:52AM] Disco/Hustle
Rising Star Full Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 73 [09:54AM] Cha Cha
Rising Star Full Bronze
_3_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_2_ G-B1 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-B2 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B2 338 Susan Scott Tibor Varga Dancelife of SWFL-Varga, Bonita Springs, FL
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Open Intermediate Bronze
_1_[92.3] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 74 [09:55AM] Rumba
Rising Star Full Bronze
_3_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_2_ G-B1 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-B2 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B2 338 Susan Scott Tibor Varga Dancelife of SWFL-Varga, Bonita Springs, FL
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Open Intermediate Bronze
_1_[92.0] L-B1* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 75 [09:57AM] East Coast Swing
Rising Star Full Bronze
_3_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_2_ G-B1 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-B2 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B2 338 Susan Scott Tibor Varga Dancelife of SWFL-Varga, Bonita Springs, FL
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Open Intermediate Bronze
_1_[91.3] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 76 [09:58AM] Merengue
Rising Star Full Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_2_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Bronze
_1_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 77 [10:00AM] West Coast Swing
Rising Star Full Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_2_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Beginner Bronze
_1_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_2_ G-B1 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 78 [10:01AM] Salsa
Rising Star Full Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[91.0] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 79 [10:03AM] Mambo
Rising Star Full Bronze
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-B2 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B2 338 Susan Scott Tibor Varga Dancelife of SWFL-Varga, Bonita Springs, FL

_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Open Beginner Bronze
_1_[91.0] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 80 [10:04AM] Cha Cha
Rising Star Full Bronze
_3_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_2_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_3_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_1_ L-C1 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Full Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 81 [10:06AM] Rumba
Rising Star Full Bronze
_3_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_2_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_3_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_2_ L-C1 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 82 [10:07AM] East Coast Swing
Rising Star Full Bronze
_3_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_2_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_2_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_1_ L-C1 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Open Full Bronze
_1_[91.0] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 83 [10:08AM] Merengue
Rising Star Full Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Newcomers Bronze
_2_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Full Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 84 [10:10AM] West Coast Swing
Rising Star Full Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[91.7] AC-C1* 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Beginner Bronze
_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 85 [10:11AM] Salsa
Rising Star Full Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Beginner Bronze
_1_ L-JR2 293 Victoria Reyes Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 86 [10:13AM] Mambo
Rising Star Full Bronze
_4_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_3_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_1_ L-C1 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Full Bronze
_1_[91.0] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[92.0] L-B2* 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

[10:14AM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
Heat 87 [10:24AM] Cha Cha
Rising Star Full Bronze
_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_2_ G-C1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_3_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 88 [10:26AM] Rumba
Rising Star Full Bronze
_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_2_ G-C1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_3_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 89 [10:27AM] East Coast Swing
Rising Star Full Bronze
_2_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_1_ G-C1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_3_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 90 [10:29AM] Bolero
Rising Star Full Bronze
_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_2_ G-C1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Full Bronze
_1_[92.3] L-B1* 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Beginner Bronze
_1_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Open Intermediate Bronze
_1_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 91 [10:30AM] Samba
Rising Star Full Bronze
_1_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 92 [10:31AM] Disco/Hustle
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Full Bronze
_1_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_2_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 93 [10:33AM] Bolero
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Full Bronze
_1_[92.3] L-B2* 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Beginner Bronze
_3_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_2_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ G-B2 638 Andy Schiller Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 94 [10:34AM] Disco/Hustle
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Beginner Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 95 [10:36AM] Merengue
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Newcomers Bronze
_1_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
Intermediate Bronze
_1_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
Open Full Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 96 [10:37AM] West Coast Swing
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Newcomers Bronze
_1_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Beginner Bronze
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Intermediate Bronze
_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 97 [10:39AM] Salsa
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Intermediate Bronze
_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 98 [10:40AM] Cha Cha
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Beginner Bronze
_1_[91.3] AC-B1* 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 99 [10:42AM] Rumba
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Beginner Bronze
_1_[91.3] AC-B1* 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
Proficiency Open Beginner Bronze
_1_[91.3] L-B1* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 100 [10:43AM] East Coast Swing
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Beginner Bronze
_1_[91.3] AC-B1* 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
Beginner Bronze
_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 101 [10:45AM] Mambo
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[92.3] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency Beginner Bronze
_1_[92.7] L-B1* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[92.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Open Beginner Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 102 [10:46AM] Merengue
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Full Bronze
_1_[93.0] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Newcomers Bronze
_1_ L-JR2 293 Victoria Reyes Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Intermediate Bronze
_1_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
Full Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 103 [10:47AM] West Coast Swing
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Newcomers Bronze
_1_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Intermediate Bronze
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Open Intermediate Bronze
_2_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 104 [10:49AM] Salsa
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[92.3] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency Full Bronze
_1_[92.3] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 105 [10:50AM] Bolero
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Newcomers Bronze
_X_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_1_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Intermediate Bronze
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 106 [10:52AM] Disco/Hustle
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Full Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 107 [10:53AM] Bolero
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[92.3] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Newcomers Bronze
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Beginner Bronze
_2_ AC-B2 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Open Full Bronze
_1_ G-A2 552 Steve Anthony Gioia Reni AMS-Waterford Lakes, Orlando, FL
_2_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 108 [10:55AM] Mambo
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Full Bronze
_1_[93.3] L-B1* 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Intermediate Bronze
_1_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
Open Beginner Bronze
_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 109 [10:56AM] Disco/Hustle
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Intermediate Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 110 [10:58AM] Merengue
Rising Star Full Bronze
_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Full Bronze
_1_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 111 [10:59AM] West Coast Swing
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_2_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Newcomers Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN
Beginner Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Intermediate Bronze
_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 112 [11:00AM] Salsa
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[93.3] L-B1* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Full Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 113 [11:02AM] Cha Cha
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Proficiency Beginner Bronze
_1_[93.0] AC-B2* 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
Open Intermediate Bronze
_1_ L-AA1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 114 [11:03AM] Rumba
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Beginner Bronze
_1_[92.7] AC-B2* 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
Open Intermediate Bronze
_1_ L-AA1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 115 [11:05AM] East Coast Swing
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Beginner Bronze
_1_[93.0] AC-B2* 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Open Intermediate Bronze
_1_ L-AA1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 116 [11:06AM] Mambo
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[93.0] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Beginner Bronze
_1_ G-B1 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Open Beginner Bronze
_2_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 117 [11:08AM] Merengue
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[92.7] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[93.0] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Beginner Bronze
_1_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
Intermediate Bronze
_2_ L-B2 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 118 [11:09AM] West Coast Swing
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Newcomers Bronze
_1_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
Beginner Bronze
_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 119 [11:11AM] Salsa
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[92.3] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Full Bronze
_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 120 [11:12AM] Bolero
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[92.7] AC-C1* 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Newcomers Bronze
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Intermediate Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Full Bronze
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Open Intermediate Bronze
_1_ L-AA1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Open Full Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 121 [11:14AM] Disco/Hustle
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Beginner Bronze
_1_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_2_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 122 [11:15AM] Bolero
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[92.7] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency Full Bronze
_1_[93.7] L-C1* 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
Beginner Bronze
_2_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B1 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Full Bronze
_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Open Intermediate Bronze
_2_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 123 [11:16AM] Mambo
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Beginner Bronze
_1_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Open Intermediate Bronze
_1_ L-AA1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 124 [11:18AM] Samba
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Beginner Bronze
_1_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 125 [11:19AM] Disco/Hustle
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Full Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

[11:21AM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 126 [11:31AM] Cha Cha
Rising Star Open Full Bronze
_2_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[91.8] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_[92.8] L-B1* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[92.0] G-B1* 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 127 [11:32AM] Rumba
Rising Star Open Full Bronze
_2_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[92.2] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_[91.4] L-B1* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[92.8] L-B1* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 128 [11:34AM] East Coast Swing
Rising Star Open Full Bronze
_2_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[92.6] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_[93.0] L-B1* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[92.4] L-B1* 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 129 [11:35AM] Merengue
Rising Star Open Full Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[92.4] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Beginner Bronze
_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 130 [11:37AM] West Coast Swing
Rising Star Open Full Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[92.2] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Beginner Bronze
_2_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Full Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 131 [11:38AM] Salsa
Rising Star Open Full Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Beginner Bronze
_1_[93.2] L-B1* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 132 [11:39AM] Cha Cha
Rising Star Open Full Bronze
_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[92.2] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_[92.6] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[92.6] AC-B1* 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
Open Full Bronze Mixed Amateur Cha Cha
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 133 [11:41AM] Rumba
Rising Star Open Full Bronze
_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[92.6] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_[92.4] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[92.6] L-B2* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Full Bronze Mixed Amateur Rumba
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 134 [11:42AM] East Coast Swing
Rising Star Open Full Bronze
_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[92.4] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_[92.0] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[92.4] G-B1* 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 240 Renee Moore Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Full Bronze Mixed Amateur East Coast Swing
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 135 [11:44AM] Mambo
Rising Star Open Full Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[80.4] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_[92.2] L-B1* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Full Bronze
_1_[92.6] L-C1* 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Full Bronze
_1_ G-A2 552 Steve Anthony Gioia Reni AMS-Waterford Lakes, Orlando, FL
_2_ G-A2 645 Andrew Sutherland Jailene Espinosa Dance It Studio, Orlando, FL
Open Full Bronze Mixed Amateur Mambo
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 136 [11:45AM] Merengue
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[92.0] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Full Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Newcomers Bronze
_2_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Intermediate Bronze
_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 137 [11:47AM] West Coast Swing
Rising Star Open Full Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[92.6] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency Beginner Bronze
_1_[92.4] AC-C1* 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Beginner Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN
Intermediate Bronze
_2_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 138 [11:48AM] Salsa
Rising Star Open Full Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[91.6] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency Beginner Bronze
_1_[91.6] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Full Bronze
_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 139 [11:50AM] Bachata
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[92.2] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Full Bronze
_1_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 140 [11:51AM] Bachata
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[92.4] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Full Bronze
_1_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 141 [11:53AM] Cha Cha
Proficiency Beginner Bronze
_1_[92.8] L-B1* 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[92.0] L-B1* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[92.6] G-B1* 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[91.8] AC-C1* 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Newcomers Bronze
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Beginner Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ L-JR2 293 Victoria Reyes Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Open Beginner Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 142 [11:54AM] Rumba
Proficiency Beginner Bronze
_1_[92.4] L-B1* 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[92.2] L-B1* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[92.0] L-B1* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_[92.4] G-B1* 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Full Bronze
_1_[93.2] L-B1* 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Beginner Bronze
_1_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Open Beginner Bronze
_1_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 143 [11:55AM] East Coast Swing
Proficiency Beginner Bronze
_1_[92.6] L-B1* 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[92.4] L-B1* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[92.6] G-B1* 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[92.0] AC-C1* 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Newcomers Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_2_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_4_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 144 [11:57AM] Cha Cha
Proficiency Beginner Bronze
_1_[92.6] L-B2* 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[92.2] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[92.4] G-B2* 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Full Bronze
_1_[93.0] L-B1* 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Newcomers Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Beginner Bronze
_1_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 240 Renee Moore Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 145 [11:58AM] Rumba
Proficiency Beginner Bronze
_1_[92.8] L-B2* 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[92.8] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[92.6] L-B2* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_[92.8] G-B2* 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Full Bronze
_1_[92.8] L-C1* 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
Beginner Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Bronze
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 146 [12:00PM] East Coast Swing
Proficiency Beginner Bronze
_1_[93.0] L-B2* 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[92.6] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[92.6] G-B2* 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Full Bronze
_1_[93.8] L-B1* 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Newcomers Bronze
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Beginner Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN
Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 147 [12:01PM] Rumba
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[92.4] L-B1* 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[92.2] L-B1* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_[92.2] G-B1* 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[92.6] AC-C1* 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Proficiency Full Bronze
_1_[92.2] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[93.0] L-B2* 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Intermediate Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Open Beginner Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 148 [12:03PM] Cha Cha
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[92.6] L-B2* 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[92.2] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[91.8] G-B2* 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Newcomers Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_3_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_4_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Full Bronze
_1_ L-A1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 149 [12:04PM] Rumba
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[92.8] L-B2* 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[92.6] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[92.6] L-B2* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_[92.0] G-B2* 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Beginner Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Full Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Open Beginner Bronze
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 150 [12:06PM] East Coast Swing
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[93.2] L-B2* 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[93.0] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[92.4] G-B2* 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Newcomers Bronze
_2_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Intermediate Bronze
_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Open Beginner Bronze
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 151 [12:07PM] Cha Cha
Proficiency Full Bronze
_1_[78.2] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[80.4] L-B2* 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_[79.0] L-C1* 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
Newcomers Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Beginner Bronze
_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ
_3_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_2_ G-B1 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ G-B1 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Intermediate Bronze Mixed Amateur Cha Cha
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 152 [12:08PM] East Coast Swing
Proficiency Full Bronze
_1_[92.6] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[93.4] L-B2* 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_[93.2] L-C1* 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
Newcomers Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Beginner Bronze
_3_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B1 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ G-B1 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Intermediate Bronze Mixed Amateur East Coast Swing
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 153 [12:10PM] Rumba
Proficiency Open Beginner Bronze
_1_[93.0] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[92.2] L-B2* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN
Newcomers Bronze
_2_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Beginner Bronze
_2_ AC-B1 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Open Intermediate Bronze Mixed Amateur Rumba
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL


_____________________________________________________________________________________________
Heat 154 [12:11PM] Rumba
Proficiency Open Intermediate Bronze
_1_[92.6] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[92.0] L-B2* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN
Newcomers Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_3_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_4_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Intermediate Bronze
_2_ AC-B1 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 155 [12:13PM] Mambo
Proficiency Open Intermediate Bronze
_1_[92.8] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Newcomers Bronze
_2_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Beginner Bronze
_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ G-B2 638 Andy Schiller Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL
Open Intermediate Bronze Mixed Amateur Mambo
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 156 [12:14PM] Salsa
Proficiency Open Intermediate Bronze
_1_[92.8] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Newcomers Bronze
_2_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 157 [12:16PM] Cha Cha
Proficiency Open Full Bronze
_1_[92.4] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Newcomers Bronze
_2_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-JR2 293 Victoria Reyes Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Beginner Bronze
_2_ AC-B1 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 158 [12:17PM] Rumba
Proficiency Open Full Bronze
_1_[93.0] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[93.2] L-B2* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN
Newcomers Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Beginner Bronze
_2_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ
_3_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B1 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ G-B1 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 159 [12:19PM] Mambo
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[93.2] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Open Full Bronze
_1_[92.8] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Newcomers Bronze
_1_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_2_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Full Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Open Beginner Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 160 [12:20PM] Salsa
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[92.6] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Open Full Bronze
_1_[92.0] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Newcomers Bronze
_1_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ L-JR2 293 Victoria Reyes Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 161 [12:22PM] Bolero
Newcomers Bronze
_2_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Beginner Bronze
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Full Bronze
_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Full Bronze
_1_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
Open Full Bronze Mixed Amateur Bolero
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 162 [12:23PM] Samba
Newcomers Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Beginner Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_1_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 163 [12:24PM] Disco/Hustle
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ
Newcomers Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Beginner Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 164 [12:26PM] Bachata
Newcomers Bronze
_1_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Beginner Bronze
_1_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 165 [12:27PM] Bachata
Newcomers Bronze
_1_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Beginner Bronze
_1_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

[12:29PM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
Heat 166 [12:39PM] Cha Cha
Newcomers Bronze
_3_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_4_ L-B1 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_1_ L-B1 299 Sandy Giller Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA
Beginner Bronze
_2_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_3_ AC-B2 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
_2_ AC-B2 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 167 [12:40PM] Rumba
Newcomers Bronze
_3_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_4_ L-B1 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_1_ L-B1 299 Sandy Giller Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA
_5_ L-B1 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN
Beginner Bronze
_3_ AC-B2 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
_2_ AC-B2 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 168 [12:42PM] East Coast Swing
Newcomers Bronze
_3_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_4_ L-B1 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_1_ L-B1 299 Sandy Giller Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA
Beginner Bronze
_2_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ AC-B1 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 169 [12:43PM] Mambo
Newcomers Bronze
_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-B1 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Intermediate Bronze
_1_ G-A2 645 Andrew Sutherland Jailene Espinosa Dance It Studio, Orlando, FL
Open Beginner Bronze
_2_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 170 [12:45PM] Salsa
Newcomers Bronze
_2_ L-B1 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Bronze
_2_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Open Beginner Silver Salsa
_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 171 [12:46PM] Rumba
Newcomers Bronze
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-B2 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ L-JR2 293 Victoria Reyes Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Beginner Bronze
_1_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Intermediate Bronze
_2_ G-A2 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN
_1_ G-A2 645 Andrew Sutherland Jailene Espinosa Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 172 [12:47PM] Bolero
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[92.6] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_5_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_4_ L-B1 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
Open Beginner Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Full Bronze
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Open Intermediate Bronze Mixed Amateur Bolero
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 173 [12:49PM] Samba
Proficiency Full Bronze
_1_[76.8] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ
_2_ G-B1 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 174 [12:50PM] Disco/Hustle
Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Full Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 175 [12:52PM] Cha Cha
Beginner Bronze
_5_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_7_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_6_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 264 Yvette Bennarroch Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
_4_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL
Intermediate Bronze
_2_ G-A2 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ G-A2 645 Andrew Sutherland Jailene Espinosa Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 176 [12:53PM] Rumba
Beginner Bronze
_5_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_7_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_6_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 264 Yvette Bennarroch Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
_4_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL
Intermediate Bronze
_3_ AC-B2 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
_2_ AC-B2 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 177 [12:55PM] Beginner Bronze East Coast Swing
_4_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_7_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_6_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 264 Yvette Bennarroch Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
_5_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_3_ AC-B2 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
_2_ AC-B2 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 178 [12:56PM] Bolero
Beginner Bronze
_3_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_5_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 264 Yvette Bennarroch Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
_4_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Intermediate Bronze
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Open Beginner Bronze
_2_ L-B2 122 Pz Nielsen Gene Bersten Dance With Us America, Edina, MN
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 179 [12:58PM] Beginner Bronze Mambo
_3_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_5_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 264 Yvette Bennarroch Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
_4_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ L-B2 122 Pz Nielsen Gene Bersten Dance With Us America, Edina, MN
_3_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B2 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 180 [12:59PM] Disco/Hustle
Beginner Bronze
_1_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ
_2_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
Open Beginner Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 181 [01:01PM] Beginner Bronze Cha Cha
_8_ L-B1 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_7_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_5_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 240 Martina Di Pasqua Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_6_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_3_ L-B1 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_4_ L-B1 299 Sandy Giller Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 182 [01:02PM] Semi-final Round Beginner Bronze Rumba
*S_ L-B1 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
*S_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_5_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 240 Martina Di Pasqua Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_6_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_3_ L-B1 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_4_ L-B1 299 Sandy Giller Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA
*S_ L-B1 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 183 [01:03PM] Beginner Bronze East Coast Swing
_7_ L-B1 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_8_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_5_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 240 Martina Di Pasqua Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_6_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_3_ L-B1 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_4_ L-B1 299 Sandy Giller Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 184 [01:05PM] Mambo
Beginner Bronze
_5_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_2_ L-B1 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
Full Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 185 [01:06PM] Salsa
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Beginner Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ
_2_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 186 [01:08PM] Argentine Tango
Beginner Bronze
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
Open Beginner Bronze
_1_ L-A2 136 Martina Di Pasqua Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 182 [01:09PM] Final Round Beginner Bronze Rumba

_____________________________________________________________________________________________
Heat 187 [01:11PM] Cha Cha
Beginner Bronze
_4_ L-B2 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_3_ L-B2 122 Pz Nielsen Gene Bersten Dance With Us America, Edina, MN
_2_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B2 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Full Bronze
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 188 [01:12PM] Rumba
Beginner Bronze
_4_ L-B2 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_3_ L-B2 122 Pz Nielsen Gene Bersten Dance With Us America, Edina, MN
_2_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B2 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_5_ L-B2 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN
Intermediate Bronze
_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Open Beginner Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 189 [01:14PM] East Coast Swing
Beginner Bronze
_4_ L-B2 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_3_ L-B2 122 Pz Nielsen Gene Bersten Dance With Us America, Edina, MN
_2_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B2 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Full Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Open Full Bronze
_1_ L-A1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 190 [01:15PM] Salsa
Rising Star Full Bronze
_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Beginner Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Open Full Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 191 [01:16PM] Cha Cha
Beginner Bronze
_2_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_4_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_5_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_3_ G-B2 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ G-B2 638 Andy Schiller Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Open Beginner Bronze
_2_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 192 [01:18PM] Rumba
Proficiency Full Bronze
_1_[92.4] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Beginner Bronze
_2_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_3_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_5_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_4_ G-B2 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ G-B2 638 Andy Schiller Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ L-JR2 293 Victoria Reyes Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Full Bronze
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 193 [01:19PM] East Coast Swing
Beginner Bronze
_3_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_5_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_4_ G-B2 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ G-B2 638 Andy Schiller Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL

_X_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Open Full Bronze
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 194 [01:21PM] Merengue
Proficiency Open Full Bronze
_1_[93.6] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Beginner Bronze
_2_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-JR2 293 Victoria Reyes Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Full Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 195 [01:22PM] West Coast Swing
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[93.2] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Beginner Bronze
_2_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_2_ AC-B2 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Intermediate Bronze
_2_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 196 [01:24PM] Argentine Tango
Beginner Bronze
_1_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
Open Beginner Bronze
_1_ L-B1 136 Martina Di Pasqua Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 197 [01:25PM] Bolero
Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 645 Andrew Sutherland Jailene Espinosa Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_2_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_2_ AC-B2 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Open Full Bronze
_1_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_X_ L-C1 294 Veronica Chan Luis Rivera Astoria, NY USA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 198 [01:27PM] Samba
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[92.4] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ

_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 199 [01:28PM] Disco/Hustle
Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 200 [01:30PM] Intermediate Bronze Cha Cha
_6_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_8_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 264 Yvette Bennarroch Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
_4_ L-A2 293 Elizabeth Sutherland Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ L-A2 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_7_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_5_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_2_ AC-B1 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 201 [01:31PM] Rumba
Intermediate Bronze
_6_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_8_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 264 Yvette Bennarroch Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
_4_ L-A2 293 Elizabeth Sutherland Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ L-A2 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_7_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_5_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL
Open Full Bronze
_1_ G-A2 552 Steve Anthony Gioia Reni AMS-Waterford Lakes, Orlando, FL
_2_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 202 [01:32PM] East Coast Swing
Intermediate Bronze
_6_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_8_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 264 Yvette Bennarroch Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
_4_ L-A2 293 Elizabeth Sutherland Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ L-A2 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_7_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_5_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL
Open Beginner Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 203 [01:34PM] Bolero
Proficiency Full Bronze
_1_[92.6] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_6_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_7_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 264 Yvette Bennarroch Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
_4_ L-A2 293 Elizabeth Sutherland Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ L-A2 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_5_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Full Bronze
_1_ G-JR1 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 204 [01:35PM] Mambo
Intermediate Bronze
_5_ L-A2 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_7_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 264 Yvette Bennarroch Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
_4_ L-A2 293 Elizabeth Sutherland Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ L-A2 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_6_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Full Bronze
_2_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B2 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_____________________________________________________________________________________________
Heat 205 [01:37PM] Disco/Hustle
Intermediate Bronze
_1_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ
_2_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
Open Full Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 206 [01:38PM] East Coast Swing
Intermediate Bronze
_2_ G-A2 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN
_1_ G-A2 645 Andrew Sutherland Jailene Espinosa Dance It Studio, Orlando, FL

_2_ AC-B1 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Full Bronze
_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Open Full Bronze
_1_ G-A2 552 Steve Anthony Gioia Reni AMS-Waterford Lakes, Orlando, FL
_2_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

[01:40PM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 207 [01:50PM] Semi-final Round Intermediate Bronze Cha Cha
*S_ L-B1 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
*S_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_6_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 240 Martina Di Pasqua Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
*S_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_4_ L-B1 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_5_ L-B1 299 Sandy Giller Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA
*S_ L-B1 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 208 [01:51PM] Semi-final Round Intermediate Bronze Rumba
*S_ L-B1 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
*S_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_7_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_3_ L-B1 240 Martina Di Pasqua Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
*S_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_4_ L-B1 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_5_ L-B1 299 Sandy Giller Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA
_6_ L-B1 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
*S_ L-B1 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 209 [01:53PM] Semi-final Round Intermediate Bronze East Coast Swing
*S_ L-B1 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
*S_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_7_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 240 Martina Di Pasqua Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
*S_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_4_ L-B1 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_5_ L-B1 299 Sandy Giller Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA
_6_ L-B1 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 210 [01:54PM] Bolero
Intermediate Bronze
_7_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_5_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_6_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_3_ L-B1 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_4_ L-B1 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
Open Full Bronze
_1_ L-A1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 211 [01:55PM] Mambo
Intermediate Bronze
_7_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_4_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_6_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_3_ L-B1 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_5_ L-B1 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
Open Full Bronze
_2_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 212 [01:57PM] Intermediate Bronze Salsa
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ
_2_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 213 [01:58PM] Cha Cha
Proficiency Full Bronze
_1_[92.4] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_3_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ
_4_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_2_ G-B1 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_5_ G-B1 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Full Bronze
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 214 [02:00PM] Rumba
Intermediate Bronze
_3_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ
_4_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_2_ G-B1 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_5_ G-B1 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Full Bronze
_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Open Beginner Bronze
_2_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 215 [02:01PM] Intermediate Bronze East Coast Swing
_X_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_2_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ L-C1 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_2_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_3_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B1 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ G-B1 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 216 [02:03PM] Argentine Tango
Intermediate Bronze
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 136 Martina Di Pasqua Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 207 [02:04PM] Final Round Intermediate Bronze Cha Cha

_____________________________________________________________________________________________
Heat 208 [02:06PM] Final Round Intermediate Bronze Rumba

_____________________________________________________________________________________________
Heat 209 [02:07PM] Final Round Intermediate Bronze East Coast Swing

_____________________________________________________________________________________________
Heat 217 [02:09PM] Intermediate Bronze Cha Cha
_7_ L-B2 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_6_ L-B2 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_5_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_8_ L-B2 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-B2 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_3_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_4_ L-B2 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B2 338 Susan Scott Tibor Varga Dancelife of SWFL-Varga, Bonita Springs, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 218 [02:10PM] Semi-final Round Intermediate Bronze Rumba
_6_ L-B2 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
*S_ L-B2 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_4_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
*S_ L-B2 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-B2 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_3_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_5_ L-B2 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
*S_ L-B2 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B2 338 Susan Scott Tibor Varga Dancelife of SWFL-Varga, Bonita Springs, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 219 [02:11PM] Intermediate Bronze East Coast Swing
_6_ L-B2 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_7_ L-B2 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_5_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_8_ L-B2 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_3_ L-B2 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_2_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_4_ L-B2 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B2 338 Susan Scott Tibor Varga Dancelife of SWFL-Varga, Bonita Springs, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 220 [02:13PM] Bolero
Intermediate Bronze
_6_ L-B2 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_4_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_7_ L-B2 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_3_ L-B2 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_2_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_5_ L-B2 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B2 338 Susan Scott Tibor Varga Dancelife of SWFL-Varga, Bonita Springs, FL
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 221 [02:14PM] Mambo
Intermediate Bronze
_6_ L-B2 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_5_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_7_ L-B2 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_3_ L-B2 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_2_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_4_ L-B2 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B2 338 Susan Scott Tibor Varga Dancelife of SWFL-Varga, Bonita Springs, FL
Open Full Bronze
_1_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 222 [02:16PM] Salsa
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 223 [02:17PM] Cha Cha
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[92.2] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_3_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_4_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_5_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_8_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_6_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_7_ G-B2 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ G-B2 638 Andy Schiller Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL
_1_ G-B2 656 David Werdal Amanda Reyzin A & Z Dancesport, Warminster, PA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 224 [02:19PM] Rumba
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[92.4] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_3_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_4_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_6_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_8_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_5_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_7_ G-B2 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ G-B2 638 Andy Schiller Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ G-B2 656 David Werdal Amanda Reyzin A & Z Dancesport, Warminster, PA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 225 [02:20PM] Intermediate Bronze East Coast Swing
_5_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_4_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_3_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_8_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_6_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_7_ G-B2 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ G-B2 638 Andy Schiller Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ G-B2 656 David Werdal Amanda Reyzin A & Z Dancesport, Warminster, PA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 226 [02:22PM] Bolero
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[92.2] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_4_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_5_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_3_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ G-B2 638 Andy Schiller Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL
_1_ G-B2 656 David Werdal Amanda Reyzin A & Z Dancesport, Warminster, PA

_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Full Bronze
_1_ G-JR2 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 227 [02:23PM] Mambo
Intermediate Bronze
_3_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_5_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_4_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ G-B2 638 Andy Schiller Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL
_1_ G-B2 656 David Werdal Amanda Reyzin A & Z Dancesport, Warminster, PA
Full Bronze
_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Open Beginner Bronze
_3_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_2_ L-B1 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_____________________________________________________________________________________________
Heat 228 [02:24PM] Merengue
Intermediate Bronze
_2_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 229 [02:26PM] West Coast Swing
Proficiency Open Full Bronze
_1_[92.4] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_3_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_2_ AC-B2 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Full Bronze
_1_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 230 [02:27PM] Argentine Tango
Intermediate Bronze
_1_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B1 136 Martina Di Pasqua Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 218 [02:29PM] Final Round Intermediate Bronze Rumba

_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 231 [02:30PM] Cha Cha
Intermediate Bronze
_2_ AC-B2 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
_1_ AC-B2 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
_2_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Full Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ G-A2 552 Steve Anthony Gioia Reni AMS-Waterford Lakes, Orlando, FL
_1_ G-A2 645 Andrew Sutherland Jailene Espinosa Dance It Studio, Orlando, FL
Open Full Bronze
_1_ G-JR2 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 232 [02:32PM] East Coast Swing
Intermediate Bronze
_3_ AC-B2 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
_1_ AC-B2 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
_2_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Full Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ G-A2 552 Steve Anthony Gioia Reni AMS-Waterford Lakes, Orlando, FL
_1_ G-A2 645 Andrew Sutherland Jailene Espinosa Dance It Studio, Orlando, FL
Open Full Bronze
_1_ G-JR2 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 233 [02:33PM] Cha Cha
Intermediate Bronze
_3_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_4_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_5_ L-C1 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Full Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Open Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 234 [02:35PM] Rumba
Intermediate Bronze
_3_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_4_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_5_ L-C1 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Full Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Full Bronze
_1_ G-JR1 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 235 [02:36PM] Bolero
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-B2 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY
Intermediate Bronze
_3_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_4_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_5_ L-C1 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Full Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Bronze
_1_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 236 [02:38PM] Mambo
Intermediate Bronze
_3_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_4_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_5_ L-C1 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Full Bronze
_2_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_1_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_____________________________________________________________________________________________
Heat 237 [02:39PM] Full Bronze Samba
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 238 [02:40PM] Full Bronze Disco/Hustle
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Open Beginner Silver Disco/Hustle
_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 239 [02:42PM] Full Bronze Cha Cha
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_2_ L-A2 259 Hui Lin Lim Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL
_5_ L-A2 293 Elizabeth Sutherland Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_1_ L-A2 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_6_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_4_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Open Full Bronze Mixed Amateur
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 240 [02:43PM] Rumba
Full Bronze
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 259 Hui Lin Lim Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL
_4_ L-A2 293 Elizabeth Sutherland Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ L-A2 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_6_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_5_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_2_ G-A2 552 Steve Anthony Gioia Reni AMS-Waterford Lakes, Orlando, FL
_1_ G-A2 645 Andrew Sutherland Jailene Espinosa Dance It Studio, Orlando, FL
Open Full Bronze
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Full Bronze Mixed Amateur
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 241 [02:45PM] Full Bronze East Coast Swing
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 259 Hui Lin Lim Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL
_4_ L-A2 293 Elizabeth Sutherland Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ L-A2 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_6_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_5_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_2_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_3_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_4_ G-B1 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 242 [02:46PM] Full Bronze Bolero
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 259 Hui Lin Lim Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL
_2_ L-A2 293 Elizabeth Sutherland Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_4_ L-A2 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_5_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 552 Steve Anthony Gioia Reni AMS-Waterford Lakes, Orlando, FL
_2_ G-A2 645 Andrew Sutherland Jailene Espinosa Dance It Studio, Orlando, FL
Open Full Bronze Mixed Amateur
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 243 [02:48PM] Mambo
Full Bronze
_4_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 259 Hui Lin Lim Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL
_2_ L-A2 293 Elizabeth Sutherland Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_3_ L-A2 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_5_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Beginner Bronze
_2_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B2 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY
Open Full Bronze Mixed Amateur
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 244 [02:49PM] Full Bronze Disco/Hustle
_1_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ
_2_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 245 [02:51PM] Full Bronze Cha Cha
_4_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_6_ L-B1 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_5_ L-B1 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Intermediate Bronze Mixed Amateur
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 246 [02:52PM] Rumba
Full Bronze
_3_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_6_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_4_ L-B1 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_5_ L-B1 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_7_ L-B1 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 240 Renee Moore Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Intermediate Bronze Mixed Amateur
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 247 [02:53PM] Full Bronze East Coast Swing
_3_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_5_ L-B1 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_6_ L-B1 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Open Intermediate Bronze Mixed Amateur
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 248 [02:55PM] Bolero
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ L-B2 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Full Bronze
_6_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_5_ L-B1 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_4_ L-B1 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
Open Beginner Bronze
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Open Intermediate Bronze Mixed Amateur Bolero
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

**** No Heat 249 *****
_____________________________________________________________________________________________
Heat 250 [02:56PM] Mambo
Proficiency Full Bronze
_1_[78.2] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Full Bronze
_3_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_6_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_5_ L-B1 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_4_ L-B1 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Intermediate Bronze Mixed Amateur Mambo
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

***** No Heat 251 *****
_____________________________________________________________________________________________
Heat 252 [02:58PM] Full Bronze Salsa
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ
_2_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

[02:59PM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 253 [03:09PM] Cha Cha
Full Bronze
_3_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_2_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ
_4_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_5_ G-B1 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 254 [03:11PM] Rumba
Full Bronze
_3_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_2_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ
_4_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_4_ G-B1 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Full Bronze
_1_ G-JR2 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 255 [03:12PM] Full Bronze Argentine Tango
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 256 [03:14PM] Cha Cha
Proficiency Open Full Bronze
_1_[93.4] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Full Bronze
_6_ L-B2 135 Joan Reichart Angelo Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL
_3_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_4_ L-B2 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_1_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_5_ L-B2 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-B2 338 Susan Scott Tibor Varga Dancelife of SWFL-Varga, Bonita Springs, FL
Open Beginner Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 257 [03:15PM] Rumba
Proficiency Open Full Bronze
_1_[92.6] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Full Bronze
_6_ L-B2 135 Joan Reichart Angelo Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL
_4_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_5_ L-B2 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_1_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_3_ L-B2 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_7_ L-B2 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-B2 338 Susan Scott Tibor Varga Dancelife of SWFL-Varga, Bonita Springs, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 258 [03:17PM] Full Bronze East Coast Swing
_6_ L-B2 135 Joan Reichart Angelo Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL
_5_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_3_ L-B2 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_1_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_4_ L-B2 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-B2 338 Susan Scott Tibor Varga Dancelife of SWFL-Varga, Bonita Springs, FL

_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Open Full Bronze Mixed Amateur
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 259 [03:18PM] Bolero
Proficiency Open Full Bronze
_1_[92.8] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Full Bronze
_6_ L-B2 135 Joan Reichart Angelo Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL
_5_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_3_ L-B2 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_1_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_4_ L-B2 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-B2 338 Susan Scott Tibor Varga Dancelife of SWFL-Varga, Bonita Springs, FL
Open Beginner Bronze
_1_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 260 [03:19PM] Mambo
Proficiency Open Full Bronze
_1_[92.8] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Full Bronze
_6_ L-B2 135 Joan Reichart Angelo Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL
_5_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B2 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_3_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_4_ L-B2 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B2 338 Susan Scott Tibor Varga Dancelife of SWFL-Varga, Bonita Springs, FL
Open Intermediate Bronze
_2_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 261 [03:21PM] Full Bronze Salsa
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 262 [03:22PM] Full Bronze Cha Cha
_3_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_4_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_6_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_8_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_7_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_5_ G-B2 638 Andy Schiller Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ G-B2 656 David Werdal Amanda Reyzin A & Z Dancesport, Warminster, PA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 263 [03:24PM] Full Bronze Rumba
_4_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_6_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_5_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_8_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_7_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_3_ G-B2 638 Andy Schiller Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ G-B2 656 David Werdal Amanda Reyzin A & Z Dancesport, Warminster, PA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 264 [03:25PM] Full Bronze East Coast Swing
_4_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_5_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_7_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_8_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_6_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_3_ G-B2 638 Andy Schiller Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ G-B2 656 David Werdal Amanda Reyzin A & Z Dancesport, Warminster, PA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 265 [03:27PM] Bolero
Full Bronze
_3_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_5_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_4_ G-B2 638 Andy Schiller Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ G-B2 656 David Werdal Amanda Reyzin A & Z Dancesport, Warminster, PA

_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Full Bronze
_1_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 266 [03:28PM] Mambo
Full Bronze
_4_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_5_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_3_ G-B2 638 Andy Schiller Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ G-B2 656 David Werdal Amanda Reyzin A & Z Dancesport, Warminster, PA
Open Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Intermediate Bronze
_3_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-B1 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_____________________________________________________________________________________________
Heat 267 [03:30PM] Merengue
Full Bronze
_2_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 268 [03:31PM] West Coast Swing
Full Bronze
_2_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 269 [03:32PM] Argentine Tango
Full Bronze
_1_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
Open Full Bronze
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 270 [03:34PM] Cha Cha
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Full Bronze
_5_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_4_ L-C1 135 Joan Reichart Angelo Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL
_3_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_6_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-C1 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
_1_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Open Beginner Bronze
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 271 [03:35PM] Rumba
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Full Bronze
_6_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_4_ L-C1 135 Joan Reichart Angelo Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL
_3_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_5_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-C1 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
_1_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Open Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 272 [03:37PM] East Coast Swing
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Full Bronze
_4_ L-C1 135 Joan Reichart Angelo Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL
_2_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_5_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ L-C1 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
_1_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Full Bronze
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 273 [03:38PM] Bolero
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Rising Star Open Full Bronze
_1_ L-B2 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY
Full Bronze
_5_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_4_ L-C1 135 Joan Reichart Angelo Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL
_2_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_6_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ L-C1 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
_1_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 274 [03:40PM] Mambo
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ AC-A2 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL
Full Bronze
_5_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_4_ L-C1 135 Joan Reichart Angelo Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL
_2_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_6_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ L-C1 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
_1_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Open Intermediate Bronze
_2_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B2 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY
Open Beginner Bronze Mixed Amateur Mambo
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 275 [03:41PM] Open Beginner Bronze Samba
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 276 [03:43PM] Open Beginner Bronze Disco/Hustle
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_2_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 277 [03:44PM] Open Beginner Bronze Disco/Hustle
_1_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ
_2_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 278 [03:46PM] Open Beginner Bronze Cha Cha
_3_ L-B1 136 Martina Di Pasqua Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_5_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_1_ L-B1 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ
_3_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_2_ G-B1 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 279 [03:47PM] Open Beginner Bronze Rumba
_3_ L-B1 136 Martina Di Pasqua Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_2_ L-B1 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY
_5_ L-B1 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN

_2_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ
_3_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B1 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 280 [03:48PM] Open Beginner Bronze East Coast Swing
_2_ L-B1 136 Martina Di Pasqua Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-B1 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_2_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B1 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 281 [03:50PM] Open Beginner Bronze Bolero
_3_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_1_ L-B1 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_2_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 282 [03:51PM] Open Beginner Bronze Salsa
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ
_2_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 283 [03:53PM] Open Beginner Bronze Argentine Tango
_1_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 284 [03:54PM] Open Beginner Bronze Cha Cha
_2_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-B2 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_1_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 285 [03:56PM] Open Beginner Bronze Rumba
_2_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-B2 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY
_3_ L-B2 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN

_2_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 286 [03:57PM] Open Beginner Bronze East Coast Swing
_2_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-B2 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_1_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 287 [03:59PM] Open Beginner Bronze Salsa
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 288 [04:00PM] Merengue
Open Beginner Bronze
_2_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 289 [04:01PM] West Coast Swing
Open Beginner Bronze
_2_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 290 [04:03PM] Open Beginner Bronze Argentine Tango
_1_ G-B2 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 291 [04:04PM] Open Intermediate Bronze Samba
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 292 [04:06PM] Disco/Hustle
Proficiency Open Intermediate Bronze
_1_[96.0] G-B1* 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

[04:07PM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 293 [04:17PM] Open Intermediate Bronze Cha Cha
_1_ L-A2 240 Renee Moore Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_2_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_2_ G-A2 560 Lance Burney Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ G-A2 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 294 [04:19PM] Open Intermediate Bronze Rumba
_2_ L-A2 240 Renee Moore Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_2_ G-A2 560 Lance Burney Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ G-A2 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 295 [04:20PM] Open Intermediate Bronze East Coast Swing
_1_ L-A2 240 Renee Moore Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_1_ G-A2 560 Lance Burney Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ G-A2 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 296 [04:22PM] Open Intermediate Bronze Disco/Hustle
_1_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 297 [04:23PM] Open Intermediate Bronze Cha Cha
_1_ L-B1 136 Martina Di Pasqua Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_5_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_3_ L-B1 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Bronze Mixed Amateur
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 298 [04:25PM] Open Intermediate Bronze Rumba
_2_ L-B1 136 Martina Di Pasqua Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_3_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-B1 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY
_5_ L-B1 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN

_2_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Open Beginner Bronze Mixed Amateur
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 299 [04:26PM] Open Intermediate Bronze East Coast Swing
_1_ L-B1 136 Martina Di Pasqua Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_3_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_2_ L-B1 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_1_ G-B1 560 Lance Burney Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_3_ G-B1 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
Open Beginner Bronze Mixed Amateur
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 300 [04:27PM] Open Intermediate Bronze Bolero
_3_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_1_ L-B1 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_3_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-C1 294 Veronica Chan Luis Rivera Astoria, NY USA

_1_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL

_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Open Beginner Bronze Mixed Amateur
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 301 [04:29PM] Open Intermediate Bronze Salsa
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 302 [04:30PM] Open Intermediate Bronze Cha Cha
_2_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-B2 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_1_ G-B1 560 Lance Burney Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_5_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_4_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ
_3_ G-B1 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 303 [04:32PM] Rumba
Open Intermediate Bronze
_1_ G-B1 560 Lance Burney Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_5_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_4_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ
_3_ G-B1 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Full Bronze
_2_ L-A2 240 Renee Moore Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 304 [04:33PM] Open Intermediate Bronze Rumba
_2_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_4_ L-B2 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-B2 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY
_3_ L-B2 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN

_2_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_3_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_4_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_____________________________________________________________________________________________
Heat 305 [04:35PM] Open Intermediate Bronze East Coast Swing
_2_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-B2 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_3_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_4_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_____________________________________________________________________________________________
Heat 306 [04:36PM] Samba
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Full Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Silver Samba
_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 307 [04:38PM] Open Intermediate Bronze Salsa
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 308 [04:39PM] Merengue
Proficiency RS Open Beginner Bronze
_1_[95.0] G-B1* 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ
Open Intermediate Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Full Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 309 [04:40PM] West Coast Swing
Open Intermediate Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_2_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Full Bronze
_1_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 310 [04:42PM] Open Intermediate Bronze Cha Cha
_3_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 294 Veronica Chan Luis Rivera Astoria, NY USA

_3_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_4_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 311 [04:43PM] Rumba
Open Intermediate Bronze
_3_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_4_ L-C1 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 294 Veronica Chan Luis Rivera Astoria, NY USA
Open Full Bronze
_1_ L-A1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 312 [04:45PM] East Coast Swing
Open Intermediate Bronze
_2_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 294 Veronica Chan Luis Rivera Astoria, NY USA

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Open Full Bronze
_1_ L-A2 240 Renee Moore Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 313 [04:46PM] Mambo
Open Intermediate Bronze
_2_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_3_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-C1 294 Veronica Chan Luis Rivera Astoria, NY USA
Open Full Bronze
_1_ L-A1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 552 Steve Anthony Gioia Reni AMS-Waterford Lakes, Orlando, FL
_2_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 314 [04:48PM] Disco/Hustle
Rising Star Open Full Bronze
_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ
Open Full Bronze
_1_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 315 [04:49PM] Open Full Bronze Cha Cha
_1_ L-A2 240 Renee Moore Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_3_ L-A2 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_2_ G-A2 552 Steve Anthony Gioia Reni AMS-Waterford Lakes, Orlando, FL
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 560 Lance Burney Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_3_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ
_2_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_____________________________________________________________________________________________
Heat 316 [04:51PM] Open Full Bronze Disco/Hustle
_1_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 317 [04:52PM] Open Full Bronze Cha Cha
_4_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_3_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_5_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_1_ L-B1 314 Karin Bigman Felix Solis Classic Ballroom, Daytona Beach, Florida
_2_ L-B1 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Open Beginner Silver Cha Cha
_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 318 [04:54PM] Open Full Bronze Rumba
_4_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-B1 314 Karin Bigman Felix Solis Classic Ballroom, Daytona Beach, Florida
_3_ L-B1 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY
_5_ L-B1 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 319 [04:55PM] Open Full Bronze East Coast Swing
_4_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-B1 314 Karin Bigman Felix Solis Classic Ballroom, Daytona Beach, Florida
_3_ L-B1 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_2_ G-B1 560 Lance Burney Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_1_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_____________________________________________________________________________________________
Heat 320 [04:56PM] Bolero
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[92.4] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Full Bronze
_4_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_5_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_1_ L-B1 314 Karin Bigman Felix Solis Classic Ballroom, Daytona Beach, Florida
_3_ L-B1 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_1_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL

_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 321 [04:58PM] Mambo
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[92.2] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Full Bronze
_4_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-B1 314 Karin Bigman Felix Solis Classic Ballroom, Daytona Beach, Florida
_2_ L-B1 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_1_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL

_2_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-C1 294 Veronica Chan Luis Rivera Astoria, NY USA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 322 [04:59PM] Open Full Bronze Samba
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 323 [05:01PM] Open Full Bronze Salsa
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 324 [05:02PM] Open Full Bronze Rumba
_2_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ L-C1 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 294 Veronica Chan Luis Rivera Astoria, NY USA

_1_ G-B1 560 Lance Burney Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_3_ G-B1 576 Eddie Feliciano Ksusha Sokolova FADS-Montville, Montville, NJ
_2_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 325 [05:04PM] Cha Cha
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[92.4] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Full Bronze
_2_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-B2 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_3_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_4_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_____________________________________________________________________________________________
Heat 326 [05:05PM] Rumba
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[92.2] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Full Bronze
_2_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_4_ L-B2 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-B2 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY
_3_ L-B2 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN

_3_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_4_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_____________________________________________________________________________________________
Heat 327 [05:07PM] Open Full Bronze East Coast Swing
_2_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_X_ L-B2 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-B2 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_3_ G-B2 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_2_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_4_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-B2 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_____________________________________________________________________________________________
Heat 328 [05:08PM] Samba
Proficiency Open Full Bronze
_1_[92.0] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Full Bronze
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 329 [05:09PM] Open Full Bronze Salsa
_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 330 [05:11PM] Open Full Bronze Merengue
_1_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ G-B2 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 331 [05:12PM] Open Full Bronze West Coast Swing
_1_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 332 [05:14PM] Open Full Bronze Cha Cha
_2_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 294 Veronica Chan Luis Rivera Astoria, NY USA

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-JR1 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 333 [05:15PM] Open Full Bronze East Coast Swing
_2_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_X_ L-C1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 294 Veronica Chan Luis Rivera Astoria, NY USA

_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-JR1 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 334 [05:17PM] Open Full Bronze Merengue
_1_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

[05:18PM] Awards

Millennium Dancesport Championship - Session 2

_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Solo 1 [07:30PM] Bronze Intepretive - "Look What You Made Me Do" Solo
_1_[94.6] L-B2 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 2 [07:33PM] Bronze "Love Hangover" Showcase
_1_[97.6] G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ
Ksusha Sokolova

_____________________________________________________________________________________________
Solo 3 [07:36PM] Bronze Waltz-"If I were Painting" Solo
_1_[96.0] G-B1 585 Daniel Haim Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_____________________________________________________________________________________________
Solo 4 [07:39PM] Bronze Supernatural Solo
_X_ L-C1 332 Trish Giordano Vitalii Tozik FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_____________________________________________________________________________________________
Solo 5 [07:42PM] Bronze Swing - "Splish Splash" Showcase
_1_[93.8] G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Ellie Grohoske Emily Logan

_____________________________________________________________________________________________
Solo 6 [07:45PM] Bronze Interpretive - "I Can't Help Falling in Love With You" Showcase
_1_[94.8] AC-B2 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
Vincent Ballard Chrischianna Vigil

_____________________________________________________________________________________________
Solo 8 [07:48PM] Bronze Swing -- "Motown Medley" Showcase
_1_[96.2] L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Gerard Gore

_____________________________________________________________________________________________
Solo 9 [07:51PM] Bronze Samba -"Cuban Pete" Showcase
_1_[98.0] G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ
Ksusha Sokolova

_____________________________________________________________________________________________
Solo 10 [07:54PM] Bronze Rumba- "If It Wasn't for Bad" Solo
_1_[93.4] L-B2 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 11 [07:57PM] Bronze Rumba - "Mirrors" Showcase
_1_[96.4] L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Ellie Grohoske Dusty Johnson

_____________________________________________________________________________________________
Solo 12 [08:00PM] Bronze Foxtrot - "I'm a Good Girl" Solo
_1_[95.6] G-B1 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_____________________________________________________________________________________________
Solo 13 [08:03PM] Bronze Tango - "Roxanne" Solo
_1_[96.3] L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_____________________________________________________________________________________________
Solo 14 [08:06PM] Bronze Peabody - "The Artist" Showcase
_1_[94.4] G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ellie Grohoske

_____________________________________________________________________________________________
Solo 15 [08:09PM] Bronze Rumba - "Shallow" Solo
_1_[97.6] G-B1 560 Lance Burney Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_____________________________________________________________________________________________
Solo 16 [08:12PM] Silver Revival of the Statue Solo
_1_[97.4] L-C1 105 Gail Sermersheim Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_____________________________________________________________________________________________
Solo 17 [08:15PM] Bronze Salsa -- "Salsaton" Showcase
_1_[98.2] G-B1 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ
Ksusha Sokolova

_____________________________________________________________________________________________
Solo 18 [08:18PM] Bronze Waltz - "Song For You" Showcase
_1_[93.8] L-B2 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN
Andrew Stockton

_____________________________________________________________________________________________
Solo 19 [08:21PM] Bronze Swing - "Ain't No Mountain High Enough" Showcase
_1_[96.0] L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
Jamie Black

[08:24PM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 335 [08:29PM] Bronze Closed American Rhythm 2 -Dance Championship(CC/R)
_X_ L-B 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_1_ L-B 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_2_ L-B 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-D 122 Pz Nielsen Gene Bersten Dance With Us America, Edina, MN
_2_ L-D 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ G-A 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ G-SR1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 336 [08:32PM] Bronze Closed American Rhythm 3 -Dance Championship(CC/R/SW)
_6_ L-C 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_7_ L-C 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-C 240 Martina Di Pasqua Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_5_ L-C 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_3_ L-C 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_4_ L-C 299 Sandy Giller Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA
_1_ L-C 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN


***** Dance next 6 Heats together *****
_____________________________________________________________________________________________
Heat 336A [08:36PM] Rising Star Full Bronze Cha Cha
_1_ G-A2 658 Andy Wong Iwona Rybczynska Interclub Academy Dance, Niles, IL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 336B [08:37PM] Rising Star Full Bronze Rumba
_1_ G-A2 658 Andy Wong Iwona Rybczynska Interclub Academy Dance, Niles, IL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 336C [08:39PM] Rising Star Full Bronze East Coast Swing
_1_ G-A2 658 Andy Wong Iwona Rybczynska Interclub Academy Dance, Niles, IL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 336D [08:40PM] Rising Star Full Bronze Bolero
_1_ G-A2 658 Andy Wong Iwona Rybczynska Interclub Academy Dance, Niles, IL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 336E [08:42PM] Rising Star Full Bronze Mambo
_1_ G-A2 658 Andy Wong Iwona Rybczynska Interclub Academy Dance, Niles, IL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 337 [08:43PM] Bronze Closed Pro Am American Rhythm Closed Dancesport Series Championships(C/R/SW/B/M)
_X_ L-B 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_2_ L-B 259 Hui Lin Lim Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL
_1_ L-B 264 Yvette Bennarroch Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL

_3_ L-C 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_2_ L-C 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_1_ L-C 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
Amateur American Rhythm Pre-Champ(CC/R/SW)
_1_ AC-SR3 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 338 [08:51PM] Bronze Closed American Rhythm 2 -Dance Championship(CC/R)
_1_ L-A 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_4_ L-C 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-C 240 Martina Di Pasqua Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ L-C 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_2_ L-C 299 Sandy Giller Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA

_1_ G-B 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_2_ G-C 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ G-C 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ AC-SR3 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 339 [08:54PM] Bronze Closed American Rhythm 3 -Dance Championship(CC/R/SW)
_4_ L-D 122 Pz Nielsen Gene Bersten Dance With Us America, Edina, MN
_3_ L-D 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_5_ L-D 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-D 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_1_ L-D 338 Susan Scott Tibor Varga Dancelife of SWFL-Varga, Bonita Springs, FL

_3_ G-B 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN
_2_ G-B 645 Andrew Sutherland Jailene Espinosa Dance It Studio, Orlando, FL
_1_ G-B 658 Andy Wong Iwona Rybczynska Interclub Academy Dance, Niles, IL

_1_ G-C 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 340 [08:58PM] Bronze Closed Pro Am American Rhythm Closed Championship(CC/R/SW/B/M)
_5_ L-D 122 Pz Nielsen Gene Bersten Dance With Us America, Edina, MN
_4_ L-D 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_1_ L-D 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_2_ L-D 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ G-D 656 David Werdal Amanda Reyzin A & Z Dancesport, Warminster, PA

_1_ L-SR1 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 341 [09:06PM] Bronze Closed American Rhythm 2 -Dance Championship(CC/R)
_2_ L-SR1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-SR1 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
_3_ L-SR1 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_X_ L-SR1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_3_ G-D 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-D 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_2_ G-D 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ G-SR2 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 342 [09:09PM] Bronze Closed American Rhythm 3 -Dance Championship(CC/R/SW)
_X_ L-B 139 Nancy Malnik David Cook Palm Beach Ballroom, West Palm Beach , FL
_2_ L-B 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-B 293 Elizabeth Sutherland Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_3_ L-B 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_2_ G-D 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_3_ G-D 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-D 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_X_ G-D 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 343 [09:13PM] American Rhythm 3 -Dance Championship(CC/R/SW)
Bronze Closed
_2_ L-SR2 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-SR2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Bronze Open
_2_ L-B 240 Renee Moore Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ L-B 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-B 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_1_ G-B 560 Lance Burney Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ G-B 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-C 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
Bronze Open
_1_ AC-SR3 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 344 [09:18PM] Bronze Open American Rhythm 2 -Dance Championship(CC/R)
_2_ L-B 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-B 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL

_1_ L-C 136 Martina Di Pasqua Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_2_ L-SR1 135 Joan Reichart Angelo Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL
_X_ L-SR1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-SR1 294 Veronica Chan Luis Rivera Astoria, NY USA
Amateur American Rhythm Novice(CC/R)
Amateur American Rhythm Novice
_1_ AC-SR3 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 345 [09:21PM] American Rhythm 3 -Dance Championship(CC/R/SW)
Bronze Closed
_2_ L-SR1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-SR1 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
_3_ L-SR1 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_X_ L-SR1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ G-SR1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ G-SR2 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Bronze Open
_2_ L-D 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-D 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

[09:25PM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 346 [09:35PM] Bronze Closed Men's Pro Am American Rhythm Closed Championship(CC/R/SW/B/M)
_1_ G-GB 658 Andy Wong Iwona Rybczynska Interclub Academy Dance, Niles, IL

_3_ G-GC 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_1_ G-GC 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_4_ G-GC 638 Andy Schiller Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ G-GC 656 David Werdal Amanda Reyzin A & Z Dancesport, Warminster, PA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 347 [09:43PM] American Rhythm 2 -Dance Championship(CC/R)
Bronze Closed
_1_ L-SR2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ L-JR2 293 Victoria Reyes Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Bronze Open
_1_ L-A 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-C 585 Daniel Haim Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_1_ G-D 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_2_ L-SR2 135 Joan Reichart Angelo Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL
_1_ L-SR2 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN


_____________________________________________________________________________________________
Heat 348 [09:46PM] Bronze Closed American Rhythm 3 -Dance Championship(CC/R/SW)
_1_ AC-SR1 645 Andrew Sutherland Elizabeth Sutherland Orlando, FL

_2_ AC-SR3 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
_1_ AC-SR3 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

Bronze Open American Rhythm 3 -Dance Championship(CC/R/SW)
_2_ L-SR1 135 Joan Reichart Angelo Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL
_X_ L-SR1 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-SR1 294 Veronica Chan Luis Rivera Astoria, NY USA

Bronze Open Mixed Amateur American Rhythm 3 -Dance Championship(CC/R/SW)
_1_ AC-A 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 349 [09:50PM] Bronze Closed RS Championship, Open Championship and Closed Scholarship(CC/R/SW/B/M)
Bronze Closed RS Championship
_1_ L-B 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL

_1_ L-SR1 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
_2_ L-SR1 245 Beverly Calder James McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ G-SR2 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Bronze Open Championship
_1_ L-D 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY
Bronze Pro Am American Rhythm Closed Scholarship
_2_ L-C 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-C 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 350 [09:58PM] Bronze Pro Am American Rhythm Closed Scholarship(CC/R/SW/B/M)
_1_ L-B 259 Hui Lin Lim Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL
_2_ L-B 264 Yvette Bennarroch Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
_3_ L-B 293 Elizabeth Sutherland Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_6_ G-B 552 Steve Anthony Gioia Reni AMS-Waterford Lakes, Orlando, FL
_4_ G-B 645 Andrew Sutherland Jailene Espinosa Dance It Studio, Orlando, FL
_5_ G-B 658 Andy Wong Iwona Rybczynska Interclub Academy Dance, Niles, IL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 351 [10:06PM] Bronze Open American Rhythm 3 -Dance Championship(CC/R/SW)
_2_ L-C 136 Martina Di Pasqua Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L-C 314 Karin Bigman Felix Solis Classic Ballroom, Daytona Beach, Florida
_3_ L-C 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_1_ L-SR2 135 Joan Reichart Angelo Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL

_X_ G-D 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_1_ G-D 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ G-JR2 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 352 [10:10PM] Bronze Open Pro Am American Rhythm Open Championship(CC/R/SW/B/M)
_1_ L-A 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ L-C 314 Karin Bigman Felix Solis Classic Ballroom, Daytona Beach, Florida
_2_ L-C 319 Adele Morrissette Yury Stefanskiy SY Dance Corp, New York, NY

_1_ L-SR1 294 Veronica Chan Luis Rivera Astoria, NY USA

_1_ L-SR2 135 Joan Reichart Angelo Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL

_1_ L-B 367 Zaida Saroka Andy Bradfield AMS-Central Florida, Orlando, FL
_3_ G-B 552 Steve Anthony Gioia Reni AMS-Waterford Lakes, Orlando, FL
_2_ G-B 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-JR2 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 353 [10:18PM] Bronze Pro Am American Rhythm Closed Scholarship(CC/R/SW/B/M)
_7_ L-D 122 Pz Nielsen Gene Bersten Dance With Us America, Edina, MN
_6_ L-D 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_2_ L-D 274 Marci Bowling Jozsef Parragh Jozsef Parragh, Cincinnati, OH
_4_ L-D 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-D 338 Susan Scott Tibor Varga Dancelife of SWFL-Varga, Bonita Springs, FL
_3_ G-D 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_5_ G-D 656 David Werdal Amanda Reyzin A & Z Dancesport, Warminster, PA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 354 [10:26PM] Open Bronze American Style 6-Dance - Cha Cha
Age A
_1_ L- 240 Renee Moore Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ G- 560 Lance Burney Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
Age B
_1_ L- 314 Karin Bigman Felix Solis Classic Ballroom, Daytona Beach, Florida

_____________________________________________________________________________________________
Heat 355 [10:27PM] Open Bronze American Style 6-Dance - Rumba
Age A
_1_ L- 240 Renee Moore Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ G- 560 Lance Burney Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
Age B
_1_ L- 314 Karin Bigman Felix Solis Classic Ballroom, Daytona Beach, Florida

_____________________________________________________________________________________________
Heat 356 [10:29PM] Open Bronze American Style 6-Dance - Swing
Age A
_1_ L- 240 Renee Moore Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ G- 560 Lance Burney Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
Age B
_1_ L- 314 Karin Bigman Felix Solis Classic Ballroom, Daytona Beach, Florida

[10:31PM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Solo 20 [10:41PM] Best of Best Showdance Bronze Mambo - "Free Free Free" Solo
_1_[96.1] G- 551 Dylan Angarola Sarah Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL

_____________________________________________________________________________________________
Solo 21 [10:44PM] Best of Best Showdance Bronze "New Life" Solo
_1_[97.4] L- 136 Martina Di Pasqua Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_____________________________________________________________________________________________
Solo 22 [10:47PM] Best of Best Showdance Bronze "Trampoline" Solo
_1_[96.6] G- 617 Robert Moore Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_____________________________________________________________________________________________
Solo 23 [10:50PM] Best of Best Bronze Showcase I Just Want to Be a Star Showcase
_X_ L- 289 Trish Giordano Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Serge Aliev Vitalii Tozik

_____________________________________________________________________________________________
Solo 24 [10:53PM] Best of Best Bronze Showcase "Venus" Showcase
_1_[94.9] L- 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Dusty Johnson

_____________________________________________________________________________________________
Solo 25 [10:56PM] Best of Best Bronze Showcase "Can't Touch This" Showcase
_1_[97.7] G- 576 Eddie Feliciano Anya Osintseva FADS-Montville, Montville, NJ
Ksusha Sokolova

_____________________________________________________________________________________________
Solo 26 [10:59PM] Best of Best Bronze Theatre Arts "Phoenix" Showcase
_1_[97.9] G- 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 34 [11:02PM] Best of Best Showdance Silver Silver Peabody - "Alladin Techno" Solo Solo
_1_[95.9] L- 349 Cassidy Johnson Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 27 [11:05PM] Best of Best Silver Showcase "You Dont' Own Me" Showcase
_1_[97.3] L- 363 Linda Miller Carlos Zapata Love to Dance, Toronto, CAN
Kamil Studenny

_____________________________________________________________________________________________
Solo 28 [11:08PM] Best of Best Silver Showcase Be Italian Showcase
_1_[96.9] L- 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Danilo Rakita

_____________________________________________________________________________________________
Solo 29 [11:11PM] Best of Best Showdance Silver "Somewhere Over the Rainbow" Solo
_1_[96.6] L- 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC

_____________________________________________________________________________________________
Solo 30 [11:14PM] Best of Best Showdance Silver "Girl Hunt Ballet" Solo
_1_[96.9] L- 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL

_____________________________________________________________________________________________
Solo 31 [11:17PM] Best of Best Showdance Silver Tango - "Carousel" Solo
_1_[96.4] L- 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 32 [11:20PM] Best of Best Silver Theatre Arts "Matrix" Showcase
_X_ L- 363 Linda Miller Carlos Zapata Love to Dance, Toronto, CAN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 33 [11:23PM] Best of Best Silver Theatre Arts "It's All Coming Back to Me" Showcase
_1_[98.7] L- 312 Karin Bigman Craig Smith Daytona Beach, FL USA

[11:26PM] Awards

Millennium Dancesport Championship - Session 3



_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 357 [07:00AM] Cha Cha
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[92.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Full Silver
_4_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_1_ L-B2 200 Diane Luberto Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
_2_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_3_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Full Silver
_1_[93.0] L-C1* 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 358 [07:01AM] Rumba
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[92.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Full Silver
_4_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_1_ L-B2 200 Diane Luberto Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
_2_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_3_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Open Intermediate Silver
_1_[92.3] G-C1* 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 359 [07:02AM] Rising Star Full Silver East Coast Swing
_4_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_1_ L-B2 200 Diane Luberto Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
_2_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_3_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 360 [07:04AM] Rising Star Full Silver Bolero
_4_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_1_ L-B2 200 Diane Luberto Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
_2_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_3_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency RS Open Intermediate Bronze Bolero
_1_[92.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 361 [07:05AM] Rising Star Full Silver Mambo
_4_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_1_ L-B2 200 Diane Luberto Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
_2_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_3_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency RS Open Intermediate Bronze Mambo
_1_[92.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 362 [07:07AM] Disco/Hustle
Rising Star Full Silver
_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
Rising Star Open Beginner Gold
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 363 [07:08AM] Cha Cha
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Full Silver
_2_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ L-B1 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
Proficiency RS Open Intermediate Bronze Cha Cha
_1_[92.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 364 [07:10AM] Rumba
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Full Silver
_2_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ L-B1 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
Proficiency RS Open Intermediate Bronze Rumba
_1_[93.0] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 365 [07:11AM] East Coast Swing
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Full Silver
_2_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ L-B1 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
Beginner Silver
_1_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 366 [07:13AM] Bolero
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Full Silver
_2_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ L-B1 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
Beginner Silver
_1_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 367 [07:14AM] Mambo
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Beginner Silver
_1_[92.7] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Full Silver
_1_[93.0] L-C1* 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 368 [07:15AM] Cha Cha
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-B1 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Open Intermediate Silver
_1_[93.3] G-C1* 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Intermediate Bronze Cha Cha
_1_[93.0] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 369 [07:17AM] Rumba
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-B1 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Open Intermediate Silver
_1_[92.7] G-C2* 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Intermediate Bronze Rumba
_1_[92.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 370 [07:18AM] East Coast Swing
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-B1 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 371 [07:20AM] Bolero
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-B1 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency RS Intermediate Bronze Bolero
_1_[92.0] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 372 [07:21AM] Mambo
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-B1 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Beginner Silver
_1_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 373 [07:23AM] Rising Star Open Beginner Silver Samba
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency RS Open Intermediate Bronze Samba
_1_[92.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 374 [07:24AM] West Coast Swing
Proficiency RS BeginnerSilver
_1_[91.7] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Full Silver
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 375 [07:26AM] Salsa
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Beginner Silver
_1_[93.0] L-C1* 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Proficiency RS Open Intermediate Bronze Salsa
_1_[92.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 376 [07:27AM] Cha Cha
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Beginner Silver
_1_[92.7] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Intermediate Silver
_1_[92.7] L-C1* 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency Open Intermediate Silver
_1_[92.7] G-C2* 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Beginner Silver
_2_ L-A1 136 Cristina Amaro Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 377 [07:29AM] Rumba
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Beginner Silver
_1_[92.7] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Intermediate Silver
_1_[92.7] G-C2* 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 378 [07:30AM] East Coast Swing
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Beginner Silver
_1_[93.3] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Full Silver
_1_[93.7] L-C1* 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 379 [07:31AM] Bolero
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Beginner Silver
_1_[93.0] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Open Intermediate Silver
_1_[92.7] G-C2* 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 380 [07:33AM] Mambo
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Intermediate Silver
_1_[93.3] L-C1* 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency RS Intermediate Bronze Mambo
_1_[92.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 381 [07:34AM] Rising Star Open Intermediate Silver Samba
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency RS Intermediate Bronze Samba
_1_[93.0] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 382 [07:36AM] Rising Star Open Intermediate Silver West Coast Swing

_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency RS Open Intermediate Bronze West Coast Swing
_1_[93.0] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 383 [07:37AM] Salsa
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Intermediate Silver
_1_[93.0] L-C1* 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
Open Full Silver
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Proficiency RS Intermediate Bronze Salsa
_1_[92.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 384 [07:39AM] Cha Cha
Proficiency RS BeginnerSilver
_1_[92.7] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_2_ L-C1 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-C1 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
Proficiency Intermediate Silver
_1_[93.7] G-C2* 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Beginner Silver Mixed Amateur Cha Cha
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 385 [07:40AM] Rumba
Proficiency RS BeginnerSilver
_1_[93.0] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_2_ L-C1 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-C1 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
Proficiency Full Silver
_1_[93.0] L-C1* 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Open Beginner Silver Mixed Amateur Rumba
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 386 [07:42AM] East Coast Swing
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_2_ L-C1 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-C1 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
Rising Star Open Beginner Silver Mixed Amateur East Coast Swing
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 387 [07:43AM] Bolero
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_2_ L-C1 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-C1 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
Proficiency Intermediate Silver
_1_[93.0] G-C1* 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Beginner Silver Mixed Amateur Bolero
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 388 [07:44AM] Mambo
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_2_ L-C1 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-C1 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
Rising Star Open Full Silver
_2_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ L-B1 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
Rising Star Open Beginner Silver Mixed Amateur Mambo
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 389 [07:46AM] Rising Star Open Intermediate Silver Samba
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Full Bronze Samba
_1_[93.0] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 390 [07:47AM] West Coast Swing
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Full Silver
_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Intermediate Bronze West Coast Swing
_1_[93.0] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 391 [07:49AM] Salsa
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Full Silver
_1_[93.3] L-C1* 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 392 [07:50AM] Cha Cha
Proficiency Full Bronze Cha Cha
_1_[93.0] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Full Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_3_ L-B2 273 Karen Dee Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_4_ L-B2 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
Rising Star Open Intermediate Gold Star
_1_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 393 [07:52AM] Rumba
Proficiency Full Bronze Rumba
_1_[93.3] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Full Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_2_ L-B2 273 Karen Dee Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_3_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
Proficiency Intermediate Silver
_1_[93.3] L-C1* 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Open Intermediate Gold Star
_1_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 394 [07:53AM] East Coast Swing
Rising Star Open Full Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_3_ L-B2 273 Karen Dee Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
Proficiency Intermediate Silver
_1_[93.3] L-C1* 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Open Intermediate Gold Star
_1_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 395 [07:55AM] Bolero
Proficiency Full Bronze Bolero
_1_[92.7] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Full Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_2_ L-B2 273 Karen Dee Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_3_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
Proficiency Intermediate Silver
_1_[91.7] G-C2* 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Intermediate Gold Star
_1_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 396 [07:56AM] Mambo
Proficiency Full Bronze Mambo
_1_[92.7] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Full Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_3_ L-B2 273 Karen Dee Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
Rising Star Open Intermediate Gold Star
_1_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 397 [07:58AM] Rising Star Open Full Silver Samba
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 398 [07:59AM] Rising Star Open Full Silver West Coast Swing
_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Intermediate Bronze West Coast Swing
_1_[92.7] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 399 [08:00AM] Rising Star Open Full Silver Salsa
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 400 [08:02AM] Disco/Hustle
Rising Star Open Full Silver
_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
Intermediate Silver
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 401 [08:03AM] Cha Cha
Open Beginner Silver Cha Cha
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Rising Star Open Full Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Beginner Silver
_1_[93.0] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[93.0] L-C1* 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency Intermediate Silver
_1_[92.3] G-C1* 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Beginner Silver Mixed Amateur Cha Cha
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 402 [08:05AM] Rumba
Open Beginner Silver Rumba
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Rising Star Open Full Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Beginner Silver
_1_[92.7] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[93.0] L-C1* 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency Intermediate Silver
_1_[92.3] G-C1* 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Beginner Silver Mixed Amateur Rumba
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 403 [08:06AM] East Coast Swing
Open Beginner Silver East Coast Swing
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Rising Star Open Full Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Beginner Silver
_1_[92.7] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[93.3] L-C1* 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Open Beginner Silver Mixed Amateur East Coast Swing
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 404 [08:08AM] Bolero
Open Beginner Silver Bolero
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Rising Star Open Full Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Beginner Silver
_1_[93.0] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Open Intermediate Silver
_1_[93.0] G-C1* 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Beginner Silver Mixed Amateur Bolero
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 405 [08:09AM] Mambo
Open Beginner Silver Mambo
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Rising Star Open Full Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Beginner Silver
_1_[93.0] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[93.3] L-C1* 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Open Beginner Silver Mixed Amateur Mambo
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 406 [08:11AM] Rising Star Open Full Silver Samba
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 407 [08:12AM] West Coast Swing
Rising Star Open Full Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Beginner Silver
_1_[93.0] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 408 [08:13AM] Rising Star Open Full Silver Salsa
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

[08:15AM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 409 [08:25AM] Cha Cha
Ballroom A
Rising Star Full Silver
_2_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_2_ L-C1 108 Setsi Day Grigor Asryan FADS-Doctor Phillips, Orlando, FL
_1_ L-C1 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
Rising Star Open Beginner Gold Star Cha Cha
_1_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Ballroom B
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL

_2_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Beginner Silver
_1_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Beginner Silver Mixed Amateur Cha Cha
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 410 [08:26AM] Rumba
Ballroom A
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[93.0] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Full Silver
_2_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 108 Setsi Day Grigor Asryan FADS-Doctor Phillips, Orlando, FL
_2_ L-C1 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
Rising Star Open Beginner Gold Star Rumba
_1_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Ballroom B
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL

_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-B1 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Intermediate Gold
_1_ L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Beginner Silver Mixed Amateur Rumba
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 411 [08:28AM] East Coast Swing
Ballroom A
Proficiency RS BeginnerSilver
_1_[94.3] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency RS Full Silver
_1_[95.0] L-C1* 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency RS Open Full Silver
_1_[95.0] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Beginner Gold Star East Coast Swing
_1_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Ballroom B
Rising Star Full Silver
_2_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_2_ L-C1 108 Setsi Day Grigor Asryan FADS-Doctor Phillips, Orlando, FL
_1_ L-C1 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL
Open Beginner Silver Mixed Amateur East Coast Swing
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 412 [08:29AM] Bolero
Ballroom A
Proficiency RS BeginnerSilver
_1_[94.0] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency RS Full Silver
_1_[94.7] L-C1* 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency RS Open Full Silver
_1_[95.3] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Beginner Gold Star Bolero
_1_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Ballroom B
Rising Star Full Silver
_2_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_2_ L-C1 108 Setsi Day Grigor Asryan FADS-Doctor Phillips, Orlando, FL
_1_ L-C1 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL
Open Beginner Silver Mixed Amateur Bolero
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 413 [08:31AM] Mambo
Ballroom A
Proficiency RS BeginnerSilver
_1_[94.0] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency RS Full Silver
_1_[94.0] L-C1* 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency RS Open Full Silver
_1_[94.3] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Beginner Gold Star Mambo
_1_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Ballroom B
Rising Star Full Silver
_2_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_2_ L-C1 108 Setsi Day Grigor Asryan FADS-Doctor Phillips, Orlando, FL
_1_ L-C1 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL
Open Beginner Silver Mixed Amateur Mambo
_1_ AC-AA1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 414 [08:32AM] Rising Star Open Beginner Gold Merengue
Ballroom A
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Proficiency RS Open Intermediate Bronze Merengue
_1_[93.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 415 [08:34AM] Argentine Tango
Ballroom B
Rising Star Full Silver
_1_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
Rising Star Open Full Silver
_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 416 [08:35AM] Salsa
Ballroom A
Intermediate Silver
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Proficiency Open Full Bronze
_1_[94.0] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Ballroom B
Rising Star Full Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 417 [08:37AM] Beginner Silver Cha Cha
Ballroom A
_1_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_7_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 195 Marisol Martinez Alexander Ivanov FADS-Weston, Weston, FL
_6_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_5_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-B1 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL
_4_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_2_ L-B1 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_1_ G-C1 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN

Ballroom B
_X_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_2_ L-B2 200 Terrie Steele Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
_1_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_3_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_4_ L-B2 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA

_4_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 118 Sharon Hubbs Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_3_ L-C1 138 Cary Mabley Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_2_ L-C1 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 418 [08:38AM] Beginner Silver Rumba
Ballroom A
_4_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_3_ L-A2 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_7_ L-A2 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_6_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_5_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_1_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL
_2_ L-A2 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_1_ G-C2 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN

Ballroom B
_X_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_4_ L-B2 200 Terrie Steele Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
_1_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_3_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA

_3_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 118 Sharon Hubbs Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_2_ L-C1 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 419 [08:39AM] Beginner Silver East Coast Swing
Ballroom A
_1_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_6_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 195 Marisol Martinez Alexander Ivanov FADS-Weston, Weston, FL
_5_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_3_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_7_ L-B1 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL
_4_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_2_ L-B1 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

Ballroom B
_X_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_4_ L-B2 200 Terrie Steele Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
_2_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_3_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_1_ L-B2 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA

_4_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 118 Sharon Hubbs Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_3_ L-C1 138 Cary Mabley Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_2_ L-C1 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL

_1_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 420 [08:41AM] Beginner Silver Bolero
Ballroom A
_7_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 195 Marisol Martinez Alexander Ivanov FADS-Weston, Weston, FL
_6_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_4_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-B1 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL
_5_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_2_ L-B1 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_1_ G-C2 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN

Ballroom B
_X_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_3_ L-B2 200 Terrie Steele Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
_1_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_4_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA

_3_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 118 Sharon Hubbs Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_2_ L-C1 138 Cary Mabley Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY

_____________________________________________________________________________________________
Heat 421 [08:42AM] Beginner Silver Mambo
Ballroom A
_7_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 195 Marisol Martinez Alexander Ivanov FADS-Weston, Weston, FL
_4_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_3_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_6_ L-B1 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL
_5_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_2_ L-B1 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

Ballroom B
_X_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_4_ L-B2 200 Terrie Steele Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
_2_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_3_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_1_ L-B2 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA

_4_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 118 Sharon Hubbs Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_3_ L-C1 138 Cary Mabley Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_2_ L-C1 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL


_____________________________________________________________________________________________
Heat 422 [08:44AM] Beginner Silver Merengue
Ballroom A
_2_ L-A2 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

Ballroom B
Proficiency RS Intermediate Bronze Merengue
_1_[65.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 423 [08:45AM] Samba
Ballroom B
Rising Star Full Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Beginner Silver
_1_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 424 [08:47AM] Beginner Silver West Coast Swing
Ballroom B
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_ G-C2 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 425 [08:48AM] Beginner Silver Disco/Hustle
Ballroom B
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 426 [08:50AM] Salsa
Ballroom B
Rising Star Full Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Full Silver
_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
Beginner Silver
_2_ L-A2 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ L-C1 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency Intermediate Bronze Salsa
_1_[93.0] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 427 [08:51AM] Beginner Silver Bachata
Ballroom B
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 428 [08:52AM] Cha Cha
Ballroom A
Beginner Silver
_5_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_4_ L-A2 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_7_ L-A2 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_6_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_1_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL
_2_ L-A2 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

Ballroom B
_1_ G-C2 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[93.0] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[93.7] L-C1* 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency RS Open Beginner Silver
_1_[95.7] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Gold
_1_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_2_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 429 [08:54AM] Rumba
Ballroom A
Beginner Silver
_1_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_7_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 195 Marisol Martinez Alexander Ivanov FADS-Weston, Weston, FL
_5_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_6_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-B1 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL
_3_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_2_ L-B1 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

Ballroom B
_1_ G-C1 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN

_2_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C2 138 Cary Mabley Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[93.3] L-C1* 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency RS Open Beginner Silver
_1_[93.3] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Gold
_1_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_2_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Beginner Silver Rumba
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 430 [08:55AM] East Coast Swing
Ballroom A
Beginner Silver
_2_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_4_ L-A2 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_7_ L-A2 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_5_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_6_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_1_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL
_3_ L-A2 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ballroom B
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[92.3] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[93.0] L-C1* 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency RS Open Beginner Silver
_1_[93.7] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Gold
_1_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_2_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Intermediate Silver East Coast Swing
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 431 [08:57AM] Bolero
Ballroom A
Beginner Silver
_4_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_6_ L-A2 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_2_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_5_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_1_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL
_3_ L-A2 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

Ballroom B
_1_ G-C1 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[92.7] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[93.3] L-C1* 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency RS Open Beginner Silver
_1_[93.7] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Gold
_1_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_2_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Full Gold
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 432 [08:58AM] Mambo
Ballroom A
Beginner Silver
_2_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_6_ L-A2 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_4_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_5_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_1_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL
_3_ L-A2 349 Esther Evans Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_1_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ballroom B
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[92.3] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_[93.0] L-C1* 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency RS Open Beginner Silver
_1_[92.7] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Gold
_1_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_2_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Full Gold
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 433 [09:00AM] Beginner Silver Merengue
Ballroom A
_1_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Ballroom B
Proficiency Full Bronze Merengue
_1_[92.3] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 434 [09:01AM] West Coast Swing
Ballroom A
Beginner Silver
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

Ballroom B
_1_ G-C1 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Intermediate Gold
_1_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 435 [09:03AM] Beginner Silver Disco/Hustle
Ballroom A
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 436 [09:04AM] Salsa
Ballroom A
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Full Silver
_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
Beginner Silver
_1_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Ballroom B
Rising Star Open Intermediate Gold
_1_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Full Bronze Salsa
_1_[92.7] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 437 [09:06AM] Beginner Silver Bachata
Ballroom A
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 438 [09:07AM] Cha Cha
Ballroom A
Intermediate Silver
_1_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_8_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 195 Marisol Martinez Alexander Ivanov FADS-Weston, Weston, FL
_2_ L-B1 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_6_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_7_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-B1 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL
_5_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_3_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

Ballroom B
_2_ L-C1 108 Setsi Day Grigor Asryan FADS-Doctor Phillips, Orlando, FL
_1_ L-C1 118 Sharon Hubbs Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_3_ L-C1 138 Cary Mabley Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_4_ L-C1 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_5_ L-C1 262 Nancy Grefe Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA


_1_ G-C2 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Beginner Gold
_1_ L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Beginner Gold
_1_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Open Beginner Silver Cha Cha
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 439 [09:08AM] Rumba
Ballroom A
Intermediate Silver
_1_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_8_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-B1 195 Marisol Martinez Alexander Ivanov FADS-Weston, Weston, FL
_1_ L-B1 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_5_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_4_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_6_ L-B1 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL
_7_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_3_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

Ballroom B
_4_ L-C1 108 Setsi Day Grigor Asryan FADS-Doctor Phillips, Orlando, FL
_1_ L-C1 118 Sharon Hubbs Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_5_ L-C1 138 Cary Mabley Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_3_ L-C1 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_2_ L-C1 262 Nancy Grefe Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA


_1_ G-C2 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Beginner Gold
_1_ L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Beginner Gold
_1_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Open Beginner Silver Rumba
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 440 [09:10AM] East Coast Swing
Ballroom A
Intermediate Silver
_1_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_8_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-B1 195 Marisol Martinez Alexander Ivanov FADS-Weston, Weston, FL
_1_ L-B1 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_5_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_7_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_6_ L-B1 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL
_4_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_3_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

Ballroom B
_3_ L-C1 108 Setsi Day Grigor Asryan FADS-Doctor Phillips, Orlando, FL
_1_ L-C1 118 Sharon Hubbs Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_5_ L-C1 138 Cary Mabley Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_4_ L-C1 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_2_ L-C1 262 Nancy Grefe Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA


_1_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Beginner Gold
_1_ L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Beginner Gold
_1_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Open Beginner Silver East Coast Swing
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 441 [09:11AM] Bolero
Ballroom A
Intermediate Silver
_8_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-B1 195 Marisol Martinez Alexander Ivanov FADS-Weston, Weston, FL
_1_ L-B1 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_7_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_6_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_5_ L-B1 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL
_4_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_3_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

Ballroom B
_2_ L-C1 108 Setsi Day Grigor Asryan FADS-Doctor Phillips, Orlando, FL
_1_ L-C1 118 Sharon Hubbs Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_4_ L-C1 138 Cary Mabley Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_3_ L-C1 262 Nancy Grefe Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA

Rising Star Open Beginner Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Beginner Gold
_1_ G-B1 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO
Full Gold
_1_ L-B1 163 Karen McDougall Evgeny Dyachenko Siti Dance, Huntingdon Valley, PA
Open Beginner Silver Bolero
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 442 [09:13AM] Mambo
Ballroom A
Intermediate Silver
_8_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-B1 195 Marisol Martinez Alexander Ivanov FADS-Weston, Weston, FL
_1_ L-B1 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_7_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_6_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-B1 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL
_5_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_3_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

Ballroom B
_2_ L-C1 108 Setsi Day Grigor Asryan FADS-Doctor Phillips, Orlando, FL
_1_ L-C1 118 Sharon Hubbs Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_5_ L-C1 138 Cary Mabley Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_4_ L-C1 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_3_ L-C1 262 Nancy Grefe Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA

Rising Star Open Full Silver Mambo
_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Rising Star Open Beginner Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Beginner Gold
_1_ G-B1 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO
Full Gold
_1_ L-B1 163 Karen McDougall Evgeny Dyachenko Siti Dance, Huntingdon Valley, PA
Open Beginner Silver Mambo
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 443 [09:14AM] Intermediate Silver Merengue
Ballroom A
_2_ L-A2 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 444 [09:16AM] Samba
Ballroom A
Rising Star Full Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Intermediate Silver
_1_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 445 [09:17AM] West Coast Swing
Ballroom A
Rising Star Full Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
Proficiency Beginner Silver
_1_[93.0] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Intermediate Silver
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ G-C2 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Beginner Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 446 [09:19AM] Salsa
Ballroom A
Intermediate Silver
_2_ L-A2 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ L-C1 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Open Beginner Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 447 [09:20AM] Intermediate Silver Bachata
Ballroom A
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 448 [09:21AM] Cha Cha
Ballroom A
Intermediate Silver
_5_ L-A2 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_4_ L-A2 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 262 Cindy Hwang Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA
_2_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Rising Star Open Full Silver Cha Cha
_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Rising Star Beginner Gold
_1_ L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Beginner Silver Cha Cha
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

Ballroom B
Rising Star Open Beginner Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Intermediate Silver
_4_ L-B2 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
_1_ L-B2 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_3_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_5_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 449 [09:23AM] Rumba
Ballroom A
Intermediate Silver
_4_ L-A2 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_5_ L-A2 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 262 Cindy Hwang Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA
_3_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Rising Star Open Full Silver Rumba
_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Rising Star Beginner Gold
_1_ L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Ballroom B
Rising Star Open Beginner Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Intermediate Silver
_3_ L-B2 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
_1_ L-B2 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_4_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_5_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 450 [09:24AM] East Coast Swing
Ballroom A
Intermediate Silver
_3_ L-A2 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_5_ L-A2 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 262 Cindy Hwang Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA
_4_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Rising Star Open Full Silver East Coast Swing
_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Rising Star Beginner Gold
_1_ L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Beginner Silver East Coast Swing
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

Ballroom B
Rising Star Open Beginner Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Intermediate Silver
_3_ L-B2 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
_1_ L-B2 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_2_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_5_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_4_ L-B2 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 451 [09:26AM] Bolero
Ballroom A
Intermediate Silver
_4_ L-A2 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_1_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 262 Cindy Hwang Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA
_3_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ G-C2 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Full Silver Bolero
_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Rising Star Open Beginner Gold
_1_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Beginner Silver Bolero
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Ballroom B
Beginner Gold
_2_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_1_ L-B1 233 Ana Capo Luis Lopez Luis Lopez, Miami, FL
Intermediate Silver
_4_ L-B2 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
_1_ L-B2 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_3_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_5_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 452 [09:27AM] Mambo
Intermediate Silver
Ballroom A
_4_ L-A2 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_2_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_1_ L-A2 262 Cindy Hwang Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA
_3_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Beginner Gold
_2_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_1_ L-B1 233 Ana Capo Luis Lopez Luis Lopez, Miami, FL

Ballroom B
Rising Star Open Beginner Gold
_1_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Open Beginner Gold Star
_1_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Intermediate Silver
_4_ L-B2 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
_1_ L-B2 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_2_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_5_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_3_ L-B2 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 453 [09:29AM] Merengue
Ballroom A
Beginner Silver
_1_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN
Intermediate Silver
_1_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 454 [09:30AM] West Coast Swing
Ballroom A
Proficiency RS BeginnerSilver
_1_[93.0] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Full Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
Intermediate Silver
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
West Coast Swing
_1_[93.0] L-B1* 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 455 [09:32AM] Intermediate Silver Disco/Hustle
Ballroom A
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 456 [09:33AM] Salsa
Ballroom A
Intermediate Silver
_1_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Beginner Gold
_2_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 457 [09:35AM] Intermediate Silver Bachata
Ballroom A
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

[09:36AM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 458 [09:46AM] Cha Cha
Ballroom A
Rising Star Open Intermediate Gold
_1_ L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Full Silver
_1_ L-A2 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_2_ L-A2 262 Cindy Hwang Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA
_3_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ G-B1 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO
Proficiency Open Beginner Silver Cha Cha
_1_[91.3] L-C1* 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA
Rising Star Open Intermediate Silver Cha Cha
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

Ballroom B
Semi-final Full Silver
*S_ L-B2 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
*S_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_2_ L-B2 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_7_ L-B2 209 Cynthia Madich Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_1_ L-B2 218 Karen Scott Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
*S_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_5_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_4_ L-B2 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA
_3_ L-B2 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI
_6_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 459 [09:47AM] Rumba
Ballroom A
Rising Star Open Intermediate Gold
_1_ L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Full Silver
_1_ L-A2 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_2_ L-A2 262 Cindy Hwang Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA
_3_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ G-B1 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO
Proficiency Open Beginner Silver Rumba
_1_[91.3] L-C1* 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA
Rising Star Open Intermediate Silver Rumba
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Ballroom B
Semi-final Full Silver
*S_ L-B2 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
*S_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_2_ L-B2 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
*S_ L-B2 209 Cynthia Madich Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_1_ L-B2 218 Karen Scott Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
_6_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_4_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_5_ L-B2 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA
_3_ L-B2 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI
*S_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 460 [09:49AM] East Coast Swing
Ballroom A
Rising Star Open Intermediate Gold
_1_ L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Full Silver
_2_ L-A2 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_1_ L-A2 262 Cindy Hwang Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA
_3_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ G-B1 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO

Ballroom B
Semi-final Full Silver
*S_ L-B2 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
*S_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_1_ L-B2 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_6_ L-B2 209 Cynthia Madich Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_2_ L-B2 218 Karen Scott Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
*S_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_5_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_4_ L-B2 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA
_3_ L-B2 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI
*S_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 461 [09:50AM] Bolero
Ballroom A
Rising Star Open Intermediate Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Beginner Gold
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
Full Silver
_1_ L-A2 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_3_ L-A2 262 Cindy Hwang Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA
_2_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ G-B1 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO
Rising Star Open Intermediate Silver Bolero
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

Ballroom B
Semi-final Full Silver
_4_ L-B2 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
_6_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_1_ L-B2 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_5_ L-B2 209 Cynthia Madich Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_3_ L-B2 218 Karen Scott Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
*S_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_7_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
*S_ L-B2 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA
_2_ L-B2 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI
*S_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 462 [09:52AM] Mambo
Ballroom A
Rising Star Open Intermediate Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Beginner Gold
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
Full Silver
_2_ L-A2 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_1_ L-A2 262 Cindy Hwang Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA
_3_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ G-B1 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO
Rising Star Open Intermediate Silver Mambo
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

Ballroom B
Semi-final Full Silver
_5_ L-B2 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
*S_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_1_ L-B2 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_4_ L-B2 209 Cynthia Madich Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_2_ L-B2 218 Karen Scott Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
*S_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_7_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_6_ L-B2 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA
_3_ L-B2 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI
*S_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 463 [09:53AM] Full Silver Merengue
Ballroom A
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 464 [09:55AM] Samba
Ballroom A
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Full Silver
_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
Open Intermediate Silver
_1_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 465 [09:56AM] West Coast Swing
Ballroom A
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[91.3] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA
Full Silver
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
Rising Star Open Intermediate Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 466 [09:58AM] Full Silver Disco/Hustle
Ballroom A
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 467 [09:59AM] Salsa
Full Silver
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
Rising Star Open Intermediate Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 468 [10:00AM] Full Silver Bachata
Ballroom A
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 458 [10:02AM] Final Round Cha Cha
Ballroom B
Full Silver

_____________________________________________________________________________________________
Heat 459 [10:03AM] Final Round Rumba
Ballroom B
Full Silver

_____________________________________________________________________________________________
Heat 460 [10:05AM] Final Round East Coast Swing
Ballroom B
Full Silver

_____________________________________________________________________________________________
Heat 461 [10:06AM] Final Round Bolero
Ballroom B
Full Silver

_____________________________________________________________________________________________
Heat 462 [10:08AM] Final Round Mambo
Ballroom B
Full Silver

_____________________________________________________________________________________________
Heat 469 [10:09AM] Cha Cha
Ballroom A
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[90.7] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency RS Full Silver
_X_ L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_1_[92.7] L-C1* 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency RS Open Intermediate Silver
_1_[91.3] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Full Silver
_2_ L-C1 108 Setsi Day Grigor Asryan FADS-Doctor Phillips, Orlando, FL
_1_ L-C1 118 Sharon Hubbs Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_4_ L-C1 138 Cary Mabley Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_3_ L-C1 262 Nancy Grefe Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA
Proficiency Beginner Gold
_1_[91.3] L-B1* 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Full Silver Cha Cha
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Ballroom B
Full Silver
_3_ L-B1 163 Karen McDougall Evgeny Dyachenko Siti Dance, Huntingdon Valley, PA
_6_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_4_ L-B1 195 Marisol Martinez Alexander Ivanov FADS-Weston, Weston, FL
_1_ L-B1 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_8_ L-B1 209 Cynthia Madich Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_2_ L-B1 261 Wendy Anderson Michael Neil Michael Neil, Boca Raton, FL
_7_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_5_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
Rising Star Open Full Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 470 [10:11AM] Rumba
Ballroom A
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[91.0] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency RS Full Silver
_X_ L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_1_[92.3] L-C1* 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency RS Open Intermediate Silver
_1_[91.3] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Full Silver
_4_ L-C1 108 Setsi Day Grigor Asryan FADS-Doctor Phillips, Orlando, FL
_1_ L-C1 118 Sharon Hubbs Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_3_ L-C1 138 Cary Mabley Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_2_ L-C1 262 Nancy Grefe Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA
Proficiency Beginner Gold
_1_[91.3] L-B1* 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Full Silver Rumba
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Ballroom B
Full Silver
_2_ L-B1 163 Karen McDougall Evgeny Dyachenko Siti Dance, Huntingdon Valley, PA
_7_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_6_ L-B1 195 Marisol Martinez Alexander Ivanov FADS-Weston, Weston, FL
_1_ L-B1 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_5_ L-B1 209 Cynthia Madich Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_3_ L-B1 261 Wendy Anderson Michael Neil Michael Neil, Boca Raton, FL
_8_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_4_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
Rising Star Open Full Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 471 [10:12AM] East Coast Swing
Ballroom A
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[91.0] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency RS Full Silver
_X_ L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA
Proficiency RS Open Intermediate Silver
_1_[91.3] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Full Silver
_1_ L-C1 108 Setsi Day Grigor Asryan FADS-Doctor Phillips, Orlando, FL
_2_ L-C1 118 Sharon Hubbs Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_3_ L-C1 138 Cary Mabley Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_4_ L-C1 262 Nancy Grefe Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA
Proficiency Beginner Gold
_1_[91.3] L-B1* 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Full Silver East Coast Swing
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Ballroom B
Full Silver
_3_ L-B1 163 Karen McDougall Evgeny Dyachenko Siti Dance, Huntingdon Valley, PA
_7_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_4_ L-B1 195 Marisol Martinez Alexander Ivanov FADS-Weston, Weston, FL
_1_ L-B1 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_6_ L-B1 209 Cynthia Madich Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_2_ L-B1 261 Wendy Anderson Michael Neil Michael Neil, Boca Raton, FL
_8_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_5_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
Rising Star Open Full Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 472 [10:14AM] Bolero
Ballroom A
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[91.3] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency RS Full Silver
_X_ L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA
Proficiency RS Open Intermediate Silver
_1_[91.3] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Full Silver
_1_ L-C1 108 Setsi Day Grigor Asryan FADS-Doctor Phillips, Orlando, FL
_2_ L-C1 118 Sharon Hubbs Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_3_ L-C1 138 Cary Mabley Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_4_ L-C1 262 Nancy Grefe Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA
Rising Star Open Full Silver Bolero
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Ballroom B
Full Silver
_3_ L-B1 163 Karen McDougall Evgeny Dyachenko Siti Dance, Huntingdon Valley, PA
_7_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_2_ L-B1 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_5_ L-B1 209 Cynthia Madich Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_1_ L-B1 261 Wendy Anderson Michael Neil Michael Neil, Boca Raton, FL
_6_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_4_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
Rising Star Open Full Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 473 [10:15AM] Mambo
Ballroom A
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[91.3] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency RS Full Silver
_X_ L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA
Proficiency RS Open Intermediate Silver
_1_[91.7] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Intermediate Silver
_1_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN
Full Silver
_1_ L-C1 108 Setsi Day Grigor Asryan FADS-Doctor Phillips, Orlando, FL
_2_ L-C1 118 Sharon Hubbs Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_3_ L-C1 138 Cary Mabley Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_4_ L-C1 262 Nancy Grefe Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA
Rising Star Open Full Silver Mambo
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Ballroom B
Full Silver
_3_ L-B1 163 Karen McDougall Evgeny Dyachenko Siti Dance, Huntingdon Valley, PA
_7_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_1_ L-B1 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_5_ L-B1 209 Cynthia Madich Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_3_ L-B1 261 Wendy Anderson Michael Neil Michael Neil, Boca Raton, FL
_6_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_2_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
Rising Star Open Full Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 474 [10:16AM] Full Silver Merengue
Ballroom B
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 475 [10:18AM] West Coast Swing
Ballroom B
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[91.7] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Full Silver
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Rising Star Open Full Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 476 [10:19AM] Full Silver Disco/Hustle
Ballroom B
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 477 [10:21AM] Salsa
Ballroom B
Full Silver
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Rising Star Open Full Gold
_1_ L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 478 [10:22AM] Full Silver Bachata
Ballroom B
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 479 [10:24AM] Open Beginner Silver Cha Cha
Ballroom A
_2_ L-AA1 136 Cristina Amaro Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L-AA1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_7_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_4_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_3_ L-B1 240 Myrna Colon Amaro Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_5_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_6_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_2_ L-B1 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI


Ballroom B
_1_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-C1 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA

_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-C2 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL

_1_ G-JR2 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 480 [10:25AM] Open Beginner Silver Rumba
Ballroom A
_2_ L-A1 136 Cristina Amaro Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_6_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_2_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_4_ L-B1 240 Myrna Colon Amaro Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_5_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

Ballroom B
_1_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-C1 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA

_2_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_1_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL

_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-C2 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 481 [10:27AM] Open Beginner Silver East Coast Swing
Ballroom A
_2_ L-A1 136 Cristina Amaro Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_6_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_2_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_3_ L-B1 240 Myrna Colon Amaro Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_5_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Ballroom B
_1_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_2_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL

_1_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL

_1_ G-JR2 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL
Proficiency Full Silver East Coast Swing
_1_[95.7] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 482 [10:28AM] Open Beginner Silver Bolero
Ballroom A
_2_ L-A1 136 Cristina Amaro Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L-A1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_5_ L-A2 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-A2 240 Kristin Buettner Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_2_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL

Ballroom B
_2_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_1_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL

_1_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL

_1_ G-JR2 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 483 [10:29AM] Open Beginner Silver Mambo
Ballroom A
_2_ L-A1 136 Cristina Amaro Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L-A1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_5_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_2_ L-B1 240 Myrna Colon Amaro Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

Ballroom B
_2_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_1_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL

_1_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL

_1_ G-JR2 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL
Proficiency Full Silver Mambo
_1_[96.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 484 [10:31AM] Open Beginner Silver Merengue
Ballroom A
_2_ L-A2 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ L-C1 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 485 [10:32AM] Samba
Ballroom A
Rising Star Intermediate Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Open Beginner Silver
_1_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 486 [10:34AM] Open Beginner Silver West Coast Swing
Ballroom A
_1_ L-A2 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ L-C1 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-C2 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 487 [10:35AM] Open Beginner Silver Disco/Hustle
Ballroom A
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ L-C1 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 488 [10:37AM] Open Beginner Silver Salsa
Ballroom A
_3_ L-A2 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-A2 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ L-C1 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 489 [10:38AM] Argentine Tango
Ballroom A
Rising Star Full Silver
_1_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
Open Beginner Silver
_1_ L-A2 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_X_ L-C1 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 490 [10:40AM] Open Beginner Silver Bachata
Ballroom A
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 491 [10:41AM] Cha Cha
Ballroom A
Open Beginner Silver
_7_ L-A2 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_6_ L-A2 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A2 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_3_ L-A2 240 Kristin Buettner Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_5_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_2_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL

Ballroom B
_2_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_3_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_1_ L-B2 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI

_1_ G-C1 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency Intermedate Gold
_1_[92.7] L-A2* 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Beginner Gold
_1_ G-B1 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO
Proficiency Intermediate Silver
_1_[95.7] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 492 [10:43AM] Rumba
Ballroom A
Open Beginner Silver
_2_ L-AA1 136 Cristina Amaro Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L-AA1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_6_ L-A2 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A2 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_3_ L-A2 240 Kristin Buettner Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_5_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_2_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL

Ballroom B
_1_ G-C1 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ G-JR2 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL
Proficiency Intermedate Gold
_1_[93.0] L-A2* 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Beginner Gold
_1_ G-B1 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO
Proficiency Intermediate Silver
_1_[96.3] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 493 [10:44AM] East Coast Swing
Ballroom A
Open Beginner Silver
_6_ L-A2 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A2 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_3_ L-A2 240 Kristin Buettner Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_5_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_2_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL

Ballroom B
_2_ L-AA1 136 Cristina Amaro Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L-AA1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Open Intermediate Silver
_1_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Intermedate Gold
_1_[92.0] L-A2* 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Beginner Gold
_1_ G-B1 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO
Proficiency Intermediate Silver
_1_[95.7] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 494 [10:45AM] Open Beginner Silver Bolero
Ballroom A
_5_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_2_ L-B1 240 Myrna Colon Amaro Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

Ballroom B
_2_ L-AA1 136 Cristina Amaro Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L-AA1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-C1 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency Full Silver Bolero
_1_[95.7] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 495 [10:47AM] Open Beginner Silver Mambo
Ballroom A
_2_ L-A2 240 Kristin Buettner Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_1_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL

Ballroom B
_2_ L-AA1 136 Cristina Amaro Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L-AA1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Intermediate Silver Mambo
_1_[96.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 496 [10:48AM] Open Beginner Silver Merengue
Ballroom A
_1_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 497 [10:50AM] Open Beginner Silver West Coast Swing
Ballroom A
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ G-C1 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency Full Bronze West Coast Swing
_1_[91.0] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 498 [10:51AM] Open Beginner Silver Disco/Hustle
Ballroom A
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Proficiency Beginner Silver Disco/Hustle
_1_[92.7] L-C1* 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 499 [10:53AM] Open Beginner Silver Salsa
Ballroom A
_1_ L-AA1 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 500 [10:54AM] Open Beginner Silver Bachata
Ballroom A
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

[10:56AM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 501 [11:06AM] Open Intermediate Silver Cha Cha
Ballroom A
_2_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A1 349 Cassidy Johnson Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_2_ G-C2 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_2_ L-JR2 143 Ava O'Hara Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

Ballroom B
Semi-final Round
*S_ L-B1 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
*S_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
*S_ L-B1 217 Tonya Fitzgerald Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_3_ L-B1 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_5_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_4_ L-B1 240 Myrna Colon Amaro Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_6_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
*S_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_2_ L-B1 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_____________________________________________________________________________________________
Heat 502 [11:07AM] Open Intermediate Silver Rumba
Ballroom A
_2_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A1 349 Cassidy Johnson Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_2_ G-C2 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL

_1_ L-JR2 143 Ava O'Hara Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_2_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

Ballroom B
Semi-final Round
*S_ L-B1 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
*S_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_6_ L-B1 217 Tonya Fitzgerald Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_3_ L-B1 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_2_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_4_ L-B1 240 Myrna Colon Amaro Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_5_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
*S_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_____________________________________________________________________________________________
Heat 503 [11:08AM] Open Intermediate Silver East Coast Swing
Ballroom A
_2_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A1 349 Cassidy Johnson Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_1_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-C1 273 Connie Hogshead Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_1_ G-A1 608 Jerry Magiera Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY


_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL

_2_ L-JR2 143 Ava O'Hara Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Ballroom B
Semi-final Round
*S_ L-B1 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
*S_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_5_ L-B1 217 Tonya Fitzgerald Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_2_ L-B1 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_2_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_6_ L-B1 240 Myrna Colon Amaro Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
*S_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_____________________________________________________________________________________________
Heat 504 [11:10AM] Open Intermediate Silver Bolero
Ballroom A
_1_ L-A1 349 Cassidy Johnson Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_1_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-C1 273 Connie Hogshead Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-A1 608 Jerry Magiera Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY

_2_ G-C2 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL

Ballroom B
_5_ L-B1 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_8_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ L-B1 217 Tonya Fitzgerald Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_2_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_6_ L-B1 240 Myrna Colon Amaro Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_7_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_____________________________________________________________________________________________
Heat 505 [11:11AM] Open Intermediate Silver Mambo
Ballroom A
_1_ L-A1 349 Cassidy Johnson Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_1_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-C1 273 Connie Hogshead Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_1_ G-A1 608 Jerry Magiera Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY

_1_ G-B2 579 Ian Forestier Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL

_2_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_2_ L-JR2 143 Ava O'Hara Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

Ballroom B
_7_ L-B1 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_8_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_5_ L-B1 217 Tonya Fitzgerald Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_4_ L-B1 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_3_ L-B1 240 Myrna Colon Amaro Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-B1 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_6_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_____________________________________________________________________________________________
Heat 506 [11:13AM] Open Intermediate Silver Merengue
Ballroom A
_1_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN

Ballroom B
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

Rising Star Open Beginner Silver Merengue
_1_ L-B2 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 507 [11:14AM] Open Intermediate Silver West Coast Swing
Ballroom A
_1_ G-C2 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN

Ballroom B
_2_ L-A2 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

Rising Star Open Beginner Silver West Coast Swing
_1_ L-B2 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 508 [11:16AM] Open Intermediate Silver Disco/Hustle
Ballroom B
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Proficiency Open Beginner Silver Disco/Hustle
_1_[94.7] L-C1* 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 509 [11:17AM] Open Intermediate Silver Salsa
Ballroom B
_1_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_2_ L-A2 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Rising Star Open Beginner Silver Salsa
_1_ L-B2 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA


_____________________________________________________________________________________________
Heat 510 [11:19AM] Open Intermediate Silver Argentine Tango
Ballroom B
_1_ L-A2 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 511 [11:20AM] Open Intermediate Silver Bachata
Ballroom B
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 501 [11:22AM] Final Round Open Intermediate Silver Cha Cha
Ballroom B

_____________________________________________________________________________________________
Heat 502 [11:23AM] Final Round Open Intermediate Silver Rumba
Ballroom B

_____________________________________________________________________________________________
Heat 503 [11:24AM] Final Round Open Intermediate Silver East Coast Swing
Ballroom B

_____________________________________________________________________________________________
Heat 512 [11:26AM] Cha Cha
Ballroom A
Open Intermediate Silver
_1_ G-A1 608 Jerry Magiera Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY

_1_ L-A2 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_2_ L-A2 240 Kristin Buettner Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_4_ L-B2 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_3_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_1_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_5_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI

Ballroom B
_1_ G-B2 579 Ian Forestier Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL

_2_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 273 Connie Hogshead Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Proficiency Intermedate Gold
_1_[94.7] L-B1* 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Beginner Gold
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
Proficiency Beginner Silver Cha Cha
_1_[95.7] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 513 [11:27AM] Rumba
Ballroom A
Open Intermediate Silver
_1_ G-A1 608 Jerry Magiera Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY

_1_ L-A2 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_3_ L-A2 240 Kristin Buettner Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_3_ L-B2 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_1_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_1_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_4_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL

Ballroom B
_1_ G-B2 579 Ian Forestier Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL

_2_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 273 Connie Hogshead Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Proficiency Intermedate Gold
_1_[94.3] L-B1* 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Beginner Gold
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
Proficiency Beginner Silver Rumba
_1_[94.7] L-C1* 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA
Proficiency Beginner Silver Rumba
_1_[96.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 514 [11:29AM] East Coast Swing
Ballroom A
Open Intermediate Silver
_1_ L-A2 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_3_ L-A2 240 Kristin Buettner Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_4_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_4_ L-B2 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_3_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_1_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_2_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL

Ballroom B
_1_ G-B2 579 Ian Forestier Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Proficiency Intermedate Gold
_1_[93.7] L-B1* 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Beginner Gold
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
Proficiency Beginner Silver East Coast Swing
_1_[96.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 515 [11:30AM] Bolero
Ballroom A
Open Beginner Silver
_1_ G-C2 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN
Open Intermediate Silver
_1_ L-A2 240 Kristin Buettner Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_3_ L-B2 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_2_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_1_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_4_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL

Ballroom B
_1_ G-B2 579 Ian Forestier Shelley Harrington Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ L-JR2 143 Ava O'Hara Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_2_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Proficiency Beginner Silver Bolero
_1_[95.7] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 516 [11:32AM] Open Intermediate Silver Mambo
Ballroom A
_1_ L-A2 240 Kristin Buettner Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-A2 241 Donna Nero Vicente Martinez FADS-Boynton Beach, Boynton Beach, FL
_3_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_4_ L-B2 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_3_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_1_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_2_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL

Ballroom B
_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Proficiency Beginner Silver Mambo
_1_[96.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 517 [11:33AM] Open Intermediate Silver Merengue
Ballroom A
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Proficiency Open Beginner Silver Merengue
_1_[93.0] L-C1* 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA


_____________________________________________________________________________________________
Heat 518 [11:35AM] Open Intermediate Silver Disco/Hustle
Ballroom A
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
Rising Star Open Beginner Silver Disco/Hustle
_1_ L-B2 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 519 [11:36AM] Open Intermediate Silver Bachata
Ballroom A
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 520 [11:37AM] Open Full Silver Cha Cha
Ballroom A
_1_ L-A1 349 Cassidy Johnson Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_2_ L-A2 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA
_1_ L-A2 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_3_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ G-A1 608 Jerry Magiera Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY

_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL

_1_ L-JR2 143 Ava O'Hara Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_2_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

Ballroom B
_7_ L-B2 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_6_ L-B2 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
_2_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_3_ L-B2 234 Julie Parkinson Maksym Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_8_ L-B2 273 Karen Dee Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_1_ L-B2 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI
_5_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
Proficiency RS Full Silver Cha Cha
_1_[94.7] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 521 [11:39AM] Open Full Silver Rumba
Ballroom A
_1_ L-A1 349 Cassidy Johnson Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_1_ L-A2 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA
_2_ L-A2 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_3_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ G-A1 608 Jerry Magiera Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY

_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_1_ AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Proficiency RS Full Silver Rumba
_1_[94.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

Ballroom B
_1_ L-JR2 143 Ava O'Hara Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_2_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_7_ L-B2 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_2_ L-B2 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
_1_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_3_ L-B2 234 Julie Parkinson Maksym Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_6_ L-B2 273 Karen Dee Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_5_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 522 [11:40AM] Open Full Silver East Coast Swing
Ballroom A
_1_ L-A1 349 Cassidy Johnson Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_2_ L-A2 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA
_1_ L-A2 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_3_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ G-A1 608 Jerry Magiera Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY

_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL

_2_ L-JR2 143 Ava O'Hara Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

Ballroom B
_7_ L-B2 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_4_ L-B2 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
_1_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_5_ L-B2 234 Julie Parkinson Maksym Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_6_ L-B2 273 Karen Dee Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
Proficiency RS Full Silver East Coast Swing
_1_[96.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 523 [11:42AM] Open Full Silver Bolero
Ballroom A
_1_ L-A1 349 Cassidy Johnson Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_1_ L-A2 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA
_2_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ G-A1 608 Jerry Magiera Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY

_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL

_2_ L-JR2 143 Ava O'Hara Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

Ballroom B
_7_ L-B2 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_3_ L-B2 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
_1_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_4_ L-B2 234 Julie Parkinson Maksym Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_5_ L-B2 273 Karen Dee Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_6_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
Proficiency RS Full Silver Bolero
_1_[95.7] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 524 [11:43AM] Open Full Silver Mambo
Ballroom A
_1_ L-A1 349 Cassidy Johnson Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN

_1_ L-A2 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA
_2_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ G-A1 608 Jerry Magiera Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY

_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL

_2_ L-JR2 143 Ava O'Hara Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

Ballroom B
_7_ L-B2 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_5_ L-B2 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
_3_ L-B2 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_1_ L-B2 234 Julie Parkinson Maksym Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_6_ L-B2 273 Karen Dee Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_2_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
Proficiency RS Full Silver Mambo
_1_[96.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 525 [11:45AM] Open Full Silver Merengue
Ballroom A
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Proficiency Beginner Silver Merengue
_1_[93.3] L-C1* 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA


_____________________________________________________________________________________________
Heat 526 [11:46AM] Samba
Ballroom A
Rising Star Intermediate Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Open Full Silver
_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 527 [11:48AM] Open Full Silver West Coast Swing
Ballroom A
_2_ L-A2 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Proficiency Open Beginner Silver West Coast Swing
_1_[92.3] L-C1* 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA


_____________________________________________________________________________________________
Heat 528 [11:49AM] Open Full Silver Disco/Hustle
Ballroom A
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 529 [11:51AM] Open Full Silver Salsa
Ballroom A
_2_ L-A2 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Proficiency Open Beginner Silver Salsa
_1_[93.0] L-C1* 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA


_____________________________________________________________________________________________
Heat 530 [11:52AM] Open Full Silver Bachata
Ballroom A
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 531 [11:53AM] Cha Cha
Ballroom A
Open Full Silver
_8_ L-B1 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_1_ L-B1 149 Beth Waltz Steven Davis Regal Dance Clubs, York, PA
_7_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_2_ L-B1 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_4_ L-B1 261 Wendy Anderson Michael Neil Michael Neil, Boca Raton, FL
_5_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_3_ L-B1 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI
_6_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
Ballroom B
Open Intermediate Silver
_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Open Full Silver
_2_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 273 Connie Hogshead Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Proficicency Open Beginner Gold
_1_[93.3] L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Intermediate Gold
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
Proficiency Full Silver
_1_[96.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 532 [11:55AM] Rumba
Ballroom A
Open Full Silver
_6_ L-B1 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_2_ L-B1 149 Beth Waltz Steven Davis Regal Dance Clubs, York, PA
_7_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_3_ L-B1 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_1_ L-B1 261 Wendy Anderson Michael Neil Michael Neil, Boca Raton, FL
_5_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_4_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

Ballroom B
_1_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-C1 273 Connie Hogshead Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Proficicency Open Beginner Gold
_1_[92.0] L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Intermediate Gold
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
Proficiency Open Beginner Silver Rumba
_1_[93.7] L-C1* 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA
Proficiency Full Silver
_1_[96.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 533 [11:56AM] East Coast Swing
Ballroom A
Open Full Silver
_7_ L-B1 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_1_ L-B1 149 Beth Waltz Steven Davis Regal Dance Clubs, York, PA
_6_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_3_ L-B1 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_4_ L-B1 261 Wendy Anderson Michael Neil Michael Neil, Boca Raton, FL
_5_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

Ballroom B
_1_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-C1 273 Connie Hogshead Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Proficicency Open Beginner Gold
_1_[93.0] L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Intermediate Gold
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
Proficiency Full Silver
_1_[96.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 534 [11:58AM] Open Full Silver Bolero
Ballroom A
_6_ L-B1 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_3_ L-B1 149 Beth Waltz Steven Davis Regal Dance Clubs, York, PA
_5_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_2_ L-B1 261 Wendy Anderson Michael Neil Michael Neil, Boca Raton, FL
_4_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

Ballroom B
_1_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-C1 273 Connie Hogshead Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Proficiency Intermediate Silver
_1_[96.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 535 [11:59AM] Open Full Silver Mambo
Ballroom A
_6_ L-B1 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_2_ L-B1 149 Beth Waltz Steven Davis Regal Dance Clubs, York, PA
_5_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_3_ L-B1 261 Wendy Anderson Michael Neil Michael Neil, Boca Raton, FL
_4_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_1_ L-B1 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

Ballroom B
_1_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-C1 273 Connie Hogshead Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_1_ L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Proficiency Full Silver
_1_[96.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 536 [12:01PM] Open Full Silver Merengue
Ballroom A
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 537 [12:02PM] Open Full Silver Disco/Hustle
Ballroom A
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 538 [12:04PM] Open Full Silver Bachata
Ballroom A
_1_ L-A2 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 539 [12:05PM] Cha Cha
Ballroom A
Full Silver Cha Cha
_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Proficiency RS BeginnerSilver
_1_[93.3] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_[94.0] L-C1* 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_[92.3] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[94.7] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA
Rising Star Open Full Gold
_1_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ballroom B
Proficiency Beginner Gold
_1_[93.7] L-A2* 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Beginner Gold Star
_1_ L-A2 164 Alina Sakura Adrian Dydynski FADS-Park Ridge, Park Ridge, IL

_1_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ L-C1 209 Peggy Lavinsky Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_2_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Open Beginner Silver Mixed Amateur Cha Cha
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 540 [12:06PM] Rumba
Ballroom A
Full Silver Rumba
_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Proficiency RS Beginner Silver
_1_[93.0] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_[93.3] L-C1* 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_[92.7] L-C2* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[95.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA
Rising Star Open Full Gold
_1_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ballroom B
Proficiency Beginner Gold
_1_[93.3] L-A2* 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Beginner Gold Star
_1_ L-A2 164 Alina Sakura Adrian Dydynski FADS-Park Ridge, Park Ridge, IL

_1_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_2_ L-C1 209 Peggy Lavinsky Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_1_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Open Beginner Silver Mixed Amateur Rumba
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 541 [12:08PM] East Coast Swing
Ballroom A
Full Silver East Coast Swing
_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Proficiency RS BeginnerSilver
_1_[93.3] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_[92.7] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[93.7] L-C1* 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Open Full Gold
_1_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ballroom B
Proficiency Beginner Gold
_1_[93.0] L-A2* 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Beginner Gold Star
_1_ L-A2 164 Alina Sakura Adrian Dydynski FADS-Park Ridge, Park Ridge, IL

_1_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_2_ L-C1 209 Peggy Lavinsky Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_1_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Open Beginner Silver Mixed Amateur East Coast Swing
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 542 [12:09PM] Bolero
Ballroom A
Full Silver Bolero
_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Proficiency RS BeginnerSilver
_1_[93.0] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_[92.7] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[93.3] L-C1* 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Open Full Gold
_1_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ballroom B
Intermediate Gold
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
Open Beginner Gold Star
_1_ L-A2 164 Alina Sakura Adrian Dydynski FADS-Park Ridge, Park Ridge, IL

_1_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ L-C1 209 Peggy Lavinsky Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_2_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Open Beginner Silver Mixed Amateur Bolero
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 543 [12:11PM] Mambo
Ballroom A
Full Silver Mambo
_1_ AC-B2 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL
Proficiency RS BeginnerSilver
_1_[93.0] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_[92.3] L-C1* 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[93.7] L-C1* 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Rising Star Open Full Gold
_1_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ballroom B
Intermediate Gold
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
Open Beginner Gold Star
_1_ L-A2 164 Alina Sakura Adrian Dydynski FADS-Park Ridge, Park Ridge, IL

_1_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Open Beginner Silver Mixed Amateur Mambo
_1_ AC-A1 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[96.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

[12:12PM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 544 [12:22PM] Cha Cha
Ballroom A
Beginner Gold
_1_ L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Full Gold
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
Open Beginner Gold Star
_1_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Open Full Gold Star
_1_ L-A1 134 Pooja Mehta Himovich Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
_2_ L-A1 326 Robin Valenzuela Jani Szukk Derby City BR, Louisville, KY

_3_ L-A2 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA
_1_ L-A2 218 Mariana Lvoff Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
_2_ L-A2 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL

Ballroom B
_4_ L-B1 209 Michelle Loeb Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_3_ L-B1 215 Gail Komar Serhiy Komar Dance Like A Star, Buffalo, NY
_5_ L-B1 217 Tracy Hannon Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_2_ L-B1 324 Sara Sharpe Gunnar Sverrisson Ballroom Fever, Enfield, CT
_1_ L-B1 348 Janice Gonzalez Aleksandar Vukosavljevic Aleksandar Vukosavljevic, New York, NY

_1_ G-YTH 619 Marko Namen Marina Vlasova AMS-Jacksonville, Jacksonville, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 545 [12:24PM] Rumba
Ballroom A
Beginner Gold
_1_ L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Full Gold
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
Open Beginner Gold Star
_1_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Open Full Gold Star Rumba
_1_ L-A1 134 Pooja Mehta Himovich Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
_2_ L-A1 326 Robin Valenzuela Jani Szukk Derby City BR, Louisville, KY
Open Full Gold Star
_3_ L-A2 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA
_2_ L-A2 218 Mariana Lvoff Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
_1_ L-A2 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL

Ballroom B
_4_ L-B1 209 Michelle Loeb Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_5_ L-B1 215 Gail Komar Serhiy Komar Dance Like A Star, Buffalo, NY
_3_ L-B1 217 Tracy Hannon Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_2_ L-B1 324 Sara Sharpe Gunnar Sverrisson Ballroom Fever, Enfield, CT
_1_ L-B1 348 Janice Gonzalez Aleksandar Vukosavljevic Aleksandar Vukosavljevic, New York, NY

_1_ G-YTH 619 Marko Namen Marina Vlasova AMS-Jacksonville, Jacksonville, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 546 [12:25PM] East Coast Swing
Ballroom A
Beginner Gold
_1_ L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Full Gold
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
Open Beginner Gold Star
_1_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Open Full Gold Star East Coast Swing
_1_ L-A1 134 Pooja Mehta Himovich Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
_2_ L-A1 326 Robin Valenzuela Jani Szukk Derby City BR, Louisville, KY
Open Full Gold Star
_3_ L-A2 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA
_1_ L-A2 218 Mariana Lvoff Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
_2_ L-A2 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL

Ballroom B
_4_ L-B1 209 Michelle Loeb Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_5_ L-B1 215 Gail Komar Serhiy Komar Dance Like A Star, Buffalo, NY
_3_ L-B1 217 Tracy Hannon Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_2_ L-B1 324 Sara Sharpe Gunnar Sverrisson Ballroom Fever, Enfield, CT
_1_ L-B1 348 Janice Gonzalez Aleksandar Vukosavljevic Aleksandar Vukosavljevic, New York, NY

_1_ G-YTH 619 Marko Namen Marina Vlasova AMS-Jacksonville, Jacksonville, FL
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[95.6] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 547 [12:27PM] Open Full Gold Star Bolero
Ballroom A
_1_ L-A1 134 Pooja Mehta Himovich Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
_2_ L-A1 326 Robin Valenzuela Jani Szukk Derby City BR, Louisville, KY

_3_ L-A2 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA
_1_ L-A2 218 Mariana Lvoff Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
_2_ L-A2 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL

_1_ L-C1 178 Anne Goldstein Andrey Gergel International Ballroom, Charleston, SC
_2_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

Ballroom B
_4_ L-B1 209 Michelle Loeb Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_5_ L-B1 215 Gail Komar Serhiy Komar Dance Like A Star, Buffalo, NY
_3_ L-B1 217 Tracy Hannon Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_2_ L-B1 324 Sara Sharpe Gunnar Sverrisson Ballroom Fever, Enfield, CT
_1_ L-B1 348 Janice Gonzalez Aleksandar Vukosavljevic Aleksandar Vukosavljevic, New York, NY

_1_ G-YTH 619 Marko Namen Marina Vlasova AMS-Jacksonville, Jacksonville, FL
Proficiency RS Intermediate Silver
_1_[95.6] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 548 [12:28PM] Open Full Gold Star Mambo
Ballroom A
_1_ L-A1 134 Pooja Mehta Himovich Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
_2_ L-A1 326 Robin Valenzuela Jani Szukk Derby City BR, Louisville, KY

_3_ L-A2 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA
_1_ L-A2 218 Mariana Lvoff Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
_2_ L-A2 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL

_1_ L-C1 178 Anne Goldstein Andrey Gergel International Ballroom, Charleston, SC
_2_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

Ballroom B
_4_ L-B1 209 Michelle Loeb Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_5_ L-B1 215 Gail Komar Serhiy Komar Dance Like A Star, Buffalo, NY
_2_ L-B1 217 Tracy Hannon Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_2_ L-B1 324 Sara Sharpe Gunnar Sverrisson Ballroom Fever, Enfield, CT
_1_ L-B1 348 Janice Gonzalez Aleksandar Vukosavljevic Aleksandar Vukosavljevic, New York, NY

_1_ G-YTH 619 Marko Namen Marina Vlasova AMS-Jacksonville, Jacksonville, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 549 [12:30PM] Cha Cha
Ballroom A
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_2_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_1_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL

_1_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN

_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_2_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Beginner Gold
_2_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_1_ L-B1 233 Ana Capo Luis Lopez Luis Lopez, Miami, FL
_3_ L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Ballroom B
Proficiency RS Open Full Silver
_1_[93.8] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Open Full Gold Star
_4_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_1_ L-B2 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL
_2_ L-B2 134 Luna Viva Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
_3_ L-B2 358 Janet Bruttell Dmitriy Zavialov FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ L-C1 178 Anne Goldstein Andrey Gergel International Ballroom, Charleston, SC
_3_ L-C1 209 Peggy Lavinsky Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_1_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 550 [12:31PM] Rumba
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_2_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_1_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL

_1_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN

_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_2_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Beginner Gold
_2_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_1_ L-B1 233 Ana Capo Luis Lopez Luis Lopez, Miami, FL
_3_ L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Ballroom B
Proficiency RS Open Full Silver
_1_[93.6] L-B1* 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Open Full Gold Star
_2_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_1_ L-B2 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL
_3_ L-B2 134 Luna Viva Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
_4_ L-B2 358 Janet Bruttell Dmitriy Zavialov FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ L-C1 178 Anne Goldstein Andrey Gergel International Ballroom, Charleston, SC
_2_ L-C1 209 Peggy Lavinsky Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_2_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 551 [12:32PM] East Coast Swing
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_2_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_1_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL

_1_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN

_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_2_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Beginner Gold
_2_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_1_ L-B1 233 Ana Capo Luis Lopez Luis Lopez, Miami, FL
_3_ L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Ballroom B
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Full Gold Star
_2_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_1_ L-B2 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL
_3_ L-B2 134 Luna Viva Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
_4_ L-B2 358 Janet Bruttell Dmitriy Zavialov FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ L-C1 178 Anne Goldstein Andrey Gergel International Ballroom, Charleston, SC
_3_ L-C1 209 Peggy Lavinsky Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_2_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 552 [12:34PM] Bolero
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_2_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_1_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL

_1_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN

_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_2_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Ballroom B
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Beginner Gold Star
_1_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Open Full Gold Star
_2_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_1_ L-B2 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL
_3_ L-B2 134 Luna Viva Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
_4_ L-B2 358 Janet Bruttell Dmitriy Zavialov FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 553 [12:35PM] Mambo
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_2_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_1_ L-A2 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL

_1_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN

_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_2_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Ballroom B
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Full Gold Star
_1_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_2_ L-B2 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL
_3_ L-B2 134 Luna Viva Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
_4_ L-B2 358 Janet Bruttell Dmitriy Zavialov FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
Rising Star Open Beginner Silver Mambo
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 554 [12:37PM] Samba
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Full Silver
_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 555 [12:38PM] West Coast Swing
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Intermediate Silver
_1_[91.4] G-C1* 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 556 [12:40PM] Salsa
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Full Silver
_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 557 [12:41PM] Argentine Tango
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_1_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 558 [12:43PM] Cha Cha
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_4_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_2_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_3_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-B2 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Intermediate Silver
_1_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Intermediate Gold
_1_ L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Ballroom B
Open Intermediate Gold
_2_ L-B2 168 Cathy Rozmus Lance Estridge Lance DS, Houston, TX
_1_ L-B2 248 Maureen O'Flanagan Ruslan Meshkov FADS-Imperial Point, Ft. Lauderdale, FL

_2_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_1_ L-JR2 264 Lula Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
Beginner Gold Star
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 559 [12:44PM] Rumba
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_3_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_2_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_4_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-B2 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Intermediate Silver
_1_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Open Intermediate Gold
_1_ L-B1 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_2_ L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

Ballroom B
_2_ L-B2 168 Cathy Rozmus Lance Estridge Lance DS, Houston, TX
_1_ L-B2 248 Maureen O'Flanagan Ruslan Meshkov FADS-Imperial Point, Ft. Lauderdale, FL

_2_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_1_ L-JR2 264 Lula Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
Beginner Gold Star
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 560 [12:45PM] East Coast Swing
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_3_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_2_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_4_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-B2 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Intermediate Silver
_1_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Intermediate Gold
_1_ L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Ballroom B
Open Intermediate Gold
_2_ L-B2 168 Cathy Rozmus Lance Estridge Lance DS, Houston, TX
_1_ L-B2 248 Maureen O'Flanagan Ruslan Meshkov FADS-Imperial Point, Ft. Lauderdale, FL

_2_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ L-JR2 264 Lula Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
Beginner Gold Star
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 561 [12:47PM] Bolero
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_3_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_2_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_4_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-B2 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Intermediate Silver
_1_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Ballroom B
Open Intermediate Gold
_2_ L-B2 168 Cathy Rozmus Lance Estridge Lance DS, Houston, TX
_1_ L-B2 248 Maureen O'Flanagan Ruslan Meshkov FADS-Imperial Point, Ft. Lauderdale, FL

_2_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_1_ L-JR2 264 Lula Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
Beginner Gold Star
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 562 [12:48PM] Mambo
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_3_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_2_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_4_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-B2 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Intermediate Silver
_1_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Ballroom B
Open Intermediate Gold
_2_ L-B2 168 Cathy Rozmus Lance Estridge Lance DS, Houston, TX
_1_ L-B2 248 Maureen O'Flanagan Ruslan Meshkov FADS-Imperial Point, Ft. Lauderdale, FL

_2_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_1_ L-JR2 264 Lula Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
Beginner Gold Star
_1_ L-B2 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 563 [12:50PM] Samba
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Full Silver
_1_ L-B2 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 564 [12:51PM] West Coast Swing
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Intermediate Silver
_1_[90.8] G-C2* 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 565 [12:53PM] Salsa
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 566 [12:54PM] Argentine Tango
Ballroom A
Rising Star Beginner Silver
_1_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
Rising Star Open Beginner Silver
_X_ L-C1 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA
Open Full Silver
_1_ L-A2 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 567 [12:56PM] Cha Cha
Ballroom A
Rising Star Intermediate Silver
_1_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN

_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_3_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
Rising Star Full Silver
_1_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Intermediate Silver Cha Cha
_1_[93.6] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA
Ballroom B
Open Beginner Gold
_3_ L-B1 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_4_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_2_ L-B1 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_1_ L-B1 233 Ana Capo Luis Lopez Luis Lopez, Miami, FL
_5_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_6_ L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 568 [12:57PM] Rumba
Ballroom A
Rising Star Intermediate Silver
_1_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN

_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_3_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
Rising Star Full Silver
_1_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Intermediate Silver Rumba
_1_[93.8] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA
Ballroom B
Open Beginner Gold
_5_ L-B1 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_3_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_2_ L-B1 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_1_ L-B1 233 Ana Capo Luis Lopez Luis Lopez, Miami, FL
_4_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_6_ L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_2_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 569 [12:59PM] East Coast Swing
Ballroom A
Rising Star Intermediate Silver
_1_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN

_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_3_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
Rising Star Full Silver
_1_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-B1 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ballroom B
Open Beginner Gold
_5_ L-B1 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_3_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_2_ L-B1 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_1_ L-B1 233 Ana Capo Luis Lopez Luis Lopez, Miami, FL
_4_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ
_6_ L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_2_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 570 [01:00PM] Bolero
Ballroom A
Rising Star Intermediate Silver
_1_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN

_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_3_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
Rising Star Full Silver
_1_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-B1 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ballroom B
Open Beginner Gold
_4_ L-B1 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_2_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_1_ L-B1 233 Ana Capo Luis Lopez Luis Lopez, Miami, FL
_3_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_2_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 571 [01:01PM] Mambo
Ballroom A
Rising Star Intermediate Silver
_1_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN

_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_3_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
Rising Star Full Silver
_1_ L-A2 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-B1 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ballroom B
Open Beginner Gold
_4_ L-B1 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_2_ L-B1 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_1_ L-B1 233 Ana Capo Luis Lopez Luis Lopez, Miami, FL
_3_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_2_ L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 572 [01:03PM] Open Beginner Gold Merengue
Ballroom B
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 573 [01:04PM] West Coast Swing
Ballroom A
Rising Star Intermediate Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Ballroom B
Proficiency Open Intermediate Silver
_1_[93.8] G-C1* 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Beginner Gold
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 574 [01:06PM] Salsa
Ballroom A
Rising Star Intermediate Silver
_1_ G-B1 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Beginner Silver
_1_ L-C1 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA
Ballroom B
Open Beginner Gold
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 575 [01:07PM] Open Beginner Gold Disco/Hustle
Ballroom B
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 576 [01:09PM] Open Beginner Gold Bachata
Ballroom B
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 577 [01:10PM] Argentine Tango
Ballroom B
Rising Star Intermediate Silver
_1_ L-B1 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 578 [01:12PM] Cha Cha
Ballroom A
Rising Star Intermediate Silver
_5_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_1_ L-B2 200 Diane Luberto Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
_3_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_4_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-B2 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Ballroom B
Open Beginner Gold
_1_ L-A2 164 Alina Sakura Adrian Dydynski FADS-Park Ridge, Park Ridge, IL
_2_ L-A2 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_3_ L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_4_ L-B2 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_1_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_2_ L-B2 234 Julie Parkinson Maksym Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_3_ L-B2 248 Maureen O'Flanagan Ruslan Meshkov FADS-Imperial Point, Ft. Lauderdale, FL
_5_ L-B2 273 Karen Dee Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
Open Full Gold
_1_ L-B1 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL
_2_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 579 [01:13PM] Rumba
Ballroom A
Rising Star Intermediate Silver
_5_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_2_ L-B2 200 Diane Luberto Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
_3_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_4_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-B2 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Ballroom B
Open Beginner Gold
_1_ L-A2 164 Alina Sakura Adrian Dydynski FADS-Park Ridge, Park Ridge, IL
_2_ L-A2 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_3_ L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_5_ L-B2 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_2_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_1_ L-B2 234 Julie Parkinson Maksym Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_4_ L-B2 248 Maureen O'Flanagan Ruslan Meshkov FADS-Imperial Point, Ft. Lauderdale, FL
_3_ L-B2 273 Karen Dee Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
Open Full Gold
_1_ L-B1 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL
_2_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 580 [01:14PM] East Coast Swing
Ballroom A
Rising Star Intermediate Silver
_4_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_2_ L-B2 200 Diane Luberto Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
_3_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_5_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-B2 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Ballroom B
Open Beginner Gold
_1_ L-A2 164 Alina Sakura Adrian Dydynski FADS-Park Ridge, Park Ridge, IL
_2_ L-A2 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_3_ L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_5_ L-B2 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_3_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_1_ L-B2 234 Julie Parkinson Maksym Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_2_ L-B2 248 Maureen O'Flanagan Ruslan Meshkov FADS-Imperial Point, Ft. Lauderdale, FL
_4_ L-B2 273 Karen Dee Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
Open Full Gold
_1_ L-B1 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL
_2_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 581 [01:16PM] Bolero
Ballroom A
Rising Star Intermediate Silver
_5_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_1_ L-B2 200 Diane Luberto Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
_3_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_4_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-B2 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Ballroom B
Open Beginner Gold
_1_ L-A2 164 Alina Sakura Adrian Dydynski FADS-Park Ridge, Park Ridge, IL

_5_ L-B2 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_3_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_1_ L-B2 234 Julie Parkinson Maksym Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_2_ L-B2 248 Maureen O'Flanagan Ruslan Meshkov FADS-Imperial Point, Ft. Lauderdale, FL
_4_ L-B2 273 Karen Dee Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
Open Full Gold
_1_ L-B1 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL
_2_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 582 [01:17PM] Mambo
Ballroom A
Rising Star Intermediate Silver
_4_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_1_ L-B2 200 Diane Luberto Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
_3_ L-B2 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_5_ L-B2 289 Lenore Galasso Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-B2 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Ballroom B
Open Beginner Gold
_1_ L-A2 164 Alina Sakura Adrian Dydynski FADS-Park Ridge, Park Ridge, IL

_5_ L-B2 121 Linda Hansen Ricky Bentzen FADS-Brookfield, Brookfield, WI
_2_ L-B2 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_1_ L-B2 234 Julie Parkinson Maksym Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_4_ L-B2 248 Maureen O'Flanagan Ruslan Meshkov FADS-Imperial Point, Ft. Lauderdale, FL
_3_ L-B2 273 Karen Dee Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
Open Full Gold
_1_ L-B1 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL
_2_ L-B1 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 583 [01:19PM] West Coast Swing
Ballroom A
Rising Star Intermediate Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C2 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Ballroom B
Proficiency Open Intermediate Silver
_1_[93.8] G-C2* 566 Dan Coen Mersey Fulper-Smith NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Open Beginner Gold
_X_ L-B1 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-B1 287 Gail Cohen Tommy Radon Storm Ballroom DC, Voorhees, NJ

_____________________________________________________________________________________________
Heat 584 [01:20PM] Salsa
Ballroom A
Rising Star Intermediate Silver
_1_ G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 585 [01:22PM] Argentine Tango
Ballroom A
Rising Star Intermediate Silver
_1_ L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
Rising Star Open Intermediate Silver
_X_ L-C1 152 Elaine Madonna Eric Dehant 97 Dance, Belgium, USA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 586 [01:23PM] Cha Cha
Ballroom A
Proficicency Open Beginner Gold
_1_[90.6] L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Full Gold
_1_ L-B1 163 Karen McDougall Evgeny Dyachenko Siti Dance, Huntingdon Valley, PA
Full Gold Star
_1_ L-A1 103 Ariel Mayer Mayo Alanen Brooklyn, New york United States
Open Intermediate Gold Star
_1_ L-C1 178 Anne Goldstein Andrey Gergel International Ballroom, Charleston, SC
_2_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_2_ L-A1 109 Joanna Gorski Vlad Astafiev Ballroom Fever-Astafiev, Enfield, CT
_1_ L-A1 134 Pooja Mehta Himovich Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ

_2_ L-A2 218 Mariana Lvoff Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
_1_ L-A2 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL

Ballroom B
_4_ L-B1 142 Radhika Unnithan Yusimi Cruz Banquet & Ballroom, Charlotte, NC
_3_ L-B1 215 Gail Komar Serhiy Komar Dance Like A Star, Buffalo, NY
_2_ L-B1 217 Tracy Hannon Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_1_ L-B1 348 Janice Gonzalez Aleksandar Vukosavljevic Aleksandar Vukosavljevic, New York, NY

_2_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_1_ L-B2 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL
_3_ L-B2 358 Janet Bruttell Dmitriy Zavialov FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-YTH 619 Marko Namen Marina Vlasova AMS-Jacksonville, Jacksonville, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 587 [01:25PM] Rumba
Ballroom A
Proficicency Open Beginner Gold
_1_[90.8] L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Full Gold
_1_ L-B1 163 Karen McDougall Evgeny Dyachenko Siti Dance, Huntingdon Valley, PA
Full Gold Star
_1_ L-A1 103 Ariel Mayer Mayo Alanen Brooklyn, New york United States
Open Intermediate Gold Star
_1_ L-C1 178 Anne Goldstein Andrey Gergel International Ballroom, Charleston, SC
_2_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_2_ L-A1 109 Joanna Gorski Vlad Astafiev Ballroom Fever-Astafiev, Enfield, CT
_1_ L-A1 134 Pooja Mehta Himovich Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ

_1_ L-A2 218 Mariana Lvoff Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
_2_ L-A2 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL

Ballroom B
_4_ L-B1 142 Radhika Unnithan Yusimi Cruz Banquet & Ballroom, Charlotte, NC
_3_ L-B1 215 Gail Komar Serhiy Komar Dance Like A Star, Buffalo, NY
_2_ L-B1 217 Tracy Hannon Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_1_ L-B1 348 Janice Gonzalez Aleksandar Vukosavljevic Aleksandar Vukosavljevic, New York, NY

_2_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_1_ L-B2 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL
_3_ L-B2 358 Janet Bruttell Dmitriy Zavialov FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-YTH 619 Marko Namen Marina Vlasova AMS-Jacksonville, Jacksonville, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 588 [01:26PM] East Coast Swing
Ballroom A
Proficicency Open Beginner Gold
_1_[90.8] L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Full Gold
_1_ L-B1 163 Karen McDougall Evgeny Dyachenko Siti Dance, Huntingdon Valley, PA
Full Gold Star
_1_ L-A1 103 Ariel Mayer Mayo Alanen Brooklyn, New york United States
Open Intermediate Gold Star
_1_ L-C1 178 Anne Goldstein Andrey Gergel International Ballroom, Charleston, SC
_2_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_2_ L-A1 109 Joanna Gorski Vlad Astafiev Ballroom Fever-Astafiev, Enfield, CT
_1_ L-A1 134 Pooja Mehta Himovich Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ

_2_ L-A2 218 Mariana Lvoff Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
_1_ L-A2 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL

Ballroom B
_4_ L-B1 142 Radhika Unnithan Yusimi Cruz Banquet & Ballroom, Charlotte, NC
_3_ L-B1 215 Gail Komar Serhiy Komar Dance Like A Star, Buffalo, NY
_2_ L-B1 217 Tracy Hannon Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_1_ L-B1 348 Janice Gonzalez Aleksandar Vukosavljevic Aleksandar Vukosavljevic, New York, NY

_1_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_2_ L-B2 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL
_3_ L-B2 358 Janet Bruttell Dmitriy Zavialov FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-YTH 619 Marko Namen Marina Vlasova AMS-Jacksonville, Jacksonville, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 589 [01:28PM] Bolero
Ballroom A
Full Gold Star
_1_ L-A1 103 Ariel Mayer Mayo Alanen Brooklyn, New york United States
Open Intermediate Gold Star
_1_ L-C1 178 Anne Goldstein Andrey Gergel International Ballroom, Charleston, SC
_2_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_2_ L-A1 109 Joanna Gorski Vlad Astafiev Ballroom Fever-Astafiev, Enfield, CT
_1_ L-A1 134 Pooja Mehta Himovich Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ

_1_ L-A2 218 Mariana Lvoff Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
_2_ L-A2 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL
Proficiency Full Silver
_1_[93.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

Ballroom B
_4_ L-B1 142 Radhika Unnithan Yusimi Cruz Banquet & Ballroom, Charlotte, NC
_3_ L-B1 215 Gail Komar Serhiy Komar Dance Like A Star, Buffalo, NY
_2_ L-B1 217 Tracy Hannon Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_1_ L-B1 348 Janice Gonzalez Aleksandar Vukosavljevic Aleksandar Vukosavljevic, New York, NY

_2_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_1_ L-B2 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL
_3_ L-B2 358 Janet Bruttell Dmitriy Zavialov FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-YTH 619 Marko Namen Marina Vlasova AMS-Jacksonville, Jacksonville, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 590 [01:29PM] Mambo
Ballroom A
Full Gold Star
_1_ L-A1 103 Ariel Mayer Mayo Alanen Brooklyn, New york United States
Open Intermediate Gold Star
_1_ L-C1 178 Anne Goldstein Andrey Gergel International Ballroom, Charleston, SC
_2_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_2_ L-A1 109 Joanna Gorski Vlad Astafiev Ballroom Fever-Astafiev, Enfield, CT
_1_ L-A1 134 Pooja Mehta Himovich Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ

_1_ L-A2 218 Mariana Lvoff Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
_2_ L-A2 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL
Proficiency Intermediate Silver
_1_[93.6] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

Ballroom B
_4_ L-B1 142 Radhika Unnithan Yusimi Cruz Banquet & Ballroom, Charlotte, NC
_3_ L-B1 215 Gail Komar Serhiy Komar Dance Like A Star, Buffalo, NY
_2_ L-B1 217 Tracy Hannon Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_1_ L-B1 348 Janice Gonzalez Aleksandar Vukosavljevic Aleksandar Vukosavljevic, New York, NY

_2_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_1_ L-B2 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL
_3_ L-B2 358 Janet Bruttell Dmitriy Zavialov FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-YTH 619 Marko Namen Marina Vlasova AMS-Jacksonville, Jacksonville, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 591 [01:30PM] Cha Cha
Ballroom A
Intermediate Gold
_1_ L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Full Gold
_1_ G-AA1 651 Stefan Tuomanen Michelle Officer New York, NY USA

_1_ L-A1 109 Joanna Gorski Vlad Astafiev Ballroom Fever-Astafiev, Enfield, CT

_1_ L-A2 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA

_1_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC

Ballroom B
_1_ L-C1 209 Peggy Lavinsky Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_2_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_1_ L-JR2 264 Lula Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
Intermediate Gold Star
_1_ L-YTH 103 Ariel Mayer Mayo Alanen Brooklyn, New york United States
Proficiency Full Silver Cha Cha
_1_[95.6] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 592 [01:32PM] Rumba
Ballroom A
Intermediate Gold
_1_ L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Full Gold
_1_ G-AA1 651 Stefan Tuomanen Michelle Officer New York, NY USA

_1_ L-A1 109 Joanna Gorski Vlad Astafiev Ballroom Fever-Astafiev, Enfield, CT

_1_ L-A2 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA

_1_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC

Ballroom B
_2_ L-C1 209 Peggy Lavinsky Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_1_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_1_ L-JR2 264 Lula Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
Intermediate Gold Star
_1_ L-YTH 103 Ariel Mayer Mayo Alanen Brooklyn, New york United States
Proficiency Full Silver Rumba
_1_[96.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 593 [01:33PM] East Coast Swing
Ballroom A
Intermediate Gold
_1_ L-A2 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Open Full Gold
_1_ G-AA1 651 Stefan Tuomanen Michelle Officer New York, NY USA

_1_ L-A1 109 Joanna Gorski Vlad Astafiev Ballroom Fever-Astafiev, Enfield, CT

_1_ L-A2 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA

_1_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC

Ballroom B
_1_ L-C1 209 Peggy Lavinsky Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_2_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ L-JR2 264 Lula Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
Intermediate Gold Star
_1_ L-YTH 103 Ariel Mayer Mayo Alanen Brooklyn, New york United States
Proficiency Intermediate Silver East Coast Swing
_1_[95.6] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 594 [01:35PM] Bolero
Ballroom A
Open Full Gold
_1_ G-AA1 651 Stefan Tuomanen Michelle Officer New York, NY USA

_1_ L-A1 109 Joanna Gorski Vlad Astafiev Ballroom Fever-Astafiev, Enfield, CT

_1_ L-A2 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA

_1_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC

Ballroom B
_1_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_1_ L-JR2 264 Lula Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
Intermediate Gold Star
_1_ L-YTH 103 Ariel Mayer Mayo Alanen Brooklyn, New york United States
Proficiency Intermediate Silver Bolero
_1_[96.0] L-B2* 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 595 [01:36PM] Mambo
Open Full Gold
Ballroom A
_1_ G-AA1 651 Stefan Tuomanen Michelle Officer New York, NY USA

_1_ L-A1 109 Joanna Gorski Vlad Astafiev Ballroom Fever-Astafiev, Enfield, CT

_1_ L-A2 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA

_1_ L-B2 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC

Ballroom B
_1_ L-C1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ G-C2 632 Van Rojas Maria Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL

_1_ L-JR2 264 Lula Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
Intermediate Gold Star
_1_ L-YTH 103 Ariel Mayer Mayo Alanen Brooklyn, New york United States

[01:38PM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 596 [01:53PM] American Rhythm 2 -Dance Championship and Novice(CC/R)
2 Dance Championships
Silver Closed
_1_ L-B 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL

_1_ G-C 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO

_2_ L-D 272 Donna Stone Andre Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL
_1_ L-D 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI
_3_ L-D 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_1_ L-SR2 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
Gold Closed
_1_ L-D 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 597 [01:56PM] Silver Closed American Rhythm 3 -Dance Championship(CC/R/SW)
_2_ L-B 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_1_ L-B 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL

_5_ L-D 200 Diane Luberto Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
_4_ L-D 272 Donna Stone Andre Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL
_2_ L-D 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA
_1_ L-D 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI
_3_ L-D 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_1_ L-SR2 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL

_1_ G-C 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 598 [02:00PM] Men's Open Championships Closed Championships and Amateur Open(CC/R/SW/B/M)
Men's Rhythm Open Championships
Silver Open
_1_ G-GA 608 Jerry Magiera Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Gold Open
_1_ G-GA 651 Stefan Tuomanen Michelle Officer New York, NY USA

_1_ G-GC 654 Ram Viswanathan Sarika Hudson Sarika Hudson, New York, NY
Pro Am American Rhythm Closed Championship
Silver Closed
_1_ L-SR1 272 Donna Stone Andre Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL

_1_ L-SR2 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
Gold Closed
_1_ L-D 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
Amateur Open American Rhythm Championship
_1_ AC-SR3 579 Ian Forestier Jane Baginski Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 599 [02:08PM] DSS Qualifying American and Closed DSS Championships Rhythm(CC/R/SW/B/M)
Dancesport Series Qualifying
_2_ L-A 109 Joanna Gorski Vlad Astafiev Ballroom Fever-Astafiev, Enfield, CT
_1_ L-A 134 Pooja Mehta Himovich Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
_3_ L-A 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_2_ L-B 217 Tracy Hannon Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_1_ L-B 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL
Pro Am American Rhythm Closed Dancesport Series Championships
Silver Closed
_5_ L-B 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
_4_ L-B 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_3_ L-B 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL
_1_ L-B 272 Theresa Bauer Andre Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL
_2_ G-B 672 Michael Bauer Natalie Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL
Gold Closed
_1_ L-C 261 Wendy Anderson Michael Neil Michael Neil, Boca Raton, FL


***** Silver Open L-C moved to Heat 608 *****
_____________________________________________________________________________________________
Heat 600 [02:16PM] American Rhythm 2 -Dance Championship(CC/R)
Silver Closed
_1_ L-C 195 Marisol Martinez Alexander Ivanov FADS-Weston, Weston, FL
_3_ L-C 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL
_2_ L-C 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI

_3_ L-SR1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-SR1 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_1_ L-SR1 272 Nancy Politzer Andre Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 601 [02:19PM] American Rhythm 3 -Dance Championship(CC/R/SW)
Silver Closed
_1_ L-C 195 Marisol Martinez Alexander Ivanov FADS-Weston, Weston, FL
_3_ L-C 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_4_ L-C 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL
_2_ L-C 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI

_1_ L-SR1 108 Setsi Day Grigor Asryan FADS-Doctor Phillips, Orlando, FL
_3_ L-SR1 224 Leiza Kennedy Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_2_ L-SR1 272 Nancy Politzer Andre Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL
Gold Closed
_1_ L-D 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 602 [02:23PM] Millennium Cup Championship American Rhythm and Mixed Amatuer(CC/R/SW/B/M)
Millennium Cup Championship
_3_ L-C 217 Tonya Fitzgerald Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_2_ L-C 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_1_ L-C 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC

_1_ L-D 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_2_ L-D 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
_3_ L-D 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
Bronze Open Mixed Amateur American Rhythm Championship
_1_ AC-A 567 Jose Ricardo Colon Kaylee Boghos Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 603 [02:31PM] Silver Closed Pro Am American Rhythm Closed Dancesport Series Championships(C/R/SW/B/M)
_1_ L-C 163 Karen McDougall Evgeny Dyachenko Siti Dance, Huntingdon Valley, PA
_2_ L-C 195 Marisol Martinez Alexander Ivanov FADS-Weston, Weston, FL
_6_ L-C 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_3_ L-C 261 Wendy Anderson Michael Neil Michael Neil, Boca Raton, FL
_7_ L-C 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL
_4_ L-C 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_X_ L-C 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA
_5_ G-C 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 604 [02:39PM] American Rhythm 2 -Dance Championship(CC/R)
Silver Open
_1_ L-D 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_2_ L-D 272 Donna Stone Andre Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL
Gold Open
_1_ L-D 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
_2_ L-D 273 Karen Dee Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_1_ G-SR2 654 Ram Viswanathan Sarika Hudson Sarika Hudson, New York, NY

_____________________________________________________________________________________________
Heat 605 [02:42PM] American Rhythm 3 -Dance Championship(CC/R/SW)
Silver Open
_2_ L-C 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_1_ L-C 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL
_4_ L-C 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_3_ L-C 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_3_ L-D 168 Cathy Rozmus Lance Estridge Lance DS, Houston, TX
_1_ L-D 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_2_ L-D 272 Donna Stone Andre Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL

Gold Open
_2_ L-SR1 178 Anne Goldstein Andrey Gergel International Ballroom, Charleston, SC
_1_ L-SR1 209 Peggy Lavinsky Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH

_1_ G-SR2 654 Ram Viswanathan Sarika Hudson Sarika Hudson, New York, NY

[02:46PM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 606 [03:01PM] Semi-final Round Silver Closed Pro Am American Rhythm Closed Championship(CC/R/SW/B/M)
*S_ L-D 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
*S_ L-D 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_1_ L-D 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
*S_ L-D 200 Terrie Steele Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
*S_ L-D 209 Cynthia Madich Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_2_ L-D 218 Karen Scott Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
_5_ L-D 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
*S_ L-D 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_6_ L-D 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA
_3_ L-D 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI
_4_ L-D 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA
*S_ L-D 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 607 [03:16PM] Pro Am American Rhythm Open Championship(CC/R/SW/B/M)
Silver Open
_2_ L-A 136 Cristina Amaro Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ L-A 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_1_ G-A 608 Jerry Magiera Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY

_2_ L-B 240 Kristin Buettner Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L-B 345 Connie Collins Pavel Volynskiy Crystal Ballroom, St. Augustine, FL

_1_ L-SR1 272 Esperanza Blair Andre Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL
Gold Open
_X_ L-C 143 Susie Rugg Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_1_ L-C 209 Michelle Loeb Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_2_ L-C 215 Gail Komar Serhiy Komar Dance Like A Star, Buffalo, NY

_____________________________________________________________________________________________
Heat 608 [03:24PM] American Rhythm 2 -Dance Championship(CC/R)
Silver Open
_2_ L-C 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_1_ L-C 224 Jeannine Pittaway Strahinja Lackovic FADS-Naples, Naples, FL

_1_ L-SR1 272 Nancy Politzer Andre Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL

_1_ L-SR2 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Gold Open
_1_ L-SR1 209 Peggy Lavinsky Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH

_1_ G-SR1 654 Ram Viswanathan Sarika Hudson Sarika Hudson, New York, NY

_____________________________________________________________________________________________
Heat 609 [03:27PM] American Rhythm 3 -Dance Championship and Amatuer Pre-Champ(CC/R/SW)
Silver Open
_1_ L-SR1 272 Nancy Politzer Andre Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL

_2_ L-SR2 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_3_ L-SR2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_1_ L-SR2 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
Gold Open
_1_ L-D 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
_2_ L-D 273 Karen Dee Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_1_ G-SR1 654 Ram Viswanathan Sarika Hudson Sarika Hudson, New York, NY
Amateur American Rhythm Pre-Champ
_1_ AC-A 596 Alex Jones Katie Fiallo Boston, MA


_____________________________________________________________________________________________
Heat 606 [03:31PM] Final Round Silver Closed Pro Am American Rhythm Closed Championship(CC/R/SW/B/M)

_____________________________________________________________________________________________
Heat 610 [03:39PM] Silver Open Pro Am American Rhythm Open Championship(CC/R/SW/B/M)
_1_ L-C 149 Beth Waltz Steven Davis Regal Dance Clubs, York, PA
_8_ L-C 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_7_ L-C 217 Tonya Fitzgerald Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_4_ L-C 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_6_ L-C 240 Myrna Colon Amaro Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ L-C 261 Wendy Anderson Michael Neil Michael Neil, Boca Raton, FL
_5_ L-C 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_3_ L-C 345 Connie Collins Pavel Volynskiy Crystal Ballroom, St. Augustine, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 611 [03:46PM] Silver Open Pro Am American Rhythm Open Championship(CC/R/SW/B/M)
_6_ L-D 168 Cathy Rozmus Lance Estridge Lance DS, Houston, TX
_3_ L-D 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_2_ L-D 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_1_ L-D 234 Julie Parkinson Maksym Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_4_ L-D 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
_5_ L-D 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_1_ L-SR2 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_2_ L-SR2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 612 [03:54PM] Pro Am American Rhythm Open Championship(CC/R/SW/B/M)
Silver Open
_2_ L-JR2 143 Ava O'Hara Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_1_ L-JR2 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
Gold Open
_2_ L-A 109 Joanna Gorski Vlad Astafiev Ballroom Fever-Astafiev, Enfield, CT
_1_ L-A 134 Pooja Mehta Himovich Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ

_1_ L-SR2 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_2_ L-YTH 103 Ariel Mayer Mayo Alanen Brooklyn, New york United States
_1_ G-YTH 619 Marko Namen Marina Vlasova AMS-Jacksonville, Jacksonville, FL

[04:01PM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
Heat 613 [04:16PM] Gold Open Pro Am American Rhythm Open Championship(CC/R/SW/B/M)
_4_ L-D 106 Diana Best Alosha Anatoliy FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_1_ L-D 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL
_3_ L-D 134 Luna Viva Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
_2_ L-D 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
_6_ L-D 248 Maureen O'Flanagan Ruslan Meshkov FADS-Imperial Point, Ft. Lauderdale, FL
_5_ L-D 358 Janet Bruttell Dmitriy Zavialov FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_2_ L-SR1 178 Anne Goldstein Andrey Gergel International Ballroom, Charleston, SC
_1_ L-SR1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 614 [04:24PM] Pro Am American Rhythm RS Championship(CC/R/SW/B/M)
Silver Closed
_1_ L-B 138 Heidi Rosenfarb Michael Choi Big Apple Ballroom, Rego Park, NY

_1_ L-D 200 Diane Luberto Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL

_1_ L-SR1 272 Nancy Politzer Andre Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL
Silver Open
_1_ L-B 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL

_1_ L-D 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
Gold Open
_1_ L-A 326 Robin Valenzuela Jani Szukk Derby City BR, Louisville, KY

_1_ L-C 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_1_ L-D 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 615 [04:31PM] Dancesport Series Qualifying American Rhythm and Senior Scholarship(CC/R/SW/B/M)
Dancesport Series Qualifying
_4_ L-C 217 Tonya Fitzgerald Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_2_ L-C 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_3_ L-C 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_1_ L-C 348 Janice Gonzalez Aleksandar Vukosavljevic Aleksandar Vukosavljevic, New York, NY
Pro Am Senior Open Rhythm Scholarship
_3_ L-SR2 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_X_ L-SR2 135 Joan Reichart Angelo Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL
_1_ L-SR2 310 Annie Crane Maksym Sidak International Ballroom, Charleston, SC
_2_ G-SR2 654 Ram Viswanathan Sarika Hudson Sarika Hudson, New York, NY

_____________________________________________________________________________________________
Heat 616 [04:39PM] Semi-final Round Pro Am Senior Open Rhythm Scholarship (C/R/SW/B)
_6_ L-SR1 118 Sharon Hubbs Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_X_ L-SR1 135 Joan Reichart Angelo Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL
_1_ L-SR1 151 Leslie McLeod Melbin De La Cruz Dance With Melbin, Atlanta, GA
_3_ L-SR1 178 Anne Goldstein Andrey Gergel International Ballroom, Charleston, SC
_4_ L-SR1 209 Peggy Lavinsky Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_7_ L-SR1 262 Nancy Grefe Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA
_2_ L-SR1 272 Nancy Politzer Andre Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL
_5_ L-SR1 293 Nati Ross Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_8_ G-SR1 654 Ram Viswanathan Sarika Hudson Sarika Hudson, New York, NY

********************************************************************
***** Heat 617 P/A JR Latin Open Scholarship moved to Saturday *****
***** Moved after Heat 1395 on Saturday around 4:30 pm *****
********************************************************************
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 618 [04:46PM] Silver Pro Am American Rhythm Closed Scholarship(CC/R/SW/B/M)
_X_ L-B 162 Tiffany Kidwell Brent Dunn Virginia Beach, VA
_3_ L-B 261 Wendy Anderson Michael Neil Michael Neil, Boca Raton, FL
_5_ L-B 262 Cindy Hwang Ferenc Nemeth Dance Republic, Allston, MA
_6_ L-B 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL
_1_ L-B 272 Theresa Bauer Andre Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL
_4_ L-B 291 Dr. Marjorie Caro Romney Reyes AMS-Coral Gables, Coral Gables, FL
_2_ G-B 672 Michael Bauer Natalie Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 619 [04:54PM] Semi-final Round Silver Pro Am American Rhythm Closed Scholarship(CC/R/SW/B/M)
*S_ L-C 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L-C 163 Karen McDougall Evgeny Dyachenko Siti Dance, Huntingdon Valley, PA
_X_ L-C 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_4_ L-C 195 Marisol Martinez Alexander Ivanov FADS-Weston, Weston, FL
*S_ L-C 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_3_ L-C 261 Wendy Anderson Michael Neil Michael Neil, Boca Raton, FL
*S_ L-C 268 Sherri Ma Andriy Panasenko FADS-Naples, Naples, FL
_5_ L-C 272 Esperanza Blair Andre Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL
_7_ L-C 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI
_1_ L-C 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_6_ L-C 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA
*S_ G-C 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 616 [05:02PM] Final Round Pro Am Senior Open Rhythm Scholarship (C/R/SW/B)

_____________________________________________________________________________________________
Heat 620 [05:08PM] Semi-final Round Silver Pro Am American Rhythm Closed Scholarship(CC/R/SW/B/M)
*S_ L-D 118 Sharon Hubbs Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_2_ L-D 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
*S_ L-D 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_3_ L-D 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
*S_ L-D 200 Terrie Steele Shane Jensen Dancelife of SWFL-Jensen, Bonita Springs, FL
*S_ L-D 209 Cynthia Madich Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_1_ L-D 218 Karen Scott Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
_6_ L-D 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
*S_ L-D 272 Donna Stone Andre Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL
_7_ L-D 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
*S_ L-D 299 Cindy Lindsay Sergiy Samchynskyy Academy BR-Samchynskyy, Atlanta, GA
_5_ L-D 330 Susie Sills Viktor Tkachenko FADS-Bloomfield Hills, Bloomfield Hills, MI
_4_ L-D 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA
*S_ L-D 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 621 [05:24PM] Gold Pro Am American Rhythm Closed Scholarship and Junior Scholarship(CC/R/SW/B/M)
Gold Closed Scholarship
_2_ L-C 163 Karen McDougall Evgeny Dyachenko Siti Dance, Huntingdon Valley, PA
_1_ L-C 233 Ana Capo Luis Lopez Luis Lopez, Miami, FL
_3_ L-C 261 Wendy Anderson Michael Neil Michael Neil, Boca Raton, FL
Pro Am American Junior Rhythm Open Scholarship
_4_ L-JNR 143 Ava O'Hara Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_1_ L-JNR 264 Lula Nazar Norov Dancelife Florida Dance, Estero, FL
_3_ L-JNR 293 Sophia Santiago Burgos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_2_ G-JNR 653 Jovannie Villegas Emy Ortiz Serendipity Dance, Celebration, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 619 [05:32PM] Final Round Silver Pro Am American Rhythm Closed Scholarship(CC/R/SW/B/M)

_____________________________________________________________________________________________
Heat 622 [05:40PM] Open Silver American Style 6-Dance - Silver - Cha Cha
Age A
_2_ L- 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_1_ G- 608 Jerry Magiera Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Age B
_2_ L- 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_1_ L- 218 Karen Scott Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 623 [05:42PM] Open Silver American Style 6-Dance - Silver - Rumba
Age A
_2_ L- 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_1_ G- 608 Jerry Magiera Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Age B
_2_ L- 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_1_ L- 218 Karen Scott Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 624 [05:43PM] Open Silver American Style 6-Dance- Silver - Swing
Age A
_2_ L- 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_1_ G- 608 Jerry Magiera Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Age B
_2_ L- 198 Carolyn Glazner Danas Jaksevicius Jaksevicius_Haraguchi, San Diego, CA
_1_ L- 218 Karen Scott Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 620 [05:45PM] Final Round Silver Pro Am American Rhythm Closed Scholarship(CC/R/SW/B/M)

[05:53PM] Awards

Millennium Dancesport Championship - Session 4

_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Solo 35 [08:00PM] Bronze WCS-"Trouble Ahead" Showcase
_1_[95.6] G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 36 [08:03PM] Silver Swing/Quickstep - "Tightrope" Solo
_1_[95.2] L-B2 322 Mary Heath Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 37 [08:06PM] Silver Mambo - "Royals" Showcase
_1_[95.2] L-B1 265 Cheryl Johnson Jeremy Ownby World Champion Prod, Hendersonville, TN
Gerard Gore

_____________________________________________________________________________________________
Solo 38 [08:09PM] Silver "I'll Never Love Again" Solo
_1_[97.5] L-B2 136 Karen Dee Roman Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL

_____________________________________________________________________________________________
Solo 39 [08:12PM] Silver Theatrre Arts Solo
_1_[96.6] L-C2 293 Jeannette Dunstan Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Solo 40 [08:15PM] Bronze Tango - "Escualo" Showcase
_1_[96.2] AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN
Christa Bacon-Madanchi Sloan Perratta

_____________________________________________________________________________________________
Solo 41 [08:18PM] Silver Waltz Solo
_1_[96.0] L-B1 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 42 [08:21PM] Silver Rumba/Cha Cha - "King Tut" Showcase
_1_[96.4] G-B2 615 Al Melilli Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ellie Grohoske

_____________________________________________________________________________________________
Solo 44 [08:24PM] Silver V.Waltz- "I Have Nothing" Solo
_1_[95.9] G-B2 574 Dan Dobrian Brittany Coy Parris Dance, Gainesville, FL

_____________________________________________________________________________________________
Solo 45 [08:27PM] Bronze Rumba - "When We Were Young" Showcase
_1_[97.2] AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
James McCaskill Nancy McCaskill

_____________________________________________________________________________________________
Solo 46 [08:30PM] Bronze Cha Cha - "Can't Stop the Feeling" Solo
_1_[95.6] L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 47 [08:33PM] Gold Interpretive - "Golden Eye" Solo
_1_[95.8] L-B2 281 Sandy Spitz Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 48 [08:36PM] Silver Argentine Tango - "Night" Solo
_1_[97.0] L-B2 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 49 [08:39PM] Bronze Foxtrot - "He's A Tramp" Solo
_1_[95.0] L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 50 [08:42PM] Silver Interpretive - "Way Down Hades to Win" Showcase
_1_[97.2] L-C1 281 Carol McAlpine Tim Polaschek World Champion Prod, Hendersonville, TN
Jamie Black Gerard Gore

_____________________________________________________________________________________________
Solo 51 [08:45PM] Bronze "Phoenix" Solo
_1_[98.4] G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 52 [08:48PM] Silver Black Magic Woman Solo
_1_[96.2] L-C1 105 Marie Romano Serge Aliev FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_____________________________________________________________________________________________
Solo 53 [08:51PM] Bronze "Cinco Salsa" Solo
_1_[94.8] L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 54 [08:54PM] Gold Cha Cha - "Love is a Crime" Solo
_1_[94.6] L-B1 322 Emily Brannon Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 55 [08:57PM] Silver "Joy" Solo
_1_[96.8] AC-B1 575 Ron Erickson Janet Erickson Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 56 [09:00PM] Silver Interpretive - "Tango" Solo
_1_[95.8] L-C1 117 Darla Jackson Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Solo 57 [09:03PM] Bronze Cha Cha - "Venus" Showcase
_1_[96.7] L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Dusty Johnson

_____________________________________________________________________________________________
Solo 58 [09:06PM] Silver Cabaret Solo
_1_[95.0] G-C2 624 Lou Ponce Ellie Grohoske World Champion Prod, Hendersonville, TN

[09:09PM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 625 [09:19PM] Silver Open Argentine Tango Championship
_1_ L-C 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ L-D 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 626 [09:20PM] Semi-final Round Pro Am American Rhythm Open Scholarship(CC/R/SW/B/M)
_1_ L-D 116 Shari Oxman Hayk Balasanyan FADS-Winter Park, Winter Park, FL
_2_ L-D 134 Luna Viva Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
*S_ L-D 168 Cathy Rozmus Lance Estridge Lance DS, Houston, TX
_4_ L-D 185 Sandy Buckholz Jonathan Green Dance Laboratory, Akron, OH
*S_ L-D 189 Carol Silverstein Matthew Hauer MMA Dance Academy, Old Tappan, NJ
_5_ L-D 220 Mimi Feliciano Ivan Kudashev FADS-Montville, Montville, NJ
_3_ L-D 234 Julie Parkinson Maksym Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
*S_ L-D 248 Maureen O'Flanagan Ruslan Meshkov FADS-Imperial Point, Ft. Lauderdale, FL
_X_ L-D 272 Esperanza Blair Andre Paramonov Paramonov, Boca Raton, FL
*S_ L-D 273 Connie Hogshead Eugene Parkhimovich AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
*S_ L-D 276 Lynn Hayes Tim Pennenga FADS-Sarasota, Sarasota, FL
*S_ L-D 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
_6_ L-D 358 Janet Bruttell Dmitriy Zavialov FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 627 [09:36PM] Pro Am American Rhythm Open Scholarship(CC/R/SW/B/M)
_3_ L-B 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA
_5_ L-B 217 Tonya Fitzgerald Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_2_ L-B 218 Mariana Lvoff Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
_4_ L-B 240 Kristin Buettner Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L-B 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL
_6_ G-B 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 628 [09:44PM] Semi-final Round Pro Am American Rhythm Open Scholarship(CC/R/SW/B/M)
*S_ L-C 142 Radhika Unnithan Yusimi Cruz Banquet & Ballroom, Charlotte, NC
_X_ L-C 143 Susie Rugg Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_6_ L-C 149 Beth Waltz Steven Davis Regal Dance Clubs, York, PA
*S_ L-C 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
*S_ L-C 173 Suzanne Gabos Danilo Forte The Real Ballroom, Tampa, FL
_2_ L-C 209 Michelle Loeb Aleko Khutsidze Columbus Dance Center-Aleko, Columbus, OH
_5_ L-C 215 Gail Komar Serhiy Komar Dance Like A Star, Buffalo, NY
_3_ L-C 217 Tracy Hannon Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
*S_ L-C 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_4_ L-C 233 Ana Capo Luis Lopez Luis Lopez, Miami, FL
*S_ L-C 293 Jane Baginski Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
*S_ L-C 345 Connie Collins Pavel Volynskiy Crystal Ballroom, St. Augustine, FL
_1_ L-C 348 Janice Gonzalez Aleksandar Vukosavljevic Aleksandar Vukosavljevic, New York, NY

_____________________________________________________________________________________________
Heat 629 [10:00PM] Semi-final Round Pro Am American Rhythm Open Scholarship(CC/R/SW/B/M)
_6_ L-A 103 Ariel Mayer Mayo Alanen Brooklyn, New york United States
_4_ L-A 109 Joanna Gorski Vlad Astafiev Ballroom Fever-Astafiev, Enfield, CT
_2_ L-A 134 Pooja Mehta Himovich Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
_3_ L-A 164 Alina Sakura Adrian Dydynski FADS-Park Ridge, Park Ridge, IL
*S_ L-A 293 Kaylee Boghos Eddie Rivera Dance It Studio, Orlando, FL
_5_ L-A 324 Sara Sharpe Gunnar Sverrisson Ballroom Fever, Enfield, CT
*S_ L-A 326 Robin Valenzuela Jani Szukk Derby City BR, Louisville, KY
*S_ L-A 349 Cassidy Johnson Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_1_ G-A 619 Marko Namen Marina Vlasova AMS-Jacksonville, Jacksonville, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 626 [10:08PM] Final Round Pro Am American Rhythm Open Scholarship(CC/R/SW/B/M)

_____________________________________________________________________________________________
Heat 628 [10:16PM] Final Round Pro Am American Rhythm Open Scholarship(CC/R/SW/B/M)

_____________________________________________________________________________________________
Heat 629 [10:24PM] Final Round Pro Am American Rhythm Open Scholarship(CC/R/SW/B/M)

[10:32PM] Awards
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Heat 630 [10:52PM] Semi-final Round A - Open American Style 9-Dance - A - Cha Cha
*S_ L- 142 Radhika Unnithan Yusimi Cruz Banquet & Ballroom, Charlotte, NC
*S_ L- 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ L- 164 Alina Sakura Adrian Dydynski FADS-Park Ridge, Park Ridge, IL
_7_ L- 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA
_6_ L- 217 Tracy Hannon Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_4_ L- 218 Mariana Lvoff Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
*S_ L- 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_5_ L- 233 Ana Capo Luis Lopez Luis Lopez, Miami, FL
*S_ L- 240 Kristin Buettner Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L- 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL
*S_ L- 349 Cassidy Johnson Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_2_ G- 651 Stefan Tuomanen Michelle Officer New York, NY USA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 631 [10:55PM] Semi-final Round A - Open American Style 9-Dance - A - Rumba
*S_ L- 142 Radhika Unnithan Yusimi Cruz Banquet & Ballroom, Charlotte, NC
*S_ L- 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_4_ L- 164 Alina Sakura Adrian Dydynski FADS-Park Ridge, Park Ridge, IL
*S_ L- 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA
_5_ L- 217 Tracy Hannon Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_3_ L- 218 Mariana Lvoff Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
*S_ L- 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_6_ L- 233 Ana Capo Luis Lopez Luis Lopez, Miami, FL
*S_ L- 240 Kristin Buettner Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L- 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL
*S_ L- 349 Cassidy Johnson Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_2_ G- 651 Stefan Tuomanen Michelle Officer New York, NY USA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 632 [10:58PM] Semi-final Round A - Open American Style 9-Dance - A - Swing
*S_ L- 142 Radhika Unnithan Yusimi Cruz Banquet & Ballroom, Charlotte, NC
*S_ L- 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_2_ L- 164 Alina Sakura Adrian Dydynski FADS-Park Ridge, Park Ridge, IL
_7_ L- 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA
_5_ L- 217 Tracy Hannon Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_3_ L- 218 Mariana Lvoff Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
*S_ L- 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_6_ L- 233 Ana Capo Luis Lopez Luis Lopez, Miami, FL
*S_ L- 240 Kristin Buettner Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L- 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL
*S_ L- 349 Cassidy Johnson Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_4_ G- 651 Stefan Tuomanen Michelle Officer New York, NY USA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 633 [11:02PM] Semi-final Round A - Open American Style 9-Dance - A - Bolero
*S_ L- 142 Radhika Unnithan Yusimi Cruz Banquet & Ballroom, Charlotte, NC
*S_ L- 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ L- 164 Alina Sakura Adrian Dydynski FADS-Park Ridge, Park Ridge, IL
*S_ L- 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA
_5_ L- 217 Tracy Hannon Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_4_ L- 218 Mariana Lvoff Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
*S_ L- 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_6_ L- 233 Ana Capo Luis Lopez Luis Lopez, Miami, FL
*S_ L- 240 Kristin Buettner Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L- 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL
*S_ L- 349 Cassidy Johnson Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_2_ G- 651 Stefan Tuomanen Michelle Officer New York, NY USA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 634 [11:05PM] Semi-final Round A - Open American Style 9-Dance - A - Mambo
*S_ L- 142 Radhika Unnithan Yusimi Cruz Banquet & Ballroom, Charlotte, NC
*S_ L- 150 Heather Burroughs Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ L- 164 Alina Sakura Adrian Dydynski FADS-Park Ridge, Park Ridge, IL
*S_ L- 190 Andi Wolff John Holzworth Chasse and Sway, San Diego, CA
_4_ L- 217 Tracy Hannon Iurii Kora Ultimate Ballroom, Memphis, TN
_5_ L- 218 Mariana Lvoff Vladimir Kosarev FADS-Miami, Coral Gables, FL
*S_ L- 227 Kim Bors Pavel Lebedev My Dance Hub, Chicago, IL
_6_ L- 233 Ana Capo Luis Lopez Luis Lopez, Miami, FL
*S_ L- 240 Kristin Buettner Ivan Markelov AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_1_ L- 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL
*S_ L- 349 Cassidy Johnson Christopher Wayne The BR of Nashville, Nashville, TN
_2_ G- 651 Stefan Tuomanen Michelle Officer New York, NY USA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 635 [11:08PM] Semi-final Round B -Open American Style 9-Dance - B - Cha Cha
_1_ L- 134 Luna Viva Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
*S_ L- 168 Cathy Rozmus Lance Estridge Lance DS, Houston, TX
*S_ L- 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_2_ L- 234 Julie Parkinson Maksym Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_6_ L- 248 Maureen O'Flanagan Ruslan Meshkov FADS-Imperial Point, Ft. Lauderdale, FL
_3_ L- 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_4_ L- 345 Connie Collins Pavel Volynskiy Crystal Ballroom, St. Augustine, FL
_7_ L- 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
_5_ G- 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 636 [11:10PM] Semi-final Round B -Open American Style 9-Dance - B - Rumba
_1_ L- 134 Luna Viva Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
_8_ L- 168 Cathy Rozmus Lance Estridge Lance DS, Houston, TX
*S_ L- 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_2_ L- 234 Julie Parkinson Maksym Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_6_ L- 248 Maureen O'Flanagan Ruslan Meshkov FADS-Imperial Point, Ft. Lauderdale, FL
_3_ L- 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_4_ L- 345 Connie Collins Pavel Volynskiy Crystal Ballroom, St. Augustine, FL
_7_ L- 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
_5_ G- 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 637 [11:11PM] Semi-final Round B -Open American Style 9-Dance - B - Swing
_1_ L- 134 Luna Viva Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
*S_ L- 168 Cathy Rozmus Lance Estridge Lance DS, Houston, TX
*S_ L- 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_3_ L- 234 Julie Parkinson Maksym Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_6_ L- 248 Maureen O'Flanagan Ruslan Meshkov FADS-Imperial Point, Ft. Lauderdale, FL
_2_ L- 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_4_ L- 345 Connie Collins Pavel Volynskiy Crystal Ballroom, St. Augustine, FL
*S_ L- 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
_5_ G- 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 638 [11:13PM] Semi-final Round B -Open American Style 9-Dance - B - Bolero
_1_ L- 134 Luna Viva Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
*S_ L- 168 Cathy Rozmus Lance Estridge Lance DS, Houston, TX
*S_ L- 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_2_ L- 234 Julie Parkinson Maksym Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_6_ L- 248 Maureen O'Flanagan Ruslan Meshkov FADS-Imperial Point, Ft. Lauderdale, FL
_4_ L- 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_3_ L- 345 Connie Collins Pavel Volynskiy Crystal Ballroom, St. Augustine, FL
*S_ L- 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
_5_ G- 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 639 [11:14PM] Semi-final Round B -Open American Style 9-Dance - B - Mambo
_1_ L- 134 Luna Viva Kristijan Burazer Burazer, Scottsdale, AZ
*S_ L- 168 Cathy Rozmus Lance Estridge Lance DS, Houston, TX
*S_ L- 188 Betty Maloney Clyde Harris NDC-Franklin, Franklin, TN
_2_ L- 234 Julie Parkinson Maksym Lototskyy Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
_6_ L- 248 Maureen O'Flanagan Ruslan Meshkov FADS-Imperial Point, Ft. Lauderdale, FL
_4_ L- 335 Wini Kniejski Sasha Tsyhankov FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_3_ L- 345 Connie Collins Pavel Volynskiy Crystal Ballroom, St. Augustine, FL
*S_ L- 351 Sandie Payzant Kris Whitney The Delray Ballroom, Delray Beach, FL
_5_ G- 616 Michael Moore Jennifer Corey Strides Ballroom, Denver, CO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 630 [11:16PM] Final Round A - Open American Style 9-Dance - A - Cha Cha

_____________________________________________________________________________________________
Heat 631 [11:18PM] Final Round A - Open American Style 9-Dance - A - Rumba

_____________________________________________________________________________________________
Heat 632 [11:19PM] Final Round A - Open American Style 9-Dance - A - Swing

_____________________________________________________________________________________________
Heat 633 [11:21PM] Final Round A - Open American Style 9-Dance - A - Bolero

_____________________________________________________________________________________________
Heat 634 [11:22PM] Final Round A - Open American Style 9-Dance - A - Mambo

_____________________________________________________________________________________________
Heat 635 [11:24PM] Final Round B -Open American Style 9-Dance - B - Cha Cha

_____________________________________________________________________________________________
Heat 636 [11:26PM] Final Round B -Open American Style 9-Dance - B - Rumba

_____________________________________________________________________________________________
Heat 637 [11:27PM] Final Round B -Open American Style 9-Dance - B - Swing

_____________________________________________________________________________________________
Heat 638 [11:29PM] Final Round B -Open American Style 9-Dance - B - Bolero

_____________________________________________________________________________________________
Heat 639 [11:30PM] Final Round B -Open American Style 9-Dance - B - Mambo

_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
Solo 59 [11:32PM] Best of Best Showdance Gold "Lo So Che Finiva" Solo
_1_[95.2] L- 178 Anne Goldstein Andrey Gergel International Ballroom, Charleston, SC

_____________________________________________________________________________________________
Solo 60 [11:35PM] Best of Best Showdance Gold "Jungle Flower" Solo
_X_ L- 259 Nichelle Kennedy Aleks Nashev Anashev, Evanston, IL

_____________________________________________________________________________________________
Solo 61 [11:38PM] Best of Best Showdance Gold Paso Doble Solo
_1_[97.4] L- 344 Mary Coombs Misha Vlasov Louisiana Ballroom, Hammond, LA

_____________________________________________________________________________________________
Solo 62 [11:41PM] Best of Best Showdance Gold Showdance Solo
_1_[96.4] L-Y 156 Dulcinea Thompson Paolo Di Lorenzo Boca raton, Fl Usa

_____________________________________________________________________________________________
Solo 63 [11:44PM] Best of Best Gold Showcase Le Jazz Hot Showcase
_1_[97.4] L- 289 Gail Sermersheim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Serge Aliev

_____________________________________________________________________________________________
Heat 634A [11:47PM] Pro Am Open Cabaret Championship
_1_ L-C 312 Karin Bigman Craig Smith Daytona Beach, FL USA

[11:49PM] Awards

Millennium Dancesport Championship - Session 5


_____________________________________________________________________________________________
Heat 640 [07:00AM] Waltz
Ballroom A
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[93.7] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_[93.7] L-B1* 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency RS Beginner Bronze
_1_[93.7] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[93.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

Rising Star Beginner Bronze
_2_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Ballroom B
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Intermediate Bronze
_2_ G-B1 560 Lance Burney Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_5_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B1 585 Daniel Haim Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ G-B1 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_6_ G-B1 634 Dennis Salvagio Hannah Pickard Dance It Studio, Orlando, FL

_2_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-C1 649 Gary Tessitore Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY

_____________________________________________________________________________________________
Heat 641 [07:01AM] Tango
Ballroom A
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[94.3] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_[94.0] L-B1* 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency RS Beginner Bronze
_1_[94.0] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[93.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

Rising Star Beginner Bronze
_3_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Ballroom B
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Intermediate Bronze
_1_ G-B1 560 Lance Burney Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_5_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_2_ G-B1 585 Daniel Haim Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ G-B1 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_6_ G-B1 634 Dennis Salvagio Hannah Pickard Dance It Studio, Orlando, FL

_2_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-C1 649 Gary Tessitore Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY

_____________________________________________________________________________________________
Heat 642 [07:02AM] Foxtrot
Ballroom A
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[93.7] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_[93.7] L-B1* 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency RS Beginner Bronze
_1_[93.7] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[93.3] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

Rising Star Beginner Bronze
_3_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Ballroom B
Rising Star Open Beginner Bronze
_2_ G-B1 558 Monroe Benaim Sandra Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Open Full Bronze
_1_[94.7] L-B2* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN
Intermediate Bronze
_1_ G-B1 560 Lance Burney Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_4_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_5_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_2_ G-B1 585 Daniel Haim Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_3_ G-B1 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_6_ G-B1 634 Dennis Salvagio Hannah Pickard Dance It Studio, Orlando, FL

_____________________________________________________________________________________________
Heat 643 [07:04AM] Peabody
Ballroom A
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[93.3] L-A1* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[93.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Beginner Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Ballroom B
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Proficiency Newcomer Bronze
_1_[94.3] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 644 [07:05AM] Waltz
Ballroom A
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[94.0] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Beginner Bronze
_1_[94.0] L-B1* 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[94.0] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ L-B2 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Beginner Bronze
_2_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ballroom B
Rising Star Full Bronze
_1_ G-A1 655 Seth Wax Natasha Sergiyenko 1st Class Ballroom, Seattle, WA
Proficiency Full Bronze
_1_[94.7] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Beginner Bronze
_2_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-C1 649 Gary Tessitore Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Intermediate Bronze
_3_ AC-B2 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
_2_ AC-B2 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 645 [07:07AM] Tango
Ballroom A
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[93.7] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Beginner Bronze
_1_[93.7] L-B1* 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[93.7] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ L-B2 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Beginner Bronze
_2_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ballroom B
Rising Star Full Bronze
_1_ G-A1 655 Seth Wax Natasha Sergiyenko 1st Class Ballroom, Seattle, WA
Proficiency Open Full Bronze
_1_[94.7] L-B2* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_[94.3] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Beginner Bronze
_2_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-C1 649 Gary Tessitore Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Intermediate Bronze
_3_ AC-B2 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
_2_ AC-B2 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 646 [07:08AM] Foxtrot
Ballroom A
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[93.7] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency RS Beginner Bronze
_1_[93.7] L-B1* 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[93.7] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ L-B2 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Beginner Bronze
_2_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ballroom B
Rising Star Full Bronze
_1_ G-A1 655 Seth Wax Natasha Sergiyenko 1st Class Ballroom, Seattle, WA
Proficiency Open Full Bronze
_1_[94.7] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_3_ AC-B2 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
_2_ AC-B2 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_2_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-C1 649 Gary Tessitore Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY

_____________________________________________________________________________________________
Heat 647 [07:10AM] Peabody
Ballroom A
Proficiency RS Newcomer Bronze
_1_[93.7] L-A2* 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-B2 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ballroom B
Proficiency Open Full Bronze
_1_[95.0] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 648 [07:11AM] Waltz
Ballroom A
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[93.7] L-B1* 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_[93.3] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_2_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Ballroom B
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_2_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_3_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-C1 649 Gary Tessitore Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Proficiency Open Intermediate Bronze
_1_[96.3] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[94.7] L-B2* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN
Full Bronze
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 649 [07:13AM] Tango
Ballroom A
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[93.7] L-B1* 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_[93.3] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Ballroom B
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_2_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_3_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-C1 649 Gary Tessitore Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Proficiency Open Full Bronze
_1_[95.3] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Beginner Bronze
_2_ AC-B1 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 650 [07:14AM] Foxtrot
Ballroom A
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[93.3] L-B1* 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_[93.3] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_2_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Ballroom B
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_2_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_3_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-C1 649 Gary Tessitore Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Proficiency Open Full Bronze
_1_[95.7] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Beginner Bronze
_2_ AC-B1 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 651 [07:15AM] Peabody
Ballroom A
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-A1 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

Ballroom B
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C1 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_2_ L-C1 150 Norma Oakes Staz Dawson NDC-Nashville, Nashville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 652 [07:17AM] Waltz
Ballroom A
Proficiency RS Full Bronze
_1_[93.7] L-B1* 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_[93.7] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency RS Open Intermediate Bronze
_1_[93.3] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Newcomer Bronze
_3_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_4_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Ballroom B
Rising Star Intermediate Bronze
_2_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN
_1_ G-A1 655 Seth Wax Natasha Sergiyenko 1st Class Ballroom, Seattle, WA
Proficiency Beginner Bronze
_1_[96.7] G-B1* 558 Monroe Benaim Sandra Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL

_1_[95.3] G-B1* 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[94.7] L-B1* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Full Bronze
_1_[95.3] L-C1* 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
Beginner Bronze
_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 653 [07:18AM] Tango
Ballroom A
Proficiency RS Full Bronze
_1_[94.0] L-B1* 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_[94.0] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency RS Open Intermediate Bronze
_1_[93.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Newcomer Bronze
_4_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_3_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Ballroom B
Rising Star Intermediate Bronze
_2_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN
_1_ G-A1 655 Seth Wax Natasha Sergiyenko 1st Class Ballroom, Seattle, WA
Proficiency Full Bronze
_1_[95.0] L-C1* 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
Beginner Bronze
_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_1_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-A1 339 Amy Sickles Jay Varnedoe Ballroom Dance Club, Duluth, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 654 [07:20AM] Foxtrot
Ballroom A
Proficiency RS Full Bronze
_1_[93.7] L-B1* 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_[93.7] G-C1* 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
Proficiency RS Open Intermediate Bronze
_1_[93.3] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Newcomer Bronze
_3_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_4_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Ballroom B
Rising Star Intermediate Bronze
_2_ G-A1 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN
_1_ G-A1 655 Seth Wax Natasha Sergiyenko 1st Class Ballroom, Seattle, WA
Proficiency Full Bronze
_1_[95.7] L-C1* 192 Stephanie Bender Carson Humphries Dancin Dance Studio, Leesburg, FL
Beginner Bronze
_2_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-C1 649 Gary Tessitore Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY

_1_ AC-C1 563 Dr. Jim Calder Beverly Calder Murfreesboro, TN
Intermediate Bronze
_2_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A1 339 Amy Sickles Jay Varnedoe Ballroom Dance Club, Duluth, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 655 [07:21AM] Peabody
Ballroom A
Proficiency RS Open Intermediate Bronze
_1_[93.0] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Newcomer Bronze
_2_ L-A2 322 Melia Clark Andrew Stockton NDC-Nashville, Nashville, TN
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Intermediate Bronze
_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ballroom B
Rising Star Open Full Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Beginner Bronze
_1_[95.0] L-B1* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 656 [07:23AM] Waltz
Ballroom A
Rising Star Newcomer Bronze
_3_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_2_ L-B1 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ G-C1 649 Gary Tessitore Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Proficiency RS Intermediate Bronze Waltz
_1_[93.7] L-C1* 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN

Ballroom B
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

Rising Star Intermediate Bronze
_2_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Intermediate Bronze
_2_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A1 339 Amy Sickles Jay Varnedoe Ballroom Dance Club, Duluth, GA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 657 [07:24AM] Tango
Ballroom A
Rising Star Newcomer Bronze
_3_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_2_ L-B1 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ G-C1 649 Gary Tessitore Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Proficiency RS Intermediate Bronze Tango
_1_[93.7] L-C1* 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN

Ballroom B
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

Rising Star Intermediate Bronze
_2_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Beginner Bronze
_1_[95.0] AC-B2* 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[95.0] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Open Beginner Bronze
_1_[95.0] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[95.0] L-B2* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN
Full Bronze
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 658 [07:26AM] Foxtrot
Ballroom A
Rising Star Newcomer Bronze
_3_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_2_ L-B1 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ G-C1 649 Gary Tessitore Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Ballroom B
Rising Star Beginner Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

Rising Star Intermediate Bronze
_2_ L-A1 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Beginner Bronze
_1_[96.0] L-B2* 117 Carter Owens Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_1_[96.3] L-B2* 201 Joy Stryzeck Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_[94.3] L-B2* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[94.3] G-B2* 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Full Bronze
_1_ AC-B2 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 659 [07:27AM] Viennese Waltz
Ballroom A
Rising Star Newcomer Bronze
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ G-C1 649 Gary Tessitore Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Ballroom B
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A1 655 Seth Wax Natasha Sergiyenko 1st Class Ballroom, Seattle, WA
Intermediate Bronze
_1_ G-B1 560 Lance Burney Liya Chagay AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ G-B1 569 Mark Coolbaugh Marta Lyszkowicz Dance With Marta, Maitland, FL
_3_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO

_____________________________________________________________________________________________
Heat 660 [07:29AM] Intermediate Bronze Peabody
Ballroom B
_1_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-A1 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 661 [07:30AM] Waltz
Ballroom A
Rising Star Beginner Bronze
_4_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_3_ L-B1 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 118 Tita Dauval Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_2_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
Ballroom B
Rising Star Intermediate Bronze
_2_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_3_ G-C1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_4_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-C1 649 Gary Tessitore Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Proficiency Open Beginner Bronze
_1_[94.3] L-B1* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN
Newcomers Bronze
_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 662 [07:31AM] Tango
Ballroom A
Rising Star Beginner Bronze
_4_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_3_ L-B1 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 118 Tita Dauval Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_2_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
Ballroom B
Rising Star Intermediate Bronze
_2_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_3_ G-C1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_4_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-C1 649 Gary Tessitore Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Proficiency Intermediate Bronze
_1_[94.3] AC-B2* 621 Larry Owens Carter Owens Murfreesboro, TN

_1_[94.7] L-C2* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Proficiency Open Intermediate Bronze
_1_[94.7] L-B1* 329 Debra French Randy Thomas NDC-Nashville, Nashville, TN
Full Bronze
_1_ AC-B1 635 Sam Santoro Mary Zutter Franklin, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 663 [07:33AM] Foxtrot
Ballroom A
Rising Star Beginner Bronze
_4_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_3_ L-B1 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 118 Tita Dauval Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_2_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
Ballroom B
Rising Star Intermediate Bronze
_3_ G-C1 561 Robert Cahners Irina Fedosova FADS-Naples, Naples, FL
_2_ G-C1 563 Dr. Jim Calder Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_4_ G-C1 590 Tom Hoffman Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ G-C1 649 Gary Tessitore Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY

_____________________________________________________________________________________________
Heat 664 [07:34AM] Viennese Waltz
Ballroom A
Rising Star Beginner Bronze
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL

_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
_2_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ G-C1 649 Gary Tessitore Vanda Polakova Big Apple Ballroom, Rego Park, NY
Intermediate Bronze
_2_ L-A1 201 Kim Banks Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-A1 339 Amy Sickles Jay Varnedoe Ballroom Dance Club, Duluth, GA
Rising Star Full Bronze
_2_ L-A2 289 Tara Simpson Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
_1_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

Ballroom B
_1_ G-B1 601 Bob Kniejski Dasha Chube FADS-Greensboro, Greensboro, NC
_2_ G-B1 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Open Beginner Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 665 [07:36AM] Peabody
Ballroom A
Proficiency RS Intermediate Bronze
_1_[93.0] L-C1* 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Rising Star Beginner Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 666 [07:37AM] Waltz
Ballroom A
Rising Star Intermediate Bronze
_3_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

Ballroom B
_4_ L-C1 117 Beverly Calder Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 118 Tita Dauval Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_2_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
Rising Star Full Bronze
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 289 Tara Simpson Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Newcomers Bronze
_1_ G-A1 655 Seth Wax Natasha Sergiyenko 1st Class Ballroom, Seattle, WA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 667 [07:39AM] Tango
Ballroom A
Rising Star Intermediate Bronze
_3_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

Ballroom B
_4_ L-C1 117 Beverly Calder Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 118 Tita Dauval Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_2_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
_3_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
Rising Star Full Bronze
_3_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_1_ L-B1 289 Tara Simpson Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Newcomers Bronze
_1_ G-A1 655 Seth Wax Natasha Sergiyenko 1st Class Ballroom, Seattle, WA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 668 [07:40AM] Foxtrot
Ballroom A
Rising Star Intermediate Bronze
_3_ L-A2 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-A2 183 Janet Karrels Gerard Gore World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ L-A2 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-A2 611 Browning McCollum Rachel Miller NDC-Brentwood, Brentwood, TN

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

Ballroom B
_3_ L-C1 117 Beverly Calder Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
_1_ L-C1 118 Tita Dauval Sergey Barsukov FADS-St. Pete Central, St. Petersburg, FL
_2_ L-C1 143 Dolores Seymour Charles Cunningham Dynasty Dance Clubs, Sarasota, FL
Rising Star Full Bronze
_2_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 289 Tara Simpson Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL
Newcomers Bronze
_1_ G-A1 655 Seth Wax Natasha Sergiyenko 1st Class Ballroom, Seattle, WA

_____________________________________________________________________________________________
Heat 669 [07:42AM] Peabody
Ballroom A
Rising Star Intermediate Bronze
_1_ L-A2 350 Melissa Hyatt Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ G-B1 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN

_1_ L-C1 127 Valerie Kibler Jamie Black World Champion Prod, Hendersonville, TN
Ballroom B
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C2 117 Pat Houseman Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Open Full Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_1_ L-B2 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 670 [07:43AM] Waltz
Ballroom A
Rising Star Intermediate Bronze
_4_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_1_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_2_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_3_ L-B1 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ L-B2 117 Beverly Calder Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_3_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B2 605 Robert Lathrop Natasha Sergiyenko 1st Class Ballroom, Seattle, WA
_2_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Ballroom B
Rising Star Full Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Full Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Beginner Bronze
_3_ G-B1 558 Monroe Benaim Sandra Caruso Caruso Dancesport, North Palm Beach, FL
_4_ G-B1 582 Don Gingery Aggie Beletsky Dancing on the Shore, Greensboro, MO
_1_ G-B1 585 Daniel Haim Anna Lukashova AMS-Lake Mary, Lake Mary, FL
_2_ G-B1 621 Larry Owens Chrischianna Vigil NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_____________________________________________________________________________________________
Heat 671 [07:44AM] Tango
Ballroom A
Rising Star Intermediate Bronze
_4_ L-B1 171 Carol Pelky Jordin Fies Regal Dance Clubs, York, PA
_2_ L-B1 201 Debbie Jones Dusty Johnson World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
_1_ L-B1 246 Elaine Krieger Michael McKeever FADS-Ft. Lauderdale, Fort Lauderdale, FL
_3_ L-B1 289 Jennifer Benaim Danilo Rakita FADS-Jupiter, Jupiter, FL

_1_ L-B2 117 Beverly Calder Vincent Ballard NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN

_3_ G-B2 587 Tom Heath Emily Logan World Champion Prod, Hendersonville, TN
_1_ G-B2 605 Robert Lathrop Natasha Sergiyenko 1st Class Ballroom, Seattle, WA
_2_ G-B2 609 Tony Martin Nancy McCaskill NDC-Murfreesboro, Murfreesboro, TN
Ballroom B
Rising Star Full Bronze
_1_ L-A1 350 Natalie Chantal Daniel Whitmer World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Rising Star Open Full Bronze
_1_ G-A2 603 Stephen Kough Samantha Elliott World Champion Prod MJ, Mt. Juliet, TN
Proficiency Open Beginner Bronze
_1_[94.3] L-B1* 329