2017 CCDC 

2017 FAWC - #1 Monday



Heat 1 [10:00AM] #22 Proficiency Bronze Cha Cha
_1_[93.0] L-A* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[94.0] L-A3* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North

_1_[94.0] L-A3* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_[90.0] L-C2* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_[93.0] L-C3* 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange
_1_[94.0] G-B1* 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West

_1_[93.0] G-B3* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_1_[93.0] G-B3* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

_1_[93.0] G-B3* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 2 [10:01AM] #22 Proficiency Bronze Rumba
_1_[93.0] L-A* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[94.0] L-A3* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North

_1_[94.0] L-A3* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_[93.0] L-C2* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_[94.0] L-C3* 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange
_1_[95.0] G-B1* 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West

_1_[93.0] G-B3* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_1_[94.0] G-B3* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

_1_[93.0] G-B3* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 3 [10:02AM] #22 Proficiency Bronze Eastern Swing
_1_[94.0] L-A* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[94.0] L-A3* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North

_1_[94.0] L-A3* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_[93.0] L-B3* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_[93.0] L-C2* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_[94.0] L-C3* 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

_1_[93.0] G-B1* 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_1_[94.0] G-B3* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

_1_[93.0] G-B3* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_[95.0] G-B3* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

Heat 4 [10:04AM] #22 Proficiency Bronze Cha Cha
_1_[94.0] L-A1* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_[93.0] L-A1* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[94.0] L-B1* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor

_1_[93.0] L-B1* 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_1_[95.0] L-B1* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton

_1_[94.0] L-C1* 142 Cathy Francis Omar Hammad Delaware
_1_[94.0] L-C1* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_[94.0] G-C1* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_1_[93.0] G-C1* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

_1_[94.0] G-C1* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills
_1_[92.0] G-C1* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 5 [10:05AM] #22 Proficiency Bronze Rumba
_1_[95.0] L-A1* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_[94.0] L-A1* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_[95.0] L-B1* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-B1* 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland

_1_[93.0] L-B1* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_[93.0] L-C1* 142 Cathy Francis Omar Hammad Delaware

_1_[95.0] G-C1* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_1_[94.0] G-C1* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

_1_[93.0] G-C1* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills
_1_[93.0] G-C1* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 6 [10:06AM] #22 Proficiency Bronze Eastern Swing
_1_[94.0] L-A1* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_[93.0] L-A1* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_[95.0] L-B1* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-B1* 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland

_1_[94.0] L-B1* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_[93.0] L-C1* 142 Cathy Francis Omar Hammad Delaware

_1_[95.0] G-C1* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_1_[93.0] G-C1* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

_1_[94.0] G-C1* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills
_1_[93.0] G-C1* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 7 [10:08AM] #22 Proficiency Bronze Cha Cha
_1_[93.0] L-A2* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_[93.0] L-A2* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor

_1_[94.0] L-A2* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[96.0] L-B2* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_[94.0] G-B2* 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_1_[93.0] G-B2* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

_1_[92.0] G-B2* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_[93.0] G-B2* 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_[95.0] G-B2* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

Heat 8 [10:09AM] #22 Proficiency Bronze Rumba
_1_[94.0] L-A2* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_[94.0] L-A2* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor

_1_[94.0] L-A2* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[95.0] L-C1* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_[94.0] G-B2* 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_1_[93.0] G-B2* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

_1_[92.0] G-B2* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_[94.0] G-B2* 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_[94.0] G-B2* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

Heat 9 [10:11AM] #22 Proficiency Bronze Eastern Swing
_1_[94.0] L-A2* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_[95.0] L-A2* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor

_1_[95.0] L-A2* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[96.0] L-C1* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_[93.0] G-B2* 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_1_[94.0] G-B2* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

_1_[92.0] G-B2* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_[93.0] G-B2* 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_[94.0] G-B2* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

Heat 10 [10:12AM] Bolero
#22 Proficiency Bronze
_1_[94.0] L-B1* 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_1_[96.0] L-B1* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton

_1_[94.0] G-B2* 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
_1_[95.0] G-B2* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

_1_[93.0] G-B2* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_[94.0] L-C2* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_[96.0] G-C2* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
#23 Proficiency Silver
_1_[94.0] L-C1* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-C1* 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 11 [10:13AM] Mambo
#22 Proficiency Bronze
_1_[93.0] L-B1* 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_1_[95.0] L-B1* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton

_1_[92.0] G-B2* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_1_[95.0] G-B2* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

_1_[94.0] L-C2* 200 Lana Weber August Smith Delaware
_1_[94.0] G-C2* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

_1_[92.0] L-C3* 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange
_1_[95.0] G-J2* 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport
#23 Proficiency Silver
_1_[96.0] L-B3* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_[95.0] L-B3* 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 12 [10:15AM] #22 Proficiency Bronze Cha Cha
_1_[95.0] L-B2* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[93.0] L-B2* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables

_1_[94.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-B2* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[93.0] L-B2* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[95.0] L-B2* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

_1_[94.0] L-B2* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_1_[95.0] L-B2* 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills

_1_[94.0] L-B2* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_[93.0] L-B2* 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress

Heat 13 [10:16AM] #22 Proficiency Bronze Rumba
_1_[94.0] L-B2* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[95.0] L-B2* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables

_1_[94.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[95.0] L-B2* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[94.0] L-B2* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[95.0] L-B2* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

_1_[92.0] L-B2* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_1_[95.0] L-B2* 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills

_1_[94.0] L-B2* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_[95.0] L-B2* 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress

Heat 14 [10:17AM] #22 Proficiency Bronze Eastern Swing
_1_[92.0] L-B2* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[95.0] L-B2* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables

_1_[94.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[95.0] L-B2* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[93.0] L-B2* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[95.0] L-B2* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

_1_[93.0] L-B2* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_1_[94.0] L-B2* 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills

_1_[94.0] L-B2* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_[96.0] L-B2* 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress

Heat 15 [10:19AM] #22 Proficiency Bronze Bolero
_1_[95.0] L-B2* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_[94.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_[95.0] L-B2* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
_1_[92.0] L-B2* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_[93.0] L-B2* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_1_[94.0] L-B2* 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills

_1_[95.0] L-B2* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_[96.0] L-B2* 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress

_1_[94.0] G-B3* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

Heat 16 [10:20AM] #22 Proficiency Bronze Mambo
_1_[94.0] L-B2* 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_1_[93.0] L-B2* 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_1_[95.0] L-B2* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables

_1_[93.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-B2* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

_1_[93.0] L-B2* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[95.0] L-B2* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton

_1_[94.0] L-B2* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
_1_[92.0] L-B2* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_[95.0] L-B2* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_1_[96.0] L-C1* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 17 [10:22AM] #22 Proficiency Bronze Merengue
_1_[95.0] L-B2* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_[97.0] L-B2* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_[93.0] L-C1* 142 Cathy Francis Omar Hammad Delaware

_1_[95.0] G-B3* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 18 [10:23AM] #22 Proficiency Bronze Salsa
_1_[93.0] L-B2* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_[95.0] L-B2* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_[94.0] L-C1* 142 Cathy Francis Omar Hammad Delaware

_1_[93.0] L-C1* 200 Lana Weber August Smith Delaware

_1_[95.0] G-B2* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

Heat 19 [10:24AM] #22 Proficiency Bronze Hustle
_1_[93.0] L-B2* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_[95.0] L-B2* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_[93.0] L-C1* 142 Cathy Francis Omar Hammad Delaware

_1_[92.0] L-C2* 200 Lana Weber August Smith Delaware

_1_[93.0] G-B2* 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

Heat 20 [10:26AM] #22 Proficiency Bronze Cha Cha
_1_[93.0] L-B3* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[92.0] L-B3* 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_[94.0] L-B3* 200 Cathy Francis August Smith Delaware

_1_[93.0] L-B3* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_[95.0] L-B3* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_[93.0] L-B3* 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North

_1_[93.0] L-B3* 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_1_[93.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-B3* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[94.0] L-B3* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[94.0] L-B3* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

_1_[93.0] L-B3* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_1_[95.0] L-B3* 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills

Heat 21 [10:27AM] #22 Proficiency Bronze Rumba
_1_[93.0] L-B3* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[92.0] L-B3* 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_[93.0] L-B3* 200 Cathy Francis August Smith Delaware

_1_[92.0] L-B3* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_[95.0] L-B3* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_[92.0] L-B3* 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North

_1_[94.0] L-B3* 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_1_[94.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-B3* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[94.0] L-B3* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[94.0] L-B3* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

_1_[94.0] L-B3* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_1_[95.0] L-B3* 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills

Heat 22 [10:29AM] #22 Proficiency Bronze Eastern Swing
_1_[92.0] L-B3* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[92.0] L-B3* 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_[93.0] L-B3* 200 Cathy Francis August Smith Delaware

_1_[93.0] L-B3* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_[94.0] L-B3* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_[94.0] L-B3* 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North

_1_[93.0] L-B3* 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_1_[93.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-B3* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[95.0] L-B3* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[96.0] L-B3* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

_1_[93.0] L-B3* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_1_[94.0] L-B3* 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills

Heat 23 [10:30AM] #22 Proficiency Bronze Bolero
_1_[94.0] L-B3* 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_[94.0] L-B3* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_[95.0] L-B3* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables

_1_[93.0] L-B3* 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_[93.0] L-B3* 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo

_1_[94.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[95.0] L-B3* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[95.0] L-B3* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[92.0] L-B3* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_[94.0] L-B3* 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_1_[95.0] L-B3* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota

Heat 24 [10:31AM] #22 Proficiency Bronze Mambo
_1_[92.0] L-B3* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[93.0] L-B3* 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_[92.0] L-B3* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_[95.0] L-B3* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_[93.0] L-B3* 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_[94.0] L-B3* 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo

_1_[95.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[95.0] L-B3* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[93.0] L-B3* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[94.0] L-B3* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

_1_[93.0] L-B3* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_1_[95.0] L-B3* 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills

Heat 25 [10:33AM] #22 Proficiency Bronze Merengue
_1_[93.0] L-B3* 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_[94.0] L-B3* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_[93.0] L-B3* 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_[94.0] L-B3* 200 Cathy Francis August Smith Delaware

_1_[93.0] L-B3* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_[96.0] L-C1* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_[93.0] G-B2* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 26 [10:34AM] #22 Proficiency Bronze West Coast Swing
_1_[93.0] L-B3* 124 Pam Ninness James Dolores Parker

_1_[95.0] L-B3* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

Heat 27 [10:35AM] #22 Proficiency Bronze Paso Doble
_1_[93.0] L-B3* 124 Pam Ninness James Dolores Parker

_1_[95.0] G-C1* 331 Mark Skalinski Helena Tokarew Katy

Heat 28 [10:37AM] #22 Proficiency Bronze Salsa
_1_[94.0] L-B3* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_1_[93.0] L-B3* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_[94.0] L-B3* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_1_[94.0] L-B3* 199 Lisa Lawrence Henry Skopp Southport

_1_[93.0] L-B3* 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_1_[92.0] L-B3* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_[94.0] L-C1* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
_1_[93.0] G-B3* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

_1_[92.0] G-B3* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 29 [10:38AM] #22 Proficiency Bronze Hustle
_1_[93.0] L-B3* 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_1_[93.0] L-B3* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_[94.0] L-B3* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_1_[95.0] L-B3* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

_1_[95.0] L-B3* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota

_1_[95.0] L-B3* 199 Lisa Lawrence Henry Skopp Southport

_1_[92.0] G-B3* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 30 [10:40AM] #22 Proficiency Bronze Cha Cha
_1_[92.0] L-C1* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[93.0] L-C1* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_[94.0] L-C1* 124 Pam Ninness James Dolores Parker

_1_[94.0] L-C1* 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_1_[93.0] L-C1* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_[95.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_[94.0] L-C1* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
_1_[92.0] L-C1* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[95.0] L-C1* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

_1_[93.0] L-C1* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_1_[95.0] L-C1* 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_1_[94.0] L-C1* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

_1_[95.0] L-C1* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_1_[96.0] L-C1* 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_1_[93.0] L-C1* 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton

Heat 31 [10:41AM] #22 Proficiency Bronze Rumba
_1_[93.0] L-C1* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[93.0] L-C1* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_[92.0] L-C1* 124 Pam Ninness James Dolores Parker

_1_[93.0] L-C1* 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_1_[92.0] L-C1* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_[93.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_[94.0] L-C1* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
_1_[93.0] L-C1* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[95.0] L-C1* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

_1_[93.0] L-C1* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_1_[95.0] L-C1* 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_1_[94.0] L-C1* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

_1_[95.0] L-C1* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_1_[96.0] L-C1* 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_1_[94.0] L-C1* 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton

Heat 32 [10:42AM] #22 Proficiency Bronze Eastern Swing
_1_[93.0] L-C1* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[93.0] L-C1* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_[92.0] L-C1* 124 Pam Ninness James Dolores Parker

_1_[94.0] L-C1* 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_1_[93.0] L-C1* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_[93.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_[94.0] L-C1* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
_1_[93.0] L-C1* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[95.0] L-C1* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

_1_[94.0] L-C1* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_1_[96.0] L-C1* 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_1_[95.0] L-C1* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

_1_[95.0] L-C1* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_1_[95.0] L-C1* 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_1_[92.0] L-C1* 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton

Heat 33 [10:44AM] #22 Proficiency Bronze Bolero
_1_[94.0] L-C1* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_[94.0] L-C1* 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_[94.0] L-C1* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_[93.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-C1* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[93.0] L-C1* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[94.0] L-C1* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_[96.0] L-C1* 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_1_[95.0] L-C1* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota

_1_[96.0] L-C1* 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_1_[94.0] L-C1* 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton

Heat 34 [10:45AM] #22 Proficiency Bronze Mambo
_1_[94.0] L-C1* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_[93.0] L-C1* 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_[93.0] L-C1* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_[95.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[96.0] L-C1* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
_1_[94.0] L-C1* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_[95.0] L-C1* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
_1_[91.0] L-C1* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_[94.0] L-C1* 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_1_[93.0] L-C1* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota

_1_[94.0] L-C1* 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_1_[95.0] L-C1* 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton

Heat 35 [10:47AM] #22 Proficiency Bronze Merengue
_1_[97.0] L-B3* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
_1_[94.0] L-C1* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_[92.0] L-C1* 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton

_1_[93.0] L-C1* 200 Cathy Francis August Smith Delaware

_1_[94.0] L-C1* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_[93.0] G-C1* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 36 [10:48AM] #22 Proficiency Bronze West Coast Swing
_1_[92.0] L-C1* 124 Pam Ninness James Dolores Parker

_1_[96.0] L-C1* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

Heat 37 [10:49AM] #22 Proficiency Bronze Paso Doble
_1_[92.0] L-C1* 124 Pam Ninness James Dolores Parker

_1_[95.0] G-C2* 331 Mark Skalinski Helena Tokarew Katy

Heat 38 [10:51AM] #22 Proficiency Bronze Salsa
_1_[92.0] L-C1* 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_1_[93.0] L-C1* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_[93.0] L-C1* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_1_[94.0] L-C1* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

_1_[95.0] L-C1* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_1_[94.0] G-C1* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

_1_[94.0] G-C1* 331 Mark Skalinski Helena Tokarew Katy

_1_[92.0] G-C1* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 39 [10:52AM] #22 Proficiency Bronze Hustle
_1_[95.0] L-C1* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_1_[93.0] L-C1* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_[95.0] L-C1* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_1_[93.0] L-C1* 200 Cathy Francis August Smith Delaware

_1_[93.0] L-C1* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_[95.0] L-C1* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_[93.0] G-C1* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 40 [10:53AM] Cha Cha
#22 Proficiency Bronze
_1_[95.0] L-B3* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
_1_[96.0] L-C2* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

_1_[93.0] L-C2* 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_1_[94.0] L-C2* 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

_1_[93.0] L-C2* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_[93.0] L-C2* 200 Lana Weber August Smith Delaware

_1_[94.0] L-C2* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[96.0] G-C2* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

_1_[94.0] AC-B* 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills
#23 Proficiency Silver
_1_[95.0] L-B3* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor

Heat 41 [10:55AM] Rumba
#22 Proficiency Bronze
_1_[95.0] L-B2* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
_1_[94.0] L-C2* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

_1_[92.0] L-C2* 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_1_[92.0] L-C2* 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

_1_[94.0] L-C2* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_[93.0] L-C2* 200 Lana Weber August Smith Delaware

_1_[94.0] L-C2* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[94.0] G-C2* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

_1_[96.0] AC-B* 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills
#23 Proficiency Silver
_1_[96.0] L-B3* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor

Heat 42 [10:56AM] Eastern Swing
#22 Proficiency Bronze
_1_[95.0] L-B2* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
_1_[93.0] L-C2* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

_1_[93.0] L-C2* 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_1_[93.0] L-C2* 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

_1_[93.0] L-C2* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_[93.0] L-C2* 200 Lana Weber August Smith Delaware

_1_[94.0] L-C2* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[95.0] G-C2* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

_1_[95.0] AC-B* 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills
#23 Proficiency Silver
_1_[95.0] L-B3* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor

Heat 43 [10:58AM] #22 Proficiency Bronze Bolero
_1_[94.0] L-B3* 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_1_[95.0] L-C1* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_[93.0] L-C2* 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_1_[94.0] L-C2* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers

_1_[94.0] L-C2* 200 Lana Weber August Smith Delaware
_1_[95.0] L-C2* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_[93.0] G-C1* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_[95.0] G-C1* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

_1_[95.0] G-C1* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

Heat 44 [10:59AM] Mambo
#22 Proficiency Bronze
_1_[94.0] L-B3* 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_1_[95.0] L-B3* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
_1_[93.0] G-C1* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

_1_[91.0] G-C1* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_1_[95.0] G-C1* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

_1_[92.0] L-C2* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_[94.0] L-C2* 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

_1_[93.0] L-C2* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_[93.0] L-C2* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_[92.0] L-PT2* 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland
#23 Proficiency Silver
_1_[92.0] L-B2* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor

Heat 45 [11:00AM] #22 Proficiency Bronze Salsa
_1_[96.0] L-B3* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_[93.0] L-C2* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_[93.0] L-C2* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

_1_[93.0] G-B2* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

_1_[94.0] G-C2* 331 Mark Skalinski Helena Tokarew Katy

Heat 46 [11:02AM] #22 Proficiency Bronze Hustle
_1_[95.0] L-B3* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_[92.0] L-C2* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_[94.0] L-C2* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

_1_[94.0] G-B2* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 47 [11:03AM] #23 Proficiency Silver Samba
_1_[92.0] L-B3* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor

Heat 48 [11:05AM] Cha Cha
#22 Proficiency Bronze
_1_[94.0] L-B3* 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_1_[93.0] L-B3* 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South

_1_[94.0] L-B3* 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_[92.0] AC-C* 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

_1_[95.0] L-PT1* 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach
_1_[94.0] L-PT2* 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland

_1_[95.0] G-J2* 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport
_1_[95.0] L-Y* 199 Ishani Mehta Henry Skopp Southport

#23 Proficiency Silver
_1_[94.0] L-B2* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor

_1_[93.0] L-B3* 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 49 [11:06AM] Rumba
#22 Proficiency Bronze
_1_[94.0] L-B3* 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_1_[93.0] L-B3* 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South

_1_[96.0] L-B3* 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_[95.0] AC-C* 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

_1_[95.0] L-PT1* 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach
_1_[93.0] L-PT2* 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland

_1_[93.0] G-J2* 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport
_1_[93.0] L-Y* 199 Ishani Mehta Henry Skopp Southport

#23 Proficiency Silver
_1_[95.0] L-B2* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor

_1_[94.0] L-B3* 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 50 [11:07AM] Eastern Swing
#22 Proficiency Bronze
_1_[96.0] L-B3* 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_1_[95.0] L-B3* 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South

_1_[93.0] L-B3* 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_[95.0] AC-C* 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

_1_[98.0] L-PT1* 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach
_1_[93.0] L-PT2* 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland

_1_[95.0] G-J2* 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport
_1_[94.0] L-Y* 199 Ishani Mehta Henry Skopp Southport

#23 Proficiency Silver
_1_[95.0] L-B2* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor

_1_[94.0] L-B3* 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 51 [11:09AM] Bolero
#22 Proficiency Bronze
_1_[92.0] L-B3* 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_[95.0] L-B3* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_[95.0] L-C1* 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_1_[92.0] L-C1* 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South

_1_[94.0] AC-C* 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

_1_[95.0] G-J2* 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

#23 Proficiency Silver
_1_[95.0] L-B3* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor

Heat 52 [11:10AM] #23 Proficiency Silver Samba
_1_[94.0] L-B2* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor

Heat 53 [11:11AM] Cha Cha
#22 Proficiency Bronze
_1_[97.0] L-A3* 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel
_1_[95.0] L-B3* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota

_1_[95.0] L-B3* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_1_[95.0] L-B3* 199 Lisa Lawrence Henry Skopp Southport

_1_[96.0] L-C1* 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_1_[95.0] L-C1* 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South


#23 Proficiency Silver
_1_[94.0] L-C1* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_[93.0] L-C1* 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 54 [11:13AM] Rumba
#22 Proficiency Bronze
_1_[96.0] L-A3* 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel
_1_[95.0] L-B3* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota

_1_[95.0] L-B3* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_1_[94.0] L-B3* 199 Lisa Lawrence Henry Skopp Southport

_1_[95.0] L-B3* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
_1_[93.0] L-C1* 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress

_1_[93.0] L-C1* 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
#23 Proficiency Silver
_1_[95.0] L-C1* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-C1* 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 55 [11:14AM] Eastern Swing
#22 Proficiency Bronze
_1_[96.0] L-A3* 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel
_1_[95.0] L-B3* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota

_1_[94.0] L-B3* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_1_[94.0] L-B3* 199 Lisa Lawrence Henry Skopp Southport

_1_[95.0] L-C1* 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_1_[92.0] L-C1* 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South

#23 Proficiency Silver
_1_[94.0] L-C1* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-C1* 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 56 [11:16AM] Bolero
#22 Proficiency Bronze
_1_[96.0] L-A3* 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel
_1_[95.0] L-B2* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_[94.0] L-B3* 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_1_[92.0] G-B3* 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

_1_[94.0] AC-B* 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills
_1_[92.0] L-PT2* 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland

#23 Proficiency Silver
_1_[95.0] L-B2* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor

_1_[96.0] L-B3* 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 57 [11:17AM] Mambo
#22 Proficiency Bronze
_1_[98.0] L-A3* 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel
_1_[95.0] L-B2* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_[94.0] L-B3* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_1_[93.0] L-B3* 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton

_1_[93.0] G-B3* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_1_[94.0] G-B3* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

_1_[95.0] L-C1* 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_1_[94.0] L-C1* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers

#23 Proficiency Silver
_1_[95.0] L-C1* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-C1* 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

[11:18AM] Awards - Please Visit the Celebration Station


Heat 58 [11:20AM] Samba
#8 Full Advanced Bronze
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
#23 Proficiency Silver
_1_[95.0] L-C1* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor

Heat 59 [11:22AM] West Coast Swing
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-B1 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
#22 Proficiency Bronze
_1_[96.0] L-B2* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ G-B1 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West

Heat 60 [11:23AM] Hustle
#1 Social Foundation
_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ L-A2 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ G-B2 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
#1 Social Foundation
_1_ G-C1 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
#2 Beginners Bronze
_1_ L-C1 200 Cathy Francis August Smith Delaware
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ AC-C 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon

Heat 61 [11:25AM] Salsa
#1 Social Foundation
_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck

_1_ L-B3 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 200 Cathy Francis August Smith Delaware
#1 Social Foundation
_1_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

Heat 62 [11:26AM] Hustle
#1 Social Foundation
_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ L-A3 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ G-A3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_2_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
#2 Beginners Bronze
_1_ G-B3 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
#1 Social Foundation
_1_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ AC-B 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon

Heat 63 [11:27AM] Salsa
#1 Social Foundation
_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
#2 Beginners Bronze
_1_ G-B1 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-C1 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-C1 200 Cathy Francis August Smith Delaware
#2 Beginners Bronze
_1_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

Heat 64 [11:29AM] Merengue
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-A2 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ AC-C 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon
#22 Proficiency Bronze
_1_[94.0] L-C2* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

Heat 65 [11:30AM] Hustle
#1 Social Foundation
_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ L-B1 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ G-B1 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_2_ L-B3 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_1_ L-B3 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_3_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
#1 Social Foundation
_1_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
#2 Beginners Bronze
_1_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

Heat 66 [11:31AM] Salsa
#1 Social Foundation
_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ G-B3 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
#8 Full Advanced Bronze Salsa
_1_ G-B1 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West

Heat 67 [11:33AM] Hustle
#2 Beginners Bronze
_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-A2 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel
#2 Beginners Bronze
_1_ G-B1 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_2_ G-B1 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ G-B3 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
#2 Beginners Bronze
_1_ G-C1 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

Heat 68 [11:34AM] Salsa
#2 Beginners Bronze
_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_1_ G-B2 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck

Heat 69 [11:36AM] #3 Newcomers Social Bronze Merengue
_1_ L-A1 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ L-C1 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-C1 200 Cathy Francis August Smith Delaware

_1_ G-C1 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon

Heat 70 [11:37AM] Hustle
#2 Beginners Bronze
_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_2_ L-B1 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel
#2 Beginners Bronze
_1_ G-B2 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_2_ G-B2 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ AC-C 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon

Heat 71 [11:38AM] Salsa
#2 Beginners Bronze
_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_1_ L-B3 200 Cathy Francis August Smith Delaware
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ G-C1 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon

Heat 72 [11:40AM] Hustle
#2 Beginners Bronze
_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_2_ G-A3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-A3 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel
#2 Beginners Bronze
_1_ L-B3 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_2_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ AC-B 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon

Heat 73 [11:41AM] #2 Beginners Bronze Salsa
_1_ L-C1 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_2_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

Heat 74 [11:42AM] #3 Newcomers Social Bronze Merengue
_1_ L-A 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ L-B3 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 200 Cathy Francis August Smith Delaware

_1_ G-B3 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon

Heat 75 [11:44AM] Hustle
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
_2_ G-A1 320 Matt McEldowney Margaret Sims Pensacola
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-C1 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-C1 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_3_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C1 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

Heat 76 [11:45AM] Merengue
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#8 Full Advanced Bronze
_1_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ AC-B 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ L-A1 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 77 [11:47AM] #4 Newcomers Advanced Bronze Salsa
_1_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_1_ G-C1 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon

Heat 78 [11:48AM] #4 Newcomers Advanced Bronze Hustle
_1_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
_2_ G-A2 320 Matt McEldowney Margaret Sims Pensacola

_2_ G-B3 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
_1_ G-B3 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon

Heat 79 [11:49AM] #4 Newcomers Advanced Bronze Salsa
_1_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-B3 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

Heat 80 [11:51AM] #4 Newcomers Advanced Bronze Hustle
_1_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-B3 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-B3 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_3_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

Heat 81 [11:52AM] #4 Newcomers Advanced Bronze Salsa
_1_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-C1 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-C1 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_3_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_1_ G-B3 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon

Heat 82 [11:54AM] Merengue
#7 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-B3 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon

_2_ G-B3 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
_1_ G-B3 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
#16 Full Bronze Open
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 83 [11:55AM] #4 Newcomers Advanced Bronze Hustle
_1_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-C1 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-C1 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_3_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_2_ G-C1 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
_1_ G-C1 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon

Heat 84 [11:56AM] Merengue
#4 Newcomers Advance Bronze
_1_ L-C1 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-C1 200 Cathy Francis August Smith Delaware

_2_ G-C1 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
_1_ G-C1 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ L-A2 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 85 [11:58AM] Hustle
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ G-A3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#5 Intermediate Social Bronze
_2_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_1_ L-B2 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

_1_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

Heat 86 [11:59AM] Samba
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ G-B2 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
#7 Intermediate Advanced Bronze
_2_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
_1_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 87 [12:00PM] #5 Intermediate Social Bronze Hustle
_3_ L-B3 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_2_ L-B3 199 Lisa Lawrence Henry Skopp Southport
_1_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_5_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_4_ L-B3 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-B1 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 88 [12:02PM] Merengue
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-B2 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ L-A 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 89 [12:03PM] West Coast Swing
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-B2 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
#6 Full Social Bronze
_X_ G-B3 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ G-B2 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West

Heat 90 [12:05PM] Paso Doble
#8 Full Advanced Bronze
_1_ L-B2 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
#6 Full Social Bronze
_1_ G-C1 331 Mark Skalinski Helena Tokarew Katy
#8 Full Advanced Bronze
_1_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

Heat 91 [12:06PM] Salsa
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
#5 Intermediate Social Bronze
_2_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_1_ L-B2 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-B2 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_2_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

_1_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
#6 Full Social Bronze
_1_ G-C2 331 Mark Skalinski Helena Tokarew Katy

Heat 92 [12:07PM] #8 Full Advanced Bronze Samba
_1_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B2 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport

Heat 93 [12:09PM] Hustle
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
#5 Intermediate Social Bronze
_2_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_ G-B2 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_3_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-C1 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

Heat 94 [12:10PM] Merengue
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_2_ L-B3 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 95 [12:12PM] West Coast Swing
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-B3 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
#7 Intermediate Advanced Bronze
_2_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_ L-C1 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

Heat 96 [12:13PM] Salsa
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
#5 Intermediate Social Bronze
_2_ L-B3 199 Lisa Lawrence Henry Skopp Southport
_1_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_4_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_3_ L-B3 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-B3 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_2_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 97 [12:14PM] Merengue
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_2_ L-C1 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 98 [12:16PM] Paso Doble
#8 Full Advanced Bronze
_2_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
#6 Full Social Bronze
_1_ G-C2 331 Mark Skalinski Helena Tokarew Katy

Heat 99 [12:17PM] Salsa
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_3_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-C1 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-C1 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_2_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 100 [12:18PM] Merengue
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
#6 Full Social Bronze
_1_ L-B2 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
#16 Full Bronze Open
_1_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 101 [12:20PM] West Coast Swing
#6 Full Social Bronze
_1_ L-B2 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
#8 Full Advanced Bronze
_1_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B2 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
_3_ L-B2 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport

Heat 102 [12:21PM] Hustle
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#6 Full Social Bronze
_1_ L-B2 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_2_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 103 [12:23PM] Salsa
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
#6 Full Social Bronze
_2_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_1_ L-B2 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-B2 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_2_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

_1_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

Heat 104 [12:24PM] Merengue
#6 Full Social Bronze
_2_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_3_ L-B3 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 105 [12:25PM] West Coast Swing
#6 Full Social Bronze
_X_ G-B2 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham

_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
#8 Full Advanced Bronze
_2_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_ L-C1 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

Heat 106 [12:27PM] Paso Doble
#6 Full Social Bronze
_1_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
#7 Intermediate Advanced Bronze
_2_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-C1 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

Heat 107 [12:28PM] #6 Full Social Bronze Hustle
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B3 199 Lisa Lawrence Henry Skopp Southport
_2_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_4_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_5_ L-B3 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 108 [12:30PM] #6 Full Social Bronze Salsa
_2_ L-B3 199 Lisa Lawrence Henry Skopp Southport
_1_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_4_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_3_ L-B3 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-B3 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_2_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 109 [12:31PM] Merengue
#6 Full Social Bronze
_2_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_3_ L-C1 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
#16 Full Bronze Open
_1_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 110 [12:32PM] Paso Doble
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-B3 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
#6 Full Social Bronze
_1_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker

Heat 111 [12:34PM] Hustle
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#6 Full Social Bronze
_1_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_2_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_3_ L-C1 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 112 [12:35PM] #6 Full Social Bronze Salsa
_1_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_3_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-C1 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-C1 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_3_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_2_ G-C1 331 Mark Skalinski Helena Tokarew Katy

Heat 113 [12:36PM] West Coast Swing
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-B1 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
#8 Full Advanced Bronze
_4_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
_3_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport

Heat 114 [12:38PM] Merengue
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

_1_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ AC-B 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon
#21 Open
_1_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 115 [12:39PM] #7 Intermediate Advanced Bronze Hustle
_4_ L-B3 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_1_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-B3 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_3_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
_5_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 116 [12:41PM] #7 Intermediate Advanced Bronze Salsa
_1_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-B3 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_3_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
_4_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 117 [12:42PM] #7 Intermediate Advanced Bronze West Coast Swing
_4_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_3_ L-B3 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_1_ L-B3 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
_2_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport

Heat 118 [12:43PM] Merengue
#7 Intermediate Advanced Bronze
_2_ L-C1 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton

_1_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
#21 Open
_1_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 119 [12:45PM] Hustle
#8 Full Advanced Bronze
_1_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_4_ L-B2 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
_2_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

_1_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-C1 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_3_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 120 [12:46PM] Salsa
#8 Full Advanced Bronze
_2_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_3_ L-B2 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
_1_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

_1_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-C1 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_3_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 121 [12:48PM] Merengue
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

_1_ L-C2 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ AC-C 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon

Heat 122 [12:49PM] #21 Open Merengue
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 123 [12:50PM] West Coast Swing
#7 Intermediate Advanced Bronze
_2_ L-B2 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_1_ L-B2 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
#6 Full Social Bronze
_X_ G-C1 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
#8 Full Advanced Bronze West Coast Swing
_1_ G-B2 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West

Heat 124 [12:52PM] Hustle
#8 Full Advanced Bronze
_1_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

_1_ L-C2 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
#8 Full Advanced Bronze
_1_ G-B1 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West

_1_ G-C2 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

Heat 125 [12:53PM] Salsa
#8 Full Advanced Bronze
_1_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

_1_ L-C2 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ L-A 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
#8 Full Advanced Bronze
_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 126 [12:54PM] #8 Full Advanced Bronze Merengue
_3_ L-B3 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_2_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 127 [12:56PM] #8 Full Advanced Bronze Hustle
_2_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_6_ L-B3 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_5_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
_4_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_3_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_ G-B2 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_2_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 128 [12:57PM] #8 Full Advanced Bronze Salsa
_1_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_4_ L-B3 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_3_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
_2_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_ G-B2 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_2_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
#15 Intermediate Bronze Open Salsa
_1_ L-A2 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 129 [12:59PM] #8 Full Advanced Bronze Merengue
_3_ L-C1 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_2_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 130 [01:00PM] #8 Full Advanced Bronze Hustle
_1_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_4_ L-C1 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_3_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 131 [01:01PM] Salsa
#8 Full Advanced Bronze
_1_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_3_ L-C1 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_2_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
#1 Social Foundation
_1_ L-A1 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 132 [01:03PM] #8 Full Advanced Bronze Merengue
_1_ L-C2 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 133 [01:04PM] #8 Full Advanced Bronze Hustle
_2_ L-C2 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C1 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
_2_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 134 [01:05PM] Salsa
#8 Full Advanced Bronze
_1_ L-C2 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_2_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ L-A1 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 135 [01:07PM] West Coast Swing
#7 Intermediate Advanced Bronze
_X_ G-B2 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
#8 Full Advanced Bronze West Coast Swing
_1_ G-B1 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
#9 Beginner Silver
_1_ L-B3 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
#10 Intermediate Silver
_1_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon

Heat 136 [01:08PM] Samba
#10 Intermediate Silver
_1_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ G-B1 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West

Heat 137 [01:10PM] Hustle
#9 Beginner Silver
_1_ L-B3 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon

_1_ G-C1 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
#10 Intermediate Silver
_1_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon

Heat 138 [01:11PM] Salsa
#1 Social Foundation
_1_ L-A2 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
#9 Beginner Silver
_1_ L-B3 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
#10 Intermediate Silver
_1_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon

Heat 139 [01:12PM] West Coast Swing
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-B3 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
#9 Beginner Silver
_1_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
#11 Full Silver
_1_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon

Heat 140 [01:14PM] Hustle
#9 Beginner Silver
_1_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
#11 Full Silver
_1_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
#9 Beginner Silver
_1_ G-C2 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

Heat 141 [01:15PM] Salsa
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_2_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
#9 Beginner Silver
_1_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
#11 Full Silver
_1_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon

Heat 142 [01:17PM] Hustle
#10 Intermediate Silver
_1_ L-B3 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
#11 Full Silver
_1_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
#9 Beginner Silver
_1_ G-C3 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

Heat 143 [01:18PM] Samba
#10 Intermediate Silver
_1_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 144 [01:19PM] West Coast Swing
#10 Intermediate Silver
_1_ L-B3 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-C1 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
#11 Full Silver
_1_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon

Heat 145 [01:21PM] Salsa
#10 Intermediate Silver
_1_ L-B3 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
#11 Full Silver
_1_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 146 [01:22PM] Samba
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
#10 Intermediate Silver
_1_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor

Heat 147 [01:24PM] West Coast Swing
#10 Intermediate Silver
_1_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 148 [01:25PM] Hustle
#10 Intermediate Silver
_1_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
#6 Full Social Bronze
_2_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
#8 Full Advanced Bronze
_1_ G-C3 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

Heat 149 [01:26PM] Salsa
#1 Social Foundation
_1_ L-A 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
#10 Intermediate Silver
_2_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_1_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
#8 Full Advanced Bronze
_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 150 [01:28PM] Samba
#11 Full Silver
_1_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 151 [01:29PM] #15 Intermediate Bronze Open West Coast Swing
_2_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 152 [01:31PM] Salsa
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
#17 Intermediate Silver Open
_1_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon

Heat 153 [01:32PM] #15 Intermediate Bronze Open West Coast Swing
_2_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 154 [01:33PM] Salsa
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
#17 Intermediate Silver Open
_1_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon

Heat 155 [01:35PM] West Coast Swing
#16 Full Bronze Open
_1_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
#17 Intermediate Silver Open
_1_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon

Heat 156 [01:36PM] Salsa
#16 Full Bronze Open
_1_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
#18 Full Silver Open
_1_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon

Heat 157 [01:38PM] #11 Full Silver Samba
_1_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor

Heat 158 [01:39PM] West Coast Swing
#16 Full Bronze Open
_2_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
#17 Intermediate Silver Open
_1_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon

Heat 159 [01:40PM] Salsa
#16 Full Bronze Open
_1_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
#21 Open
_1_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon

Heat 160 [01:42PM] West Coast Swing
#16 Full Bronze Open
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
#18 Full Silver Open
_1_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon

Heat 161 [01:43PM] Salsa
#16 Full Bronze Open
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
#21 Open
_1_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon

Heat 162 [01:45PM] West Coast Swing
#18 Full Silver Open
_1_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
#21 Open
_1_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 163 [01:46PM] #11 Full Silver Samba
_1_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor

Heat 164 [01:47PM] West Coast Swing
#21 Open
_2_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_1_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
#42 Open Championship
_1_ L-B3 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon

Heat 165 [01:49PM] #42 Open Championship Hustle
_1_ L-B3 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_3_ G-B3 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon

Heat 166 [01:50PM] Salsa
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
#18 Full Silver Open
_1_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon

Heat 167 [01:52PM] #42 Open Championship Hustle
_2_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_1_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_3_ G-C1 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon

Heat 168 [01:53PM] West Coast Swing
#21 Open
_2_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
#42 Open Championship
_1_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon

[01:54PM] Awards - Please Visit the Celebration Station


Heat 169 [02:00PM] Cha Cha
#1 Social Foundation
_1_ L-A 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#4 Newcomers Advanced Bronze
_2_ L-A2 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_ L-A2 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach
#1 Social Foundation
_1_ L-A3 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ G-B3 314 Ken Jacobs Kimalee Piedad Ft. Walton Beach

Heat 170 [02:02PM] Rumba
#1 Social Foundation
_1_ L-A 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#4 Newcomers Advanced Bronze
_2_ L-A2 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_ L-A2 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach
#1 Social Foundation
_1_ L-A3 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ G-B3 314 Ken Jacobs Kimalee Piedad Ft. Walton Beach

Heat 171 [02:03PM] Eastern Swing
#1 Social Foundation
_1_ L-A 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ L-A3 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-A3 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_2_ L-A3 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach
#1 Social Foundation
_1_ G-B3 314 Ken Jacobs Kimalee Piedad Ft. Walton Beach

Heat 172 [02:05PM] Cha Cha
#1 Social Foundation
_1_ L-A1 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-A3 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_2_ L-A3 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach
#1 Social Foundation
_1_ L-B1 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ G-C1 314 Ken Jacobs Kimalee Piedad Ft. Walton Beach

Heat 173 [02:06PM] Rumba
#1 Social Foundation
_1_ L-A1 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-A3 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_2_ L-A3 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach
#1 Social Foundation
_1_ L-B1 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ G-C1 314 Ken Jacobs Kimalee Piedad Ft. Walton Beach

Heat 174 [02:08PM] Eastern Swing
#1 Social Foundation
_1_ L-A1 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ L-B1 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
#1 Social Foundation
_1_ G-C1 314 Ken Jacobs Kimalee Piedad Ft. Walton Beach
#8 Full Advanced Bronze Eastern Swing
_1_ G-B1 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West

Heat 175 [02:09PM] #1 Social Foundation Cha Cha
_1_ L-A2 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-A2 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

Heat 176 [02:11PM] #1 Social Foundation Rumba
_1_ L-A2 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-A2 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

Heat 177 [02:12PM] Eastern Swing
#1 Social Foundation
_1_ L-A2 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-A2 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#4 Newcomers Advanced Bronze
_4_ G-B3 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
_3_ G-B3 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
_1_ G-B3 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_2_ G-B3 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills
#1 Social Foundation
_1_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

Heat 178 [02:14PM] Cha Cha
#2 Beginners Bronze
_1_ L-A 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-B1 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ G-B3 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
#8 Full Advanced Bronze Cha Cha
_1_ G-B1 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West

Heat 179 [02:15PM] Rumba
#2 Beginners Bronze
_1_ L-A 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-B1 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ G-B3 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon

Heat 180 [02:17PM] Eastern Swing
#2 Beginners Bronze
_1_ L-A 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-B1 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ G-C1 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-PT1 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach

Heat 181 [02:18PM] Cha Cha
#2 Beginners Bronze
_1_ L-A1 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-B3 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ G-C1 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-PT1 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach

Heat 182 [02:20PM] Rumba
#2 Beginners Bronze
_1_ L-A1 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-B3 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ G-C1 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
#4 Newcomers Advanced Bronze
_X_ AC-A 313 William Hiller Emily Gold Manhasset
#8 Full Advanced Bronze Rumba
_1_ G-B1 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West

Heat 183 [02:21PM] Eastern Swing
#2 Beginners Bronze
_1_ L-A1 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-B3 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
#4 Newcomers Advanced Bronze
_3_ G-C1 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
_1_ G-C1 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_2_ G-C1 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-C2 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

Heat 184 [02:23PM] Cha Cha
#2 Beginners Bronze
_1_ L-A2 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ L-A3 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North

_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_2_ G-A3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
#4 Newcomers Advanced Bronze
_4_ G-B3 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
_3_ G-B3 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
_2_ G-B3 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_1_ G-B3 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

Heat 185 [02:24PM] Rumba
#2 Beginners Bronze
_1_ L-A2 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_2_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_1_ G-A3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
#4 Newcomers Advanced Bronze
_4_ G-B3 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
_3_ G-B3 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
_2_ G-B3 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_1_ G-B3 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-C2 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

Heat 186 [02:26PM] Eastern Swing
#2 Beginners Bronze
_1_ L-A2 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_2_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_1_ G-A3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-C3 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ AC-B 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon

Heat 187 [02:27PM] Cha Cha
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_2_ G-A1 320 Matt McEldowney Margaret Sims Pensacola
#2 Beginners Bronze
_1_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-B2 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ G-C1 314 Ken Jacobs Kimalee Piedad Ft. Walton Beach
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-C2 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

Heat 188 [02:29PM] Rumba
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_2_ G-A2 320 Matt McEldowney Margaret Sims Pensacola
#2 Beginners Bronze
_1_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-B2 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ G-C1 314 Ken Jacobs Kimalee Piedad Ft. Walton Beach
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-C3 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

Heat 189 [02:30PM] Eastern Swing
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_2_ G-A2 320 Matt McEldowney Margaret Sims Pensacola
#2 Beginners Bronze
_1_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-B2 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ AC-B 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon

Heat 190 [02:32PM] Cha Cha
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_2_ G-A2 320 Matt McEldowney Margaret Sims Pensacola
#2 Beginners Bronze
_1_ L-B3 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_2_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-C3 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

Heat 191 [02:33PM] Rumba
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#2 Beginners Bronze
_1_ L-B3 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_2_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ AC-B 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon

Heat 192 [02:35PM] Eastern Swing
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#2 Beginners Bronze
_1_ L-B3 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_2_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ AC-C 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon

Heat 193 [02:36PM] Cha Cha
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#2 Beginners Bronze
_2_ L-C1 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_1_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ AC-B 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon

Heat 194 [02:38PM] Rumba
#2 Beginners Bronze
_1_ L-C1 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_2_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ AC-C 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-PT1 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach

Heat 195 [02:39PM] Eastern Swing
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_2_ L-B1 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel
#2 Beginners Bronze
_1_ L-C1 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_2_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ AC-C 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon

Heat 196 [02:41PM] Cha Cha
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-A 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ L-A3 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_2_ L-A3 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ AC-C 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-Y 199 Ishani Mehta Henry Skopp Southport

Heat 197 [02:42PM] Rumba
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-A 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ L-A3 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_2_ L-A3 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel
#4 Newcomers Advanced Bronze
_4_ G-C1 314 Ken Jacobs Kimalee Piedad Ft. Walton Beach
_3_ G-C1 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
_2_ G-C1 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_1_ G-C1 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-Y 199 Ishani Mehta Henry Skopp Southport

Heat 198 [02:44PM] #3 Newcomers Social Bronze Eastern Swing
_1_ L-A 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ L-A3 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_2_ L-A3 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ L-Y 199 Ishani Mehta Henry Skopp Southport

Heat 199 [02:45PM] #3 Newcomers Social Bronze Cha Cha
_1_ L-A1 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_2_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_1_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_3_ L-B1 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ G-A3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

Heat 200 [02:47PM] #3 Newcomers Social Bronze Rumba
_1_ L-A1 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_2_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_1_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_3_ L-B1 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ G-A3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

Heat 201 [02:48PM] Eastern Swing
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-A1 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ G-B3 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon

_1_ L-PT2 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-Y 199 Ishani Mehta Henry Skopp Southport

Heat 202 [02:50PM] Cha Cha
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-A2 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-A2 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ G-B1 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
#4 Newcomers Advanced Bronze
_4_ G-C1 314 Ken Jacobs Kimalee Piedad Ft. Walton Beach
_3_ G-C1 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
_2_ G-C1 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_1_ G-C1 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-PT2 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland

Heat 203 [02:51PM] Rumba
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-A2 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-A2 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ G-B1 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ AC-B 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-PT2 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland

Heat 204 [02:53PM] Eastern Swing
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-A1 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-A2 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-A2 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ G-B1 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

Heat 205 [02:54PM] Bolero
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-A2 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ G-A3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_2_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ L-PT2 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland

Heat 206 [02:56PM] Mambo
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-A2 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_2_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ L-C2 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

_1_ L-PT2 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland

Heat 207 [02:57PM] Bolero
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-A3 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_2_ L-A3 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ G-B1 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 208 [02:59PM] Mambo
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-A3 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_2_ L-A3 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ L-C3 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-C2 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

Heat 209 [03:00PM] Bolero
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#3 Newcomers Social Bronze
_2_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_1_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_3_ L-B1 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ G-B2 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ L-C1 178 Thelma Batiancila Nenad Pavlovic Orange
_2_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ AC-C 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

Heat 210 [03:02PM] Mambo
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#3 Newcomers Social Bronze
_2_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_1_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_3_ L-B1 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

_1_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 211 [03:03PM] Cha Cha
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_2_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-B2 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ AC-B 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-Y 199 Ishani Mehta Henry Skopp Southport

Heat 212 [03:05PM] Rumba
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-A1 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_2_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-B2 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ AC-C 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon

Heat 213 [03:06PM] Eastern Swing
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_2_ G-A1 320 Matt McEldowney Margaret Sims Pensacola
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_2_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-B2 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

Heat 214 [03:08PM] Cha Cha
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-A1 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-B3 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_3_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-PT2 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
_2_ L-PT2 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland

_1_ L-Y 199 Ishani Mehta Henry Skopp Southport

Heat 215 [03:09PM] Rumba
#4 Newcomers Advanced Bronze
_2_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_1_ G-A1 320 Matt McEldowney Margaret Sims Pensacola
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-B3 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_3_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-PT2 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
_2_ L-PT2 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland

_1_ L-Y 199 Ishani Mehta Henry Skopp Southport

Heat 216 [03:11PM] Eastern Swing
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-A2 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_2_ L-A2 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-B3 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_3_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-PT2 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
_2_ L-PT2 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland

_1_ L-Y 199 Ishani Mehta Henry Skopp Southport

Heat 217 [03:12PM] #3 Newcomers Social Bronze Cha Cha
_1_ L-C1 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-C1 178 Thelma Batiancila Nenad Pavlovic Orange
_2_ L-C1 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_4_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 218 [03:13PM] Rumba
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-C1 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-C1 178 Thelma Batiancila Nenad Pavlovic Orange
_2_ L-C1 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_4_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-Y 199 Ishani Mehta Henry Skopp Southport

Heat 219 [03:15PM] #3 Newcomers Social Bronze Eastern Swing
_2_ L-C1 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-C1 178 Thelma Batiancila Nenad Pavlovic Orange
_1_ L-C1 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_4_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 220 [03:16PM] #4 Newcomers Advanced Bronze Bolero
_1_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland

_1_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-B2 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

_1_ G-C2 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

Heat 221 [03:18PM] #4 Newcomers Advanced Bronze Mambo
_1_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland

_1_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-B2 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

_1_ G-C2 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

Heat 222 [03:19PM] #4 Newcomers Advanced Bronze Cha Cha
_1_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-B2 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

_2_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
_1_ G-C2 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

_1_ AC-C 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon

Heat 223 [03:21PM] #4 Newcomers Advanced Bronze Rumba
_1_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-B2 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

_2_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
_1_ G-C2 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

Heat 224 [03:22PM] #4 Newcomers Advanced Bronze Eastern Swing
_1_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-B2 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

_2_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
_1_ G-C2 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

Heat 225 [03:24PM] Cha Cha
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-B3 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-B3 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_3_ L-B3 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_5_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
#5 Intermediate Social Bronze
_2_ L-PT1 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach
_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel

_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 226 [03:25PM] Rumba
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-B3 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_5_ L-B3 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_3_ L-B3 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_4_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
#5 Intermediate Social Bronze
_2_ L-PT1 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach
_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel

_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 227 [03:27PM] Eastern Swing
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-B3 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_5_ L-B3 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_2_ L-B3 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_4_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
#5 Intermediate Social Bronze
_2_ L-PT1 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach
_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel

_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 228 [03:28PM] #4 Newcomers Advanced Bronze Bolero
_1_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-B3 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_2_ G-B3 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

Heat 229 [03:29PM] #4 Newcomers Advanced Bronze Mambo
_1_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-B3 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_3_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-B3 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_2_ G-B3 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

Heat 230 [03:31PM] #4 Newcomers Advanced Bronze Cha Cha
_1_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-C1 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-C1 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_3_ L-C1 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_5_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 231 [03:32PM] #4 Newcomers Advanced Bronze Rumba
_1_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-C1 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-C1 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_3_ L-C1 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_5_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 232 [03:34PM] #4 Newcomers Advanced Bronze Eastern Swing
_1_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-C1 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-C1 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_3_ L-C1 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_5_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 233 [03:35PM] #4 Newcomers Advanced Bronze Bolero
_1_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C1 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_2_ G-C1 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

Heat 234 [03:37PM] #4 Newcomers Advanced Bronze Mambo
_1_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-C1 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_3_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C1 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_2_ G-C1 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

Heat 235 [03:38PM] #5 Intermediate Social Bronze Cha Cha
_1_ L-A1 123 Lisa Lund Elvin Dioquino Paradise Valley
_2_ L-A1 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_2_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_3_ L-B1 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_1_ L-B1 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor

_1_ G-A3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ AC-B 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

Heat 236 [03:40PM] #5 Intermediate Social Bronze Rumba
_1_ L-A1 123 Lisa Lund Elvin Dioquino Paradise Valley
_2_ L-A1 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_2_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_3_ L-B1 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_1_ L-B1 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor

_1_ G-A3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ AC-B 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

Heat 237 [03:41PM] #5 Intermediate Social Bronze Eastern Swing
_1_ L-A1 123 Lisa Lund Elvin Dioquino Paradise Valley
_2_ L-A1 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_2_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_3_ L-B1 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_1_ L-B1 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor

_1_ G-A3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ AC-B 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

Heat 238 [03:43PM] #5 Intermediate Social Bronze Bolero
_1_ L-A1 123 Lisa Lund Elvin Dioquino Paradise Valley

_1_ L-B2 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_3_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-B2 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-A3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 239 [03:44PM] #5 Intermediate Social Bronze Mambo
_1_ L-A1 123 Lisa Lund Elvin Dioquino Paradise Valley

_1_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland

_2_ L-B3 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_1_ L-B3 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_3_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_4_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_5_ L-B3 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset

Heat 240 [03:46PM] Semi-final Round #5 Intermediate Social Bronze Rumba
_3_ L-B3 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_1_ L-B3 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
*S_ L-B3 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
*S_ L-B3 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_5_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_4_ L-B3 199 Lisa Lawrence Henry Skopp Southport
_2_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
*S_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_6_ L-B3 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

Heat 241 [03:47PM] Semi-final Round #5 Intermediate Social Bronze Eastern Swing
_3_ L-B3 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_2_ L-B3 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
*S_ L-B3 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
*S_ L-B3 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_4_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_5_ L-B3 199 Lisa Lawrence Henry Skopp Southport
_1_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
*S_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_6_ L-B3 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

Heat 242 [03:49PM] #5 Intermediate Social Bronze Cha Cha
_1_ L-A2 123 Lisa Lund Elvin Dioquino Paradise Valley
_2_ L-A2 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_3_ L-A2 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-B2 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_3_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_ G-B2 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

Heat 243 [03:50PM] #5 Intermediate Social Bronze Rumba
_1_ L-A2 123 Lisa Lund Elvin Dioquino Paradise Valley
_2_ L-A2 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_3_ L-A2 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_3_ G-B2 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_2_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_ G-B2 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

Heat 244 [03:52PM] #5 Intermediate Social Bronze Eastern Swing
_2_ L-A2 123 Lisa Lund Elvin Dioquino Paradise Valley
_1_ L-A2 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_3_ L-A2 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-B2 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_3_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_ G-B2 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

Heat 245 [03:53PM] #5 Intermediate Social Bronze Bolero
_1_ L-A2 123 Lisa Lund Elvin Dioquino Paradise Valley

_1_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland

_1_ L-C2 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_ G-B2 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ AC-B 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

Heat 246 [03:55PM] #5 Intermediate Social Bronze Mambo
_1_ L-A2 123 Lisa Lund Elvin Dioquino Paradise Valley

_1_ L-B2 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_3_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-B2 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ L-C3 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset

_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel

_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 247 [03:56PM] #5 Intermediate Social Bronze Cha Cha
_2_ L-A3 123 Lisa Lund Elvin Dioquino Paradise Valley
_1_ L-A3 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor

_1_ L-B2 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_4_ L-B2 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_3_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-B2 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-B1 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

Heat 248 [03:58PM] #5 Intermediate Social Bronze Rumba
_2_ L-A3 123 Lisa Lund Elvin Dioquino Paradise Valley
_1_ L-A3 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor

_1_ L-B2 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_4_ L-B2 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_3_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-B2 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-B1 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

Heat 249 [03:59PM] #5 Intermediate Social Bronze Eastern Swing
_2_ L-A3 123 Lisa Lund Elvin Dioquino Paradise Valley
_1_ L-A3 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor

_1_ L-B2 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_4_ L-B2 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_3_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-B2 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-B1 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

Heat 250 [04:01PM] #5 Intermediate Social Bronze Bolero
_1_ L-A3 123 Lisa Lund Elvin Dioquino Paradise Valley

_4_ L-B3 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_1_ L-B3 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_2_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_3_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_6_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_5_ L-B3 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_ G-B1 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

Heat 251 [04:02PM] #5 Intermediate Social Bronze Mambo
_1_ L-A3 123 Lisa Lund Elvin Dioquino Paradise Valley

_1_ L-C1 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_2_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_4_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_3_ L-C1 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset

_1_ L-PT2 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
_2_ L-PT2 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland

Heat 252 [04:04PM] #5 Intermediate Social Bronze Cha Cha
_3_ L-B3 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_1_ L-B3 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_5_ L-B3 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
_7_ L-B3 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_4_ L-B3 199 Lisa Lawrence Henry Skopp Southport
_2_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_8_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_6_ L-B3 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

Heat 240 [04:05PM] Final Round #5 Intermediate Social Bronze Rumba

Heat 241 [04:07PM] Final Round #5 Intermediate Social Bronze Eastern Swing

Heat 253 [04:08PM] #5 Intermediate Social Bronze Cha Cha
_1_ L-C1 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_3_ L-C1 178 Thelma Batiancila Nenad Pavlovic Orange
_2_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_5_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_4_ L-C1 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-B3 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_2_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 254 [04:10PM] #5 Intermediate Social Bronze Rumba
_1_ L-C1 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_3_ L-C1 178 Thelma Batiancila Nenad Pavlovic Orange
_2_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_5_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_4_ L-C1 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-B3 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_2_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 255 [04:11PM] #5 Intermediate Social Bronze Eastern Swing
_1_ L-C1 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_3_ L-C1 178 Thelma Batiancila Nenad Pavlovic Orange
_2_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_5_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_4_ L-C1 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-B3 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_2_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 256 [04:13PM] #5 Intermediate Social Bronze Bolero
_1_ L-C1 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_3_ L-C1 178 Thelma Batiancila Nenad Pavlovic Orange
_2_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_5_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_4_ L-C1 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 257 [04:14PM] #5 Intermediate Social Bronze Cha Cha
_1_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_2_ L-C2 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South

_1_ L-C3 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-C1 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_2_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

_1_ AC-C 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

Heat 258 [04:16PM] #5 Intermediate Social Bronze Rumba
_1_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_2_ L-C2 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South

_1_ L-C3 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-C1 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_2_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

_1_ AC-C 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

Heat 259 [04:17PM] #5 Intermediate Social Bronze Eastern Swing
_1_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_2_ L-C2 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South

_1_ L-C3 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-C1 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_2_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

_1_ AC-C 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

[04:19PM] Awards - Please Visit the Celebration Station


2017 FAWC - #2 Monday Evening



Heat 260 [06:00PM] Cha Cha
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-A 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
#6 Full Social Bronze
_1_ L-A1 212 Lisa Lund Igor Ustymovych Paradise Valley
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#6 Full Social Bronze
_4_ L-B1 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_3_ L-B1 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_2_ L-B1 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_1_ L-B1 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel

_1_ L-C3 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

_1_ AC-B 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

Heat 261 [06:01PM] Rumba
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-A 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
#6 Full Social Bronze
_1_ L-A1 212 Lisa Lund Igor Ustymovych Paradise Valley
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-A1 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
#6 Full Social Bronze
_1_ G-A3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_3_ L-B1 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_4_ L-B1 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_2_ L-B1 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_1_ L-B1 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel

_1_ L-C3 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

_1_ AC-B 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

Heat 262 [06:02PM] Eastern Swing
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-A 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
#6 Full Social Bronze
_1_ L-A1 212 Lisa Lund Igor Ustymovych Paradise Valley
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#6 Full Social Bronze
_1_ G-A3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_4_ L-B1 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_3_ L-B1 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_2_ L-B1 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_1_ L-B1 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel

_1_ L-C3 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

_1_ AC-B 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

Heat 263 [06:04PM] Bolero
#6 Full Social Bronze
_1_ L-A1 212 Lisa Lund Igor Ustymovych Paradise Valley

_3_ L-B2 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_4_ L-B2 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_2_ L-B2 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_5_ L-B2 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel

_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 264 [06:05PM] Mambo
#6 Full Social Bronze
_1_ L-A1 212 Lisa Lund Igor Ustymovych Paradise Valley
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#6 Full Social Bronze
_3_ L-B1 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_2_ L-B1 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_1_ L-B1 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-B3 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills
#6 Full Social Bronze
_1_ L-C3 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange

Heat 265 [06:06PM] #6 Full Social Bronze Cha Cha
_2_ L-A2 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_ L-A2 212 Lisa Lund Igor Ustymovych Paradise Valley

_1_ G-B1 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-B3 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_4_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_3_ G-B3 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-B3 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

Heat 266 [06:08PM] #6 Full Social Bronze Rumba
_2_ L-A2 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_ L-A2 212 Lisa Lund Igor Ustymovych Paradise Valley

_X_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_2_ L-C2 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-B1 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_2_ G-B1 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ AC-C 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

Heat 267 [06:09PM] #6 Full Social Bronze Eastern Swing
_2_ L-A2 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_ L-A2 212 Lisa Lund Igor Ustymovych Paradise Valley

_X_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_2_ L-C2 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-B1 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_2_ G-B1 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ AC-C 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

Heat 268 [06:11PM] Bolero
#6 Full Social Bronze
_1_ L-A2 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel
_2_ L-A2 212 Lisa Lund Igor Ustymovych Paradise Valley

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_3_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_2_ G-B3 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-B3 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills
#5 Intermediate Social Bronze
_1_ L-PT2 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
_2_ L-PT2 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland

Heat 269 [06:12PM] Mambo
#6 Full Social Bronze
_1_ L-A2 212 Lisa Lund Igor Ustymovych Paradise Valley

_3_ L-B2 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_4_ L-B2 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_2_ L-B2 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_5_ L-B2 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-C1 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 270 [06:13PM] Semi-final Round #6 Full Social Bronze Cha Cha
_4_ L-B3 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
*S_ L-B3 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
*S_ L-B3 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_5_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_7_ L-B3 199 Lisa Lawrence Henry Skopp Southport
_3_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_6_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-B3 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
*S_ L-B3 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

Heat 271 [06:15PM] Semi-final Round #6 Full Social Bronze Rumba
_4_ L-B3 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
*S_ L-B3 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
*S_ L-B3 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_6_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
*S_ L-B3 199 Lisa Lawrence Henry Skopp Southport
_5_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_3_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-B3 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
*S_ L-B3 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

Heat 272 [06:16PM] Semi-final Round #6 Full Social Bronze Eastern Swing
_4_ L-B3 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
*S_ L-B3 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
*S_ L-B3 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_6_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
*S_ L-B3 199 Lisa Lawrence Henry Skopp Southport
_5_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_3_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_1_ L-B3 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
*S_ L-B3 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

Heat 273 [06:17PM] #6 Full Social Bronze Cha Cha
_3_ L-A3 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_ L-A3 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel
_2_ L-A3 212 Lisa Lund Igor Ustymovych Paradise Valley

_3_ L-B2 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_6_ L-B2 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_4_ L-B2 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_2_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_1_ L-B2 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_5_ L-B2 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

Heat 274 [06:19PM] Rumba
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#6 Full Social Bronze
_3_ L-A3 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_ L-A3 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel
_2_ L-A3 212 Lisa Lund Igor Ustymovych Paradise Valley

_4_ L-B2 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_6_ L-B2 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_3_ L-B2 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_2_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_1_ L-B2 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_5_ L-B2 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

Heat 275 [06:20PM] Eastern Swing
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-A2 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
#6 Full Social Bronze
_3_ L-A3 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_ L-A3 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel
_2_ L-A3 212 Lisa Lund Igor Ustymovych Paradise Valley

_3_ L-B2 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_5_ L-B2 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_2_ L-B2 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B2 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_4_ L-B2 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills


Heat 276 [06:22PM] Bolero
#6 Full Social Bronze
_1_ L-A3 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel
_2_ L-A3 212 Lisa Lund Igor Ustymovych Paradise Valley
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#6 Full Social Bronze
_1_ L-B1 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_2_ L-B1 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_3_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_2_ G-B2 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-B2 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

Heat 277 [06:23PM] Mambo
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#6 Full Social Bronze
_1_ L-A3 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel
_2_ L-A3 212 Lisa Lund Igor Ustymovych Paradise Valley

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-B2 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel

_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 278 [06:24PM] Cha Cha
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-A2 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
#6 Full Social Bronze
_2_ G-B2 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_3_ G-B2 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_5_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_4_ G-B2 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-B2 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

Heat 279 [06:26PM] Rumba
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-A2 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
#6 Full Social Bronze
_2_ G-B2 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_3_ G-B2 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_5_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_4_ G-B2 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-B2 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills


Heat 280 [06:27PM] Eastern Swing
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#6 Full Social Bronze
_3_ G-B2 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-B2 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_5_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_4_ G-B2 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-B2 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 270 [06:29PM] Final Round #6 Full Social Bronze Cha Cha

Heat 271 [06:30PM] Final Round #6 Full Social Bronze Rumba

Heat 272 [06:31PM] Final Round #6 Full Social Bronze Eastern Swing

Heat 281 [06:33PM] #6 Full Social Bronze Bolero
_4_ L-B3 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_8_ L-B3 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_6_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_5_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_3_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-B3 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_7_ L-B3 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

Heat 282 [06:34PM] Mambo
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#6 Full Social Bronze
_4_ L-B3 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_6_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_5_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_3_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_1_ L-B3 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_7_ L-B3 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
#8 Full Advanced Bronze
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset

Heat 283 [06:35PM] Cha Cha
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-A1 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North

_1_ G-A1 301 Brian Bagin Kristin Brooks Menomonee Falls
_2_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#6 Full Social Bronze
_1_ AC-C 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

_2_ L-PT1 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach
_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel

_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 284 [06:37PM] Rumba
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#6 Full Social Bronze
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-B3 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_5_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_3_ G-B3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
_4_ G-B3 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-B3 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 285 [06:38PM] Eastern Swing
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-A1 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
#6 Full Social Bronze
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-B3 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_5_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_3_ G-B3 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
_4_ G-B3 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-B3 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

Heat 286 [06:40PM] #6 Full Social Bronze Cha Cha
_1_ L-C1 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_3_ L-C1 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_7_ L-C1 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_5_ L-C1 178 Thelma Batiancila Nenad Pavlovic Orange
_6_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_4_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_2_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_8_ L-C1 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

Heat 287 [06:41PM] #6 Full Social Bronze Rumba
_1_ L-C1 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_3_ L-C1 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_7_ L-C1 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_6_ L-C1 178 Thelma Batiancila Nenad Pavlovic Orange
_5_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_4_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_2_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_8_ L-C1 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

Heat 288 [06:42PM] #6 Full Social Bronze Eastern Swing
_1_ L-C1 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_3_ L-C1 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_7_ L-C1 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_6_ L-C1 178 Thelma Batiancila Nenad Pavlovic Orange
_5_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_4_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_2_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_8_ L-C1 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

Heat 289 [06:44PM] #6 Full Social Bronze Bolero
_1_ L-C1 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_3_ L-C1 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_7_ L-C1 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_6_ L-C1 178 Thelma Batiancila Nenad Pavlovic Orange
_5_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_4_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_2_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_8_ L-C1 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

Heat 290 [06:45PM] Mambo
#7 Intermediate Advanced Bronze
_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-B2 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills
#6 Full Social Bronze
_1_ L-C1 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_3_ L-C1 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_5_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_4_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_2_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_6_ L-C1 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

Heat 291 [06:47PM] #6 Full Social Bronze Cha Cha
_X_ L-C2 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_2_ L-C2 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-C1 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_4_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_3_ G-C1 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-C1 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

Heat 292 [06:48PM] #6 Full Social Bronze Rumba
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-C1 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_4_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_3_ G-C1 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-C1 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

_2_ L-PT1 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach
_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel

Heat 293 [06:49PM] #6 Full Social Bronze Eastern Swing
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-C1 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_4_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_3_ G-C1 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-C1 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

_2_ L-PT1 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach
_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel

Heat 294 [06:51PM] #6 Full Social Bronze Bolero
_2_ L-C2 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_3_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_2_ G-C1 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-C1 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

Heat 295 [06:52PM] Cha Cha
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A2 301 Brian Bagin Kristin Brooks Menomonee Falls
_2_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_2_ L-A3 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_ L-A3 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach

_1_ G-B1 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
#8 Full Advanced Bronze
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-PT1 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach

Heat 296 [06:53PM] #7 Intermediate Advanced Bronze Rumba
_2_ L-A3 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_ L-A3 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach

_1_ G-A2 301 Brian Bagin Kristin Brooks Menomonee Falls
_2_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-B1 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West

_X_ AC-A 313 William Hiller Emily Gold Manhasset

Heat 297 [06:55PM] Eastern Swing
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A2 301 Brian Bagin Kristin Brooks Menomonee Falls
_2_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_2_ L-A3 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_ L-A3 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach

_1_ G-B1 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
#8 Full Advanced Bronze
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_X_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-PT1 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach

Heat 298 [06:56PM] Bolero
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#8 Full Advanced Bronze
_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_X_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
#6 Full Social Bronze
_1_ AC-B 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel

_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 299 [06:58PM] Quarter-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Cha Cha
*S_ L-B3 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_6_ L-B3 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
*Q_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_4_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*Q_ L-B3 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
*S_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_2_ L-B3 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_3_ L-B3 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*Q_ L-B3 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_8_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B3 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
*Q_ L-B3 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
*S_ L-B3 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*Q_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
_7_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_4_ L-B3 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

Heat 300 [07:02PM] Quarter-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Rumba
*Q_ L-B3 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
*S_ L-B3 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
*Q_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_4_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*Q_ L-B3 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
*S_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_2_ L-B3 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_5_ L-B3 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*Q_ L-B3 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
*Q_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B3 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_3_ L-B3 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
*S_ L-B3 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*Q_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
_7_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_6_ L-B3 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

Heat 301 [07:06PM] Quarter-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Eastern Swing
*S_ L-B3 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_6_ L-B3 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
*Q_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_2_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*Q_ L-B3 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
*S_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_5_ L-B3 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_4_ L-B3 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*Q_ L-B3 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
*S_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B3 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-B3 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*Q_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
*S_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_3_ L-B3 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

Heat 302 [07:10PM] Quarter-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Bolero
*S_ L-B3 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
*Q_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_2_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*Q_ L-B3 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
*S_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_3_ L-B3 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
*Q_ L-B3 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
*Q_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B3 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_4_ L-B3 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
*S_ L-B3 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*Q_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
_6_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_5_ L-B3 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

Heat 303 [07:13PM] Quarter-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Mambo
*S_ L-B3 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
*Q_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_4_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*Q_ L-B3 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
*S_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_2_ L-B3 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_3_ L-B3 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*S_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B3 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_5_ L-B3 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
*Q_ L-B3 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*Q_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
_7_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_6_ L-B3 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

Heat 304 [07:16PM] Semi-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Cha Cha
_3_ L-B2 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-B2 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
*S_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_5_ L-B2 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_7_ L-B2 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_5_ L-B2 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*S_ L-B2 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B2 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_4_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
*S_ L-B2 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-B2 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

Heat 305 [07:19PM] Semi-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Rumba
_2_ L-B2 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-B2 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
*S_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_4_ L-B2 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B2 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_4_ L-B2 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
_7_ L-B2 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B2 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_3_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
*S_ L-B2 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_6_ L-B2 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

Heat 306 [07:21PM] Semi-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Eastern Swing
_3_ L-B2 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-B2 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
*S_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_2_ L-B2 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B2 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_5_ L-B2 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
_7_ L-B2 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B2 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_4_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
*S_ L-B2 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_6_ L-B2 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

Heat 307 [07:24PM] Semi-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Bolero
*S_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_3_ L-B2 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_5_ L-B2 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_6_ L-B2 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B2 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_2_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
*S_ L-B2 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_4_ L-B2 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

Heat 308 [07:25PM] Semi-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Mambo
*S_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_2_ L-B2 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B2 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_4_ L-B2 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
_6_ L-B2 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B2 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_3_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
*S_ L-B2 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_5_ L-B2 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

Heat 299 [07:27PM] Semi-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Cha Cha

Heat 300 [07:30PM] Semi-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Rumba

Heat 301 [07:32PM] Semi-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Eastern Swing

Heat 302 [07:35PM] Semi-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Bolero

Heat 303 [07:38PM] Semi-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Mambo

Heat 309 [07:41PM] Semi-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Cha Cha
_2_ L-C1 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_6_ L-C1 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
*S_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_3_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-C1 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
*S_ L-C1 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
*S_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_7_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_4_ L-C1 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*S_ L-C1 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
*S_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_5_ L-C1 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 310 [07:44PM] Semi-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Rumba
_1_ L-C1 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_6_ L-C1 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
*S_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_2_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-C1 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
*S_ L-C1 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_7_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_8_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_4_ L-C1 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*S_ L-C1 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
*S_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_3_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_5_ L-C1 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 311 [07:46PM] Semi-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Eastern Swing
_2_ L-C1 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_5_ L-C1 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
*S_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_4_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-C1 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
*S_ L-C1 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
*S_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
*S_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_3_ L-C1 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*S_ L-C1 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_7_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_6_ L-C1 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 312 [07:49PM] Semi-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Bolero
_2_ L-C1 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
*S_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_3_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-C1 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_5_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_6_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-C1 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_7_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_4_ L-C1 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 313 [07:52PM] Semi-final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Mambo
_2_ L-C1 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
*S_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_4_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-C1 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
*S_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_6_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_3_ L-C1 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
_7_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_5_ L-C1 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 314 [07:55PM] #7 Intermediate Advanced Bronze Cha Cha
_6_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_7_ L-B1 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_5_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_4_ L-B1 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B1 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_3_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_2_ L-B1 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

Heat 315 [07:56PM] #7 Intermediate Advanced Bronze Rumba
_6_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_7_ L-B1 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_5_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_4_ L-B1 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B1 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_2_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_3_ L-B1 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

Heat 316 [07:57PM] #7 Intermediate Advanced Bronze Eastern Swing
_6_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_7_ L-B1 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_5_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_4_ L-B1 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B1 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_3_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_2_ L-B1 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

Heat 317 [07:59PM] #7 Intermediate Advanced Bronze Bolero
_6_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_5_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_3_ L-B1 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B1 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_4_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_2_ L-B1 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

Heat 318 [08:00PM] #7 Intermediate Advanced Bronze Mambo
_6_ L-B1 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_5_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_3_ L-B1 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B1 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_4_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_2_ L-B1 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-C1 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

Heat 319 [08:02PM] Cha Cha
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-B2 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_4_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_3_ G-B2 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_2_ G-B2 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills
#8 Full Advanced Bronze
_2_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_1_ G-C2 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 320 [08:03PM] Rumba
#7 Intermediate Advanced Bronze
_2_ G-B2 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_3_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_4_ G-B2 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-B2 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills
#8 Full Advanced Bronze
_2_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_1_ G-C2 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-PT1 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach

Heat 321 [08:04PM] Eastern Swing
#7 Intermediate Advanced Bronze
_2_ G-B2 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_4_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_3_ G-B2 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-B2 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills
#8 Full Advanced Bronze
_2_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_1_ G-C2 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 322 [08:06PM] Bolero
#7 Intermediate Advanced Bronze
_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_3_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_2_ G-B2 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-B2 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills
#8 Full Advanced Bronze
_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-C2 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

Heat 304 [08:07PM] Final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Cha Cha

Heat 305 [08:09PM] Final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Rumba

Heat 306 [08:10PM] Final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Eastern Swing

Heat 307 [08:11PM] Final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Bolero

Heat 308 [08:13PM] Final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Mambo

Heat 299 [08:14PM] Final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Cha Cha

Heat 300 [08:15PM] Final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Rumba

Heat 301 [08:17PM] Final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Eastern Swing

Heat 303 [08:18PM] Final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Mambo

Heat 302 [08:20PM] Final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Bolero

Heat 309 [08:21PM] Final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Cha Cha

Heat 310 [08:22PM] Final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Rumba

Heat 311 [08:24PM] Final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Eastern Swing

Heat 312 [08:25PM] Final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Bolero

Heat 313 [08:26PM] Final Round #7 Intermediate Advanced Bronze Mambo

Heat 323 [08:28PM] #7 Intermediate Advanced Bronze Cha Cha
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_4_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_2_ G-B3 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_3_ G-B3 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-B3 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

_1_ L-Y 199 Ishani Mehta Henry Skopp Southport

Heat 324 [08:29PM] Rumba
#7 Intermediate Advanced Bronze
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_4_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_ G-B3 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_3_ G-B3 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_2_ G-B3 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills
#8 Full Advanced Bronze
_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 325 [08:31PM] #7 Intermediate Advanced Bronze Eastern Swing
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_4_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_ G-B3 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_3_ G-B3 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_2_ G-B3 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

_1_ L-Y 199 Ishani Mehta Henry Skopp Southport

Heat 326 [08:32PM] #7 Intermediate Advanced Bronze Bolero
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_4_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_ G-B3 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_3_ G-B3 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_2_ G-B3 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

Heat 327 [08:33PM] #7 Intermediate Advanced Bronze Mambo
_3_ L-C2 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_2_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-B3 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_1_ G-B3 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

Heat 328 [08:35PM] Cha Cha
#7 Intermediate Advanced Bronze
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_3_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_2_ G-C1 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-C1 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

_1_ G-C2 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
#8 Full Advanced Bronze
_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 329 [08:36PM] #7 Intermediate Advanced Bronze Rumba
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_3_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_2_ G-C1 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-C1 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

_1_ G-C2 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

_1_ L-Y 199 Ishani Mehta Henry Skopp Southport

Heat 330 [08:38PM] Eastern Swing
#7 Intermediate Advanced Bronze
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_3_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_2_ G-C1 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-C1 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

_1_ G-C2 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
#8 Full Advanced Bronze
_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 331 [08:39PM] Bolero
#7 Intermediate Advanced Bronze
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_3_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_2_ G-C1 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_ G-C1 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills
#8 Full Advanced Bronze
_2_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_1_ G-C2 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

Heat 332 [08:40PM] #7 Intermediate Advanced Bronze Cha Cha
_2_ L-C2 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
_5_ L-C2 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_4_ L-C2 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_3_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 333 [08:42PM] Rumba
#8 Full Advanced Bronze
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
#7 Intermediate Advanced Bronze
_2_ L-C2 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
_4_ L-C2 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_5_ L-C2 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_3_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 334 [08:43PM] #7 Intermediate Advanced Bronze Eastern Swing
_1_ L-C2 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
_4_ L-C2 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_5_ L-C2 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_3_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_2_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 335 [08:44PM] Bolero
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_3_ L-C2 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_4_ L-C2 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_2_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
#6 Full Social Bronze
_1_ AC-C 337 Michael Ziecik Carol Ziecik Bloomfield Hills

Heat 336 [08:46PM] Quarter-final Round #8 Full Advanced Bronze Cha Cha
*S_ L-B3 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
*Q_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_2_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*Q_ L-B3 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_4_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_5_ L-B3 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*Q_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_6_ L-B3 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*Q_ L-B3 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
*Q_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B3 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-B3 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*Q_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
*S_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
*S_ L-B3 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_3_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 337 [08:49PM] Quarter-final Round #8 Full Advanced Bronze Rumba
*S_ L-B3 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
*Q_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_2_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*Q_ L-B3 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_4_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_5_ L-B3 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*Q_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_6_ L-B3 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*Q_ L-B3 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
*Q_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B3 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-B3 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*Q_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
*S_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
*S_ L-B3 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_3_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 338 [08:51PM] Quarter-final Round #8 Full Advanced Bronze Eastern Swing
*S_ L-B3 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
*Q_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_2_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*Q_ L-B3 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_4_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_7_ L-B3 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_6_ L-B3 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*Q_ L-B3 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
*Q_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B3 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-B3 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*Q_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
*S_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_5_ L-B3 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_3_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 339 [08:54PM] Quarter-final Round #8 Full Advanced Bronze Cha Cha
_4_ L-C1 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_3_ L-C1 109 Sharon Hubbs Sergey Barsukov St. Petersburg
*Q_ L-C1 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
*Q_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
*S_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*Q_ L-C1 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
*Q_ L-C1 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
*S_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_1_ L-C1 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_6_ L-C1 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*Q_ L-C1 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
*S_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_2_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-C1 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_5_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 340 [08:57PM] Quarter-final Round #8 Full Advanced Bronze Rumba
_3_ L-C1 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_4_ L-C1 109 Sharon Hubbs Sergey Barsukov St. Petersburg
*Q_ L-C1 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
*Q_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_6_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*Q_ L-C1 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
*S_ L-C1 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
*S_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_1_ L-C1 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_7_ L-C1 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*Q_ L-C1 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
*Q_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_2_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-C1 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_5_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 341 [09:00PM] Quarter-final Round #8 Full Advanced Bronze Eastern Swing
_3_ L-C1 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_4_ L-C1 109 Sharon Hubbs Sergey Barsukov St. Petersburg
*Q_ L-C1 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
*Q_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_6_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-C1 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
*S_ L-C1 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
*S_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_2_ L-C1 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_7_ L-C1 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*Q_ L-C1 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
*Q_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-C1 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_5_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 342 [09:03PM] Semi-final Round #8 Full Advanced Bronze Cha Cha
_3_ L-B2 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_4_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_2_ L-B2 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B2 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_7_ L-B2 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*S_ L-B2 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B2 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
*S_ L-B2 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-B2 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
_5_ L-B2 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_6_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 343 [09:04PM] Semi-final Round #8 Full Advanced Bronze Rumba
_4_ L-B2 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_5_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_2_ L-B2 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B2 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_7_ L-B2 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*S_ L-B2 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B2 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
*S_ L-B2 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-B2 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
_6_ L-B2 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_3_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 344 [09:06PM] Semi-final Round #8 Full Advanced Bronze Eastern Swing
_2_ L-B2 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_5_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_6_ L-B2 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B2 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_7_ L-B2 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*S_ L-B2 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B2 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_4_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
*S_ L-B2 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-B2 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
*S_ L-B2 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_3_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 345 [09:07PM] Semi-final Round #8 Full Advanced Bronze Bolero
_4_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_5_ L-B2 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B2 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
*S_ L-B2 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B2 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_6_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
*S_ L-B2 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-B2 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
_2_ L-B2 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_3_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 346 [09:09PM] Semi-final Round #8 Full Advanced Bronze Mambo
_3_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_4_ L-B2 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B2 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_7_ L-B2 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*S_ L-B2 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B2 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_5_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
*S_ L-B2 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-B2 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
_6_ L-B2 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_2_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 336 [09:11PM] Semi-final Round #8 Full Advanced Bronze Cha Cha

Heat 337 [09:12PM] Semi-final Round #8 Full Advanced Bronze Rumba

Heat 338 [09:14PM] Semi-final Round #8 Full Advanced Bronze Eastern Swing

Heat 347 [09:15PM] Semi-final Round #8 Full Advanced Bronze Bolero
*S_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_3_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_5_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_6_ L-B3 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
*S_ L-B3 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
*S_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B3 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_7_ L-B3 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
_8_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_4_ L-B3 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_2_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 348 [09:17PM] Semi-final Round #8 Full Advanced Bronze Mambo
*S_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_2_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_4_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_5_ L-B3 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_7_ L-B3 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*S_ L-B3 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B3 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-B3 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-B3 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
_8_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_6_ L-B3 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_3_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 339 [09:19PM] Semi-final Round #8 Full Advanced Bronze Cha Cha

Heat 340 [09:20PM] Semi-final Round #8 Full Advanced Bronze Rumba

Heat 341 [09:22PM] Semi-final Round #8 Full Advanced Bronze Eastern Swing

Heat 349 [09:23PM] Semi-final Round #8 Full Advanced Bronze Bolero
_4_ L-C1 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_3_ L-C1 109 Sharon Hubbs Sergey Barsukov St. Petersburg
*S_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_6_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-C1 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
*S_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_1_ L-C1 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*S_ L-C1 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
*S_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_2_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_7_ L-C1 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_5_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 350 [09:25PM] Semi-final Round #8 Full Advanced Bronze Mambo
_3_ L-C1 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_6_ L-C1 109 Sharon Hubbs Sergey Barsukov St. Petersburg
*S_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_5_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-C1 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
*S_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_2_ L-C1 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_7_ L-C1 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
*S_ L-C1 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-C1 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*S_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_4_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 351 [09:27PM] #8 Full Advanced Bronze Cha Cha
_1_ L-A2 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls

_5_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_3_ L-B1 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B1 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_4_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_2_ L-B1 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

_1_ G-B2 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 352 [09:28PM] #8 Full Advanced Bronze Rumba
_1_ L-A2 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls

_5_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_4_ L-B1 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B1 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_2_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_3_ L-B1 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

_1_ G-B2 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 353 [09:29PM] #8 Full Advanced Bronze Eastern Swing
_1_ L-A2 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls

_5_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_2_ L-B1 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B1 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_3_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_4_ L-B1 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

_1_ G-B2 305 Robert Bozic Olga Barasihina New York West
_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-B2 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 354 [09:31PM] #8 Full Advanced Bronze Bolero
_5_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_2_ L-B1 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B1 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_3_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_4_ L-B1 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-B3 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Heat 355 [09:32PM] #8 Full Advanced Bronze Mambo
_5_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_4_ L-B1 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_ L-B1 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_3_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_2_ L-B1 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset

_2_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_1_ G-C2 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

Heat 356 [09:33PM] #8 Full Advanced Bronze Cha Cha
_1_ L-A1 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls

_2_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_X_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_ G-C1 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

_1_ L-PT1 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach

_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 357 [09:35PM] #8 Full Advanced Bronze Rumba
_1_ L-A1 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls

_2_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_X_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_ G-C1 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

_1_ L-PT1 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach

_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 358 [09:36PM] #8 Full Advanced Bronze Eastern Swing
_1_ L-A1 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls

_2_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_X_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_ G-C1 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

_1_ L-PT1 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach

_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 359 [09:38PM] #8 Full Advanced Bronze Bolero
_2_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_X_ G-C1 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_1_ G-C1 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 360 [09:39PM] #8 Full Advanced Bronze Mambo
_2_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-C1 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables

_1_ G-J2 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 361 [09:40PM] #8 Full Advanced Bronze Cha Cha
_2_ L-C2 109 Sharon Hubbs Sergey Barsukov St. Petersburg
_X_ L-C2 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
_6_ L-C2 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_ L-C2 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables
_5_ L-C2 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_4_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_3_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 362 [09:42PM] #8 Full Advanced Bronze Rumba
_2_ L-C2 109 Sharon Hubbs Sergey Barsukov St. Petersburg
_X_ L-C2 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
_6_ L-C2 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_ L-C2 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables
_5_ L-C2 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_4_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_3_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 363 [09:43PM] #8 Full Advanced Bronze Eastern Swing
_2_ L-C2 109 Sharon Hubbs Sergey Barsukov St. Petersburg
_X_ L-C2 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
_6_ L-C2 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_ L-C2 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables
_5_ L-C2 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_4_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_3_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 364 [09:45PM] #8 Full Advanced Bronze Bolero
_2_ L-C2 109 Sharon Hubbs Sergey Barsukov St. Petersburg
_6_ L-C2 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_ L-C2 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables
_5_ L-C2 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_4_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_3_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 365 [09:46PM] #8 Full Advanced Bronze Mambo
_2_ L-C2 109 Sharon Hubbs Sergey Barsukov St. Petersburg
_5_ L-C2 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_ L-C2 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables
_4_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_3_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 342 [09:47PM] Final Round #8 Full Advanced Bronze Cha Cha

Heat 343 [09:49PM] Final Round #8 Full Advanced Bronze Rumba

Heat 344 [09:50PM] Final Round #8 Full Advanced Bronze Eastern Swing

Heat 345 [09:51PM] Final Round #8 Full Advanced Bronze Bolero

Heat 346 [09:53PM] Final Round #8 Full Advanced Bronze Mambo

Heat 336 [09:54PM] Final Round #8 Full Advanced Bronze Cha Cha

Heat 337 [09:56PM] Final Round #8 Full Advanced Bronze Rumba

Heat 338 [09:57PM] Final Round #8 Full Advanced Bronze Eastern Swing

Heat 347 [09:58PM] Final Round #8 Full Advanced Bronze Bolero

Heat 348 [10:00PM] Final Round #8 Full Advanced Bronze Mambo

Heat 339 [10:01PM] Final Round #8 Full Advanced Bronze Cha Cha

Heat 340 [10:03PM] Final Round #8 Full Advanced Bronze Rumba

Heat 341 [10:04PM] Final Round #8 Full Advanced Bronze Eastern Swing

Heat 349 [10:05PM] Final Round #8 Full Advanced Bronze Bolero

Heat 350 [10:07PM] Final Round #8 Full Advanced Bronze Mambo

[10:08PM] Awards - Please Visit the Celebration Station



Solo 1 [10:10PM] Bronze "Pirates of the Caribbean" Solo
_1_[94.6] G-1 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

Solo 2 [10:13PM] Bronze "Human" Solo
_1_[96.1] L-1 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls

Solo 4 [10:16PM] Bronze "One and Only" Solo
_1_[93.1] L-1 Pam Ninness James Dolores Parker

Solo 5 [10:19PM] Bronze "I Don't want to Live Forever" Solo
_1_[95.0] L-1 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach

Solo 6 [10:22PM] Bronze "Malagena" Solo
_1_[95.4] L-1 Claudia Valdeavella Nick Haklin Chicago North

Solo 7 [10:25PM] Bronze "Bird Set Free" Solo
_1_[93.9] L-1 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo

Solo 8 [10:28PM] Bronze "Montserrat" Solo
_1_[95.9] L-1 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck

Solo 10 [10:31PM] Bronze "Too Darn Hot" Solo
_1_[96.6] L-1 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon

Solo 11 [10:34PM] Bronze "Holy" Solo

Solo 12 [10:34PM] Bronze "Through the Dark" Solo
_1_[95.7] G-1 Scott Bicknell Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

Solo 13 [10:37PM] Bronze "No Me Dejas Mas" Solo
_X_ G-1 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota

Solo 14 [10:40PM] Silver "Renegade" Solo
_1_[95.0] G-1 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

Solo 15 [10:43PM] Silver "In My Daughter's Eyes" Solo
_1_[96.0] L-1 Lori Rosmann Kristin Brooks Menomonee Falls

Solo 16 [10:46PM] Gold & Above "My Immortal" Solo
_1_[96.2] L-1 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers


Solo 9 [10:49PM] Bronze Young At Heart Solo
_1_[95.0] L-1 Mara Ganeles Henry Skopp Southport

Solo 3 [10:52PM] Bronze Money Solo
_1_[98.3] L-1 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon



Solo 19 [10:55PM] Bronze "Uptown Funk" Showcase
_1_[96.1] G-1 Brian Bagin Kristin Brooks Menomonee Falls
Jennifer McKinley

Solo 20 [10:58PM] Bronze "Pretty Woman" Showcase
_1_[96.6] L-1 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
Michael Moraru Daniil Rostvinschiii
Andrei Rudenco

Solo 21 [11:01PM] Bronze "I FInally Found Someone" Showcase
_1_[95.0] AC-1 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon
Dana James Julia Vaysfeld

Solo 22 [11:04PM] Bronze "Jump Shout Boogie" Showcase
_1_[96.1] G-1 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
Mariya Ilchenko

Solo 24 [11:07PM] Bronze "Enchanted Tiki Room" Showcase
_1_[94.4] L-1 Deb Crane Tim Brooks Menomonee Falls
Juan Garcia

Solo 24A [11:10PM] Bronze Swish Swish Showcase
_1_[95.6] L-1 Lisa Lund Briana Santiago Paradise Valley
Jasmine Kroll

Solo 25 [11:13PM] Silver "O Fortuna" Showcase
_1_[96.4] L-1 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
Dmitrii Chopenko

Solo 26 [11:16PM] Silver "Right Now" Showcase
_1_[96.1] L-1 Lori Rosmann Kristin Brooks Menomonee Falls
Jennifer McKinley

Solo 27 [11:19PM] Silver "Mary Poppins Medley" Showcase
_1_[97.0] G-1 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
Meghan Spence

[11:22PM] Awards Will Be Presented At Thursday's Awards Dinner

2017 FAWC - #3 Tuesday Matinee



Heat 366 [08:30AM] #9 Beginner Silver Cha Cha
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A2 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-B3 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_2_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Cristina Turcan South Barrington

Heat 367 [08:31AM] #9 Beginner Silver Rumba
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A2 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-B3 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_2_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Cristina Turcan South Barrington

Heat 368 [08:32AM] #9 Beginner Silver Eastern Swing
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A2 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-B3 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_2_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Cristina Turcan South Barrington

Heat 369 [08:34AM] #9 Beginner Silver Bolero
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A2 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-B3 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_2_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Cristina Turcan South Barrington

Heat 370 [08:35AM] #9 Beginner Silver Mambo
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A2 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-B3 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_2_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Cristina Turcan South Barrington

Heat 371 [08:36AM] Cha Cha
#10 Intermediate Silver
_1_ G-A 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables
#9 Beginner Silver
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A3 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ L-C2 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables

Heat 372 [08:38AM] Rumba
#10 Intermediate Silver
_1_ G-A 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables
#9 Beginner Silver
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A3 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ L-C2 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables

Heat 373 [08:39AM] Eastern Swing
#10 Intermediate Silver
_1_ G-A 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables
#9 Beginner Silver
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A3 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ L-C2 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables

Heat 374 [08:41AM] Bolero
#9 Beginner Silver
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A3 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
#10 Intermediate Silver

Heat 375 [08:42AM] Cha Cha
#9 Beginner Silver
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ G-B1 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_1_ G-B1 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
#10 Intermediate Silver
_1_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_2_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford

Heat 376 [08:43AM] Rumba
#9 Beginner Silver
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ G-B1 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_1_ G-B1 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
#10 Intermediate Silver
_3_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_1_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_2_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford

Heat 377 [08:45AM] Eastern Swing
#9 Beginner Silver
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ G-B1 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_1_ G-B1 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
#10 Intermediate Silver
_2_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_1_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_3_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford

Heat 378 [08:46AM] #9 Beginner Silver Bolero
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ G-B1 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_1_ G-B1 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

Heat 379 [08:47AM] Mambo
#9 Beginner Silver
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ G-B1 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_1_ G-B1 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
#10 Intermediate Silver
_2_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_1_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_3_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford

Heat 380 [08:49AM] Cha Cha
#9 Beginner Silver
_1_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#11 Full Silver
_1_ AC-B 318 Scott Magnesen Lynn Magnesen Redondo Beach

Heat 381 [08:50AM] Rumba
#9 Beginner Silver
_1_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#11 Full Silver
_1_ AC-B 318 Scott Magnesen Lynn Magnesen Redondo Beach

Heat 382 [08:52AM] Eastern Swing
#9 Beginner Silver
_1_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#11 Full Silver
_1_ AC-B 318 Scott Magnesen Lynn Magnesen Redondo Beach

Heat 383 [08:53AM] #9 Beginner Silver Bolero
_1_ L-C2 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables

_1_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

Heat 384 [08:54AM] #9 Beginner Silver Mambo
_1_ L-C2 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables

_1_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 385 [08:56AM] #9 Beginner Silver Cha Cha
_1_ L-B1 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch

_2_ L-B3 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_3_ L-B3 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_4_ L-B3 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 386 [08:57AM] #9 Beginner Silver Rumba
_1_ L-B1 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch

_2_ L-B3 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_3_ L-B3 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_4_ L-B3 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 387 [08:59AM] #9 Beginner Silver Eastern Swing
_1_ L-B1 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch

_2_ L-B3 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_4_ L-B3 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_3_ L-B3 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 388 [09:00AM] #9 Beginner Silver Bolero
_1_ L-B1 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch

_2_ L-B3 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_4_ L-B3 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_3_ L-B3 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 389 [09:01AM] #9 Beginner Silver Mambo
_1_ L-B1 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch

_3_ L-B3 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_2_ L-B3 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_4_ L-B3 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 390 [09:03AM] #9 Beginner Silver Cha Cha
_2_ L-B2 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_ L-B2 187 Dr. Jennifer MacGaffey Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_2_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 391 [09:04AM] #9 Beginner Silver Rumba
_2_ L-B2 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_ L-B2 187 Dr. Jennifer MacGaffey Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_2_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 392 [09:05AM] #9 Beginner Silver Eastern Swing
_2_ L-B2 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_ L-B2 187 Dr. Jennifer MacGaffey Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_2_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 393 [09:07AM] #9 Beginner Silver Bolero
_1_ L-B2 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_2_ L-B2 187 Dr. Jennifer MacGaffey Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield

Heat 394 [09:08AM] #9 Beginner Silver Mambo
_1_ L-B2 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_2_ L-B2 187 Dr. Jennifer MacGaffey Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_2_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 395 [09:10AM] Cha Cha
#10 Intermediate Silver
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#9 Beginner Silver
_5_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_1_ L-C1 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables
_3_ L-C1 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_6_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_4_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_2_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_7_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 396 [09:11AM] Rumba
#10 Intermediate Silver
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#9 Beginner Silver
_4_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_1_ L-C1 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables
_3_ L-C1 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_6_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_5_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_2_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_7_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 397 [09:12AM] Eastern Swing
#10 Intermediate Silver
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#9 Beginner Silver
_5_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_1_ L-C1 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables
_3_ L-C1 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_4_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_2_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_6_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 398 [09:14AM] Bolero
#10 Intermediate Silver
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#9 Beginner Silver
_3_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_1_ L-C1 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables
_4_ L-C1 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_6_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_6_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_2_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_5_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 399 [09:15AM] #9 Beginner Silver Mambo
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_5_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_1_ L-C1 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables
_3_ L-C1 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_6_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_4_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_2_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_7_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A3 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 400 [09:17AM] #10 Intermediate Silver Mambo
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables

_1_ G-B1 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

Heat 401 [09:18AM] #10 Intermediate Silver Cha Cha
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A1 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables

_1_ G-B1 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena

Heat 402 [09:19AM] #10 Intermediate Silver Rumba
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A1 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables

_1_ G-B1 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena

Heat 403 [09:21AM] #10 Intermediate Silver Eastern Swing
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A1 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables

_1_ G-B1 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena

Heat 404 [09:22AM] #10 Intermediate Silver Bolero
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A2 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_1_ G-B2 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_2_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Cristina Turcan South Barrington

Heat 405 [09:23AM] #10 Intermediate Silver Mambo
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A1 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables

_1_ G-B2 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_2_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Cristina Turcan South Barrington

Heat 406 [09:25AM] #10 Intermediate Silver Cha Cha
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A2 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_1_ G-B2 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_2_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Cristina Turcan South Barrington

Heat 407 [09:26AM] #10 Intermediate Silver Rumba
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A2 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_1_ G-B2 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_2_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Cristina Turcan South Barrington

Heat 408 [09:28AM] #10 Intermediate Silver Eastern Swing
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A2 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_1_ G-B2 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_2_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Cristina Turcan South Barrington

Heat 409 [09:29AM] #10 Intermediate Silver Bolero
_X_ L-B1 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B1 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena

Heat 410 [09:30AM] Mambo
#11 Full Silver
_1_ G-A 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables
#10 Intermediate Silver
_X_ L-B1 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B1 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena

Heat 411 [09:32AM] #10 Intermediate Silver Cha Cha
_1_ L-A3 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch

_5_ L-B3 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_2_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_3_ L-B3 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_4_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

_1_ G-A3 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

Heat 412 [09:33AM] #10 Intermediate Silver Rumba
_1_ L-A3 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch

_5_ L-B3 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_4_ L-B3 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_3_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

_1_ G-A3 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

Heat 413 [09:35AM] #10 Intermediate Silver Eastern Swing
_1_ L-A3 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch

_5_ L-B3 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_3_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-B3 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_4_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

_1_ G-A3 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

Heat 414 [09:36AM] #10 Intermediate Silver Bolero
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_6_ L-B3 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_3_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_5_ L-B3 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-B3 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_4_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

_1_ G-A3 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

Heat 415 [09:37AM] #10 Intermediate Silver Mambo
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_6_ L-B3 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_3_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_5_ L-B3 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-B3 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_4_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

_1_ G-A2 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

Heat 416 [09:39AM] Semi-final Round #10 Intermediate Silver Cha Cha
*S_ L-C1 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_7_ L-C1 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_4_ L-C1 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_5_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_7_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
*S_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 417 [09:40AM] Semi-final Round #10 Intermediate Silver Rumba
*S_ L-C1 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_6_ L-C1 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_4_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_3_ L-C1 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_5_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_7_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
*S_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 418 [09:41AM] Semi-final Round #10 Intermediate Silver Eastern Swing
*S_ L-C1 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
*S_ L-C1 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_4_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_2_ L-C1 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_6_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_5_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
*S_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 419 [09:43AM] #10 Intermediate Silver Cha Cha
_X_ L-B1 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B1 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch

_2_ G-B3 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_3_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Cristina Turcan South Barrington
_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

Heat 420 [09:44AM] #10 Intermediate Silver Rumba
_X_ L-B1 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B1 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch

_2_ G-B3 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_3_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Cristina Turcan South Barrington
_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

Heat 421 [09:46AM] #10 Intermediate Silver Eastern Swing
_X_ L-B1 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B1 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch

_2_ G-B3 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_3_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Cristina Turcan South Barrington
_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

Heat 422 [09:47AM] #10 Intermediate Silver Bolero
_1_ L-A3 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch


_2_ G-B3 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_3_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Cristina Turcan South Barrington
_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

Heat 423 [09:48AM] #10 Intermediate Silver Mambo
_1_ L-A3 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch

_1_ G-A3 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_2_ G-B3 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena
_3_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Cristina Turcan South Barrington
_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

Heat 424 [09:50AM] #10 Intermediate Silver Cha Cha
_X_ L-B2 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B2 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_3_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 187 Dr. Jennifer MacGaffey Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 425 [09:51AM] #10 Intermediate Silver Rumba
_X_ L-B2 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_2_ L-B2 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_3_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 187 Dr. Jennifer MacGaffey Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 426 [09:53AM] #10 Intermediate Silver Eastern Swing
_X_ L-B2 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_2_ L-B2 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_3_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 187 Dr. Jennifer MacGaffey Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 427 [09:54AM] #10 Intermediate Silver Bolero
_X_ L-B2 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_2_ L-B2 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_3_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 187 Dr. Jennifer MacGaffey Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 428 [09:55AM] #10 Intermediate Silver Mambo
_X_ L-B2 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B2 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_3_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 187 Dr. Jennifer MacGaffey Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 416 [09:57AM] Final Round #10 Intermediate Silver Cha Cha

Heat 417 [09:58AM] Final Round #10 Intermediate Silver Rumba

Heat 418 [09:59AM] Final Round #10 Intermediate Silver Eastern Swing

Heat 429 [10:01AM] #10 Intermediate Silver Bolero
_7_ L-C1 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_5_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_1_ L-C1 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_6_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_4_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_2_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_8_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 430 [10:02AM] Mambo
#11 Full Silver
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#10 Intermediate Silver
_7_ L-C1 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_6_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_2_ L-C1 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_4_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_5_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_8_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 431 [10:04AM] #11 Full Silver Cha Cha
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_5_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_1_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_4_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ G-A 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables

Heat 432 [10:05AM] #11 Full Silver Rumba
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_5_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_2_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_4_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ G-A 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables

Heat 433 [10:06AM] #11 Full Silver Eastern Swing
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_5_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_1_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_3_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_4_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ G-A 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables

Heat 434 [10:08AM] #11 Full Silver Bolero
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_5_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_3_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_4_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 435 [10:09AM] Semi-final Round #11 Full Silver Cha Cha
*S_ L-C1 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_7_ L-C1 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
*S_ L-C1 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_4_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_2_ L-C1 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
*S_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_6_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_3_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_5_ L-C1 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 436 [10:10AM] Semi-final Round #11 Full Silver Rumba
*S_ L-C1 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_7_ L-C1 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
*S_ L-C1 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_4_ L-C1 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
*S_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_6_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_3_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_5_ L-C1 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 437 [10:12AM] Semi-final Round #11 Full Silver Eastern Swing
*S_ L-C1 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_6_ L-C1 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
*S_ L-C1 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_4_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_1_ L-C1 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
*S_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_3_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
*S_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_2_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_5_ L-C1 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 438 [10:13AM] #11 Full Silver Cha Cha
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ G-A1 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables

Heat 439 [10:15AM] #11 Full Silver Rumba
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ G-A1 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables

Heat 440 [10:16AM] #11 Full Silver Eastern Swing
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ G-A1 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables

Heat 441 [10:17AM] Bolero
#11 Full Silver
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#10 Intermediate Silver
_1_ G-B1 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_3_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_1_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_2_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford

Heat 442 [10:19AM] #11 Full Silver Mambo
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_4_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_5_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_1_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_2_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_3_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ G-A1 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables

Heat 443 [10:20AM] #11 Full Silver Cha Cha
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_5_ L-B3 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B3 115 Lori Rosmann Tim Brooks Menomonee Falls
_3_ L-B3 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_4_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 444 [10:22AM] #11 Full Silver Rumba
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_5_ L-B3 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B3 115 Lori Rosmann Tim Brooks Menomonee Falls
_3_ L-B3 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_4_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 445 [10:23AM] #11 Full Silver Eastern Swing
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_5_ L-B3 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B3 115 Lori Rosmann Tim Brooks Menomonee Falls
_3_ L-B3 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_4_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 446 [10:24AM] #11 Full Silver Bolero
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_4_ L-B3 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_4_ L-B3 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-B3 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_3_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 447 [10:26AM] #11 Full Silver Mambo
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_4_ L-B3 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_3_ L-B3 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 448 [10:27AM] #11 Full Silver Cha Cha

_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

Heat 449 [10:28AM] #11 Full Silver Rumba

_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

Heat 450 [10:30AM] #11 Full Silver Eastern Swing

_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

Heat 451 [10:31AM] #11 Full Silver Bolero

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ AC-B 318 Scott Magnesen Lynn Magnesen Redondo Beach

Heat 452 [10:33AM] #11 Full Silver Mambo

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

Heat 453 [10:34AM] #11 Full Silver Cha Cha
_X_ L-B1 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B1 115 Lori Rosmann Tim Brooks Menomonee Falls

Heat 454 [10:35AM] #11 Full Silver Rumba
_X_ L-B1 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B1 115 Lori Rosmann Tim Brooks Menomonee Falls

Heat 455 [10:37AM] #11 Full Silver Eastern Swing
_X_ L-B1 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B1 115 Lori Rosmann Tim Brooks Menomonee Falls

Heat 456 [10:38AM] #11 Full Silver Bolero
_X_ L-B1 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT

_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

Heat 457 [10:40AM] #11 Full Silver Mambo
_X_ L-B1 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT

_1_ AC-B 318 Scott Magnesen Lynn Magnesen Redondo Beach

Heat 458 [10:41AM] #11 Full Silver Cha Cha
_X_ L-B2 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B2 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_3_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 187 Dr. Jennifer MacGaffey Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 459 [10:42AM] #11 Full Silver Rumba
_X_ L-B2 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_2_ L-B2 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_3_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 187 Dr. Jennifer MacGaffey Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 460 [10:44AM] #11 Full Silver Eastern Swing
_X_ L-B2 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B2 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_3_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 187 Dr. Jennifer MacGaffey Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 461 [10:45AM] #11 Full Silver Bolero
_X_ L-B2 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B2 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_3_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 187 Dr. Jennifer MacGaffey Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 462 [10:46AM] #11 Full Silver Mambo
_X_ L-B2 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_2_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 187 Dr. Jennifer MacGaffey Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 435 [10:48AM] Final Round #11 Full Silver Cha Cha

Heat 436 [10:49AM] Final Round #11 Full Silver Rumba

Heat 437 [10:51AM] Final Round #11 Full Silver Eastern Swing

Heat 463 [10:52AM] #11 Full Silver Bolero
_8_ L-C1 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_5_ L-C1 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_2_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_7_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_3_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_6_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_4_ L-C1 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 464 [10:53AM] #11 Full Silver Mambo
_8_ L-C1 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
_6_ L-C1 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_3_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_7_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_5_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_4_ L-C1 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

[10:55AM] Awards - Please Visit the Celebration Station


Heat 465 [11:00AM] Quarter-final Round #45 American Rhythm Bronze Closed Championship (C/R/SW)
*Q_ L-B 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_4_ L-B 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-B 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_5_ L-B 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*Q_ L-B 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
*Q_ L-B 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_3_ L-B 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
*S_ L-B 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
*S_ L-B 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_2_ L-B 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-B 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
*Q_ L-B 199 Mara Ganeles Henry Skopp Southport
*S_ L-B 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_1_ L-B 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel
*Q_ L-B 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_X_ G-B 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
*Q_ G-B 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
*Q_ G-B 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
*Q_ G-B 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

Heat 466 [11:10AM] Quarter-final Round #45 American Rhythm Bronze Closed Championship (C/R/SW)
_2_ L-C 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_5_ L-C 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
*Q_ L-C 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_4_ L-C 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_7_ L-C 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
*Q_ L-C 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
*S_ L-C 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-C 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*Q_ L-C 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
*Q_ L-C 178 Rouhy Yazdani Nenad Pavlovic Orange
*Q_ L-C 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
*Q_ L-C 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_1_ L-C 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-C 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
_8_ L-C 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
*S_ L-C 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
*Q_ L-C 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
*Q_ G-C 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_X_ G-C 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
*Q_ G-C 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
*Q_ G-C 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
*Q_ G-C 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
*Q_ G-C 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
_6_ G-C 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
*Q_ G-C 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
*S_ G-C 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills
_3_ L-C 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 467 [11:22AM] Semi-final Round #45 American Rhythm Bronze Closed Championship (C/R/SW)
_2_ L-A 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls
_3_ L-A 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
*S_ L-A 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_4_ L-A 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-A 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_6_ L-A 209 Stacy Smiley Todd Travis Carmel
_5_ G-A 301 Brian Bagin Kristin Brooks Menomonee Falls
*S_ G-A 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
*S_ G-A 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham

Heat 465 [11:26AM] Semi-final Round #45 American Rhythm Bronze Closed Championship (C/R/SW)

Heat 466 [11:31AM] Semi-final Round #45 American Rhythm Bronze Closed Championship (C/R/SW)

Heat 468 [11:36AM] #45 American Rhythm Bronze Closed Championship (C/R/SW)
_1_ AC-AMC 315 Bryan Jewett Lillly Jewett Milwaukee Mequon

_3_ L-JR 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach
_1_ L-JR 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
_4_ L-JR 199 Ishani Mehta Henry Skopp Southport
_2_ G-JR 316 Owen Lawrence Monika Barska Southport

Heat 467 [11:40AM] Final Round #45 American Rhythm Bronze Closed Championship (C/R/SW)

Heat 465 [11:44AM] Final Round #45 American Rhythm Bronze Closed Championship (C/R/SW)

Heat 466 [11:48AM] Final Round #45 American Rhythm Bronze Closed Championship (C/R/SW)

Heat 469 [11:53AM] Semi-final Round #47 American Rhythm Silver Closed Championship (C/R/SW)
*S_ L-C 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
*S_ L-C 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
*S_ L-C 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_7_ L-C 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_6_ L-C 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_1_ L-C 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables
_4_ L-C 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
_5_ L-C 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-C 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_3_ L-C 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
*S_ L-C 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
*S_ G-C 302 Stephen Ball Meghan Spence Chicago So Mokena

Heat 470 [11:57AM] #47 American Rhythm Silver Closed Championship (C/R/SW)
_1_ L-A 197 Abigail Montalbo Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_X_ L-A 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
_2_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
_3_ G-A 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables

_1_ AC-AMB 318 Scott Magnesen Lynn Magnesen Redondo Beach

Heat 471 [12:01PM] #47 American Rhythm Silver Closed Championship (C/R/SW)
_X_ L-B 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B 115 Lori Rosmann Tim Brooks Menomonee Falls
_3_ L-B 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_X_ L-B 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
_4_ G-B 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_2_ G-B 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

Heat 469 [12:05PM] Final Round #47 American Rhythm Silver Closed Championship (C/R/SW)



Heat 472 [12:09PM] Quarter-final Round #61 Bronze Closed Rhythm Scholarship (C/R/SW)
_3_ L-C 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_6_ L-C 109 Sharon Hubbs Sergey Barsukov St. Petersburg
*S_ L-C 121 Judith Famigletti Plamen Danailov New York East
*Q_ L-C 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_5_ L-C 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-C 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
*Q_ L-C 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
*Q_ L-C 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_1_ L-C 152 Karen Scott Vladimir Kosarev Coral Gables
*Q_ L-C 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
*Q_ L-C 181 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton
_2_ L-C 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-C 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
*Q_ L-C 199 Lisa Lawrence Henry Skopp Southport
*S_ L-C 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
*S_ L-C 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_4_ L-C 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
*Q_ G-C 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_X_ G-C 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
*Q_ G-C 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
*Q_ G-C 323 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
*S_ G-C 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
*Q_ G-C 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

Heat 473 [12:19PM] Semi-final Round #61 Bronze Closed Rhythm Scholarship (C/R/SW)
_4_ L-B 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-B 129 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills
_3_ L-B 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
*S_ L-B 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
*S_ L-B 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_7_ L-B 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_2_ L-B 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_6_ L-B 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
_X_ L-B 189 Nancy Stein Elmar Schmidt Brookfield, CT
_5_ L-B 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_1_ L-B 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel
_X_ G-B 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
*S_ G-B 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
*S_ G-B 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
*S_ G-B 337 Michael Ziecik Yuliya Sinevych Bloomfield Hills

Heat 472 [12:25PM] Semi-final Round #61 Bronze Closed Rhythm Scholarship (C/R/SW)

Heat 474 [12:31PM] #61 Bronze Closed Rhythm Scholarship (C/R/SW)
_4_ L-A 148 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis
_1_ L-A 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_2_ L-A 209 Nataliya Avila Todd Travis Carmel
_3_ G-A 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_ L-JR 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
_2_ L-JR 199 Ishani Mehta Henry Skopp Southport

Heat 473 [12:36PM] Final Round #61 Bronze Closed Rhythm Scholarship (C/R/SW)

Heat 472 [12:40PM] Final Round #61 Bronze Closed Rhythm Scholarship (C/R/SW)

Heat 475 [12:45PM] Semi-final Round #63 Silver Closed American Rhythm Scholarship (C/R/SW)
*S_ L-C 102 Shirley Miller Alex Aillon Portland
*S_ L-C 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_5_ L-C 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-C 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_3_ L-C 155 Diane Coyne Ivan Kudashev Montville
*S_ L-C 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_6_ L-C 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_2_ L-C 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
*S_ L-C 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-C 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
*S_ L-C 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 476 [12:49PM] #63 Silver Closed American Rhythm Scholarship (C/R/SW)
_1_ L-A 122 Alina Sakura Aaron DeSoto Chicago North
_3_ L-A 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch
_2_ L-A 197 Abigail Montalbo Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_X_ L-A 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
_4_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
_5_ G-A 321 Daniel Nemi Vera Kosarev Coral Gables

_1_ AC-B 318 Scott Magnesen Lynn Magnesen Redondo Beach

Heat 477 [12:54PM] #63 Silver Closed American Rhythm Scholarship (C/R/SW)
_X_ L-B 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_2_ L-B 115 Lori Rosmann Tim Brooks Menomonee Falls
_1_ L-B 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch
_4_ L-B 187 Dr. Jennifer MacGaffey Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_X_ L-B 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
_3_ G-B 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

Heat 475 [12:58PM] Final Round #63 Silver Closed American Rhythm Scholarship (C/R/SW)

[01:03PM] Awards - American Rhythm Closed Multi Dance and Scholarship Divisions


Heat 478 [01:25PM] Semi-final Round #15 Intermediate Bronze Open Cha Cha
*S_ L-B3 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
*S_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_2_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-B3 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
_3_ L-B3 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_4_ L-B3 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
*S_ L-B3 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_5_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_7_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B3 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_6_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
*S_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 479 [01:28PM] Semi-final Round #15 Intermediate Bronze Open Rumba
*S_ L-B3 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
*S_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_2_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-B3 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
_3_ L-B3 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_5_ L-B3 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
*S_ L-B3 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_6_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B3 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_4_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 480 [01:29PM] Semi-final Round #15 Intermediate Bronze Open Cha Cha
*S_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_2_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-C1 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
_4_ L-C1 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
*S_ L-C1 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_6_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_3_ L-C1 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_5_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
*S_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 481 [01:30PM] Semi-final Round #15 Intermediate Bronze Open Rumba
*S_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_2_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_6_ L-C1 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
*S_ L-C1 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_5_ L-C1 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_7_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_3_ L-C1 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_4_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
*S_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 482 [01:32PM] #15 Intermediate Bronze Open Cha Cha
_2_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B1 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham

_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-C1 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
_1_ G-C1 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

Heat 483 [01:33PM] #15 Intermediate Bronze Open Rumba
_1_ L-A3 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach

_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-B2 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

_1_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

Heat 484 [01:35PM] #15 Intermediate Bronze Open Cha Cha
_1_ L-A3 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach

_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-B3 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
_1_ G-B3 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

Heat 485 [01:36PM] #15 Intermediate Bronze Open Rumba
_1_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North

_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-B3 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
_1_ G-B3 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

Heat 486 [01:37PM] Eastern Swing
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ L-A3 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_2_ L-A3 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#18 Full Silver Open
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 487 [01:39PM] #15 Intermediate Bronze Open Cha Cha
_6_ L-B2 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_2_ L-B2 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_3_ L-B2 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_7_ L-B2 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_5_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_4_ L-B2 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B2 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_8_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 488 [01:40PM] #15 Intermediate Bronze Open Rumba
_4_ L-B2 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_1_ L-B2 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-B2 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_6_ L-B2 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_5_ L-B2 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_7_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 489 [01:42PM] #15 Intermediate Bronze Open Eastern Swing
_1_ L-A2 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_4_ L-B2 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_1_ L-B2 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_3_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_2_ L-B2 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_5_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset

Heat 490 [01:43PM] #15 Intermediate Bronze Open Bolero
_3_ L-B2 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_1_ L-B2 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_2_ L-B2 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_4_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-B3 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

Heat 491 [01:44PM] #15 Intermediate Bronze Open Mambo
_2_ L-B2 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_1_ L-B2 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach

_3_ L-C1 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-C1 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham

Heat 478 [01:46PM] Final Round #15 Intermediate Bronze Open Cha Cha

Heat 479 [01:47PM] Final Round #15 Intermediate Bronze Open Rumba

Heat 492 [01:48PM] #15 Intermediate Bronze Open Eastern Swing
_7_ L-B3 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_8_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_ L-B3 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_2_ L-B3 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_6_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_4_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_5_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_3_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 493 [01:50PM] #15 Intermediate Bronze Open Bolero
_6_ L-B3 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_7_ L-B3 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_2_ L-B3 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_5_ L-B3 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_4_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B3 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_3_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-C1 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

Heat 494 [01:51PM] #15 Intermediate Bronze Open Mambo
_6_ L-B3 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_3_ L-B3 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_5_ L-B3 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_4_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B3 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_2_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 480 [01:53PM] Final Round #15 Intermediate Bronze Open Cha Cha

Heat 481 [01:54PM] Final Round #15 Intermediate Bronze Open Rumba

Heat 495 [01:55PM] #15 Intermediate Bronze Open Eastern Swing
_7_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_3_ L-C1 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_5_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_2_ L-C1 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_4_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_6_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 496 [01:57PM] #15 Intermediate Bronze Open Bolero
_1_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North

_5_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_3_ L-C1 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-C1 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_4_ L-C1 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset

Heat 497 [01:58PM] #15 Intermediate Bronze Open Cha Cha
_2_ L-C2 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_1_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_2_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-B2 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

Heat 498 [02:00PM] #15 Intermediate Bronze Open Rumba
_2_ L-C2 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_1_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_3_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-C1 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
_1_ G-C1 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

Heat 499 [02:01PM] #15 Intermediate Bronze Open Eastern Swing
_1_ L-A1 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North

_1_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North

_1_ L-C2 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_3_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset

Heat 500 [02:02PM] #15 Intermediate Bronze Open Bolero
_3_ L-C2 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

Heat 501 [02:04PM] #15 Intermediate Bronze Open Mambo
_3_ L-C2 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 502 [02:05PM] Semi-final Round #16 Full Bronze Open Cha Cha
_3_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-B3 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
_5_ L-B3 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_7_ L-B3 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_4_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B3 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_6_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 503 [02:06PM] Semi-final Round #16 Full Bronze Open Rumba
_2_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-B3 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
_5_ L-B3 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_7_ L-B3 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_4_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B3 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_6_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_3_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 504 [02:08PM] Semi-final Round #16 Full Bronze Open Cha Cha
*S_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_2_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-C1 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
_5_ L-C1 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
*S_ L-C1 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_4_ L-C1 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_6_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
*S_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_3_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 505 [02:09PM] Semi-final Round #16 Full Bronze Open Rumba
*S_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_2_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-C1 130 Deb Crane Juan Garcia Menomonee Falls
_5_ L-C1 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
*S_ L-C1 147 Lillly Jewett Dana James Milwaukee Mequon
_6_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_4_ L-C1 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
*S_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_3_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 506 [02:11PM] #16 Full Bronze Open Cha Cha
_2_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B1 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham

_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-B2 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

Heat 507 [02:12PM] #16 Full Bronze Open Rumba
_1_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North

_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-B2 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

Heat 508 [02:13PM] #16 Full Bronze Open Cha Cha
_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-B3 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
_1_ G-B3 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

Heat 509 [02:15PM] #16 Full Bronze Open Rumba
_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-B3 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

Heat 510 [02:16PM] #16 Full Bronze Open Eastern Swing
_1_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset

_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 511 [02:17PM] #16 Full Bronze Open Cha Cha
_2_ L-B2 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_4_ L-B2 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_3_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_7_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_6_ L-B2 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B2 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_8_ L-B2 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_4_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 512 [02:19PM] #16 Full Bronze Open Rumba
_1_ L-B2 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_4_ L-B2 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_2_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_6_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_5_ L-B2 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_7_ L-B2 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_3_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 513 [02:20PM] #16 Full Bronze Open Eastern Swing
_3_ L-B2 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_1_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_5_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_4_ L-B2 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_6_ L-B2 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset

_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 514 [02:22PM] #16 Full Bronze Open Bolero
_3_ L-B2 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_2_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-B2 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_5_ L-B2 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_1_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset

_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 515 [02:23PM] #16 Full Bronze Open Mambo
_3_ L-B2 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_1_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-B2 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_5_ L-B2 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 502 [02:24PM] Final Round #16 Full Bronze Open Cha Cha
#16 Full Bronze Open
_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 503 [02:26PM] Final Round #16 Full Bronze Open Rumba
#16 Full Bronze Open
_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 516 [02:27PM] #16 Full Bronze Open Eastern Swing
_3_ L-B3 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_6_ L-B3 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_8_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_5_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_7_ L-B3 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_4_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 517 [02:29PM] #16 Full Bronze Open Bolero
_4_ L-B3 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_6_ L-B3 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_7_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B3 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_5_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset

Heat 518 [02:30PM] #16 Full Bronze Open Mambo
_4_ L-B3 139 Renee Beaman Justin Guilmette Ft. Walton Beach
_6_ L-B3 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_7_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B3 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_5_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_3_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 504 [02:31PM] Final Round #16 Full Bronze Open Cha Cha

Heat 505 [02:33PM] Final Round #16 Full Bronze Open Rumba

Heat 519 [02:34PM] #16 Full Bronze Open Eastern Swing
_8_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_4_ L-C1 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_6_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_3_ L-C1 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_5_ L-C1 201 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central
_7_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 520 [02:35PM] #16 Full Bronze Open Bolero
_1_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North

_5_ L-C1 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_4_ L-C1 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C1 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_6_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset

Heat 521 [02:37PM] Mambo
#16 Full Bronze Open
_4_ L-C1 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C1 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_5_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_2_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#18 Full Silver Open
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 522 [02:38PM] #16 Full Bronze Open Cha Cha
_2_ L-C2 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_3_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_2_ G-C1 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
_1_ G-C1 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

Heat 523 [02:40PM] #16 Full Bronze Open Rumba
_2_ L-C2 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_2_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
_1_ G-C1 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

Heat 524 [02:41PM] Eastern Swing
#16 Full Bronze Open
_1_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset

_3_ L-C2 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
#18 Full Silver Open

_2_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

Heat 525 [02:42PM] Bolero
#16 Full Bronze Open
_2_ L-C2 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#18 Full Silver Open
_2_ L-A1 197 Abigail Montalbo Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_1_ L-A1 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_3_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

Heat 526 [02:44PM] Mambo
#16 Full Bronze Open
_1_ L-C2 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-C2 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_2_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#18 Full Silver Open
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach
#19 Intermediate Gold Open
_1_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central

Heat 527 [02:45PM] Cha Cha
#16 Full Bronze Open
_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#18 Full Silver Open
_2_ L-A1 197 Abigail Montalbo Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_1_ L-A1 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_3_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena

Heat 528 [02:47PM] Rumba
#16 Full Bronze Open
_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#18 Full Silver Open
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 529 [02:48PM] Semi-final Round #17 Intermediate Silver Open Eastern Swing
_2_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_7_ L-C1 133 Diane Coyne Ty Gibson Montville
*S_ L-C1 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_5_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
*S_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_6_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_4_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
*S_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 530 [02:49PM] #17 Intermediate Silver Open Bolero
_X_ L-B1 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT

_1_ G-A2 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_3_ G-B3 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_2_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach
Open
_1_ L-A 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 531 [02:51PM] #17 Intermediate Silver Open Mambo
_X_ L-B1 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ G-A2 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_2_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 532 [02:52PM] Cha Cha
#17 Intermediate Silver Open
_X_ L-B2 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_2_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_3_ L-B2 197 Dr. Jennifer MacGaffey Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
#21 Open
_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 533 [02:53PM] #17 Intermediate Silver Open Rumba
_X_ L-B2 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_3_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_2_ L-B2 197 Dr. Jennifer MacGaffey Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

_1_ G-A3 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

Heat 534 [02:55PM] #17 Intermediate Silver Open Eastern Swing
_X_ L-B2 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_1_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_3_ L-B2 197 Dr. Jennifer MacGaffey Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_2_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 535 [02:56PM] #17 Intermediate Silver Open Bolero
_X_ L-B2 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_2_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_3_ L-B2 197 Dr. Jennifer MacGaffey Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

_1_ G-A3 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
Open
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 536 [02:58PM] #17 Intermediate Silver Open Mambo
_X_ L-B2 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_2_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_3_ L-B2 197 Dr. Jennifer MacGaffey Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

_1_ G-A3 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 537 [02:59PM] #17 Intermediate Silver Open Cha Cha
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_3_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_5_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_4_ L-B3 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_6_ L-B3 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 538 [03:00PM] #17 Intermediate Silver Open Rumba
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_3_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_5_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_4_ L-B3 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_6_ L-B3 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 539 [03:02PM] #17 Intermediate Silver Open Eastern Swing
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_3_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_5_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_4_ L-B3 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_2_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_6_ L-B3 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
Open
_1_ L-A 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 540 [03:03PM] #17 Intermediate Silver Open Bolero
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_3_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_5_ L-B3 133 Diane Coyne Ty Gibson Montville
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_6_ L-B3 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 541 [03:05PM] #17 Intermediate Silver Open Mambo
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_3_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_5_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_4_ L-B3 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
Open
_1_ L-A 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 542 [03:06PM] #17 Intermediate Silver Open Cha Cha
_2_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_6_ L-C1 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_7_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_4_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_5_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_8_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 543 [03:07PM] #17 Intermediate Silver Open Rumba
_2_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_6_ L-C1 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_4_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_7_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_3_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_5_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_8_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 529 [03:09PM] Final Round #17 Intermediate Silver Open Eastern Swing

Heat 544 [03:10PM] #17 Intermediate Silver Open Bolero
_2_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_6_ L-C1 133 Diane Coyne Ty Gibson Montville
_5_ L-C1 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_7_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_4_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_1_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_8_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 545 [03:11PM] #17 Intermediate Silver Open Mambo
_2_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_5_ L-C1 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_6_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_4_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_1_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_7_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 546 [03:13PM] #17 Intermediate Silver Open Cha Cha
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_3_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_4_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_2_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 547 [03:14PM] #17 Intermediate Silver Open Rumba
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_3_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_4_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_2_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 548 [03:16PM] #17 Intermediate Silver Open Eastern Swing
_X_ L-B1 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT

_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_4_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_3_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_5_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ G-B2 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_2_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

Heat 549 [03:17PM] #17 Intermediate Silver Open Bolero
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_3_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_4_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_2_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 550 [03:18PM] #17 Intermediate Silver Open Mambo
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_3_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_4_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ G-B1 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_1_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

_1_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 551 [03:20PM] Cha Cha
#17 Intermediate Silver Open
_2_ G-B3 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_3_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#18 Full Silver Open
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 552 [03:21PM] #17 Intermediate Silver Open Rumba
_X_ L-B1 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT

_1_ G-A2 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_3_ G-B3 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_2_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 553 [03:23PM] Eastern Swing
#17 Intermediate Silver Open
_2_ G-B3 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_3_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
#18 Full Silver Open
_1_ L-A 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 554 [03:24PM] #17 Intermediate Silver Open Cha Cha
_X_ L-B1 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

_2_ G-B2 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_1_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 555 [03:25PM] Rumba
#17 Intermediate Silver Open
_1_ G-B1 306 Christopher Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_1_ G-B2 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_2_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
#18 Full Silver Open
_2_ L-A1 197 Abigail Montalbo Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_1_ L-A1 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_3_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 556 [03:27PM] Bolero
#17 Intermediate Silver Open
_1_ G-B1 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-B2 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_2_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
#18 Full Silver Open
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 557 [03:28PM] Cha Cha
#18 Full Silver Open
_3_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
_2_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#19 Intermediate Gold Open
_1_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central
#21 Open
_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 558 [03:29PM] Rumba
#18 Full Silver Open
_3_ L-B2 133 Diane Coyne Ty Gibson Montville
_4_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
_2_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#19 Intermediate Gold Open
_1_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central
#21 Open
_2_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_1_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

Heat 559 [03:31PM] Eastern Swing
#18 Full Silver Open
_3_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
_2_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#20 Full Gold Open
_1_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central

_1_ L-B3 152 Janice Gonzales Vladimir Kosarev Coral Gables

_1_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
#21 Open
_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 560 [03:32PM] #18 Full Silver Open Bolero
_3_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
_2_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

_2_ G-B1 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_1_ G-B1 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

Heat 561 [03:34PM] Mambo
#18 Full Silver Open
_3_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
_2_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#20 Full Gold Open
_1_ L-A3 122 Alina Sakura Aaron DeSoto Chicago North

_1_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central

_1_ L-B3 152 Janice Gonzales Vladimir Kosarev Coral Gables

_1_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 562 [03:35PM] #18 Full Silver Open Cha Cha
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_4_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_5_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_6_ L-B3 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_3_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_1_ L-B3 197 Dr. Marie Abraham Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 563 [03:36PM] #18 Full Silver Open Rumba
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_4_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_5_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-B3 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_6_ L-B3 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_3_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_1_ L-B3 197 Dr. Marie Abraham Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 564 [03:38PM] #18 Full Silver Open Eastern Swing
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_4_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_5_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-B3 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_6_ L-B3 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_3_ L-B3 197 Dr. Marie Abraham Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 565 [03:39PM] #18 Full Silver Open Bolero
_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_4_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_5_ L-B3 133 Diane Coyne Ty Gibson Montville
_6_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_2_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_3_ L-B3 197 Dr. Marie Abraham Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 566 [03:40PM] #18 Full Silver Open Mambo
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_X_ L-B3 113 Nancy Stein Aaron Blizzard Brookfield, CT
_4_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_5_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_3_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_2_ L-B3 197 Dr. Marie Abraham Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks

Heat 567 [03:42PM] #18 Full Silver Open Cha Cha
_1_ L-A 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_6_ L-C1 133 Diane Coyne Ty Gibson Montville
_7_ L-C1 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_5_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_4_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota

_1_ G-B1 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

Heat 568 [03:43PM] #18 Full Silver Open Rumba
_1_ L-A 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_3_ L-C1 133 Diane Coyne Ty Gibson Montville
_7_ L-C1 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_6_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_5_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_2_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota

_1_ G-B1 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

Heat 569 [03:45PM] #18 Full Silver Open Eastern Swing
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_7_ L-C1 133 Diane Coyne Ty Gibson Montville
_4_ L-C1 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_5_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_8_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_6_ L-C1 171 Janet Darmin Michael Moraru Ft. Myers
_1_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota

Heat 570 [03:46PM] #18 Full Silver Open Bolero
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_6_ L-C1 133 Diane Coyne Ty Gibson Montville
_3_ L-C1 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_5_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota

_1_ G-A3 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 571 [03:47PM] #18 Full Silver Open Mambo
_1_ L-A 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_5_ L-C1 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_4_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota

_1_ G-B1 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

Heat 572 [03:49PM] Cha Cha
#18 Full Silver Open
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

_3_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_4_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_2_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford

Heat 573 [03:50PM] #18 Full Silver Open Rumba
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_4_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford

_1_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

Heat 574 [03:52PM] #18 Full Silver Open Eastern Swing
_2_ L-A1 197 Abigail Montalbo Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_1_ L-A1 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_3_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_5_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_4_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_3_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford

_1_ G-B1 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

Heat 575 [03:53PM] #18 Full Silver Open Bolero
_1_ L-A 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_4_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford

_1_ G-A2 306 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

Heat 576 [03:54PM] Mambo
#18 Full Silver Open
_2_ L-A1 197 Abigail Montalbo Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_1_ L-A1 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_3_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_4_ L-C2 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#21 Open
_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 577 [03:56PM] Cha Cha
#18 Full Silver Open
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach
#20 Full Gold Open
_1_ L-A3 122 Alina Sakura Aaron DeSoto Chicago North

_1_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central

_1_ L-B3 152 Janice Gonzales Vladimir Kosarev Coral Gables

_1_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
#21 Open
_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 578 [03:57PM] Rumba
#18 Full Silver Open
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_1_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach
#20 Full Gold Open
_1_ L-A3 122 Alina Sakura Aaron DeSoto Chicago North

_1_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central

_1_ L-B3 152 Janice Gonzales Vladimir Kosarev Coral Gables

_1_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
#21 Open
_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 579 [03:58PM] Bolero
#18 Full Silver Open
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
#20 Full Gold Open
_1_ L-A3 122 Alina Sakura Aaron DeSoto Chicago North

_1_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central

_1_ L-B3 152 Janice Gonzales Vladimir Kosarev Coral Gables

_1_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 580 [04:00PM] #21 Open Cha Cha
_1_ L-A1 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B1 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham

_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 581 [04:01PM] #21 Open Rumba
_1_ L-A1 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North

_1_ G-A2 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 582 [04:03PM] Eastern Swing
#21 Open
_3_ L-A1 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_ L-A1 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North

_1_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 583 [04:04PM] #21 Open Bolero
_1_ L-A1 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North

_1_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_2_ G-C1 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

Heat 584 [04:05PM] #21 Open Rumba
_1_ L-A3 122 Alina Sakura Aaron DeSoto Chicago North
_3_ L-A3 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach
_2_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A1 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 585 [04:07PM] #21 Open Eastern Swing
_1_ L-A3 122 Alina Sakura Aaron DeSoto Chicago North
_2_ L-A3 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_3_ L-A3 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach
_4_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 586 [04:08PM] #21 Open Bolero
_1_ L-A3 122 Alina Sakura Aaron DeSoto Chicago North
_2_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-B3 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 587 [04:10PM] #21 Open Cha Cha
_2_ L-A2 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-A3 122 Alina Sakura Aaron DeSoto Chicago North
_2_ L-A3 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach

_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 588 [04:11PM] #21 Open Rumba
_2_ L-A2 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ G-A3 303 Scott Bicknell Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

_1_ G-B3 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

Heat 589 [04:12PM] Eastern Swing
#18 Full Silver Open
_1_ G-C1 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
#20 Full Gold Open
_1_ L-A3 122 Alina Sakura Aaron DeSoto Chicago North
#21 Open
_2_ L-A2 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_3_ L-A2 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 590 [04:14PM] Semi-final Round #21 Open Cha Cha
_1_ L-B2 107 Laura Paoletti Vladyslav Babenko Milwaukee Mequon
*S_ L-B2 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-B2 133 Diane Coyne Ty Gibson Montville
_4_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central
_5_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_3_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_2_ L-B2 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_6_ L-B2 197 Dr. Jennifer MacGaffey Slash Sharan Milwaukee Brookfield
*S_ L-B2 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
*S_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 591 [04:15PM] Semi-final Round #21 Open Cha Cha
_7_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-B3 133 Diane Coyne Ty Gibson Montville
*S_ L-B3 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
*S_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_2_ L-B3 152 Janice Gonzales Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B3 166 Lynn Magnesen Vard Margaryan Redondo Beach
_5_ L-B3 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_6_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_3_ L-B3 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_4_ L-B3 196 Nancy Rapoport Sergei Shapoval Jadcyn, Inc.
*S_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 592 [04:17PM] Semi-final Round #21 Open Rumba
*S_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-B3 133 Diane Coyne Ty Gibson Montville
*S_ L-B3 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_7_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_2_ L-B3 152 Janice Gonzales Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B3 166 Lynn Magnesen Vard Margaryan Redondo Beach
_5_ L-B3 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_6_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_4_ L-B3 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_3_ L-B3 196 Nancy Rapoport Sergei Shapoval Jadcyn, Inc.
*S_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 593 [04:18PM] Semi-final Round #21 Open Eastern Swing
*S_ L-B3 133 Diane Coyne Ty Gibson Montville
*S_ L-B3 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
*S_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_2_ L-B3 152 Janice Gonzales Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B3 166 Lynn Magnesen Vard Margaryan Redondo Beach
_5_ L-B3 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_6_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_4_ L-B3 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_3_ L-B3 196 Nancy Rapoport Sergei Shapoval Jadcyn, Inc.
*S_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 594 [04:19PM] Semi-final Round #21 Open Bolero
*S_ L-B3 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_7_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 152 Janice Gonzales Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B3 166 Lynn Magnesen Vard Margaryan Redondo Beach
_6_ L-B3 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_5_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_4_ L-B3 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_3_ L-B3 196 Nancy Rapoport Sergei Shapoval Jadcyn, Inc.
*S_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 595 [04:21PM] Semi-final Round #21 Open Mambo
*S_ L-B3 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_6_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 152 Janice Gonzales Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B3 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B3 166 Lynn Magnesen Vard Margaryan Redondo Beach
_4_ L-B3 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_5_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_3_ L-B3 196 Nancy Rapoport Sergei Shapoval Jadcyn, Inc.
*S_ L-B3 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 596 [04:22PM] Semi-final Round #21 Open Cha Cha
_2_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_5_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_6_ L-C1 133 Diane Coyne Ty Gibson Montville
*S_ L-C1 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
*S_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_4_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_3_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 597 [04:24PM] Semi-final Round #21 Open Rumba
_2_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_5_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_6_ L-C1 133 Diane Coyne Ty Gibson Montville
*S_ L-C1 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_7_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_3_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_4_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 598 [04:25PM] Semi-final Round #21 Open Eastern Swing
_2_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_5_ L-C1 133 Diane Coyne Ty Gibson Montville
*S_ L-C1 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_6_ L-C1 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
*S_ L-C1 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_4_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_3_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 590 [04:26PM] Final Round #21 Open Cha Cha

Heat 599 [04:28PM] #21 Open Rumba
_1_ L-B2 107 Laura Paoletti Vladyslav Babenko Milwaukee Mequon
_4_ L-B2 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_3_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central
_5_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_7_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_2_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_6_ L-B2 197 Dr. Jennifer MacGaffey Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_8_ L-B2 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
#21 Open
_1_ L-A 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 600 [04:29PM] Eastern Swing
#17 Intermediate Silver Open
_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
#21 Open
_1_ L-B2 107 Laura Paoletti Vladyslav Babenko Milwaukee Mequon
_3_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central
_6_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_7_ L-B2 151 Debbie Dietrich Richard Kaszas Cypress
_2_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_5_ L-B2 197 Dr. Jennifer MacGaffey Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_8_ L-B2 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_4_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 601 [04:31PM] #21 Open Bolero
_1_ L-B2 107 Laura Paoletti Vladyslav Babenko Milwaukee Mequon
_3_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central
_4_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_6_ L-B2 197 Dr. Jennifer MacGaffey Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_7_ L-B2 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls
_5_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 602 [04:32PM] #21 Open Mambo
_1_ L-A1 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-B2 107 Laura Paoletti Vladyslav Babenko Milwaukee Mequon
_3_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central
_4_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_5_ L-B2 197 Dr. Jennifer MacGaffey Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_6_ L-B2 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 591 [04:33PM] Final Round #21 Open Cha Cha

Heat 592 [04:35PM] Final Round #21 Open Rumba

Heat 593 [04:36PM] Final Round #21 Open Eastern Swing

Heat 594 [04:37PM] Final Round #21 Open Bolero

Heat 595 [04:39PM] Final Round #21 Open Mambo

Heat 596 [04:40PM] Final Round #21 Open Cha Cha

Heat 597 [04:42PM] Final Round #21 Open Rumba

Heat 598 [04:43PM] Final Round #21 Open Eastern Swing

Heat 603 [04:44PM] #21 Open Bolero
_2_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_6_ L-C1 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_4_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_5_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 604 [04:46PM] #21 Open Mambo
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_5_ L-C1 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_4_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_6_ L-C1 207 Jenny Chen Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 605 [04:47PM] #21 Open Cha Cha
_1_ L-A 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_4_ L-C2 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_5_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 606 [04:48PM] #21 Open Rumba
_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_5_ L-C2 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_4_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_2_ G-C1 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

Heat 607 [04:50PM] Eastern Swing
#18 Full Silver Open
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#19 Intermediate Gold Open
_1_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central
#21 Open
_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_5_ L-C2 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C2 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_4_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_6_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 608 [04:51PM] Bolero
#19 Intermediate Gold Open
_1_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central
#21 Open
_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_5_ L-C2 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_4_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_2_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

Heat 609 [04:53PM] #21 Open Mambo
_1_ L-A3 122 Alina Sakura Aaron DeSoto Chicago North
_2_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_5_ L-C2 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_3_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_4_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

[04:54PM] Awards - Please Visit the Celebration Station

2017 FAWC - #4 Tuesday Evening



Heat 610 [06:30PM] Semi-final Round #42 Open Championship Cha Cha
*S_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
*S_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 166 Lynn Magnesen Vard Margaryan Redondo Beach
_6_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_3_ L-B3 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_2_ L-B3 196 Nancy Rapoport Sergei Shapoval Jadcyn, Inc.
_4_ L-B3 197 Dr. Marie Abraham Slash Sharan Milwaukee Brookfield
*S_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
*S_ G-B3 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
*S_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_5_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach
_7_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 611 [06:32PM] Semi-final Round #42 Open Championship Rumba
*S_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_7_ L-B3 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 166 Lynn Magnesen Vard Margaryan Redondo Beach
_5_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_2_ L-B3 196 Nancy Rapoport Sergei Shapoval Jadcyn, Inc.
_4_ L-B3 197 Dr. Marie Abraham Slash Sharan Milwaukee Brookfield
*S_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
*S_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_3_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach
_6_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 612 [06:34PM] Semi-final Round #42 Open Championship Eastern Swing
*S_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
*S_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 166 Lynn Magnesen Vard Margaryan Redondo Beach
_5_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_2_ L-B3 196 Nancy Rapoport Sergei Shapoval Jadcyn, Inc.
_3_ L-B3 197 Dr. Marie Abraham Slash Sharan Milwaukee Brookfield
*S_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
*S_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_4_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach
_6_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 613 [06:35PM] Semi-final Round #42 Open Championship Bolero
*S_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_7_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 166 Lynn Magnesen Vard Margaryan Redondo Beach
_5_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_2_ L-B3 196 Nancy Rapoport Sergei Shapoval Jadcyn, Inc.
_3_ L-B3 197 Dr. Marie Abraham Slash Sharan Milwaukee Brookfield
*S_ L-B3 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
*S_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_4_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach
_6_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 614 [06:36PM] Semi-final Round #42 Open Championship Mambo
*S_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
*S_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-B3 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 166 Lynn Magnesen Vard Margaryan Redondo Beach
_5_ L-B3 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_2_ L-B3 196 Nancy Rapoport Sergei Shapoval Jadcyn, Inc.
_3_ L-B3 197 Dr. Marie Abraham Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_X_ L-B3 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
*S_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_4_ G-B3 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach
_6_ L-B3 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 615 [06:38PM] Semi-final Round #42 Open Championship Cha Cha
_5_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
*S_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_4_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_3_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
*S_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
*S_ G-C1 315 Bryan Jewett Julia Vaysfeld Milwaukee Mequon
*S_ G-C1 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_6_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 616 [06:39PM] Semi-final Round #42 Open Championship Rumba
_5_ L-C1 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_7_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_4_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_3_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
*S_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
*S_ G-C1 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
_6_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 617 [06:41PM] Semi-final Round #42 Open Championship Eastern Swing
_6_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_4_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_3_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_5_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
*S_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 618 [06:42PM] Semi-final Round #42 Open Championship Bolero
_6_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_3_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_4_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
*S_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
*S_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
*S_ G-C1 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach
_5_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 619 [06:43PM] Semi-final Round #42 Open Championship Mambo
*S_ L-C1 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
*S_ L-C1 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_3_ L-C1 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_4_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C1 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_6_ L-C1 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_5_ L-C1 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
*S_ G-C1 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 620 [06:45PM] #42 Open Championship Cha Cha
_1_ L-A1 197 Abigail Montalbo Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_2_ L-A1 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_3_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-B1 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch
_3_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North
_1_ L-B1 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_2_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 621 [06:46PM] #42 Open Championship Rumba
_2_ L-A1 197 Abigail Montalbo Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_1_ L-A1 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_3_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-B1 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch
_2_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_2_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 622 [06:48PM] #42 Open Championship Eastern Swing
_4_ L-A1 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_2_ L-A1 197 Abigail Montalbo Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_1_ L-A1 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_3_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-B1 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch
_2_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_2_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 623 [06:49PM] #42 Open Championship Bolero
_2_ L-A1 197 Abigail Montalbo Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_1_ L-A1 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_3_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-B1 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch
_2_ L-B1 161 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_2_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 624 [06:50PM] #42 Open Championship Mambo
_1_ L-A1 197 Abigail Montalbo Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_2_ L-A1 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_3_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-B1 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_2_ G-C3 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 625 [06:52PM] #42 Open Championship Cha Cha
_1_ L-A 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-A3 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch
_2_ L-A3 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach

_3_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_2_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_4_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 626 [06:53PM] #42 Open Championship Rumba
_1_ L-A 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-A3 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch
_2_ L-A3 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach

_3_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_2_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_4_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_5_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

Heat 627 [06:54PM] #42 Open Championship Eastern Swing
_1_ L-A 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-A3 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch
_3_ L-A3 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_2_ L-A3 168 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach

_3_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_2_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_4_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 628 [06:56PM] #42 Open Championship Bolero
_1_ L-A 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-A3 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch

_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_3_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_4_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_5_ G-C2 314 Ken Jacobs Briana Hofreiter Ft. Walton Beach

Heat 629 [06:57PM] #42 Open Championship Mambo
_1_ L-A 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach
_2_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-A3 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch

_3_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_2_ L-C2 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_4_ G-C2 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 630 [06:59PM] #42 Open Championship Cha Cha
_1_ L-B2 107 Laura Paoletti Vladyslav Babenko Milwaukee Mequon
_5_ L-B2 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_3_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central
_6_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_8_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 186 Lori Rosenthal Fabian Sanchez Birmingham
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
_4_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
_7_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 631 [07:00PM] #42 Open Championship Rumba
_1_ L-B2 107 Laura Paoletti Vladyslav Babenko Milwaukee Mequon
_6_ L-B2 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_2_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central
_4_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_8_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_7_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
_3_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
_5_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 632 [07:01PM] #42 Open Championship Eastern Swing
_2_ L-A2 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-B2 107 Laura Paoletti Vladyslav Babenko Milwaukee Mequon
_2_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central
_3_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_5_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_6_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
_4_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 633 [07:03PM] #42 Open Championship Bolero
_1_ L-B2 107 Laura Paoletti Vladyslav Babenko Milwaukee Mequon
_2_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central
_4_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_6_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_7_ L-B2 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
_3_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
_5_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 634 [07:04PM] #42 Open Championship Mambo
_1_ L-B2 107 Laura Paoletti Vladyslav Babenko Milwaukee Mequon
_2_ L-B2 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central
_4_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_6_ L-B2 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
_3_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
_5_ L-B2 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 610 [07:05PM] Final Round #42 Open Championship Cha Cha

Heat 611 [07:07PM] Final Round #42 Open Championship Rumba

Heat 612 [07:08PM] Final Round #42 Open Championship Eastern Swing

Heat 613 [07:10PM] Final Round #42 Open Championship Bolero

Heat 614 [07:11PM] Final Round #42 Open Championship Mambo

Heat 615 [07:12PM] Final Round #42 Open Championship Cha Cha

Open Championship
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 616 [07:14PM] Final Round #42 Open Championship Rumba

Open Championship
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 617 [07:15PM] Final Round #42 Open Championship Eastern Swing

Heat 618 [07:17PM] Final Round #42 Open Championship Bolero

Open Championship
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 619 [07:18PM] Final Round #42 Open Championship Mambo

Open Championship
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

[07:19PM] Awards - Please Visit the Celebration Station


Heat 635 [07:25PM] Semi-final Round #51 Open Rhythm Championship (C/R/SW/B/M)
_2_ L-B 107 Laura Paoletti Vladyslav Babenko Milwaukee Mequon
*S_ L-B 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
*S_ L-B 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_6_ L-B 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central
*S_ L-B 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B 152 Janice Gonzales Vladimir Kosarev Coral Gables
*S_ L-B 161 Claudia Valdeavella Johnny Lombardo, III Chicago North
_4_ L-B 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_1_ L-B 166 Lynn Magnesen Vard Margaryan Redondo Beach
*S_ L-B 197 Dr. Jennifer MacGaffey Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_X_ L-B 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
*S_ G-B 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_5_ G-B 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

Heat 636 [07:43PM] #51 Open Rhythm Championship (C/R/SW/B/M)
_1_ L-A 122 Alina Sakura Aaron DeSoto Chicago North
_3_ L-A 197 Abigail Montalbo Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_2_ L-A 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach

Heat 637 [07:52PM] #51 Open Rhythm Championship (C/R/SW/B/M)
_6_ L-C 147 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon
_7_ L-C 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_2_ L-C 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_3_ L-C 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_4_ L-C 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_8_ G-C 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
_5_ L-C 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 638 [08:01PM] Open #51S Open Rhythm Senior Championship (C/R/SW/B)
_4_ L-SR 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_7_ L-SR 144 Ingrid Totten Marcel Helms Brookfield, CT
_5_ L-SR 150 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Milwaukee Mequon
_6_ L-SR 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-SR 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_2_ L-SR 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_3_ L-SR 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_8_ G-SR 307 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown

Heat 635 [08:09PM] Final Round #51 Open Rhythm Championship (C/R/SW/B/M)



Heat 639 [08:18PM] Semi-final Round #67 Open Rhythm Scholarship (C/R/SW/B/M)
_2_ L-B 107 Laura Paoletti Vladyslav Babenko Milwaukee Mequon
*S_ L-B 135 Kelli Moll Eguene Graev Staten Island Central
_4_ L-B 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch
*S_ L-B 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B 152 Janice Gonzales Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_ L-B 166 Lynn Magnesen Vard Margaryan Redondo Beach
_5_ L-B 196 Nancy Rapoport Sergei Shapoval Jadcyn, Inc.
*S_ L-B 197 Dr. Marie Abraham Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_X_ L-B 214 Antoinette Bee Aaron Vo River Oaks
*S_ G-B 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
_6_ G-B 318 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

Heat 640 [08:25PM] #67 Open Rhythm Scholarship (C/R/SW/B/M)
_2_ L-A 122 Alina Sakura Aaron DeSoto Chicago North
_4_ L-A 138 Kristin Casella Ronald Guillen Lakewood Ranch
_3_ L-A 197 Abigail Montalbo Slash Sharan Milwaukee Brookfield
_1_ L-A 205 Areanna Triliegi Aaron Stowell Ft. Walton Beach

_7_ L-C 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_3_ L-C 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_2_ L-C 179 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota
_4_ L-C 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C 186 Ann Rich Fabian Sanchez Birmingham
_6_ L-C 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_5_ L-C 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

Heat 639 [08:33PM] Final Round #67 Open Rhythm Scholarship (C/R/SW/B/M)

[08:40PM] Awards - American Rhythm Open Multi Dance & Scholarship DIvisions

Solo 17 [09:00PM] Bronze Cheek to Cheek Solo
_1_[93.6] L-1 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South

Solo 28 [09:03PM] Bronze "Hallelujah" Solo
_1_[94.5] L-1 Carol Ziecik Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills

Solo 29 [09:06PM] Bronze "Back in Black" Solo
_1_[93.2] L-2 Stacy Smiley Todd Travis Carmel

Solo 30 [09:09PM] Bronze "Granada" Solo
_1_[96.9] L-2 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach

Solo 31 [09:12PM] Bronze "Cowboy Casanova" Solo
_1_[93.3] L-2 Pam Ninness James Dolores Parker

Solo 32 [09:15PM] Bronze "Czardas" Solo
_1_[94.9] L-2 Lilia Kiselev Johnny Lombardo, III Chicago North

Solo 33 [09:18PM] Bronze "99 Red Balloons" Solo
_1_[94.0] L-2 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT

Solo 34 [09:21PM] Bronze "This Business of Love" Solo
_1_[96.0] L-2 Bonnie Brown Sergey Smolin Phoenix Central

Solo 35 [09:24PM] Bronze "Les Feuilles Mortes" Solo
_1_[97.0] L-2 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota

Solo 36 [09:27PM] Bronze "Flamenco" Solo
_1_[97.6] G-2 Mark Skalinski Helena Tokarew Katy

Solo 37 [09:30PM] Silver "Enough for Now" Solo
_1_[96.0] L-2 Kathleen Stokes Dana James Milwaukee Mequon

Solo 38 [09:33PM] Silver "Rose" Solo
_1_[96.8] L-2 Dr. Jennifer MacGaffey Slash Sharan Milwaukee Brookfield

Solo 39 [09:36PM] Bronze "Champs-Elyaee" Solo
_1_[96.8] L-2 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach



Solo 18 [09:39PM] Bronze "Chim Chim Cheree" Solo
_1_[94.0] L-1 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South

Solo 40 [09:42PM] Bronze "Hollywood Tonight" Solo
_1_[93.8] L-2 Tammy Drake Jody Jonakin Memphis



Solo 45 [09:45PM] Silver Let Me Entertain You Showcase
_1_[97.7] L-2 Kathleen Stokes Kim Bors Milwaukee Mequon
Dana James Russ Larson

Solo 42 [09:48PM] Bronze "Inspecter Gadget" Showcase
_1_[96.3] G-2 David Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
Zhanet Bochukova

Solo 43 [09:51PM] Bronze "Cake By Ocean" Showcase
_1_[96.4] L-2 Diane Coyne Evgenii Rozenfeld Montville
Ty Gibson

Solo 44 [09:54PM] Bronze "Bust Your Windows" Showcase
_1_[93.2] G-2 Neil Orkney Tiana Ramirez Sarasota
Isidro Erreguin

Solo 46 [09:57PM] Silver "Purple People Eater" Showcase
_1_[95.4] G-2 Christopher Brust Mariya Ilchenko Milwaukee Downtown
Zhanet Bochukova

Solo 47 [10:00PM] Gold "Vienna Blood" Showcase
_1_[96.9] L-2 Ingrid Totten Elmar Schmidt Brookfield, CT
Marcel Helms

Solo 23 [10:03PM] Bronze "Roxie" Showcase
_1_[98.0] L-1 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
Vladyslav Babenko Nikolay Karchev
Russ Larson

[10:06PM] Awards Will Be Presented at Thursday's Awards Dinner


Pro heat 1 [10:10PM] #101 American Closed Novice/Mixed (VW/B/SW)
_4_ 117 Jonathan Ceglio Nicole McCabe Las Vegas
_3_ 124 James Dolores Amanda Overmyer Parker
_2_ 131 Rogelio Garcia Emily Cortez Warwick
_1_ 164 Travis Manero Emily Forrester Youngstown

Pro heat 2 [10:15PM] Quarter-final Round #102 American Closed Bronze/Silver Smooth (W/T/F/VW)
SPONSORED BY INGRID TOTTEN
*S_ 108 Andre Baltierra Danae Gill Rancho Bernardo
*Q_ 117 Jonathan Ceglio Nicole McCabe Las Vegas
*Q_ 124 James Dolores Lyndsy Aguirre Parker
_6_ 126 Craig Elsbury Kathleen Doeling Clearlake
*S_ 130 Juan Garcia Jennifer McKinley Menomonee Falls
*Q_ 158 David Leffers Haylee Hughes Chandler
_4_ 175 Dmitny Obuhov Megan Strong Milwaukee Brookfield
_1_ 177 Octavian Para Anna Antonyan Syracuse
*S_ 179 Tim Pennenga Tiana Ramirez Sarasota
_X_ 183 Daniil Rostvinschii Yulia Rudenco Ft. Myers
_2_ 185 Andrei Rudenco Anna Rudenco Ft. Myers
*S_ 193 Vladimir Serbulenco Ivana Strancavic South Windsor
*S_ 199 Henry Skopp Monika Barska Southport
_3_ 202 Ivan Sovetov Valeria Mkrtchian Syracuse
_5_ 206 Tsvetomir Stoynov Kimberly Parker Morristown
*Q_ 217 Donald Westphal Aubrey Meade Bloomfield Hills
*S_ 219 Lee Williams Annie Rockhill Plymouth

Pro heat 2 [10:37PM] Semi-final Round #102 American Closed Bronze/Silver Smooth (W/T/F/VW)

Pro heat 2 [10:59PM] Final Round #102 American Closed Bronze/Silver Smooth (W/T/F/VW)

Pro heat 3 [11:06PM] Quarter-final Round #103 American Closed Bronze/Silver Rhythm (C/R/SW/M)
SPONSORED BY INGRID TOTTEN
*S_ 108 Andre Baltierra Danae Gill Rancho Bernardo
*Q_ 124 James Dolores Amanda Overmyer Parker
_5_ 127 Isidro Erreguin Tiana Ramirez Sarasota
*Q_ 140 Dan Hager Tara Nicole Milwaukee Brookfield
*S_ 141 Nick Haklin Sarah Ford Chicago North
_6_ 146 Stefan Ilies Anastasia Kuzieva Miami Beach
_2_ 151 Richard Kaszas Faith Pangea Cypress
*Q_ 158 David Leffers Haylee Hughes Chandler
*S_ 161 Johnny Lombardo, III Margaret Sims Chicago North
_1_ 181 Juan Ramirez Tara Barakov Princeton
*Q_ 183 Daniil Rostvinschii Yulia Rudenco Ft. Myers
*S_ 193 Vladimir Serbulenco Ivana Strancavic South Windsor
_4_ 202 Ivan Sovetov Valeria Mkrtchian Syracuse
*Q_ 217 Donald Westphal Aubrey Meade Bloomfield Hills
*S_ 219 Lee Williams Annie Rockhill Plymouth
_3_ 229 Andre Santore Ellie Homan Chicago West Loop
*S_ 236 Mateo Catalan Helena Tokarew Katy

Pro heat 3 [11:20PM] Semi-final Round #103 American Closed Bronze/Silver Rhythm (C/R/SW/M)

Pro heat 3 [11:27PM] Final Round #103 American Closed Bronze/Silver Rhythm (C/R/SW/M)

[11:34PM] Awards - Professional Divisions

2017 FAWC - #5 Wednesday Matinee



Heat 641 [09:00AM] International Waltz
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-B2 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_3_ L-C1 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers
_2_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany
_3_ L-C1 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#37 Open Gold
_3_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C1 215 Tatiana Ignatieva Andrey Volkov St. Petersburg
_2_ L-C1 223 Helen Nicoll Mikhail Zharinov Miami Beach

Heat 642 [09:01AM] International Tango
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-B2 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_3_ L-C1 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers
_3_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany
_2_ L-C1 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#37 Open Gold
_3_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C1 215 Tatiana Ignatieva Andrey Volkov St. Petersburg
_2_ L-C1 223 Helen Nicoll Mikhail Zharinov Miami Beach

Heat 643 [09:02AM] International Viennese Waltz
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_4_ L-C1 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers
_3_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany
_2_ L-C1 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#37 Open Gold
_3_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C1 215 Tatiana Ignatieva Andrey Volkov St. Petersburg
_2_ L-C1 223 Helen Nicoll Mikhail Zharinov Miami Beach
#40 Silver Proficiency
_1_[94.2] L-B2* 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor

Heat 644 [09:04AM] International Foxtrot
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_3_ L-C1 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers
_4_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany
_2_ L-C1 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#37 Open Gold
_3_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C1 215 Tatiana Ignatieva Andrey Volkov St. Petersburg
_2_ L-C1 223 Helen Nicoll Mikhail Zharinov Miami Beach
#40 Silver Proficiency
_1_[93.8] L-B2* 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor

Heat 645 [09:05AM] International Quickstep
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_3_ L-C1 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers
_4_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany
_2_ L-C1 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#37 Open Gold
_3_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C1 215 Tatiana Ignatieva Andrey Volkov St. Petersburg
_2_ L-C1 223 Helen Nicoll Mikhail Zharinov Miami Beach

Heat 646 [09:06AM] International Waltz
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-B3 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ G-B3 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_2_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#31 Full Silver Closed
_2_ L-B3 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_X_ L-B3 210 Beth Andresen Dumitry Turcan Chicago So Mokena

Heat 647 [09:08AM] International Tango
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-B3 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ G-B3 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_2_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#31 Full Silver Closed
_2_ L-B3 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_X_ L-B3 210 Beth Andresen Dumitry Turcan Chicago So Mokena

Heat 648 [09:09AM] International Viennese Waltz
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#31 Full Silver Closed
_2_ L-B3 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_X_ L-B3 210 Beth Andresen Dumitry Turcan Chicago So Mokena

Heat 649 [09:11AM] International Foxtrot
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#31 Full Silver Closed
_2_ L-B3 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_X_ L-B3 210 Beth Andresen Dumitry Turcan Chicago So Mokena

Heat 650 [09:12AM] International Quickstep
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ G-B3 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_2_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#31 Full Silver Closed
_2_ L-B3 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_X_ L-B3 210 Beth Andresen Dumitry Turcan Chicago So Mokena

Heat 651 [09:13AM] International Waltz
#25 Novice Bronze Closed
_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
#31 Full Silver Closed
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_2_ L-C1 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers
#39 Bronze Proficiency
_1_[93.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[92.0] L-C1* 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_[94.0] L-C1* 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_[92.0] L-C1* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
_1_[93.0] L-C1* 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany

Heat 652 [09:15AM] International Tango
#25 Novice Bronze Closed
_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
#31 Full Silver Closed
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_2_ L-C1 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers
#39 Bronze Proficiency
_1_[92.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[93.0] L-C1* 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_[92.0] L-C1* 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_[93.0] L-C1* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
_1_[93.0] L-C1* 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany

Heat 653 [09:16AM] International Viennese Waltz
#25 Novice Bronze Closed
_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
#31 Full Silver Closed
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_2_ L-C1 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers
#39 Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-C1* 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_[95.0] L-C1* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
_1_[94.0] L-C1* 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany

Heat 654 [09:17AM] International Foxtrot
#25 Novice Bronze Closed
_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
#31 Full Silver Closed
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_2_ L-C1 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers
#39 Bronze Proficiency
_1_[91.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[91.0] L-C1* 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_[92.0] L-C1* 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany

Heat 655 [09:19AM] International Quickstep
#25 Novice Bronze Closed
_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
#28 Full Bronze Closed
_X_ AC-C 302 Stephen Ball Beth Andresen Chicago So Mokena
#31 Full Silver Closed
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_2_ L-C1 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers
#39 Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[95.0] L-C1* 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_[94.0] L-C1* 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany

Heat 656 [09:20AM] International Waltz
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-C1 176 Anne Marie Paul Calin Panainte New York East
_2_ L-C1 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-C1 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers
_2_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany
#43 Open Championship
_4_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_3_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_2_ L-C1 223 Helen Nicoll Mikhail Zharinov Miami Beach

Heat 657 [09:22AM] International Tango
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-C1 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-C1 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers
_2_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany
#43 Open Championship
_4_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_3_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_2_ L-C1 223 Helen Nicoll Mikhail Zharinov Miami Beach

Heat 658 [09:23AM] International Viennese Waltz
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-C1 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers
_2_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany
#43 Open Championship
_4_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_3_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_2_ L-C1 223 Helen Nicoll Mikhail Zharinov Miami Beach

Heat 659 [09:24AM] International Foxtrot
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-C1 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers
_2_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany
#43 Open Championship
_4_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_3_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_2_ L-C1 223 Helen Nicoll Mikhail Zharinov Miami Beach

Heat 660 [09:26AM] International Quickstep
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-C1 176 Anne Marie Paul Calin Panainte New York East
#28 Full Bronze Closed
_X_ AC-B 302 Stephen Ball Beth Andresen Chicago So Mokena
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-C1 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers
_2_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany
#43 Open Championship
_4_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_3_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_2_ L-C1 223 Helen Nicoll Mikhail Zharinov Miami Beach

Heat 661 [09:27AM] International Waltz
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-C2 176 Anne Marie Paul Calin Panainte New York East
#36 Open Silver
_3_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_2_ L-C1 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#37 Open Gold
_2_ L-B3 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-B3 215 Tatiana Ignatieva Andrey Volkov St. Petersburg

Heat 662 [09:29AM] International Tango
#36 Open Silver
_3_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_2_ L-C1 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#37 Open Gold
_2_ L-B3 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-B3 215 Tatiana Ignatieva Andrey Volkov St. Petersburg
#40 Silver Proficiency
_1_[96.0] L-B2* 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor

Heat 663 [09:30AM] International Viennese Waltz
#36 Open Silver
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
#37 Open Gold
_2_ L-B3 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-B3 215 Tatiana Ignatieva Andrey Volkov St. Petersburg
#40 Silver Proficiency
_1_[95.0] L-B3* 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor

Heat 664 [09:31AM] International Foxtrot
#36 Open Silver
_3_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_2_ L-C1 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#37 Open Gold
_2_ L-B3 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-B3 215 Tatiana Ignatieva Andrey Volkov St. Petersburg
#40 Silver Proficiency
_1_[95.0] L-B3* 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor

Heat 665 [09:33AM] International Quickstep
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-C2 176 Anne Marie Paul Calin Panainte New York East
#36 Open Silver
_2_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_1_ L-C1 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
#37 Open Gold
_2_ L-B3 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-B3 215 Tatiana Ignatieva Andrey Volkov St. Petersburg

Heat 666 [09:34AM] International Waltz
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-C3 176 Anne Marie Paul Calin Panainte New York East
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C1 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ G-B2 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_X_ L-B2 210 Beth Andresen Dumitry Turcan Chicago So Mokena

Heat 667 [09:35AM] International Tango
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C1 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ G-B2 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_X_ L-B2 210 Beth Andresen Dumitry Turcan Chicago So Mokena

Heat 668 [09:37AM] International Viennese Waltz
#27 Intermediate Bronze Closed
_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_X_ L-B2 210 Beth Andresen Dumitry Turcan Chicago So Mokena

Heat 669 [09:38AM] International Foxtrot
#27 Intermediate Bronze Closed
_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_X_ L-B2 210 Beth Andresen Dumitry Turcan Chicago So Mokena

Heat 670 [09:40AM] International Quickstep
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-C3 176 Anne Marie Paul Calin Panainte New York East
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ G-B2 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_X_ L-B2 210 Beth Andresen Dumitry Turcan Chicago So Mokena

Heat 671 [09:41AM] International Waltz
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B2 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
#30 Intermediate Silver Closed
_3_ L-C2 174 Camilia Nelson Mikhail Nikolaev Chino
_2_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C2 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#43 Open Championship
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_2_ L-B2 176 Kelli Moll Calin Panainte New York East
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

Heat 672 [09:42AM] International Tango
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B2 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
#30 Intermediate Silver Closed
_3_ L-C2 174 Camilia Nelson Mikhail Nikolaev Chino
_2_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C2 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#43 Open Championship
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_2_ L-B2 176 Kelli Moll Calin Panainte New York East
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

Heat 673 [09:44AM] International Viennese Waltz
#30 Intermediate Silver Closed
_3_ L-C2 174 Camilia Nelson Mikhail Nikolaev Chino
_2_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C2 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#43 Open Championship
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_2_ L-B2 176 Kelli Moll Calin Panainte New York East
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

Heat 674 [09:45AM] International Foxtrot
#30 Intermediate Silver Closed
_3_ L-C2 174 Camilia Nelson Mikhail Nikolaev Chino
_2_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C2 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#43 Open Championship
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_1_ L-B2 176 Kelli Moll Calin Panainte New York East
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

Heat 675 [09:47AM] International Quickstep
#30 Intermediate Silver Closed
_3_ L-C2 174 Camilia Nelson Mikhail Nikolaev Chino
_2_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C2 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#43 Open Championship
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_2_ L-B2 176 Kelli Moll Calin Panainte New York East
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

Heat 676 [09:48AM] International Waltz
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B3 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
#27 Intermediate Bronze Closed
_3_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_ L-C1 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#43 Open Championship
_2_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands

Heat 677 [09:49AM] International Tango
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B3 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
#27 Intermediate Bronze Closed
_3_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_ L-C1 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#43 Open Championship
_2_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands

Heat 678 [09:51AM] International Viennese Waltz
#27 Intermediate Bronze Closed
_3_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_ L-C1 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers

_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#43 Open Championship
_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee

Heat 679 [09:52AM] International Foxtrot
#27 Intermediate Bronze Closed
_3_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_ L-C1 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers

_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#43 Open Championship
_2_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands

Heat 680 [09:53AM] International Quickstep
#27 Intermediate Bronze Closed
_3_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_ L-C1 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers

_1_ G-C1 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#43 Open Championship
_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee

Heat 681 [09:55AM] International Waltz
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
#28 Full Bronze Closed
_1_ G-C1 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#31 Full Silver Closed
_2_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C2 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#43 Open Championship
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

Heat 682 [09:56AM] International Tango
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
#28 Full Bronze Closed
_1_ G-C1 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#31 Full Silver Closed
_2_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C2 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#43 Open Championship
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

Heat 683 [09:58AM] International Viennese Waltz
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
#28 Full Bronze Closed
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#31 Full Silver Closed
_2_ L-C2 174 Camilia Nelson Mikhail Nikolaev Chino
_1_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
#43 Open Championship
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

Heat 684 [09:59AM] International Foxtrot
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
#28 Full Bronze Closed
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#31 Full Silver Closed
_2_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C2 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#43 Open Championship
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

Heat 685 [10:00AM] International Quickstep
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
#28 Full Bronze Closed
_1_ G-C1 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_X_ G-C1 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#31 Full Silver Closed
_2_ L-C2 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_1_ L-C2 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#43 Open Championship
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

Heat 686 [10:02AM] International Waltz
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C2 176 Anne Marie Paul Calin Panainte New York East
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-B3 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_X_ L-B3 210 Beth Andresen Dumitry Turcan Chicago So Mokena

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
#38 Open
_2_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands

Heat 687 [10:03AM] International Tango
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-B3 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_X_ L-B3 210 Beth Andresen Dumitry Turcan Chicago So Mokena

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
#38 Open
_2_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands

Heat 688 [10:05AM] International Viennese Waltz
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-B3 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_X_ L-B3 210 Beth Andresen Dumitry Turcan Chicago So Mokena

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
#38 Open
_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee

Heat 689 [10:06AM] International Foxtrot
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-B3 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_X_ L-B3 210 Beth Andresen Dumitry Turcan Chicago So Mokena

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
#38 Open
_2_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands

Heat 690 [10:07AM] International Quickstep
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C2 176 Anne Marie Paul Calin Panainte New York East
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-B3 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_X_ L-B3 210 Beth Andresen Dumitry Turcan Chicago So Mokena

_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
#38 Open
_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee

Heat 691 [10:09AM] International Waltz
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C3 176 Anne Marie Paul Calin Panainte New York East
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#28 Full Bronze Closed
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#38 Open
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#39 Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[93.0] L-B2* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[92.0] G-B3* 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee

Heat 692 [10:10AM] International Tango
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#28 Full Bronze Closed
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#38 Open
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#39 Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-B2* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[93.0] G-B3* 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee

Heat 693 [10:11AM] International Viennese Waltz
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#28 Full Bronze Closed
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#39 Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_[92.0] G-B3* 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee

Heat 694 [10:13AM] International Foxtrot
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#28 Full Bronze Closed
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#38 Open
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#39 Bronze Proficiency
_1_[93.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_[92.0] G-B3* 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee

Heat 695 [10:14AM] International Quickstep
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C3 176 Anne Marie Paul Calin Panainte New York East
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#28 Full Bronze Closed
_X_ G-B3 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#39 Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_[94.0] G-B3* 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee

Heat 696 [10:16AM] International Waltz
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ G-B2 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#36 Open Silver
_1_ L-C2 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#37 Open Gold
_1_ G-B3 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany

_1_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#38 Open
_3_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 697 [10:17AM] International Tango
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ G-B2 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#36 Open Silver
_1_ L-C2 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#37 Open Gold
_1_ G-B3 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany

_1_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#38 Open
_2_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 698 [10:18AM] International Viennese Waltz
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ G-B2 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#36 Open Silver
_1_ L-C2 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#38 Open
_2_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 699 [10:20AM] International Foxtrot
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ G-B2 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#36 Open Silver
_1_ L-C2 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#37 Open Gold
_1_ G-B3 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany

_1_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#38 Open
_2_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 700 [10:21AM] International Quickstep
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ G-B2 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#36 Open Silver
_1_ L-C2 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
#37 Open Gold
_1_ G-B3 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany

_1_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#38 Open
_3_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_ L-C1 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 701 [10:23AM] International Waltz
#27 Intermediate Bronze Closed
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
_1_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-C2 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_ L-C2 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers
_3_ L-C2 189 Ingrid Totten Elmar Schmidt Brookfield, CT
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#40 Silver Proficiency
_1_[94.0] L-C1* 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers

Heat 702 [10:24AM] International Tango
#27 Intermediate Bronze Closed
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
_1_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-C2 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_ L-C2 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers
_3_ L-C2 189 Ingrid Totten Elmar Schmidt Brookfield, CT
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#40 Silver Proficiency
_1_[95.0] L-C1* 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers

Heat 703 [10:25AM] International Viennese Waltz
#27 Intermediate Bronze Closed
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
_1_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-C2 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_ L-C2 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers
_3_ L-C2 189 Ingrid Totten Elmar Schmidt Brookfield, CT
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#40 Silver Proficiency
_1_[95.0] L-C1* 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers

Heat 704 [10:27AM] International Foxtrot
#27 Intermediate Bronze Closed
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
_1_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-C2 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_ L-C2 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers
_3_ L-C2 189 Ingrid Totten Elmar Schmidt Brookfield, CT
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#40 Silver Proficiency
_1_[95.0] L-C1* 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers

Heat 705 [10:28AM] International Quickstep
#27 Intermediate Bronze Closed
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
_1_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-C2 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_ L-C2 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers
_3_ L-C2 189 Ingrid Totten Elmar Schmidt Brookfield, CT
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#40 Silver Proficiency
_1_[95.0] L-C1* 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers

Heat 706 [10:29AM] International Waltz
#27 Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
#33 Intermediate Gold
_1_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#34 Full Gold
_1_ G-B2 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany
#36 Open Silver
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_2_ L-B2 176 Kelli Moll Calin Panainte New York East
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#40 Silver Proficiency
_1_[94.0] L-C3* 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 707 [10:31AM] International Tango
#27 Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
#33 Intermediate Gold
_1_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#34 Full Gold
_1_ G-B2 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany
#36 Open Silver
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_2_ L-B2 176 Kelli Moll Calin Panainte New York East
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#40 Silver Proficiency
_1_[95.0] L-C3* 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 708 [10:32AM] International Viennese Waltz
#27 Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
#36 Open Silver
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_2_ L-B2 176 Kelli Moll Calin Panainte New York East
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#40 Silver Proficiency
_1_[95.0] L-C3* 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 709 [10:34AM] International Foxtrot
#27 Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
#33 Intermediate Gold
_1_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#34 Full Gold
_1_ G-B2 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany
#36 Open Silver
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_2_ L-B2 176 Kelli Moll Calin Panainte New York East
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#40 Silver Proficiency
_1_[94.0] L-C3* 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 710 [10:35AM] International Quickstep
#27 Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
#33 Intermediate Gold
_1_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#34 Full Gold
_1_ G-B2 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany
#36 Open Silver
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_2_ L-B2 176 Kelli Moll Calin Panainte New York East
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#40 Silver Proficiency
_1_[93.0] L-C3* 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 711 [10:36AM] International Waltz
#27 Intermediate Bronze Closed
_2_ L-C2 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_ L-C2 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#35 Open Bronze
_1_ L-B3 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany

_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
#39 Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[95.0] L-B3* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

Heat 712 [10:38AM] International Tango
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C2 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_2_ L-C2 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#35 Open Bronze
_1_ L-B3 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany

_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
#39 Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-B3* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

Heat 713 [10:39AM] International Viennese Waltz
#27 Intermediate Bronze Closed
_2_ L-C2 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_ L-C2 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#35 Open Bronze
_1_ L-B3 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany

_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
#39 Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

Heat 714 [10:40AM] International Foxtrot
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C2 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_2_ L-C2 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#35 Open Bronze
_1_ L-B3 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany

_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
#39 Bronze Proficiency
_1_[93.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

Heat 715 [10:42AM] International Quickstep
#27 Intermediate Bronze Closed
_2_ L-C2 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_ L-C2 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#35 Open Bronze
_1_ L-B3 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany

_1_ G-B3 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
#39 Bronze Proficiency
_1_[93.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

Heat 716 [10:43AM] International Waltz
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C3 176 Anne Marie Paul Calin Panainte New York East
#28 Full Bronze Closed
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
_1_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-C2 174 Camilia Nelson Mikhail Nikolaev Chino
#41 Gold Proficiency
_1_[96.0] G-B2* 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany
#43 Open Championship
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands

Heat 717 [10:45AM] International Tango
#28 Full Bronze Closed
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
_1_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-C2 174 Camilia Nelson Mikhail Nikolaev Chino
#41 Gold Proficiency
_1_[96.0] G-B2* 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany
#43 Open Championship
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands

Heat 718 [10:46AM] International Viennese Waltz
#28 Full Bronze Closed
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
_1_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-C2 174 Camilia Nelson Mikhail Nikolaev Chino

Heat 719 [10:47AM] International Foxtrot
#28 Full Bronze Closed
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
_1_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-C2 174 Camilia Nelson Mikhail Nikolaev Chino
#41 Gold Proficiency
_1_[96.0] G-B2* 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany
#43 Open Championship
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands

Heat 720 [10:49AM] International Quickstep
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C3 176 Anne Marie Paul Calin Panainte New York East
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_X_ G-B2 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-C2 174 Camilia Nelson Mikhail Nikolaev Chino
#41 Gold Proficiency
_1_[96.0] G-B2* 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany

Heat 721 [10:50AM] International Waltz
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_3_ L-B1 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_2_ L-B1 174 Rebecca Mocarski Mikhail Nikolaev Chino
_1_ L-B1 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
#31 Full Silver Closed
_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
#34 Full Gold
_1_ G-B3 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany
#36 Open Silver
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands

Heat 722 [10:52AM] International Tango
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_2_ L-B1 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_3_ L-B1 174 Rebecca Mocarski Mikhail Nikolaev Chino
_1_ L-B1 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
#31 Full Silver Closed
_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
#34 Full Gold
_1_ G-B3 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany
#36 Open Silver
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands

Heat 723 [10:53AM] International Viennese Waltz
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-B1 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_3_ L-B1 174 Rebecca Mocarski Mikhail Nikolaev Chino
_2_ L-B1 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
#31 Full Silver Closed
_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 724 [10:54AM] International Foxtrot
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_2_ L-B1 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_3_ L-B1 174 Rebecca Mocarski Mikhail Nikolaev Chino
_1_ L-B1 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
#31 Full Silver Closed
_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
#34 Full Gold
_1_ G-B3 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany
#36 Open Silver
_1_ G-C1 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands

Heat 725 [10:56AM] International Quickstep
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-B1 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_3_ L-B1 174 Rebecca Mocarski Mikhail Nikolaev Chino
_2_ L-B1 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
#31 Full Silver Closed
_1_ L-C3 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 726 [10:57AM] International Waltz
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ G-B2 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#36 Open Silver
_1_ L-B3 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_2_ L-B3 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena

Heat 727 [10:58AM] International Tango
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ G-B2 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#36 Open Silver
_2_ L-B3 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_1_ L-B3 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena

Heat 728 [11:00AM] International Viennese Waltz
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ G-B2 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#36 Open Silver
_1_ L-B3 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

Heat 729 [11:01AM] International Foxtrot
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ G-B2 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#36 Open Silver
_1_ L-B3 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_2_ L-B3 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena

Heat 730 [11:03AM] International Quickstep
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ G-B2 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#36 Open Silver
_1_ L-B3 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#43 Open Championship
_1_ G-B2 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany

Heat 731 [11:04AM] International Waltz
#28 Full Bronze Closed
_3_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_2_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands

Heat 732 [11:05AM] International Tango
#28 Full Bronze Closed
_3_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_2_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands

Heat 733 [11:07AM] International Viennese Waltz
#28 Full Bronze Closed
_3_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands

Heat 734 [11:08AM] International Foxtrot
#28 Full Bronze Closed
_3_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_2_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands

Heat 735 [11:10AM] International Quickstep
#28 Full Bronze Closed
_3_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_2_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#35 Open Bronze International Quickstep
_1_ L-B2 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon

Heat 736 [11:11AM] International Waltz
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#31 Full Silver Closed
_1_ L-B1 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_2_ L-B1 174 Rebecca Mocarski Mikhail Nikolaev Chino
#35 Open Bronze
_2_ L-C1 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_1_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany

Heat 737 [11:12AM] International Tango
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#31 Full Silver Closed
_1_ L-B1 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_2_ L-B1 174 Rebecca Mocarski Mikhail Nikolaev Chino
#35 Open Bronze
_1_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany

Heat 738 [11:14AM] International Viennese Waltz
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#31 Full Silver Closed
_1_ L-B1 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_2_ L-B1 174 Rebecca Mocarski Mikhail Nikolaev Chino
#35 Open Bronze
_1_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany

Heat 739 [11:15AM] International Foxtrot
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#31 Full Silver Closed
_1_ L-B1 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_2_ L-B1 174 Rebecca Mocarski Mikhail Nikolaev Chino
#35 Open Bronze
_1_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany

Heat 740 [11:16AM] International Quickstep
#31 Full Silver Closed
_1_ L-B1 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_2_ L-B1 174 Rebecca Mocarski Mikhail Nikolaev Chino
#35 Open Bronze
_1_ L-C1 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_2_ L-C1 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany

Heat 741 [11:18AM] International Waltz
#31 Full Silver Closed
_1_ L-B2 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#36 Open Silver
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#37 Open Gold
_1_ L-B2 176 Kelli Moll Calin Panainte New York East
#43 Open Championship International Waltz
_1_ G-B2 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany

Heat 742 [11:19AM] International Tango
#31 Full Silver Closed
_1_ L-B2 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#36 Open Silver
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#37 Open Gold
_1_ L-B2 176 Kelli Moll Calin Panainte New York East
#43 Open Championship International Tango
_1_ G-B2 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany

Heat 743 [11:21AM] International Viennese Waltz
#31 Full Silver Closed
_1_ L-B2 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#37 Open Gold
_1_ L-B2 176 Kelli Moll Calin Panainte New York East
#43 Open Championship International Viennese Waltz
_1_ G-B2 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany

Heat 744 [11:22AM] International Foxtrot
#31 Full Silver Closed
_1_ L-B2 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#36 Open Silver
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#37 Open Gold
_1_ L-B2 176 Kelli Moll Calin Panainte New York East
#43 Open Championship International Foxtrot
_1_ G-B2 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany

Heat 745 [11:23AM] International Quickstep
#31 Full Silver Closed
_1_ L-B2 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#37 Open Gold
_1_ L-B2 176 Kelli Moll Calin Panainte New York East

Heat 746 [11:25AM] International Waltz
#32 Newcomers Gold
_1_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#39 Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-C2* 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers
#40 Silver Proficiency
_1_[95.0] L-B3* 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
#43 Open Championship
_1_ L-B1 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East

Heat 747 [11:26AM] International Tango
#38 Open
_1_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_ L-C2 189 Ingrid Totten Elmar Schmidt Brookfield, CT
#39 Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-C2* 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 748 [11:28AM] International Viennese Waltz
#36 Open Silver
_1_ L-B1 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
#38 Open
_1_ L-B1 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
#39 Bronze Proficiency
_1_[96.0] L-C2* 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 749 [11:29AM] International Foxtrot
#32 Newcomers Gold
_1_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#36 Open Silver
_1_ L-B1 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
#38 Open
_1_ L-B1 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
#39 Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-C2* 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers

Heat 750 [11:30AM] International Quickstep
#39 Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-C2* 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers
#43 Open Championship
_1_ L-B1 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East

Heat 751 [11:32AM] International Waltz
#32 Newcomers Gold
_1_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#43 Open Championship
_1_ L-C2 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East

Heat 752 [11:33AM] International Tango
#32 Newcomers Gold
_1_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#40 Silver Proficiency
_1_[95.0] L-B3* 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
#43 Open Championship
_1_ L-B1 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East

Heat 753 [11:34AM] International Viennese Waltz
#32 Newcomers Gold
_1_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#38 Open
_1_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_ L-C2 189 Ingrid Totten Elmar Schmidt Brookfield, CT
#43 Open Championship
_1_ L-B1 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
#43 Open Championship International Viennese Waltz
_1_ AC-A 328 Anthony Sanchez-Torres Marina Sanchez-Torres Pasadena

Heat 754 [11:36AM] International Foxtrot
#32 Newcomers Gold
_1_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#38 Open
_1_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_ L-C2 189 Ingrid Totten Elmar Schmidt Brookfield, CT
#43 Open Championship
_1_ L-B1 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East

Heat 755 [11:37AM] International Quickstep
#32 Newcomers Gold
_1_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#40 Silver Proficiency
_1_[97.0] L-B2* 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
#43 Open Championship
_1_ L-C2 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East

Heat 756 [11:39AM] International Waltz
#35 Open Bronze
_1_ L-C2 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
#38 Open
_2_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
#40 Silver Proficiency
_1_[96.0] L-C2* 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
#43 Open Championship
_1_ AC-B 328 Anthony Sanchez-Torres Marina Sanchez-Torres Pasadena

Heat 757 [11:40AM] International Tango
#38 Open
_2_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
#40 Silver Proficiency
_1_[95.0] L-C2* 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
#43 Open Championship
_1_ AC-B 328 Anthony Sanchez-Torres Marina Sanchez-Torres Pasadena

Heat 758 [11:41AM] International Viennese Waltz
#38 Open
_2_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
#40 Silver Proficiency
_1_[94.0] L-C2* 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
#43 Open Championship
_1_ AC-B 328 Anthony Sanchez-Torres Marina Sanchez-Torres Pasadena

Heat 759 [11:43AM] International Foxtrot
#38 Open
_2_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
#40 Silver Proficiency
_1_[93.0] L-C2* 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
#43 Open Championship
_1_ AC-B 328 Anthony Sanchez-Torres Marina Sanchez-Torres Pasadena

Heat 760 [11:44AM] International Quickstep
#35 Open Bronze
_1_ L-C2 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
#38 Open
_2_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
#40 Silver Proficiency
_1_[95.0] L-C2* 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
#43 Open Championship
_1_ AC-B 328 Anthony Sanchez-Torres Marina Sanchez-Torres Pasadena

Heat 761 [11:46AM] International Waltz
#36 Open Silver
_1_ L-B1 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
#38 Open
_1_ L-B1 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
#43 Open Championship International Waltz
_1_ AC-A 328 Anthony Sanchez-Torres Marina Sanchez-Torres Pasadena

Heat 762 [11:47AM] International Tango
#36 Open Silver
_1_ L-B1 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
#38 Open
_1_ L-B1 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
#43 Open Championship International Tango
_1_ AC-A 328 Anthony Sanchez-Torres Marina Sanchez-Torres Pasadena

Heat 763 [11:48AM] International Quickstep
#36 Open Silver
_1_ L-B1 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
#38 Open
_1_ L-B1 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor

Heat 764 [11:50AM] #38 Open International Waltz
_1_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_ L-C2 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_2_ L-C2 189 Ingrid Totten Elmar Schmidt Brookfield, CT

Heat 765 [11:51AM] #38 Open International Quickstep
_1_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_ L-C2 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_2_ L-C2 189 Ingrid Totten Elmar Schmidt Brookfield, CT

Heat 766 [11:52AM] International Waltz
#39 Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-C3* 176 Anne Marie Paul Calin Panainte New York East
#40 Silver Proficiency
_1_[96.0] L-B2* 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor

Heat 767 [11:54AM] International Quickstep
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ G-B3 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#39 Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-C3* 176 Anne Marie Paul Calin Panainte New York East
#40 Silver Proficiency
_1_[95.0] L-B3* 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor

[11:55AM] Awards - Please Visit the Celebration Station


Heat 768 [12:00PM] #52 Bronze International Ballroom Championship (W/T/Q)
_2_ L-B 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
_1_ L-B 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
_3_ G-B 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
_X_ G-B 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#54 Silver International Ballroom Championship (W/T/F/Q)
_1_ L-B 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_X_ L-B 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_X_ L-B 210 Beth Andresen Dumitry Turcan Chicago So Mokena

Heat 769 [12:04PM] #52 Bronze International Ballroom Championship (W/T/Q)
_3_ L-C 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C 185 Grace Lewis Andrei Rudenco Ft. Myers
_2_ L-C 203 Barbara Cottrell Boris Spitchka Albany
_4_ G-C 302 Stephen Ball Cristina Turcan Chicago So Mokena
_X_ G-C 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset

Heat 770 [12:09PM] #54 Silver International Ballroom Championship (W/T/F/Q)
_1_ L-C 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_2_ L-C 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
_3_ G-C 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands

Heat 771 [12:14PM] #58 International Ballroom Open Championship (W/T/VW/F/Q)
_1_ L-A 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East

_1_ L-C 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_3_ L-C 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_2_ L-C 223 Helen Nicoll Mikhail Zharinov Miami Beach

Heat 772 [12:23PM] #58 International Ballroom Open Championship (W/T/VW/F/Q)
_2_ L-B 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_3_ L-B 176 Kelli Moll Calin Panainte New York East
_4_ G-B 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
_1_ G-B 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany

_1_ AC-AMB 328 Anthony Sanchez-Torres Marina Sanchez-Torres Pasadena

Heat 773 [12:32PM] Open #58A International Ballroom Open Senior Championship (W/T/F/Q)
_4_ L-SR 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-SR 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_3_ L-SR 185 Barbara Bazzone Andrei Rudenco Ft. Myers
_5_ L-SR 189 Ingrid Totten Elmar Schmidt Brookfield, CT
_2_ L-SR 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena



Heat 774 [12:39PM] #68 Bronze Closed International Ballroom Scholarship (W/T/VW/F/Q)
_2_ L-B 157 Kim Bors Russ Larson Milwaukee Mequon
_1_ L-B 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
_3_ G-B 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee
_X_ G-B 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset
#56 Gold International Ballroom Championship(W/T/VW/F/Q)
_1_ G-B 329 Fred Schwartz Julia Ceccolini Albany

Heat 775 [12:47PM] #68 Bronze Closed International Ballroom Scholarship (W/T/VW/F/Q)
_3_ L-C 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C 176 Judith Famigletti Calin Panainte New York East
_2_ L-C 189 Ingrid Totten Elmar Schmidt Brookfield, CT
_X_ G-C 313 William Hiller Marisa Yatsenko Manhasset

Heat 776 [12:54PM] #70 Silver Closed International Ballroom Scholarship (W/T/VW/FT/Q)
_X_ L-A 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

_1_ L-C 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_4_ L-C 174 Camilia Nelson Mikhail Nikolaev Chino
_3_ L-C 183 Janet Darmin Daniil Rostvinschii Ft. Myers
_2_ L-C 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
_5_ G-C 312 Thomas Hayes Amber Osborn Houston Woodlands
#72 Open International Ballroom Scholarship (W/T/VW/F/Q)
_2_ L-B 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
_1_ L-B 215 Tatiana Ignatieva Andrey Volkov St. Petersburg
_3_ G-B 309 Jon Coulter Ariel Freilich Pewaukee

Heat 777 [01:02PM] #70 Silver Closed International Ballroom Scholarship (W/T/VW/FT/Q)
_2_ L-B 156 Vera Maltsev Christian Lange South Windsor
_3_ L-B 174 Rebecca Mocarski Mikhail Nikolaev Chino
_1_ L-B 176 Motomi Kawamura Calin Panainte New York East
_X_ L-B 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_X_ L-B 210 Beth Andresen Dumitry Turcan Chicago So Mokena

Heat 778 [01:09PM] #72 Open International Ballroom Scholarship (W/T/VW/F/Q)
_1_ L-A 176 Kelli Moll Calin Panainte New York East

_6_ L-C 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
_3_ L-C 169 Linda Gill Ruslan Meshkov Ft. Lauderdale
_5_ L-C 185 Katyusha Schaffer Andrei Rudenco Ft. Myers
_4_ L-C 210 Betty Burfeind Dumitry Turcan Chicago So Mokena
_1_ L-C 215 Tatiana Ignatieva Andrey Volkov St. Petersburg
_2_ L-C 223 Helen Nicoll Mikhail Zharinov Miami Beach

[01:17PM] Awards - International Ballroom Multi Dance & Scholarship Divisions


Heat 779 [01:40PM] Cha Cha
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-A 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 175 Dr. Marie Abraham Dmitny Obuhov Milwaukee Brookfield
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#31 Full Silver Closed
_1_ L-B3 194 Isabel Collins Mykyta Serdyuk Pleasant Prairie

Heat 780 [01:41PM] Samba
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-A 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 175 Dr. Marie Abraham Dmitny Obuhov Milwaukee Brookfield
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#31 Full Silver Closed
_1_ L-B3 194 Isabel Collins Mykyta Serdyuk Pleasant Prairie

Heat 781 [01:43PM] Rumba
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-A 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 175 Dr. Marie Abraham Dmitny Obuhov Milwaukee Brookfield
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#31 Full Silver Closed
_1_ L-B3 194 Isabel Collins Mykyta Serdyuk Pleasant Prairie

Heat 782 [01:44PM] Paso Doble
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-A 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 175 Dr. Marie Abraham Dmitny Obuhov Milwaukee Brookfield
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#31 Full Silver Closed
_1_ L-B3 194 Isabel Collins Mykyta Serdyuk Pleasant Prairie

Heat 783 [01:45PM] Jive
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-A 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 175 Dr. Marie Abraham Dmitny Obuhov Milwaukee Brookfield
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#31 Full Silver Closed
_1_ L-B3 194 Isabel Collins Mykyta Serdyuk Pleasant Prairie

Heat 784 [01:47PM] Cha Cha
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-A1 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#27 Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B1 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_ L-B1 190 Nataliya Avila Jonah Schneider Carmel
_X_ L-B1 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_3_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#43 Open Championship
_3_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_1_ L-B2 224 Lynn Magnesen Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

Heat 785 [01:48PM] Samba
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-A1 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#27 Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B1 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_ L-B1 190 Nataliya Avila Jonah Schneider Carmel
_X_ L-B1 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_3_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#43 Open Championship
_3_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_1_ L-B2 224 Lynn Magnesen Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

Heat 786 [01:50PM] Rumba
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-A1 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#27 Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B1 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_ L-B1 190 Nataliya Avila Jonah Schneider Carmel
_X_ L-B1 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_3_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#43 Open Championship
_3_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_1_ L-B2 224 Lynn Magnesen Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

Heat 787 [01:51PM] Paso Doble
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-A1 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#27 Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B1 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_ L-B1 190 Nataliya Avila Jonah Schneider Carmel
_X_ L-B1 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_3_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#43 Open Championship
_3_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_1_ L-B2 224 Lynn Magnesen Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

Heat 788 [01:52PM] Jive
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-A1 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#27 Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B1 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_ L-B1 190 Nataliya Avila Jonah Schneider Carmel
_X_ L-B1 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
_3_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#43 Open Championship
_3_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_4_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_1_ L-B2 224 Lynn Magnesen Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

Heat 789 [01:54PM] Cha Cha
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-A2 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-B1 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_ L-B1 190 Nataliya Avila Jonah Schneider Carmel
_X_ L-B1 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#43 Open Championship
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 224 Lynn Magnesen Tykhon Zhyvkov Redondo Beach
#31 Full Silver Closed
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 790 [01:55PM] Samba
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-A2 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-B1 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_ L-B1 190 Nataliya Avila Jonah Schneider Carmel
_X_ L-B1 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#43 Open Championship
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 224 Lynn Magnesen Tykhon Zhyvkov Redondo Beach
#31 Full Silver Closed
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 791 [01:56PM] Rumba
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-A2 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-B1 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_ L-B1 190 Nataliya Avila Jonah Schneider Carmel
_X_ L-B1 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#43 Open Championship
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 224 Lynn Magnesen Tykhon Zhyvkov Redondo Beach
#31 Full Silver Closed
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 792 [01:58PM] Paso Doble
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-A2 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-B1 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_ L-B1 190 Nataliya Avila Jonah Schneider Carmel
_X_ L-B1 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#43 Open Championship
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 224 Lynn Magnesen Tykhon Zhyvkov Redondo Beach
#31 Full Silver Closed
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 793 [01:59PM] Jive
#25 Novice Bronze Closed
_1_ L-A2 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-B1 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_ L-B1 190 Nataliya Avila Jonah Schneider Carmel
_X_ L-B1 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#43 Open Championship
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B3 224 Lynn Magnesen Tykhon Zhyvkov Redondo Beach
#31 Full Silver Closed
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 794 [02:01PM] Cha Cha
#25 Novice Bronze Closed
_X_ L-B2 162 Sharon Powers Jhondarr Lopez Houston Woodlands
_1_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#43 Open Championship
_2_ L-A1 187 Abigail Montalbo Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_1_ L-A1 224 Veronika Vozna Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

_1_ L-C1 111 Susan Miller Ricky Bentzen Milwaukee Brookfield
_2_ L-C1 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
_4_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_3_ L-C1 183 Katyusha Schaffer Daniil Rostvinschii Ft. Myers

Heat 795 [02:02PM] Samba
#25 Novice Bronze Closed
_X_ L-B2 162 Sharon Powers Jhondarr Lopez Houston Woodlands
_1_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#43 Open Championship
_2_ L-A1 187 Abigail Montalbo Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_1_ L-A1 224 Veronika Vozna Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

_1_ L-C1 111 Susan Miller Ricky Bentzen Milwaukee Brookfield
_2_ L-C1 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
_4_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_3_ L-C1 183 Katyusha Schaffer Daniil Rostvinschii Ft. Myers

Heat 796 [02:03PM] Rumba
#25 Novice Bronze Closed
_X_ L-B2 162 Sharon Powers Jhondarr Lopez Houston Woodlands
_1_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#43 Open Championship
_2_ L-A1 187 Abigail Montalbo Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_1_ L-A1 224 Veronika Vozna Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

_1_ L-C1 111 Susan Miller Ricky Bentzen Milwaukee Brookfield
_2_ L-C1 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
_4_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_3_ L-C1 183 Katyusha Schaffer Daniil Rostvinschii Ft. Myers

Heat 797 [02:05PM] Paso Doble
#43 Open Championship
_2_ L-A1 187 Abigail Montalbo Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_1_ L-A1 224 Veronika Vozna Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

_1_ L-C1 111 Susan Miller Ricky Bentzen Milwaukee Brookfield
_2_ L-C1 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
_4_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_3_ L-C1 183 Katyusha Schaffer Daniil Rostvinschii Ft. Myers
#26 Newcomers Bronze Closed Paso Doble
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 798 [02:06PM] Jive
#25 Novice Bronze Closed
_X_ L-B2 162 Sharon Powers Jhondarr Lopez Houston Woodlands
_1_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#43 Open Championship
_2_ L-A1 187 Abigail Montalbo Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_1_ L-A1 224 Veronika Vozna Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

_1_ L-C1 111 Susan Miller Ricky Bentzen Milwaukee Brookfield
_3_ L-C1 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
_4_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 183 Katyusha Schaffer Daniil Rostvinschii Ft. Myers

Heat 799 [02:07PM] Cha Cha
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#29 Newcomers Silver Closed
_2_ L-B2 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-B2 170 Likita Cheang Marcin Mocarski Chino
#37 Open Gold
_1_ L-C1 111 Susan Miller Ricky Bentzen Milwaukee Brookfield
_2_ L-C1 183 Katyusha Schaffer Daniil Rostvinschii Ft. Myers
#26 Newcomers Bronze Closed Cha Cha
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 800 [02:09PM] Samba
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#29 Newcomers Silver Closed
_2_ L-B2 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-B2 170 Likita Cheang Marcin Mocarski Chino
#37 Open Gold
_1_ L-C1 111 Susan Miller Ricky Bentzen Milwaukee Brookfield
_2_ L-C1 183 Katyusha Schaffer Daniil Rostvinschii Ft. Myers
#25 Novice Bronze Closed Samba
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 801 [02:10PM] Rumba
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#29 Newcomers Silver Closed
_2_ L-B2 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-B2 170 Likita Cheang Marcin Mocarski Chino
#37 Open Gold
_1_ L-C1 111 Susan Miller Ricky Bentzen Milwaukee Brookfield
_2_ L-C1 183 Katyusha Schaffer Daniil Rostvinschii Ft. Myers
#26 Newcomers Bronze Closed Rumba
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 802 [02:12PM] Paso Doble
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#29 Newcomers Silver Closed
_2_ L-B2 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-B2 170 Likita Cheang Marcin Mocarski Chino
#37 Open Gold
_1_ L-C1 111 Susan Miller Ricky Bentzen Milwaukee Brookfield
_2_ L-C1 183 Katyusha Schaffer Daniil Rostvinschii Ft. Myers
#25 Novice Bronze Closed Paso Doble
_1_ L-B2 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 803 [02:13PM] Jive
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_X_ L-B3 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#29 Newcomers Silver Closed
_2_ L-B2 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-B2 170 Likita Cheang Marcin Mocarski Chino
#37 Open Gold
_1_ L-C1 111 Susan Miller Ricky Bentzen Milwaukee Brookfield
_2_ L-C1 183 Katyusha Schaffer Daniil Rostvinschii Ft. Myers
#26 Newcomers Bronze Closed Jive
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 804 [02:14PM] Cha Cha
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A1 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#37 Open Gold
_1_ L-B1 190 Courtney Reiselman Jonah Schneider Carmel
#38 Open
_2_ L-A2 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls
_1_ L-A2 198 Angelina Evseeva Aleksandr Skarlato Boca Raton

_2_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach

_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
#31 Full Silver Closed
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 805 [02:16PM] Samba
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A1 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#37 Open Gold
_1_ L-B1 190 Courtney Reiselman Jonah Schneider Carmel
#38 Open
_1_ L-A2 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls

_2_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach

_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
#31 Full Silver Closed
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 806 [02:17PM] Rumba
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A1 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#37 Open Gold
_1_ L-B1 190 Courtney Reiselman Jonah Schneider Carmel
#38 Open
_2_ L-A2 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls
_1_ L-A2 198 Angelina Evseeva Aleksandr Skarlato Boca Raton

_2_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach

_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
#31 Full Silver Closed
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 807 [02:19PM] Paso Doble
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A1 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#37 Open Gold
_1_ L-B1 190 Courtney Reiselman Jonah Schneider Carmel
#38 Open
_2_ L-A2 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls
_1_ L-A2 198 Angelina Evseeva Aleksandr Skarlato Boca Raton

_2_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach

_1_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
#31 Full Silver Closed
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 808 [02:20PM] Jive
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A1 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#37 Open Gold
_1_ L-B1 190 Courtney Reiselman Jonah Schneider Carmel
#38 Open
_1_ L-A2 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls

_2_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach

_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
#31 Full Silver Closed
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 809 [02:21PM] Cha Cha
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A2 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#27 Intermediate Bronze Closed
_2_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 170 Andrea Miao Marcin Mocarski Chino
#35 Open Bronze
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_1_ L-B3 175 Dr. Marie Abraham Dmitny Obuhov Milwaukee Brookfield
#36 Open Silver
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
#43 Open Championship
_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
#25 Novice Bronze Closed Cha Cha
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 810 [02:23PM] Samba
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A2 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 170 Andrea Miao Marcin Mocarski Chino
#35 Open Bronze
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_1_ L-B3 175 Dr. Marie Abraham Dmitny Obuhov Milwaukee Brookfield
#36 Open Silver
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
#43 Open Championship
_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
#25 Novice Bronze Closed Samba
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 811 [02:24PM] Rumba
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A2 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 170 Andrea Miao Marcin Mocarski Chino
#35 Open Bronze
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_1_ L-B3 175 Dr. Marie Abraham Dmitny Obuhov Milwaukee Brookfield
#36 Open Silver
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
#43 Open Championship
_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
#25 Novice Bronze Closed Rumba
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 812 [02:25PM] Paso Doble
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A2 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#27 Intermediate Bronze Closed
_2_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 170 Andrea Miao Marcin Mocarski Chino
#35 Open Bronze
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_1_ L-B3 175 Dr. Marie Abraham Dmitny Obuhov Milwaukee Brookfield
#36 Open Silver
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
#43 Open Championship
_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
#25 Novice Bronze Closed Paso Doble
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 813 [02:27PM] Jive
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A2 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 170 Andrea Miao Marcin Mocarski Chino
#35 Open Bronze
_2_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_1_ L-B3 175 Dr. Marie Abraham Dmitny Obuhov Milwaukee Brookfield
#36 Open Silver
_1_ L-B2 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
#43 Open Championship
_2_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C2 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
#25 Novice Bronze Closed Jive
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 814 [02:28PM] Cha Cha
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B2 162 Sharon Powers Jhondarr Lopez Houston Woodlands
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-B3 194 Isabel Collins Mykyta Serdyuk Pleasant Prairie
#36 Open Silver
_1_ L-C2 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East

Heat 815 [02:30PM] Samba
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B2 162 Sharon Powers Jhondarr Lopez Houston Woodlands
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-B3 194 Isabel Collins Mykyta Serdyuk Pleasant Prairie
#36 Open Silver
_1_ L-C2 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East

Heat 816 [02:31PM] Rumba
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B2 162 Sharon Powers Jhondarr Lopez Houston Woodlands
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-B3 194 Isabel Collins Mykyta Serdyuk Pleasant Prairie
#36 Open Silver
_1_ L-C2 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East

Heat 817 [02:32PM] Paso Doble
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-B3 194 Isabel Collins Mykyta Serdyuk Pleasant Prairie

Heat 818 [02:34PM] Jive
#26 Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B2 162 Sharon Powers Jhondarr Lopez Houston Woodlands
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-B3 194 Isabel Collins Mykyta Serdyuk Pleasant Prairie
#36 Open Silver
_1_ L-C2 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East

Heat 819 [02:35PM] Cha Cha
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 170 Likita Cheang Marcin Mocarski Chino
#35 Open Bronze
_1_ L-A2 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls

_1_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
#36 Open Silver
_1_ L-C1 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East

Heat 820 [02:37PM] Samba
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 170 Likita Cheang Marcin Mocarski Chino
#35 Open Bronze
_1_ L-A2 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls

_1_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
#36 Open Silver
_1_ L-C1 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East

Heat 821 [02:38PM] Rumba
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 170 Likita Cheang Marcin Mocarski Chino
#35 Open Bronze
_1_ L-A2 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls

_1_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
#36 Open Silver
_1_ L-C1 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East

Heat 822 [02:39PM] Paso Doble
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 170 Likita Cheang Marcin Mocarski Chino
#35 Open Bronze
_1_ L-A2 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls

_1_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon

Heat 823 [02:41PM] Jive
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-B2 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_X_ L-B2 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 170 Likita Cheang Marcin Mocarski Chino
#35 Open Bronze
_1_ L-A2 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls

_1_ L-B2 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
#36 Open Silver
_1_ L-C1 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East

Heat 824 [02:42PM] Cha Cha
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 170 Andrea Miao Marcin Mocarski Chino

_1_ L-YA 112 Margo Heubeck Francesco Bertini Redondo Beach
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
#31 Full Silver Closed
_1_ L-C1 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#35 Open Bronze
_1_ L-A1 187 Abigail Montalbo Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield

Heat 825 [02:43PM] Samba
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 170 Andrea Miao Marcin Mocarski Chino

_1_ L-YA 112 Margo Heubeck Francesco Bertini Redondo Beach
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
#31 Full Silver Closed
_1_ L-C1 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#35 Open Bronze
_1_ L-A1 187 Abigail Montalbo Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield

Heat 826 [02:45PM] Rumba
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 170 Andrea Miao Marcin Mocarski Chino

_1_ L-YA 112 Margo Heubeck Francesco Bertini Redondo Beach
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
#31 Full Silver Closed
_1_ L-C1 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#35 Open Bronze
_1_ L-A1 187 Abigail Montalbo Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield

Heat 827 [02:46PM] Paso Doble
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
#28 Full Bronze Closed
_2_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 170 Andrea Miao Marcin Mocarski Chino

_1_ L-YA 112 Margo Heubeck Francesco Bertini Redondo Beach
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
#31 Full Silver Closed
_1_ L-C1 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#35 Open Bronze
_1_ L-A1 187 Abigail Montalbo Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield

Heat 828 [02:48PM] Jive
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 170 Andrea Miao Marcin Mocarski Chino

_1_ L-YA 112 Margo Heubeck Francesco Bertini Redondo Beach
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
#31 Full Silver Closed
_1_ L-C1 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#35 Open Bronze
_1_ L-A1 187 Abigail Montalbo Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield

Heat 829 [02:49PM] Cha Cha
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-YA 112 Margo Heubeck Francesco Bertini Redondo Beach
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena

_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
#38 Open
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
#26 Newcomers Bronze Closed Cha Cha
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 830 [02:50PM] Samba
#27 Intermediate Bronze Closed
_1_ L-YA 112 Margo Heubeck Francesco Bertini Redondo Beach
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena

_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
#38 Open
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
#26 Newcomers Bronze Closed Samba
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 831 [02:52PM] Rumba
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena

_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
#31 Full Silver Closed
_1_ L-B2 170 Likita Cheang Marcin Mocarski Chino
#38 Open
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
#26 Newcomers Bronze Closed Rumba
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 832 [02:53PM] Paso Doble
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena

_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
#38 Open
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
#26 Newcomers Bronze Closed Paso Doble
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 833 [02:55PM] Jive
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-C2 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena

_1_ L-PT1 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
#38 Open
_1_ L-B3 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B3 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
#26 Newcomers Bronze Closed Jive
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 834 [02:56PM] Cha Cha
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-A3 190 Nataliya Avila Jonah Schneider Carmel
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#38 Open
_1_ L-C1 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
_3_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 183 Katyusha Schaffer Daniil Rostvinschii Ft. Myers

Heat 835 [02:57PM] Samba
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-A3 190 Nataliya Avila Jonah Schneider Carmel
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#38 Open
_1_ L-C1 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
_3_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 183 Katyusha Schaffer Daniil Rostvinschii Ft. Myers

Heat 836 [02:59PM] Rumba
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-A3 190 Nataliya Avila Jonah Schneider Carmel
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#38 Open
_1_ L-C1 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
_3_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C1 183 Katyusha Schaffer Daniil Rostvinschii Ft. Myers

Heat 837 [03:00PM] Paso Doble
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-A3 190 Nataliya Avila Jonah Schneider Carmel
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#38 Open
_2_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 183 Katyusha Schaffer Daniil Rostvinschii Ft. Myers

Heat 838 [03:01PM] Jive
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-A3 190 Nataliya Avila Jonah Schneider Carmel
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-B3 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#38 Open
_2_ L-C1 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_ L-C1 183 Katyusha Schaffer Daniil Rostvinschii Ft. Myers

Heat 839 [03:03PM] Cha Cha
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-PT2 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C1 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#39 Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

Heat 840 [03:04PM] Samba
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-PT2 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C1 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#39 Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

Heat 841 [03:06PM] Rumba
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-PT2 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C1 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#39 Bronze Proficiency
_1_[93.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

Heat 842 [03:07PM] Paso Doble
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-PT2 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C1 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#39 Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

Heat 843 [03:08PM] Jive
#28 Full Bronze Closed
_1_ L-PT2 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel
#29 Newcomers Silver Closed
_1_ L-A2 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_1_ L-C1 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#39 Bronze Proficiency
_1_[93.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

Heat 844 [03:10PM] Cha Cha
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-C1 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#37 Open Gold
_1_ L-A2 198 Angelina Evseeva Aleksandr Skarlato Boca Raton
#25 Novice Bronze Closed Cha Cha
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#39 Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

Heat 845 [03:11PM] Samba
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-C1 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#37 Open Gold
_1_ L-A2 198 Angelina Evseeva Aleksandr Skarlato Boca Raton
#26 Newcomers Bronze Closed Samba
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#39 Bronze Proficiency
_1_[93.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

Heat 846 [03:13PM] Rumba
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-C1 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#37 Open Gold
_1_ L-A2 198 Angelina Evseeva Aleksandr Skarlato Boca Raton
#25 Novice Bronze Closed Rumba
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#39 Bronze Proficiency
_1_[93.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

Heat 847 [03:14PM] Paso Doble
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-C1 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#37 Open Gold
_1_ L-A2 198 Angelina Evseeva Aleksandr Skarlato Boca Raton
#25 Novice Bronze Closed Paso Doble
_1_ L-B1 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#39 Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

Heat 848 [03:15PM] Jive
#30 Intermediate Silver Closed
_1_ L-C1 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#37 Open Gold
_1_ L-A2 198 Angelina Evseeva Aleksandr Skarlato Boca Raton
#25 Novice Bronze Closed Jive
_1_ L-A3 221 Sari Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#39 Bronze Proficiency
_1_[93.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

Heat 849 [03:17PM] Cha Cha
#31 Full Silver Closed
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#39 Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
#40 Silver Proficiency
_1_[94.0] L-C1* 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#43 Open Championship
_1_ L-A 224 Veronika Vozna Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

Heat 850 [03:18PM] Samba
#31 Full Silver Closed
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#39 Bronze Proficiency
_1_[93.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
#40 Silver Proficiency
_1_[93.0] L-C1* 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#43 Open Championship
_1_ L-A 224 Veronika Vozna Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

Heat 851 [03:19PM] Rumba
#31 Full Silver Closed
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#39 Bronze Proficiency
_1_[93.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
#40 Silver Proficiency
_1_[94.0] L-C1* 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#43 Open Championship
_1_ L-A 224 Veronika Vozna Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

Heat 852 [03:21PM] Paso Doble
#31 Full Silver Closed
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#39 Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
#40 Silver Proficiency
_1_[95.0] L-C1* 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#43 Open Championship
_1_ L-A 224 Veronika Vozna Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

Heat 853 [03:22PM] Jive
#31 Full Silver Closed
_1_ L-A1 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset
#39 Bronze Proficiency
_1_[93.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
#40 Silver Proficiency
_1_[93.0] L-C1* 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#43 Open Championship
_1_ L-A 224 Veronika Vozna Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

[03:24PM] Awards - Please Visit the Celebration Station


Heat 854 [03:30PM] #53 Bronze International Latin Championship (C/R/J)
_3_ L-B 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_ L-B 190 Nataliya Avila Jonah Schneider Carmel
_X_ L-B 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

_1_ L-C 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

Heat 855 [03:34PM] #53 Bronze International Latin Championship (C/R/J)
_2_ L-JR 112 Margo Heubeck Francesco Bertini Redondo Beach
_1_ L-JR 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel

Heat 856 [03:38PM] #55 Silver International Latin Championship (C/S/R/J)
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_2_ L-B 118 Beth Andresen Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-B 194 Isabel Collins Mykyta Serdyuk Pleasant Prairie

Heat 857 [03:44PM] #59 International Latin Open Championship (C/S/R/P/J)
_2_ L-A 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls
_1_ L-A 221 Emily Gold Eugene Yeremenko Manhasset

_5_ L-B 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_3_ L-B 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_4_ L-B 175 Dr. Marie Abraham Dmitny Obuhov Milwaukee Brookfield
_2_ L-B 190 Courtney Reiselman Jonah Schneider Carmel
_1_ L-B 224 Lynn Magnesen Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

_1_ L-C 121 Pam Swerdlick Plamen Danailov New York East
_2_ L-C 183 Katyusha Schaffer Daniil Rostvinschii Ft. Myers



Heat 858 [03:53PM] #69 Bronze Closed Latin Scholarship (C/S/R/P/J)
_1_ L-A 187 Abigail Montalbo Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_X_ L-A 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

_1_ L-C 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_2_ L-C 170 Andrea Miao Marcin Mocarski Chino

_1_ L-JR 112 Margo Heubeck Francesco Bertini Redondo Beach
_2_ L-JR 190 Gabriella Avila Jonah Schneider Carmel

Heat 859 [04:00PM] #69 Bronze Closed Latin Scholarship (C/S/R/P/J)
_3_ L-B 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_2_ L-B 175 Dr. Marie Abraham Dmitny Obuhov Milwaukee Brookfield
_1_ L-B 190 Nataliya Avila Jonah Schneider Carmel
_X_ L-B 191 Antoinette Bee Ben Seifert River Oaks

Heat 860 [04:08PM] #71 Silver Closed International Latin Scholarship (C/S/R/P/J)
_1_ L-B 194 Isabel Collins Mykyta Serdyuk Pleasant Prairie

_1_ L-C 185 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers
#73 Open Latin Scholarship (C/S/R/P/J)
_4_ L-A 115 Leslie Crane Tim Brooks Menomonee Falls
_3_ L-A 187 Abigail Montalbo Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield
_1_ L-A 198 Angelina Evseeva Aleksandr Skarlato Boca Raton
_2_ L-A 224 Veronika Vozna Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

Heat 861 [04:15PM] #73 Open Latin Scholarship (C/S/R/P/J)
_3_ L-B 147 Kim Bors Dana James Milwaukee Mequon
_1_ L-B 190 Courtney Reiselman Jonah Schneider Carmel
_2_ L-B 224 Lynn Magnesen Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

_2_ L-C 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_1_ L-C 183 Katyusha Schaffer Daniil Rostvinschii Ft. Myers

Heat 862 [04:23PM] Open #59A International Latin Senior Open Championship (C/S/R/P)
_1_ L-SR 111 Susan Miller Ricky Bentzen Milwaukee Brookfield
_3_ L-SR 118 Betty Burfeind Dmitrii Chopenko Chicago So Mokena
_2_ L-SR 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

[04:30PM] Awards - Multi Dance and Scholarshi Divisions

2017 FAWC - #6 Wednesday Evening



Heat 863 [06:30PM] Argentine Tango
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-A 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie

_1_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
#9 Beginner Silver
_1_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
#15 Intermediate Bronze Open
_1_ AC-A 326 Kevan Romero Lynn Magnesen Redondo Beach
#17 Intermediate Silver Open
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_2_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford

Heat 864 [06:31PM] Argentine Tango
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-A1 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie

_1_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
#9 Beginner Silver
_1_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
#16 Full Bronze Open
_1_ AC-A 326 Kevan Romero Lynn Magnesen Redondo Beach
#20 Full Gold Open
_1_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#23 Proficiency Silver
_1_[97.0] L-C1* 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East

Heat 865 [06:33PM] Argentine Tango
#3 Newcomers Social Bronze
_1_ L-A2 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#10 Intermediate Silver
_1_ G-B2 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

_1_ L-B3 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East

Heat 866 [06:35PM] Argentine Tango
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-A 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#10 Intermediate Silver
_1_ G-B3 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington

_1_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East

Heat 867 [06:37PM] Argentine Tango
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-A1 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#17 Intermediate Silver Open
_1_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_2_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford

_1_ AC-A 326 Kevan Romero Lynn Magnesen Redondo Beach

Heat 868 [06:38PM] Argentine Tango
#4 Newcomers Advanced Bronze
_1_ L-A2 204 Melanie Rowan Jake Steffes Pleasant Prairie
#21 Open
_1_ G-A1 326 Kevan Romero Yana Zhyvkov Redondo Beach

_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_2_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford

Heat 869 [06:40PM] Argentine Tango
#6 Full Social Bronze
_1_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
#21 Open
_1_ G-A2 326 Kevan Romero Yana Zhyvkov Redondo Beach

_1_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
_2_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford

Heat 870 [06:42PM] Argentine Tango
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
#8 Full Advanced Bronze
#10 Intermediate Silver
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East

Heat 871 [06:44PM] Argentine Tango
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
#11 Full Silver
_1_ L-B3 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
#16 Full Bronze Open
_1_ G-A2 326 Kevan Romero Yana Zhyvkov Redondo Beach

Heat 872 [06:46PM] Argentine Tango
#7 Intermediate Advanced Bronze
_1_ L-B3 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
#11 Full Silver
_1_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East

Heat 873 [06:47PM] Argentine Tango
#8 Full Advanced Bronze
_1_ L-B1 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
#11 Full Silver
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
#19 Intermediate Gold Open
_1_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford

Heat 874 [06:49PM] Argentine Tango
#8 Full Advanced Bronze
_1_ L-B2 188 Kim Millman Arsen Sargeyan Mamaroneck
#16 Full Bronze Open
_1_ G-A1 326 Kevan Romero Yana Zhyvkov Redondo Beach
#18 Full Silver Open
_1_ L-C2 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East

Heat 875 [06:51PM] Argentine Tango
#9 Beginner Silver
_1_ G-B1 317 Mark Leszczewicz Meghan Spence South Barrington
#20 Full Gold Open
_1_ L-C1 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#23 Proficiency Silver
_1_[97.0] L-C2* 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East

Heat 876 [06:53PM] Argentine Tango
#18 Full Silver Open
_1_ L-C1 119 Pam Swerdlick Alberto Cortes New York East
#19 Intermediate Gold Open
_1_ L-C2 159 Linda Varcoe Clemens Lengenfelder West Hartford
#21 Open
_1_ AC-A 326 Kevan Romero Lynn Magnesen Redondo Beach

[06:54PM] Awards - Please Visit the Celebration Station


Heat 877 [07:00PM] Open Cabaret
_1_ L- 122 Roberta Fox Aaron DeSoto Chicago North
_2_ L- 163 Anita Itzel Andreas Luetzner West Palm Beach
_X_ L- 187 Abigail Montalbo Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield



Solo 60 [07:02PM] Silver "Deconstruction" Solo
_1_[97.4] L-3 Abigail Montalbo Sergio Sanchez Milwaukee Brookfield

Solo 53 [07:05PM] Bronze "Bolero" Solo
_1_[95.4] L-3 Ghodsi Madani Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

Solo 49 [07:08PM] Bronze "Danny Boy" Solo
_1_[95.6] L-3 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers

Solo 50 [07:11PM] Bronze "I Surrender" Solo
_1_[95.6] L-3 Jean Woo Aaron Stowell Ft. Walton Beach

Solo 51 [07:14PM] Bronze "World on a String" Solo
_1_[96.2] L-3 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton

Solo 52 [07:17PM] Bronze "The Man From U.N.C.L.E" Solo
_1_[96.4] L-3 Sharon Powers Jhondarr Lopez Houston Woodlands

Solo 54 [07:20PM] Bronze "Bridge of Hope" Solo
_1_[96.2] L-3 Anne Pepper Ilya Abdullin Princeton

Solo 55 [07:23PM] Bronze "Tango D'Amor" Solo
_X_ L-3 Alice Styza Patrick Wysocky Greenfield

Solo 56 [07:26PM] Bronze "Malaguena" Solo
_1_[93.8] G-3 Ken Jacobs Natalie Cardenas Ft. Walton Beach

Solo 58 [07:29PM] Bronze "This Is How We Do It" Solo
_1_[95.4] L-2 Maria Gonzalez Juan Ramirez Princeton

Solo 59 [07:32PM] Silver "The Bare Necessities" Solo
_1_[96.4] L-3 Janet Darmin Andrei Rudenco Ft. Myers

Solo 48 [07:35PM] Silver "Gypsy" Solo
_1_[97.8] L-3 Izumi Kaji Vard Margaryan Redondo Beach

Solo 61 [07:38PM] Silver "Giorni Dispari" Solo
_1_[96.8] L-3 Lynn Hayes Tim Pennenga Sarasota

Solo 62 [07:41PM] Silver "Harry Potter" Solo
_1_[95.8] G-3 David Forecki Dajana Stanic Greenfield

Solo 63 [07:44PM] Gold & Above "Fallin" Solo
_1_[98.6] L-3 Lynn Magnesen Tykhon Zhyvkov Redondo Beach

Solo 64 [07:47PM] Gold & Above "Love Thing" Solo
_1_[97.6] G-3 Scott Magnesen Yana Zhyvkov Redondo Beach

Solo 57 [07:50PM] Bronze "My Way" Solo
_1_[96.8] L-3 Ghodsi Madani Vard Margaryan Redondo Beach



Solo 65 [07:53PM] Bronze "Beauty and the Beast" Solo
_1_[96.6] L-3 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton

Solo 66 [07:56PM] Silver "Maybe You're Not the Worst Thing" Solo
_1_[95.8] G-3 David Forecki Dajana Stanic Greenfield



Solo 67 [07:59PM] Bronze "Bohemian Rhapsody" Showcase
_1_[98.2] L-3 Maritess Jingco Vincent McLain Ft. Walton Beach
Justin Guilmette Aaron Stowell

Solo 68 [08:02PM] Bronze "Walk Like A Man" Showcase
_1_[94.4] G-3 Ken Jacobs Kimalee Piedad Ft. Walton Beach
Briana Hofreiter Tetyana Makarenko

Solo 69 [08:05PM] Bronze "If My Friends Could See Me Now" Showcase
_1_[97.6] L-3 Jean Woo Aaron Stowell Ft. Walton Beach
Mykhailo Azarov Elayna Bottinelli
Justin Guilmette Briana Hofreiter
Juan Martinez Vincent McLain
Kimalee Piedad

[08:08PM] Awards Will Be Presented at the Thursday Night's Awards Dinner


Pro heat 4 [08:10PM] Quarter-final Round #104 American Rising Star Smooth (W/T/F/VW)
SPONSORED BY GRACE LEWIS
*Q_ 116 Joel Callahan Kimberely Callahan Rancho Bernardo
*Q_ 117 Jonathan Ceglio Nicole McCabe Las Vegas
*Q_ 128 Leon Flores Leah Marsh River Oaks
_4_ 141 Nick Haklin Sarah Ford Chicago North
*Q_ 143 Dillion Heggie Hannah Ringley Austin
*Q_ 149 Dustin Jones Leesha Thompson Youngstown
*Q_ 167 Juan Martinez Elayna Bottinelli River Oaks
*S_ 168 Vincent McLain Natalie Cardenas Ft. Walton Beach
_6_ 171 Michael Moraru Anna Rudenco Ft. Myers
*S_ 175 Dmitny Obuhov Megan Strong Milwaukee Brookfield
_1_ 183 Daniil Rostvinschii Yulia Rudenco Ft. Myers
*S_ 193 Vladimir Serbulenco Ivana Strancavic South Windsor
*S_ 200 August Smith Gabrielle Robinson Delaware
_5_ 202 Ivan Sovetov Valeria Mkrtchian Syracuse
*Q_ 204 Jake Steffes Jaclyn Cole Pleasant Prairie
*S_ 206 Tsvetomir Stoynov Kimberly Parker Morristown
_2_ 211 Marko Urosevic Nevena Urosevic Trumbull
*Q_ 217 Donald Westphal Aubrey Meade Bloomfield Hills
*S_ 232 Zachary Pohl Ariel Freilich Pewaukee
_3_ 233 Artem Belmeha Talia Barrington Tarrytown

Pro heat 4 [08:32PM] Semi-final Round #104 American Rising Star Smooth (W/T/F/VW)

Pro heat 4 [08:53PM] Final Round #104 American Rising Star Smooth (W/T/F/VW)

SPONSORED BY SHARI KELLY
Pro heat 6 [09:01PM] "Money"
_1_[96.3] 225 Alexander Zarek Tara Nicole Milwaukee Brookfield
Joseph Jodryev Rebecca Vincitore

Pro heat 5 [09:02PM] "Perm"
_1_[95.1] 122 Aaron DeSoto Ria DeSoto Chicago North
Sarah Ford Nick Haklin
Johnny Lombardo, III


Pro heat 7 [09:04PM] #111 Showdance
SPONSORED BY KIM BORS
_6_ 110 Jeremy Basile Kate Moore Madison West
_4_ 134 Dymytrii Goncharov Tetyana Lutsenko Madison West
_7_ 141 Nick Haklin Sarah Ford Chicago North
_1_ 155 Ivan Kudashev Ksenia Sokolova Montville
_5_ 171 Michael Moraru Anna Rudenco Ft. Myers
_3_ 174 Mikhail Nikolaev Ksenia Kireeva Chino
_8_ 178 Nenad Pavlovic Anastasia Barhatova Orange
_2_ 183 Daniil Rostvinschii Yulia Rudenco Ft. Myers
_9_ 202 Ivan Sovetov Valeria Mkrtchian Syracuse

Pro heat 8 [09:40PM] Quarter-final Round #105 American Rising Star Rhythm (C/R/SW/B/M)
SPONSORED BY BRYAN & KELLY JEWETT
*Q_ 104 Mykhailo Annienkov Yuliya Sinevych Bloomfield Hills
_1_ 119 Alberto Cortes Jessa Mae Briones New York East
*Q_ 120 Joseph Curington Ashley Quibilan Oceanside
*Q_ 123 Elvin Dioquino Lesa McAbee Paradise Valley
*Q_ 143 Dillion Heggie Hannah Ringley Austin
*S_ 162 Jhondarr Lopez Amber Osborn Houston Woodlands
*Q_ 167 Juan Martinez Elayna Bottinelli River Oaks
*Q_ 168 Vincent McLain Natalie Cardenas Ft. Walton Beach
*Q_ 171 Michael Moraru Anna Rudenco Ft. Myers
_2_ 173 Kyrylo Myshakov Oksana Sidak Youngstown
*S_ 179 Tim Pennenga Tiana Ramirez Sarasota
*Q_ 181 Juan Ramirez Darya Gidaspova Princeton
*Q_ 182 Brandon Romero Jade Augustain Milwaukee Downtown
_6_ 183 Daniil Rostvinschii Yulia Rudenco Ft. Myers
*S_ 187 Sergio Sanchez Rachel Sayotovich Milwaukee Brookfield
_3_ 195 Kristian Sese Mae Lozada New York Midtown
*Q_ 197 Slash Sharan Rebecca Vincitore Milwaukee Brookfield
*S_ 202 Ivan Sovetov Valeria Mkrtchian Syracuse
*S_ 205 Aaron Stowell Nanette Sheetz Ft. Walton Beach
_5_ 208 Viktor Tkachenko Yuliya Lukina Bloomfield Hills
*Q_ 220 Patrick Wysocky Dajana Stanic Greenfield
_4_ 225 Alexander Zarek Julia Vaysfeld Milwaukee Brookfield

Pro heat 8 [10:07PM] Semi-final Round #105 American Rising Star Rhythm (C/R/SW/B/M)

Pro heat 9 [10:34PM] #110 Professional Open Cabaret
SPONSORED BY SHARI KELLY
_1_ 106 Mykhailo Azarov Tetyana Makarenko Ft. Walton Beach
_2_ 192 Clifton Sepulveda Mar Martinez Delray Beach
_X_ 202 Ivan Sovetov Valeria Mkrtchian Syracuse
_4_ 218 Kris Williams Margaret Sims Pensacola
_5_ 227 Kacey Bicking Rebecca Palmer Portland
_3_ 232 Zachary Pohl Ariel Freilich Pewaukee

Pro heat 8 [11:09PM] Final Round #105 American Rising Star Rhythm (C/R/SW/B/M)

[11:24PM] Awards - Professional Divisions

2017 FAWC - #7 Thursday Matinee



Heat 878 [08:00AM] Waltz
#22 Proficiency Bronze
_1_[93.0] L-A* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[95.0] G-A1* 322 Damion Oferosky Hannah Ringley Austin
_1_[94.0] L-A3* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_[96.0] L-A3* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor

_1_[93.0] G-B1* 333 Eugene Theobald Caroline Millington Houston Woodlands
_1_[93.0] L-B3* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_1_[94.0] L-B3* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

_1_[94.0] L-B3* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
_1_[96.0] L-B3* 165 Mary Kane Nenad Margaric New York West
_1_[95.0] G-C1* 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_1_[94.0] G-C1* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_1_[94.0] G-C1* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_1_[92.0] G-C1* 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham

_1_[95.0] G-C1* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills
_1_[95.0] AC-B* 335 Robert Twardowski Susan Twardowski Warwick
#23 Proficiency Silver
_1_[94.0] L-B1* 131 Helene Faessel Rogelio Garcia Warwick

Heat 879 [08:01AM] Tango
#22 Proficiency Bronze
_1_[93.0] L-A* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[94.0] G-A1* 322 Damion Oferosky Hannah Ringley Austin
_1_[95.0] L-A3* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North

_1_[96.0] L-A3* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_[95.0] G-B1* 333 Eugene Theobald Caroline Millington Houston Woodlands
_1_[97.0] L-B3* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

_1_[94.0] L-B3* 165 Mary Kane Nenad Margaric New York West
_1_[92.0] G-C1* 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
_1_[94.0] G-C1* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

_1_[95.0] G-C1* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_1_[95.0] G-C1* 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_[96.0] G-C1* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills

_1_[95.0] L-C2* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_1_[94.0] AC-B* 335 Robert Twardowski Susan Twardowski Warwick
#23 Proficiency Silver
_1_[95.0] L-B1* 131 Helene Faessel Rogelio Garcia Warwick

Heat 880 [08:02AM] #22 Proficiency Bronze Foxtrot
_1_[93.0] L-A* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[96.0] L-A3* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_[96.0] L-A3* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor

_1_[93.0] L-B3* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
_1_[95.0] L-B3* 165 Mary Kane Nenad Margaric New York West
_1_[93.0] L-C1* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT

_1_[95.0] G-A1* 322 Damion Oferosky Hannah Ringley Austin
_1_[95.0] G-B1* 333 Eugene Theobald Caroline Millington Houston Woodlands
_1_[94.0] G-C1* 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_1_[94.0] G-C1* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_1_[95.0] G-C1* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_1_[93.0] G-C1* 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham

_1_[95.0] G-C1* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills
_1_[95.0] AC-C* 335 Robert Twardowski Susan Twardowski Warwick

Heat 881 [08:04AM] #22 Proficiency Bronze Viennese Waltz
_1_[94.0] L-A* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[95.0] L-A3* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-B3* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown

_1_[94.0] L-C1* 200 Lana Weber August Smith Delaware
_1_[96.0] L-C1* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
_1_[96.0] G-A1* 322 Damion Oferosky Hannah Ringley Austin

_1_[94.0] G-B1* 333 Eugene Theobald Caroline Millington Houston Woodlands
_1_[93.0] G-C1* 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown

_1_[94.0] G-C1* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_1_[93.0] G-C1* 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham

_1_[96.0] G-C1* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills
_1_[94.0] L-PT2* 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland

Heat 882 [08:05AM] Waltz
#22 Proficiency Bronze
_1_[95.0] L-A1* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_[94.0] L-A1* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[96.0] G-A2* 322 Damion Oferosky Hannah Ringley Austin

_1_[94.0] L-B1* 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_1_[96.0] L-B1* 127 Yuliya Gaukhman Isidro Erreguin Sarasota
_1_[93.0] L-B1* 131 Susan Twardowski Rogelio Garcia Warwick

_1_[93.0] L-B1* 145 Claire Theobald Alexis Ho Sugarland
_1_[94.0] L-B1* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_[95.0] L-B1* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton

_1_[96.0] L-B1* 206 Halina Kolano Tsvetomir Stoynov Morristown
_1_[96.0] L-B1* 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_1_[94.0] L-B1* 220 Sherry Dahl Patrick Wysocky Greenfield

_1_[93.0] L-C1* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
#23 Proficiency Silver
_1_[93.0] L-C2* 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_1_[92.0] L-C2* 183 Barbara Bazzone Daniil Rostvinschii Ft. Myers

Heat 883 [08:06AM] Tango
#22 Proficiency Bronze
_1_[94.0] L-A1* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_[93.0] L-A1* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[95.0] G-A2* 322 Damion Oferosky Hannah Ringley Austin

_1_[93.0] L-B1* 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_1_[95.0] L-B1* 127 Yuliya Gaukhman Isidro Erreguin Sarasota
_1_[93.0] L-B1* 131 Susan Twardowski Rogelio Garcia Warwick

_1_[92.0] L-B1* 145 Claire Theobald Alexis Ho Sugarland
_1_[95.0] L-B1* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_[93.0] L-B1* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton

_1_[95.0] L-B1* 206 Halina Kolano Tsvetomir Stoynov Morristown
_1_[96.0] L-B1* 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_1_[92.0] L-B1* 220 Sherry Dahl Patrick Wysocky Greenfield

_1_[95.0] L-B3* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
#23 Proficiency Silver
_1_[94.0] L-C2* 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_1_[95.0] L-C2* 183 Barbara Bazzone Daniil Rostvinschii Ft. Myers

Heat 884 [08:08AM] #22 Proficiency Bronze Foxtrot
_1_[94.0] L-A1* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_[93.0] L-A1* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[93.0] L-B1* 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland

_1_[96.0] L-B1* 127 Yuliya Gaukhman Isidro Erreguin Sarasota
_1_[94.0] L-B1* 131 Susan Twardowski Rogelio Garcia Warwick
_1_[93.0] L-B1* 145 Claire Theobald Alexis Ho Sugarland

_1_[94.0] L-B1* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-B1* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_[94.0] L-B1* 206 Halina Kolano Tsvetomir Stoynov Morristown

_1_[96.0] L-B1* 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_1_[94.0] L-B1* 220 Sherry Dahl Patrick Wysocky Greenfield
_1_[94.0] L-B3* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT

_1_[95.0] L-C1* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
_1_[94.0] G-A2* 322 Damion Oferosky Hannah Ringley Austin

Heat 885 [08:09AM] #22 Proficiency Bronze Viennese Waltz
_1_[95.0] L-A1* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[94.0] L-B1* 102 Tamara Glover Alex Aillon Portland
_1_[94.0] L-B1* 145 Claire Theobald Alexis Ho Sugarland

_1_[94.0] L-B1* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-B1* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_[94.0] L-B1* 206 Halina Kolano Tsvetomir Stoynov Morristown

_1_[95.0] L-B1* 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_1_[96.0] G-A2* 322 Damion Oferosky Hannah Ringley Austin

_1_[95.0] G-B3* 333 Eugene Theobald Caroline Millington Houston Woodlands
_1_[94.0] G-B3* 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham

_1_[95.0] G-B3* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills
#22 Proficiency Bronze Viennese Waltz
_1_[93.0] L-C1* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT

Heat 886 [08:11AM] #22 Proficiency Bronze Waltz
_1_[93.0] L-A2* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_[95.0] L-A2* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_[94.0] L-A2* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_[94.0] L-C1* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
_1_[95.0] G-A3* 322 Damion Oferosky Hannah Ringley Austin
_1_[94.0] G-B2* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor

_1_[94.0] G-B2* 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
_1_[94.0] G-B2* 333 Eugene Theobald Caroline Millington Houston Woodlands
_1_[93.0] G-B2* 335 Robert Twardowski Emily Cortez Warwick

_1_[93.0] G-B2* 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_[95.0] G-B2* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills
_1_[93.0] L-C2* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT

_1_[95.0] G-C3* 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
_1_[94.0] L-PT2* 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland

Heat 887 [08:12AM] Tango
#22 Proficiency Bronze
_1_[95.0] L-A2* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_[95.0] L-A2* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_[95.0] L-A2* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_[95.0] G-A3* 322 Damion Oferosky Hannah Ringley Austin
_1_[94.0] G-B2* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_1_[94.0] G-B2* 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_[94.0] G-B2* 333 Eugene Theobald Caroline Millington Houston Woodlands
_1_[93.0] G-B2* 335 Robert Twardowski Emily Cortez Warwick
_1_[93.0] G-B2* 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham

_1_[96.0] G-B2* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills
_1_[95.0] L-B3* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
_1_[93.0] L-C1* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT

_1_[93.0] G-C3* 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
_1_[92.0] L-PT2* 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland
#23 Proficiency Silver
_1_[94.0] L-A3* 131 Helene Faessel Rogelio Garcia Warwick

Heat 888 [08:13AM] Foxtrot
#22 Proficiency Bronze
_1_[94.0] L-A2* 141 Lisa Alvin Nick Haklin Chicago North
_1_[95.0] L-A2* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_[93.0] L-A2* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls

_1_[95.0] G-A3* 322 Damion Oferosky Hannah Ringley Austin
_1_[95.0] G-B2* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_1_[94.0] G-B2* 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills

_1_[95.0] G-B2* 333 Eugene Theobald Caroline Millington Houston Woodlands
_1_[94.0] G-B2* 335 Robert Twardowski Emily Cortez Warwick
_1_[92.0] G-B2* 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham

_1_[94.0] G-B2* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills
_1_[94.0] L-B3* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
_1_[92.0] L-C2* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT

_1_[96.0] G-C3* 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
_1_[95.0] L-PT2* 227 Emmalina Glover Kacey Bicking Portland
#23 Proficiency Silver
_1_[95.0] L-A3* 131 Helene Faessel Rogelio Garcia Warwick

Heat 889 [08:15AM] Viennese Waltz
#22 Proficiency Bronze
_1_[95.0] L-A2* 156 Monika Szenk Christian Lange South Windsor
_1_[93.0] L-A2* 207 McCall Cramer Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[95.0] G-A3* 322 Damion Oferosky Hannah Ringley Austin

_1_[95.0] G-B2* 327 Dan Rutherford Aubrey Meade Bloomfield Hills
_1_[94.0] G-B2* 333 Eugene Theobald Caroline Millington Houston Woodlands
_1_[94.0] G-B2* 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham

_1_[95.0] G-B2* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills
_1_[94.0] L-B3* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop

_1_[95.0] L-C1* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
_1_[95.0] L-C3* 178 Mona Costantini Nenad Pavlovic Orange

_1_[93.0] G-C3* 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
#23 Proficiency Silver
_1_[95.0] L-B1* 131 Helene Faessel Rogelio Garcia Warwick

Heat 890 [08:16AM] #22 Proficiency Bronze Waltz
_1_[94.0] L-B2* 101 Anne Pepper Ilya Abdullin Princeton
_1_[97.0] L-B2* 127 Yuliya Gaukhman Isidro Erreguin Sarasota
_1_[92.0] L-B2* 131 Susan Twardowski Rogelio Garcia Warwick

_1_[93.0] L-B2* 141 Claudia Valdeavella Nick Haklin Chicago North
_1_[94.0] L-B2* 145 Claire Theobald Alexis Ho Sugarland
_X_ L-B2* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables

_1_[94.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[95.0] L-B2* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
_1_[94.0] L-B2* 165 Mary Kane Nenad Margaric New York West

_1_[93.0] L-B2* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[95.0] L-B2* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_[95.0] L-B2* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[95.0] L-B2* 206 Halina Kolano Tsvetomir Stoynov Morristown
_1_[93.0] L-B3* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_1_[93.0] L-C2* 207 Catherine Cacioppo Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 891 [08:17AM] #22 Proficiency Bronze Tango
_1_[95.0] L-B2* 101 Anne Pepper Ilya Abdullin Princeton
_1_[95.0] L-B2* 127 Yuliya Gaukhman Isidro Erreguin Sarasota
_1_[93.0] L-B2* 131 Susan Twardowski Rogelio Garcia Warwick
_1_[93.0] L-B2* 141 Claudia Valdeavella Nick Haklin Chicago North

_1_[95.0] L-B2* 145 Claire Theobald Alexis Ho Sugarland
_X_ L-B2* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_[95.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_[95.0] L-B2* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
_1_[94.0] L-B2* 165 Mary Kane Nenad Margaric New York West
_1_[93.0] L-B2* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers

_1_[93.0] L-B2* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_[94.0] L-B2* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
_1_[95.0] L-B2* 206 Halina Kolano Tsvetomir Stoynov Morristown

_1_[95.0] L-C1* 229 Barbara Weingarten Andre Santore Chicago West Loop
_1_[94.0] L-C2* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_1_[93.0] L-C2* 207 Catherine Cacioppo Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 892 [08:19AM] #22 Proficiency Bronze Foxtrot
_1_[96.0] L-B2* 101 Anne Pepper Ilya Abdullin Princeton
_1_[96.0] L-B2* 127 Yuliya Gaukhman Isidro Erreguin Sarasota
_1_[95.0] L-B2* 131 Susan Twardowski Rogelio Garcia Warwick

_1_[94.0] L-B2* 141 Claudia Valdeavella Nick Haklin Chicago North
_1_[93.0] L-B2* 145 Claire Theobald Alexis Ho Sugarland
_X_ L-B2* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables

_1_[94.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[95.0] L-B2* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
_1_[94.0] L-B2* 165 Mary Kane Nenad Margaric New York West

_1_[94.0] L-B2* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[94.0] L-B2* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_[96.0] L-B2* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[93.0] L-B2* 206 Halina Kolano Tsvetomir Stoynov Morristown
_1_[91.0] L-C1* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_1_[92.0] L-C2* 207 Catherine Cacioppo Marcus Tener Laguna Hillls

Heat 893 [08:20AM] #22 Proficiency Bronze Viennese Waltz
_1_[96.0] L-B2* 101 Anne Pepper Ilya Abdullin Princeton
_1_[93.0] L-B2* 145 Claire Theobald Alexis Ho Sugarland

_X_ L-B2* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_[94.0] L-B2* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_[97.0] L-B2* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
_1_[94.0] L-B2* 165 Mary Kane Nenad Margaric New York West

_1_[93.0] L-B2* 181 Helen Edelberg Juan Ramirez Princeton
_1_[95.0] L-B2* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[95.0] L-B2* 206 Halina Kolano Tsvetomir Stoynov Morristown
_1_[95.0] L-B3* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT

Heat 894 [08:22AM] #22 Proficiency Bronze Waltz
_1_[93.0] L-B2* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[95.0] L-B2* 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_1_[95.0] L-B2* 214 Elaine Veselka Aaron Vo Houston Woodlands
_1_[94.0] L-B2* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_[94.0] L-B2* 220 Sherry Dahl Patrick Wysocky Greenfield
_X_ L-B2* 221 Carol Hiller Eugene Yeremenko Manhasset
_1_[94.0] L-B3* 101 Anne Pepper Ilya Abdullin Princeton
_1_[95.0] L-B3* 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo

_1_[91.0] L-B3* 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_[94.0] L-B3* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_1_[91.0] L-B3* 136 Amanda Valeur Anton Grigoryev New York West
_1_[92.0] L-B3* 141 Holly Kay Nick Haklin Chicago North

_1_[94.0] L-B3* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_[95.0] L-B3* 149 Maryann Cama Dustin Jones Youngstown
_1_[95.0] L-C1* 165 Mary Kane Nenad Margaric New York West

_1_[95.0] L-C1* 166 Ghodsi Madani Vard Margaryan Redondo Beach
_1_[93.0] L-C1* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[94.0] L-C1* 162 Tamara Conkle Jhondarr Lopez Houston Woodlands

Heat 895 [08:23AM] #22 Proficiency Bronze Tango
_1_[93.0] L-B2* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[94.0] L-B2* 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_1_[95.0] L-B2* 214 Elaine Veselka Aaron Vo Houston Woodlands
_1_[95.0] L-B2* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_[91.0] L-B2* 220 Sherry Dahl Patrick Wysocky Greenfield
_X_ L-B2* 221 Carol Hiller Eugene Yeremenko Manhasset
_1_[94.0] L-B3* 101 Anne Pepper Ilya Abdullin Princeton
_1_[91.0] L-B3* 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo
_1_[91.0] L-B3* 124 Pam Ninness James Dolores Parker

_1_[97.0] L-B3* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_1_[95.0] L-B3* 136 Amanda Valeur Anton Grigoryev New York West
_1_[95.0] L-B3* 141 Holly Kay Nick Haklin Chicago North

_1_[94.0] L-B3* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
#22 Proficiency Bronze Tango
_1_[95.0] L-C1* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_1_[93.0] L-C1* 162 Tamara Conkle Jhondarr Lopez Houston Woodlands

_1_[95.0] L-C1* 166 Ghodsi Madani Vard Margaryan Redondo Beach
_1_[93.0] L-C1* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[94.0] L-C1* 165 Mary Kane Nenad Margaric New York West

Heat 896 [08:24AM] #22 Proficiency Bronze Foxtrot
_1_[90.0] L-B2* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[95.0] L-B2* 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_1_[91.0] L-B2* 214 Elaine Veselka Aaron Vo Houston Woodlands
_1_[93.0] L-B2* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills

_1_[95.0] L-B2* 220 Sherry Dahl Patrick Wysocky Greenfield
_X_ L-B2* 221 Carol Hiller Eugene Yeremenko Manhasset
_1_[95.0] L-B3* 101 Anne Pepper Ilya Abdullin Princeton
_1_[94.0] L-B3* 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo

_1_[92.0] L-B3* 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_[95.0] L-B3* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_1_[93.0] L-B3* 136 Amanda Valeur Anton Grigoryev New York West

_1_[93.0] L-B3* 141 Holly Kay Nick Haklin Chicago North
_1_[93.0] L-B3* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_[93.0] L-C1* 162 Tamara Conkle Jhondarr Lopez Houston Woodlands

_1_[96.0] L-C1* 166 Ghodsi Madani Vard Margaryan Redondo Beach
_1_[94.0] L-C1* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[93.0] L-C1* 165 Mary Kane Nenad Margaric New York West

Heat 897 [08:26AM] #22 Proficiency Bronze Viennese Waltz
_1_[94.0] L-B2* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[96.0] L-B2* 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_1_[95.0] L-B2* 214 Elaine Veselka Aaron Vo Houston Woodlands

_1_[94.0] L-B2* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_1_[96.0] L-B3* 101 Anne Pepper Ilya Abdullin Princeton
_1_[95.0] L-B3* 108 Zohreh Yamin Andre Baltierra Rancho Bernardo

_1_[93.0] L-B3* 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_[93.0] L-B3* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_1_[94.0] L-B3* 141 Holly Kay Nick Haklin Chicago North

_1_[95.0] L-C1* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_1_[96.0] L-C1* 162 Tamara Conkle Jhondarr Lopez Houston Woodlands

_1_[93.0] L-C1* 165 Mary Kane Nenad Margaric New York West
_1_[92.0] L-C1* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers

Heat 898 [08:27AM] #22 Proficiency Bronze Waltz
_1_[92.0] L-B3* 145 Elaine Veselka Alexis Ho Houston Woodlands
_X_ L-B3* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables
_1_[95.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_[93.0] L-B3* 162 Tamara Conkle Jhondarr Lopez Houston Woodlands
_1_[94.0] L-B3* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_1_[95.0] L-B3* 166 Ghodsi Madani Vard Margaryan Redondo Beach

_1_[95.0] L-B3* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[97.0] L-B3* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
_1_[95.0] L-B3* 200 Cathy Francis August Smith Delaware

_1_[92.0] L-B3* 206 Halina Kolano Tsvetomir Stoynov Morristown
_1_[92.0] L-B3* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[95.0] L-B3* 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills

_1_[96.0] L-B3* 214 Claire Theobald Aaron Vo Sugarland
_1_[94.0] L-B3* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_X_ L-B3* 220 Alice Styza Patrick Wysocky Greenfield
_X_ L-B3* 221 Carol Hiller Eugene Yeremenko Manhasset
_1_[94.0] L-C1* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT

Heat 899 [08:29AM] #22 Proficiency Bronze Tango
_1_[93.0] L-B3* 145 Elaine Veselka Alexis Ho Houston Woodlands
_1_[94.0] L-B3* 149 Maryann Cama Dustin Jones Youngstown
_X_ L-B3* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables

_1_[95.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[97.0] L-B3* 162 Tamara Conkle Jhondarr Lopez Houston Woodlands
_1_[94.0] L-B3* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

_1_[90.0] L-B3* 166 Ghodsi Madani Vard Margaryan Redondo Beach
_1_[91.0] L-B3* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[94.0] L-B3* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[94.0] L-B3* 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_1_[95.0] L-B3* 206 Halina Kolano Tsvetomir Stoynov Morristown
_1_[95.0] L-B3* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_[95.0] L-B3* 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_1_[93.0] L-B3* 214 Claire Theobald Aaron Vo Sugarland
_1_[93.0] L-B3* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_X_ L-B3* 220 Alice Styza Patrick Wysocky Greenfield
_X_ L-B3* 221 Carol Hiller Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 900 [08:30AM] #22 Proficiency Bronze Foxtrot
_1_[94.0] L-B3* 145 Elaine Veselka Alexis Ho Houston Woodlands
_1_[96.0] L-B3* 149 Maryann Cama Dustin Jones Youngstown
_X_ L-B3* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables

_1_[91.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[93.0] L-B3* 162 Tamara Conkle Jhondarr Lopez Houston Woodlands
_1_[93.0] L-B3* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

_1_[95.0] L-B3* 166 Ghodsi Madani Vard Margaryan Redondo Beach
_1_[96.0] L-B3* 171 Alvina Jones Michael Moraru Ft. Myers
_1_[95.0] L-B3* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[93.0] L-B3* 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_1_[95.0] L-B3* 206 Halina Kolano Tsvetomir Stoynov Morristown
_1_[94.0] L-B3* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_[95.0] L-B3* 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_1_[94.0] L-B3* 214 Claire Theobald Aaron Vo Sugarland
_1_[93.0] L-B3* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_X_ L-B3* 220 Alice Styza Patrick Wysocky Greenfield
_X_ L-B3* 221 Carol Hiller Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 901 [08:31AM] #22 Proficiency Bronze Viennese Waltz
_1_[91.0] L-B3* 145 Elaine Veselka Alexis Ho Houston Woodlands
_1_[93.0] L-B3* 149 Maryann Cama Dustin Jones Youngstown
_X_ L-B3* 152 Catherine Pflugrath Vladimir Kosarev Coral Gables

_1_[95.0] L-B3* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor
_1_[96.0] L-B3* 162 Tamara Conkle Jhondarr Lopez Houston Woodlands
_1_[95.0] L-B3* 165 Mary Kane Nenad Margaric New York West

_1_[95.0] L-B3* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
_1_[95.0] L-B3* 206 Halina Kolano Tsvetomir Stoynov Morristown
_1_[94.0] L-B3* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_1_[95.0] L-B3* 208 Valerie Beaudoen Viktor Tkachenko Bloomfield Hills
_1_[93.0] L-B3* 214 Claire Theobald Aaron Vo Sugarland

_1_[93.0] L-B3* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_X_ L-B3* 220 Alice Styza Patrick Wysocky Greenfield
_1_[95.0] L-C2* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT

Heat 902 [08:33AM] Waltz
#22 Proficiency Bronze
_1_[95.0] G-B3* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_1_[95.0] G-B3* 333 Eugene Theobald Caroline Millington Houston Woodlands
_1_[95.0] G-B3* 335 Robert Twardowski Emily Cortez Warwick

_1_[93.0] G-B3* 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_[96.0] G-B3* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills
_1_[93.0] L-C1* 142 Cathy Francis Omar Hammad Delaware

_1_[95.0] L-C1* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
_1_[93.0] L-C1* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_1_[93.0] L-C2* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT

_1_[96.0] L-C2* 200 Lana Weber August Smith Delaware
_1_[95.0] L-C3* 178 Mona Costantini Nenad Pavlovic Orange
_1_[93.0] L-C3* 207 Catherine Cacioppo Marcus Tener Laguna Hillls

_1_[93.0] L-PT1* 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach
#23 Proficiency Silver
_1_[92.0] L-A2* 131 Helene Faessel Rogelio Garcia Warwick
_1_[94.0] L-B2* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor

Heat 903 [08:34AM] Tango
#22 Proficiency Bronze
_1_[94.0] G-B3* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_1_[94.0] G-B3* 333 Eugene Theobald Caroline Millington Houston Woodlands
_1_[94.0] G-B3* 335 Robert Twardowski Emily Cortez Warwick

_1_[94.0] G-B3* 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_[95.0] G-B3* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills
_1_[93.0] L-C1* 142 Cathy Francis Omar Hammad Delaware

_1_[96.0] L-C1* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
_1_[92.0] L-C1* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_1_[94.0] L-C2* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT

_1_[92.0] L-C2* 200 Lana Weber August Smith Delaware
_1_[92.0] L-C3* 178 Mona Costantini Nenad Pavlovic Orange
_1_[90.0] L-C3* 207 Catherine Cacioppo Marcus Tener Laguna Hillls

_1_[97.0] L-PT1* 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach
#23 Proficiency Silver
_1_[95.0] L-A2* 131 Helene Faessel Rogelio Garcia Warwick
_1_[96.0] L-B2* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor

Heat 904 [08:35AM] Foxtrot
#22 Proficiency Bronze
_1_[93.0] L-B3* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_1_[94.0] G-B3* 319 Kevin McCann Ivana Strancavic South Windsor
_1_[93.0] G-B3* 333 Eugene Theobald Caroline Millington Houston Woodlands
_1_[94.0] G-B3* 335 Robert Twardowski Emily Cortez Warwick

_1_[96.0] G-B3* 336 Ozzie Vidal Jacqueline Sanchez Birmingham
_1_[97.0] G-B3* 337 Michael Ziecik Yuliya Lukina Bloomfield Hills
_1_[96.0] L-C1* 142 Cathy Francis Omar Hammad Delaware

_1_[94.0] L-C1* 164 Maryann Cama Travis Manero Youngstown
_1_[93.0] L-C1* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_1_[91.0] L-C2* 200 Lana Weber August Smith Delaware

_1_[95.0] L-C3* 178 Mona Costantini Nenad Pavlovic Orange
_1_[94.0] L-C3* 207 Catherine Cacioppo Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[96.0] L-PT1* 146 Sasha Olsen Stefan Ilies Miami Beach

#23 Proficiency Silver
_1_[95.0] L-A2* 131 Helene Faessel Rogelio Garcia Warwick
_1_[95.0] L-C1* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_[92.0] L-C1* 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South

Heat 905 [08:37AM] #22 Proficiency Bronze Waltz
_1_[98.0] L-C1* 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_1_[93.0] L-C1* 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_[98.0] L-C1* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota

_1_[92.0] L-C1* 136 Amanda Valeur Anton Grigoryev New York West
_1_[93.0] L-C1* 141 Holly Kay Nick Haklin Chicago North
_1_[92.0] L-C1* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_[94.0] L-C1* 145 Elaine Veselka Alexis Ho Houston Woodlands
_1_[95.0] L-C1* 149 Maryann Cama Dustin Jones Youngstown
_1_[95.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_[94.0] L-C1* 178 Thelma Batiancila Nenad Pavlovic Orange
_1_[93.0] L-C1* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_[95.0] L-C1* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[93.0] L-C1* 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_1_[93.0] L-C1* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[94.0] L-C1* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_X_ L-C1* 220 Alice Styza Patrick Wysocky Greenfield
_X_ L-C1* 221 Carol Hiller Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 906 [08:38AM] #22 Proficiency Bronze Tango
_1_[96.0] L-C1* 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_1_[90.0] L-C1* 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_[92.0] L-C1* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota

_1_[95.0] L-C1* 136 Amanda Valeur Anton Grigoryev New York West
_1_[95.0] L-C1* 141 Holly Kay Nick Haklin Chicago North
_1_[95.0] L-C1* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_[93.0] L-C1* 145 Elaine Veselka Alexis Ho Houston Woodlands
_1_[94.0] L-C1* 149 Maryann Cama Dustin Jones Youngstown
_1_[95.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_[93.0] L-C1* 178 Thelma Batiancila Nenad Pavlovic Orange
_1_[93.0] L-C1* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_[94.0] L-C1* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[96.0] L-C1* 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_1_[94.0] L-C1* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[95.0] L-C1* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_X_ L-C1* 220 Alice Styza Patrick Wysocky Greenfield
_X_ L-C1* 221 Carol Hiller Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 907 [08:40AM] #22 Proficiency Bronze Foxtrot
_1_[97.0] L-C1* 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_1_[94.0] L-C1* 124 Pam Ninness James Dolores Parker
_1_[94.0] L-C1* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota

_1_[93.0] L-C1* 136 Amanda Valeur Anton Grigoryev New York West
_1_[94.0] L-C1* 141 Holly Kay Nick Haklin Chicago North
_1_[93.0] L-C1* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware

_1_[93.0] L-C1* 145 Elaine Veselka Alexis Ho Houston Woodlands
_1_[94.0] L-C1* 149 Maryann Cama Dustin Jones Youngstown
_1_[93.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_[96.0] L-C1* 178 Thelma Batiancila Nenad Pavlovic Orange
_1_[95.0] L-C1* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_[98.0] L-C1* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor

_1_[91.0] L-C1* 200 Cathy Francis August Smith Delaware
_1_[91.0] L-C1* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls
_1_[93.0] L-C1* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_X_ L-C1* 220 Alice Styza Patrick Wysocky Greenfield
_X_ L-C1* 221 Carol Hiller Eugene Yeremenko Manhasset

Heat 908 [08:41AM] Viennese Waltz
#22 Proficiency Bronze
_1_[93.0] L-B3* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_1_[96.0] L-C1* 101 Yasuko Kuroda Ilya Abdullin Princeton
_1_[92.0] L-C1* 124 Pam Ninness James Dolores Parker

_1_[96.0] L-C1* 127 Judy Kozlowski Isidro Erreguin Sarasota
_1_[94.0] L-C1* 141 Holly Kay Nick Haklin Chicago North
_1_[93.0] L-C1* 145 Elaine Veselka Alexis Ho Houston Woodlands

_1_[94.0] L-C1* 149 Maryann Cama Dustin Jones Youngstown
_1_[93.0] L-C1* 156 Dr. Rose Yu Chin Christian Lange South Windsor

_1_[96.0] L-C1* 193 Susan Holms Vladimir Serbulenco South Windsor
_1_[92.0] L-C1* 207 Rosemary Valenti Marcus Tener Laguna Hillls

_1_[94.0] L-C1* 217 Barb Stawick Donald Westphal Bloomfield Hills
_X_ L-C1* 220 Alice Styza Patrick Wysocky Greenfield
#23 Proficiency Silver
_1_[94.0] L-A3* 131 Helene Faessel Rogelio Garcia Warwick

Heat 909 [08:42AM] Waltz
#22 Proficiency Bronze
_1_[93.0] L-C2* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_[93.0] L-C2* 162 Tamara Conkle Jhondarr Lopez Houston Woodlands
_1_[94.0] L-C2* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_1_[95.0] L-C2* 166 Ghodsi Madani Vard Margaryan Redondo Beach

_1_[96.0] L-C2* 178 Mona Costantini Nenad Pavlovic Orange
_1_[94.0] L-C2* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_[94.0] L-C2* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_X_ L-C2* 220 Alice Styza Patrick Wysocky Greenfield

_1_[92.0] G-C2* 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
_1_[93.0] G-C2* 310 Terry Fitzpatric Yana Zhyvkov Redondo Beach
_X_ G-C2* 331 Mark Skalinski Helena Tokarew Katy

_1_[96.0] G-C2* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_1_[96.0] AC-C* 335 Robert Twardowski Susan Twardowski Warwick
#23 Proficiency Silver
_1_[95.0] L-A3* 131 Helene Faessel Rogelio Garcia Warwick

_1_[95.0] L-C1* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_[93.0] L-C1* 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_1_[94.0] L-C2* 176 Anne Marie Paul Calin Panainte New York East

Heat 910 [08:44AM] Tango
#22 Proficiency Bronze
_1_[95.0] L-C2* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_[96.0] L-C2* 162 Tamara Conkle Jhondarr Lopez Houston Woodlands
_1_[94.0] L-C2* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West

_1_[91.0] L-C2* 166 Ghodsi Madani Vard Margaryan Redondo Beach
_1_[93.0] L-C2* 178 Mona Costantini Nenad Pavlovic Orange
_1_[93.0] L-C2* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers

_1_[95.0] L-C2* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_X_ L-C2* 220 Alice Styza Patrick Wysocky Greenfield
_1_[94.0] G-C2* 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
_1_[94.0] G-C2* 310 Terry Fitzpatric Yana Zhyvkov Redondo Beach

_X_ G-C2* 331 Mark Skalinski Helena Tokarew Katy
_1_[95.0] G-C2* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
_1_[93.0] AC-C* 335 Robert Twardowski Susan Twardowski Warwick

#23 Proficiency Silver
_1_[93.0] L-C1* 156 Shirley Jakobowoski Christian Lange South Windsor
_1_[95.0] L-C1* 172 Teresita Ramilo Matt Motley Indianapolis South
_1_[94.0] L-C2* 176 Anne Marie Paul Calin Panainte New York East

Heat 911 [08:45AM] Foxtrot
#22 Proficiency Bronze
_1_[93.0] L-C2* 142 Lana Weber Omar Hammad Delaware
_1_[92.0] L-C2* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_1_[93.0] L-C2* 162 Tamara Conkle Jhondarr Lopez Houston Woodlands

_1_[96.0] L-C2* 165 Barbara Marder Nenad Margaric New York West
_1_[95.0] L-C2* 166 Ghodsi Madani Vard Margaryan Redondo Beach
_1_[94.0] L-C2* 178 Mona Costantini Nenad Pavlovic Orange

_1_[94.0] L-C2* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_[94.0] L-C2* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls
_X_ L-C2* 220 Alice Styza Patrick Wysocky Greenfield

_1_[94.0] G-C2* 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
_1_[93.0] G-C2* 310 Terry Fitzpatric Yana Zhyvkov Redondo Beach
_X_ G-C2* 331 Mark Skalinski Helena Tokarew Katy

_1_[96.0] G-C2* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
#23 Proficiency Silver
_X_ L-B1* 131 Helene Faessel Rogelio Garcia Warwick

Heat 912 [08:47AM] Viennese Waltz
#22 Proficiency Bronze
_1_[95.0] L-C1* 144 Shari Kelly Marcel Helms Brookfield, CT
_1_[95.0] L-C2* 162 Tamara Conkle Jhondarr Lopez Houston Woodlands
_1_[95.0] L-C2* 178 Mona Costantini Nenad Pavlovic Orange

_1_[94.0] L-C2* 180 Grace Lewis Russell Perkins Ft. Myers
_1_[94.0] L-C2* 200 Lana Weber August Smith Delaware
_1_[93.0] L-C2* 207 Caren Bowman Marcus Tener Laguna Hillls

_X_ L-C2* 220 Alice Styza Patrick Wysocky Greenfield
_1_[94.0] G-C2* 307 David Brust Zhanet Bochukova Milwaukee Downtown
_X_ G-C2* 331 Mark Skalinski Helena Tokarew Katy

_1_[96.0] G-C2* 334 Mike Treacy Vera Kosarev Coral Gables
#23 Proficiency Silver
_1_[94.0] L-A2* 1