Desert Dance Classic 2020 

Desert Dance Classic 2020 - Session 1



Heat 1 [07:30AM] Waltz
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-A1* 182 Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_[95.0] G-B2* 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

_1_[94.0] G-C2* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_[92.0] G-C2* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_[94.0] AC-B* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
_1_[94.0] AC-B* 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_[93.0] AC-B* 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)
Silver Closed Proficiency
_1_[94.0] G-C1* 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

_1_[94.0] G-C2* 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Gold Closed Proficiency
_1_[95.0] L-C1* 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ

Heat 2 [07:31AM] Tango
Bronze Closed Proficiency
_1_[92.0] L-C1* 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_[92.0] L-C1* 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_1_[93.0] L-C1* 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_[94.0] L-C1* 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL

_1_[92.0] G-C1* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_[91.0] G-C1* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_[93.0] AC-B* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Silver Closed Proficiency
_1_[94.0] G-C2* 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Gold Closed Proficiency
_1_[92.0] L-C2* 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ

Heat 3 [07:33AM] Foxtrot
Bronze Closed Proficiency
_1_[96.0] L-C1* 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_1_[95.0] L-C1* 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_[97.0] L-C1* 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_1_[96.0] L-C1* 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_[97.0] L-C1* 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL

_1_[96.0] G-C3* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_[97.0] AC-B* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
_1_[95.0] AC-B* 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_[94.0] AC-B* 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)

Heat 4 [07:34AM] Viennese Waltz
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-A3* 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_[94.0] L-B2* 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_[95.0] L-B2* 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL

_1_[94.0] AC-B* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Gold Closed Proficiency
_1_[95.0] L-C1* 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ

Heat 5 [07:36AM] Waltz
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] G-B2* 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_[93.0] L-B3* 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_1_[94.0] L-B3* 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_[95.0] L-B3* 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_[93.0] L-B3* 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_[93.0] L-B3* 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL

_1_[91.0] G-C3* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_[92.0] AC-A* 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)

Heat 6 [07:37AM] Tango
Bronze Closed Proficiency
_1_[98.0] L-A1* 182 Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_[97.0] L-B3* 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_[95.0] L-B3* 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_[97.0] L-B3* 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL

_1_[95.0] G-C2* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_[96.0] G-C2* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_[95.0] AC-C* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Silver Closed Proficiency
_1_[95.0] G-C1* 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI
Gold Closed Proficiency
_1_[97.0] L-C1* 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ

Heat 7 [07:39AM] Foxtrot
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] G-B2* 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

_1_[94.0] L-B3* 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_1_[95.0] L-B3* 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_[94.0] L-B3* 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_[93.0] L-B3* 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_[95.0] L-B3* 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL

_1_[96.0] G-C2* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_[92.0] G-C2* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
Silver Closed Proficiency
_1_[94.0] G-C2* 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ

Heat 8 [07:40AM] Viennese Waltz
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-B3* 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_[94.0] L-B3* 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL

_1_[95.0] AC-C* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Silver Closed Proficiency
_1_[94.0] G-C1* 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

_1_[93.0] G-C2* 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Gold Closed Proficiency
_1_[94.0] L-C2* 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ

Heat 9 [07:42AM] Waltz
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-C1* 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_1_[97.0] L-C1* 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_[95.0] L-C1* 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_1_[95.0] L-C1* 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_[96.0] L-C1* 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL

_1_[95.0] AC-B* 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)

_1_[97.0] AC-C* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
_1_[96.0] AC-C* 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)

Heat 10 [07:43AM] Tango
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-B2* 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_[95.0] L-B2* 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_1_[93.0] L-B2* 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_1_[95.0] L-B2* 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL

_1_[92.0] L-C2* 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_[93.0] G-B3* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_[93.0] G-C3* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_[93.0] AC-B* 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)

Heat 11 [07:45AM] Foxtrot
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-A1* 182 Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_[95.0] G-B2* 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_[92.0] G-C1* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_[92.0] AC-A* 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)

_1_[93.0] AC-B* 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)

_1_[94.0] AC-C* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
_1_[92.0] AC-C* 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)
Silver Closed Proficiency
_1_[93.0] G-C1* 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI
Gold Closed Proficiency
_1_[93.0] L-C1* 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ

Heat 12 [07:46AM] Waltz
Bronze Closed Proficiency
_1_[97.0] L-B2* 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_[93.0] L-B2* 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_1_[97.0] L-B2* 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_[95.0] L-B2* 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_1_[96.0] L-B2* 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL

_1_[97.0] G-B3* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_[96.0] G-B3* 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

Heat 13 [07:48AM] Foxtrot
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-B2* 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_[93.0] L-B2* 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_1_[95.0] L-B2* 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_[93.0] L-B2* 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_1_[95.0] L-B2* 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL

_1_[94.0] G-C1* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_[94.0] G-C1* 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Gold Closed Proficiency
_1_[94.0] L-C2* 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ

[07:49AM] Awards

Heat 14 [07:54AM] Waltz
Social Foundation
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Full Bronze Closed
_4_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_5_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_1_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

Heat 15 [07:56AM] Tango
Social Foundation
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Full Bronze Closed
_2_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_3_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_5_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

Heat 16 [07:57AM] Foxtrot
Social Foundation
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Full Bronze Closed
_5_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_3_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

Heat 17 [07:59AM] Viennese Waltz
Full Bronze Closed
_4_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_3_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

Heat 18 [08:00AM] Waltz
Social Foundation
_2_ L-B2 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
_1_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ

_3_ L-B3 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_5_ L-B3 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_6_ L-B3 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_2_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

Heat 19 [08:02AM] Tango
Social Foundation
_2_ L-B2 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
_1_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ

_2_ L-B3 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_4_ L-B3 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ

Heat 20 [08:03AM] Foxtrot
Social Foundation
_1_ L-B2 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
_2_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_3_ L-B3 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_5_ L-B3 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_6_ L-B3 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_2_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

Heat 21 [08:05AM] Viennese Waltz
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX

_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Senior Bronze Closed
_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Beginner Silver Closed
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_2_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI
Beginner Gold
_1_ G-C2 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ

Heat 22 [08:06AM] Waltz
Social Foundation
_2_ L-B3 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
_3_ L-B3 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_5_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_3_ L-C1 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

Heat 23 [08:08AM] Tango
Social Foundation
_2_ L-B3 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
_3_ L-B3 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_4_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_5_ L-C1 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

Heat 24 [08:09AM] Foxtrot
Social Foundation
_2_ L-B3 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
_3_ L-B3 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_5_ L-C1 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

Heat 25 [08:11AM] Viennese Waltz
Senior Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Full Bronze Closed
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ L-A2 153 Tiffany Thompson Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

Heat 26 [08:12AM] Waltz
Social Foundation
_1_ L-C1 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-C1 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_5_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_4_ L-B2 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_3_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Beginner Silver Closed
_1_ L-B2 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

Heat 27 [08:14AM] Tango
Social Foundation
_1_ L-C1 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-C1 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_5_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_4_ L-B2 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_3_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Beginner Silver Closed
_1_ L-B2 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

Heat 28 [08:15AM] Foxtrot
Social Foundation
_1_ L-C1 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-C1 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_5_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_4_ L-B2 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_1_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Beginner Silver Closed
_1_ L-B2 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

Heat 29 [08:17AM] Viennese Waltz
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_3_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Beginner Silver Closed
_1_ L-B2 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI
Full Silver Closed
_1_ G-C1 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Intermediate Gold Closed
_1_ L-C2 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ

Heat 30 [08:18AM] Waltz
Beginners Closed
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_2_ AC-C 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)
_1_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
Full Bronze Closed
_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_5_ L-B2 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_4_ L-B2 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_3_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 31 [08:20AM] Tango
Beginners Closed
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
Full Bronze Closed
_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_5_ L-B2 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_3_ L-B2 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_4_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] G-B2* 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 32 [08:21AM] Foxtrot
Beginners Closed
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_2_ AC-C 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)
_1_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
Full Bronze Closed
_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_5_ L-B2 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_3_ L-B2 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_4_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 33 [08:23AM] Viennese Waltz
Full Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B2 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_2_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_4_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 34 [08:24AM] Waltz
Beginners Closed
_3_ L-B2 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B2 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
_2_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_4_ L-C1 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_5_ L-C1 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_3_ L-C1 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 35 [08:26AM] Tango
Beginners Closed
_3_ L-B2 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B2 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
_1_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_3_ L-C1 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 36 [08:27AM] Foxtrot
Beginners Closed
_3_ L-B2 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B2 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
_2_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_4_ L-C1 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_5_ L-C1 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_3_ L-C1 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

Heat 37 [08:29AM] Waltz
Beginners Closed
_1_ L-B3 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
_3_ L-B3 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_3_ L-B2 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_2_ L-B2 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Beginner Silver Closed
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL

Heat 38 [08:30AM] Tango
Beginners Closed
_2_ L-B3 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
_3_ L-B3 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_4_ L-B2 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_2_ L-B2 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Beginner Silver Closed
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL

Heat 39 [08:32AM] Foxtrot
Beginners Closed
_2_ L-B3 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
_3_ L-B3 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_3_ L-B2 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_2_ L-B2 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Beginner Silver Closed
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL

Heat 40 [08:33AM] Viennese Waltz
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
Full Bronze Closed
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Beginner Silver Closed
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Full Silver Closed
_2_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
Beginner Gold
_1_ L-C1 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ

Heat 41 [08:35AM] Waltz
Beginners Closed
_1_ L-C1 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-C1 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Preliminary Bronze Closed
_2_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Full Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_3_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

Heat 42 [08:36AM] Tango
Beginners Closed
_1_ L-C1 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-C1 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Full Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

Heat 43 [08:38AM] Foxtrot
Beginners Closed
_1_ L-C1 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-C1 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Preliminary Bronze Closed
_2_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Full Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_3_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

Heat 44 [08:39AM] Viennese Waltz
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ G-B3 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Beginner Gold
_1_ L-C2 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ

Heat 45 [08:41AM] Waltz
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Senior Bronze Closed
_2_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_4_ L-B3 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Full Bronze Closed
_1_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

Heat 46 [08:42AM] Tango
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Senior Bronze Closed
_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_4_ L-B3 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Full Bronze Closed
_2_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

Heat 47 [08:44AM] Foxtrot
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Senior Bronze Closed
_4_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_3_ L-B3 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Full Bronze Closed
_1_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

Heat 48 [08:45AM] Viennese Waltz
Senior Bronze Closed
_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
Full Bronze Closed
_1_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
Bronze Closed Proficiency
_1_[92.0] L-C1* 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL

Heat 49 [08:47AM] Waltz
Newcomers Bronze Closed
_2_ L-B2 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B2 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_2_ AC-B 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)
_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
Senior Bronze Closed
_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_3_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 50 [08:48AM] Tango
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B2 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B2 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_2_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
Senior Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_3_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 51 [08:50AM] Foxtrot
Newcomers Bronze Closed
_2_ L-B2 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B2 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_2_ AC-B 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)
_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
Senior Bronze Closed
_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_3_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 52 [08:51AM] Viennese Waltz
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Senior Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_3_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
Intermediate Silver Closed
_3_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL

[08:53AM] Awards
Heat 53 [08:58AM] Waltz
Newcomers Bronze Closed
_2_ L-B3 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B3 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_3_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_4_ L-C1 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

Heat 54 [08:59AM] Tango
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B3 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_3_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_4_ L-C1 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

Heat 55 [09:01AM] Foxtrot
Newcomers Bronze Closed
_3_ L-B3 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_3_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_4_ L-C1 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

Heat 56 [09:02AM] Viennese Waltz
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_3_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Intermediate Silver Closed
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

Heat 57 [09:04AM] Waltz
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_5_ L-B3 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_6_ L-B3 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_2_ L-B3 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-C3* 170 Anabel Konwiser Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

Heat 58 [09:05AM] Tango
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
Intermediate Bronze Closed
_6_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_4_ L-B3 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_5_ L-B3 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_3_ L-B3 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 59 [09:07AM] Foxtrot
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_4_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_5_ L-B3 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_6_ L-B3 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_2_ L-B3 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-C3* 170 Anabel Konwiser Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

Heat 60 [09:08AM] Viennese Waltz
Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
Full Bronze Closed
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
Full Silver Closed
_1_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_2_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

_1_ G-C2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI

Heat 61 [09:10AM] Waltz
Newcomers Bronze Closed
_2_ L-C1 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-C1 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_ L-C1 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C2 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ G-B2 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Intermediate Silver Closed
_2_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

Heat 62 [09:11AM] Tango
Newcomers Bronze Closed
_2_ L-C1 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-C1 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C2 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_2_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

Heat 63 [09:13AM] Foxtrot
Newcomers Bronze Closed
_2_ L-C1 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-C1 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_ L-C1 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C2 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ G-B2 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Intermediate Silver Closed
_2_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

Heat 64 [09:14AM] Viennese Waltz
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Intermediate Silver Closed
_1_ G-B2 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

_2_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

Heat 65 [09:16AM] Waltz
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
_2_ G-C1 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
Senior Bronze Closed
_2_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Intermediate Silver Closed
_3_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL

Heat 66 [09:17AM] Tango
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
_2_ G-C1 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Intermediate Silver Closed
_3_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL

Heat 67 [09:19AM] Foxtrot
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
_2_ G-C1 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
Senior Bronze Closed
_2_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Intermediate Silver Closed
_3_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL

Heat 68 [09:20AM] Waltz
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C2 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_2_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Senior Bronze Closed
_2_ AC-B 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_3_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ AC-C 444 Dan Cox Dr. Diane Cox Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
_2_ AC-C 445 Ken Euge Lynne McGrew Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Full Silver Closed
_1_ G-C1 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI

Heat 69 [09:22AM] Tango
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C2 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Senior Bronze Closed
_1_ G-C2 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

_2_ AC-B 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ AC-C 445 Ken Euge Lynne McGrew Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Full Silver Closed
_1_ G-C1 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI

Heat 70 [09:23AM] Foxtrot
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C2 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_2_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Senior Bronze Closed
_1_ G-C2 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

_3_ AC-B 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_2_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Full Silver Closed
_1_ G-C1 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI
Beginner Gold
_1_ G-C2 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ

Heat 71 [09:25AM] Waltz
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C3 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
_2_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Senior Bronze Closed
_1_ G-C2 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Full Bronze Closed
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
Full Silver Closed
_1_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_2_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

_2_ G-C2 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
_1_ G-C2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI

Heat 72 [09:26AM] Tango
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C3 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
Full Bronze Closed
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
Full Silver Closed
_1_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_2_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

_2_ G-C2 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
_1_ G-C2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI

Heat 73 [09:28AM] Foxtrot
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C3 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
_2_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Full Bronze Closed
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
Full Silver Closed
_1_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_2_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

_1_ G-C2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI

Heat 74 [09:29AM] Waltz
Newcomers Bronze Closed
_1_ AC-B 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)
Senior Bronze Closed
_1_ G-B3 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ G-B3 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Full Bronze Closed
_2_ L-B1 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Silver Closed
_2_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
Beginner Gold
_1_ L-C1 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ

Heat 75 [09:31AM] Tango
Senior Bronze Closed
_1_ G-B3 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Full Bronze Closed
_2_ L-B1 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Silver Closed
_2_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
Beginner Gold
_1_ L-C1 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ

Heat 76 [09:32AM] Foxtrot
Newcomers Bronze Closed
_1_ AC-B 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)
Senior Bronze Closed
_1_ G-B3 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ G-B3 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Full Bronze Closed
_2_ L-B1 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Silver Closed
_2_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
Beginner Gold
_1_ L-C1 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ

Heat 77 [09:34AM] Waltz
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-B1 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ AC-C 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)
Senior Bronze Closed
_1_ G-C1 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ G-C1 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Beginner Silver Closed
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_2_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI
Full Silver Closed
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

_1_ AC-C 445 Ken Euge Lynne McGrew Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Intermediate Gold Closed
_1_ L-C2 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ

Heat 78 [09:35AM] Tango
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-B1 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ G-C1 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Beginner Silver Closed
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_2_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI
Full Silver Closed
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

_1_ AC-C 445 Ken Euge Lynne McGrew Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Intermediate Gold Closed
_1_ L-C2 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ

Heat 79 [09:37AM] Foxtrot
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-B1 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ AC-C 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ G-C1 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ G-C1 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Beginner Silver Closed
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_2_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI
Full Silver Closed
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Intermediate Gold Closed
_1_ L-C2 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ

Heat 80 [09:38AM] Waltz
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C2 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A1 182 Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-B2 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

_1_ G-C1 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

_1_ G-C2 444 Dan Cox Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Full Silver Closed
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Intermediate Gold Closed
_1_ L-C1 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
Full Gold Closed
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI

Heat 81 [09:40AM] Tango
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C2 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A1 182 Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-B2 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

_1_ G-C1 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI
Full Silver Closed
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Intermediate Gold Closed
_1_ L-C1 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
Full Gold Closed
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI

Heat 82 [09:41AM] Foxtrot
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-C2 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A1 182 Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

_1_ G-C1 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI
Full Silver Closed
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Intermediate Gold Closed
_1_ L-C1 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
Full Gold Closed
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI

Heat 83 [09:43AM] Viennese Waltz
Senior Bronze Closed
_1_ L-A2 187 Tiffany Thompson Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

_1_ G-C1 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI
Full Silver Closed
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Intermediate Gold Closed
_1_ L-C1 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
Full Gold Closed
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI

Heat 84 [09:44AM] Waltz
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C3 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-C1 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ G-B3 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Beginner Gold
_1_ L-C2 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-C1* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 85 [09:46AM] Tango
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C3 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-B3 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ G-B3 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Beginner Gold
_1_ L-C2 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.3] L-C1* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 86 [09:47AM] Foxtrot
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C3 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-C1 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ G-B3 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Beginner Gold
_1_ L-C2 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-C1* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 87 [09:49AM] Waltz
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-A3 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX

_1_ G-C2 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ L-A2 153 Tiffany Thompson Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_2_ G-B3 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_ G-B3 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ G-B2 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

Heat 88 [09:50AM] Tango
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-A3 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX

_1_ G-C2 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ L-A2 153 Tiffany Thompson Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ G-B2 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

Heat 89 [09:52AM] Foxtrot
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-A3 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX

_1_ G-C2 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ L-A2 153 Tiffany Thompson Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_2_ G-B3 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_ G-B3 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ G-B2 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

Heat 90 [09:53AM] Waltz
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-B1 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C3 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_1_ G-C3 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)

_1_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
Senior Bronze Closed
_1_ L-A2 187 Tiffany Thompson Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-B3* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 91 [09:55AM] Tango
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-B1 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C3 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_1_ G-C3 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
Senior Bronze Closed
_1_ L-A2 187 Tiffany Thompson Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Bronze Closed Proficiency
_1_[67.0] L-B3* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 92 [09:56AM] Foxtrot
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-B1 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C3 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_1_ G-C3 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)

_1_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
Senior Bronze Closed
_1_ L-A2 187 Tiffany Thompson Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Bronze Closed Proficiency
_1_[96.0] L-B3* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

[09:58AM] Awards

Heat 93 [10:03AM] Waltz
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_3_ L-B2 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_4_ L-B2 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_2_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_1_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Open Intermediate Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_3_ L-C2 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_2_ L-C2 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.3] L-C2* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 94 [10:04AM] Tango
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_5_ L-B2 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_3_ L-B2 182 Jenny Weinstein Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_6_ L-B2 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_2_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Open Intermediate Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.7] L-C2* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 95 [10:06AM] Foxtrot
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_2_ L-B2 182 Jenny Weinstein Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_3_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Open Intermediate Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_3_ L-C2 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_2_ L-C2 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI
Open
_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Full Bronze Closed
_1_ G-B2 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-C2* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 96 [10:07AM] Viennese Waltz
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_2_ L-B2 182 Jenny Weinstein Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
Open Full Bronze
_3_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_1_ L-B3 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_2_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
Open Intermediate Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 97 [10:09AM] Waltz
Open Intermediate Bronze
_3_ G-C1 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
_4_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Open Full Bronze
_3_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_1_ L-B3 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_4_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_5_ L-B3 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_2_ L-B3 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 98 [10:10AM] Tango
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_4_ L-B3 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_1_ L-B3 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_5_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_6_ L-B3 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_2_ L-B3 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 99 [10:12AM] Foxtrot
Open Intermediate Bronze
_2_ G-C1 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_3_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX

_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Open Full Bronze
_3_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_1_ L-B3 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_4_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_2_ L-B3 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 100 [10:13AM] Viennese Waltz
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_3_ L-B2 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B2 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_2_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
Open Full Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 101 [10:15AM] Waltz
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_3_ G-B3 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_2_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Open Full Bronze
_4_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-C2 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[93.7] L-B3* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 102 [10:16AM] Tango
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Open Full Bronze
_5_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-C2 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_3_ L-C2 184 Dr. Virginia Dumas Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Intermediate Gold
_1_ L-C1 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-B3* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 103 [10:18AM] Foxtrot
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_2_ G-B3 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Open Full Bronze
_5_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_3_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-C2 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_2_ L-C2 184 Dr. Virginia Dumas Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.3] L-B3* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 104 [10:19AM] Viennese Waltz
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

_3_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C2 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Open Full Silver
_2_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 105 [10:21AM] Waltz
Open Intermediate Bronze
_3_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_2_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_4_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_5_ L-B3 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_1_ L-B3 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Open Full Silver
_3_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_2_ L-B3 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-C2* 170 Anabel Konwiser Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

Heat 106 [10:22AM] Tango
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A3 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_3_ L-B3 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_4_ L-B3 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_1_ L-B3 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Open Full Silver
_2_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-B3 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 107 [10:24AM] Foxtrot
Open Intermediate Bronze
_2_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_3_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_1_ L-B3 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Open Full Bronze
_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Open Full Silver
_2_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_4_ L-B3 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-B3 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.7] L-C2* 170 Anabel Konwiser Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

Heat 108 [10:25AM] Viennese Waltz
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
Open Full Silver
_2_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-B3 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
Open
_1_ L-B2 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_2_ L-B2 182 Jenny Weinstein Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

Heat 109 [10:27AM] Waltz
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B1 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_2_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_2_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_3_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_5_ L-C1 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_4_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Open Intermediate Silver
_1_ AC-C 444 Dan Cox Dr. Diane Cox Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.3] L-C1* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 110 [10:28AM] Tango
Open Intermediate Bronze
_3_ L-B1 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B1 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_2_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_3_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-C1 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_5_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_2_ L-C1 184 Dr. Virginia Dumas Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-C1* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 111 [10:30AM] Foxtrot
Open Intermediate Bronze
_2_ L-B1 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_3_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_4_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_5_ L-C1 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_2_ L-C1 184 Dr. Virginia Dumas Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
Open
_1_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.3] L-C1* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 112 [10:31AM] Viennese Waltz
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B1 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ

_1_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C1 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Intermediate Silver
_1_ AC-C 444 Dan Cox Dr. Diane Cox Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Open Intermediate Gold
_1_ L-C1 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 113 [10:33AM] Waltz
Open Intermediate Bronze
_3_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-C2 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_3_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_2_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-C2* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 114 [10:34AM] Tango
Open Intermediate Bronze
_4_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_5_ L-C2 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_ L-C2 184 Dr. Virginia Dumas Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Full Bronze
_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Gold
_1_ L-C1 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI
Bronze Closed Proficiency
_1_[93.0] L-C2* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 115 [10:36AM] Foxtrot
Open Intermediate Bronze
_4_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_3_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_5_ L-C2 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_2_ L-C2 184 Dr. Virginia Dumas Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

_2_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Bronze Closed Proficiency
_1_[93.0] L-C2* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 116 [10:37AM] Viennese Waltz
Open Intermediate Bronze
_2_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_3_ L-C2 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Full Bronze
_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Gold
_1_ L-C1 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI
International Full Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 117 [10:39AM] Waltz
Open Intermediate Bronze
_2_ G-C2 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Intermediate Silver
_2_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_4_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
Open Full Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C3 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI

Heat 118 [10:40AM] Tango
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Intermediate Silver
_2_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_4_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
Open Full Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C3 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI

Heat 119 [10:42AM] Foxtrot
Open Intermediate Bronze
_2_ G-C2 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Intermediate Silver
_2_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_4_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
Open Full Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C3 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI

Heat 120 [10:43AM] Viennese Waltz
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Intermediate Silver
_2_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_4_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
Open Full Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C3 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
International Full Bronze Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 121 [10:45AM] Waltz
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_2_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-C1 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_3_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Open Intermediate Silver
_2_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-B3 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI

_1_ G-C2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI

Heat 122 [10:46AM] Tango
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_1_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-C1 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_3_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Open Intermediate Silver
_2_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL

_1_ G-C2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI

Heat 123 [10:48AM] Foxtrot
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_2_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-C1 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Open Intermediate Silver
_2_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_3_ L-B3 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL

_1_ G-C2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI

Heat 124 [10:49AM] Viennese Waltz
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_1_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C1 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_2_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL

_2_ G-C2 444 Dan Cox Karen Grijalva Arrowhead, AZ
_1_ G-C2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI
International Newcomers Silver Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

[10:51AM] Awards
Heat 125 [10:56AM] Waltz
Open Intermediate Bronze
_2_ AC-B 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
Open Full Bronze
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
Open Full Silver
_2_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_4_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Newcomers Silver Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 126 [10:57AM] Tango
Open Full Bronze
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_2_ L-A3 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Open Full Silver
_2_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_4_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Newcomers Silver Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 127 [10:59AM] Foxtrot
Open Intermediate Bronze
_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
_2_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Open Full Bronze
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
Open Full Silver
_1_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_4_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Newcomers Silver Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 128 [11:00AM] Viennese Waltz
Open Full Bronze
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
Open Full Silver
_1_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_4_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Newcomers Silver Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 129 [11:02AM] Quickstep
International Full Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 130 [11:03AM] Waltz
Open Full Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_5_ L-B2 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B2 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_4_ L-B2 182 Jenny Weinstein Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_3_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_2_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ AC-B 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
Open Full Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_3_ L-C2 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_2_ L-C2 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI
International Newcomers Silver Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 131 [11:05AM] Tango
Open Full Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_5_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_4_ L-B2 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B2 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_3_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_2_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Open Full Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI
International Newcomers Silver Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 132 [11:06AM] Foxtrot
Open Full Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_4_ L-B2 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B2 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_3_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_2_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Open Full Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_3_ L-C2 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_2_ L-C2 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI
International Newcomers Silver Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 133 [11:08AM] Quickstep
International Newcomers Silver Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 134 [11:09AM] Waltz
Open Full Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C3 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
Open Full Silver
_2_ G-C2 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
_1_ G-C2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI
Open
_3_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B3 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_2_ L-B3 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ L-B3 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Full Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 135 [11:11AM] Tango
Open Full Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C3 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
Open Full Silver
_2_ G-C2 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
_1_ G-C2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI
Open
_2_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B3 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_3_ L-B3 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ L-B3 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Full Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 136 [11:12AM] Foxtrot
Open Full Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C3 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
Open Full Silver
_1_ G-C2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI
Open
_1_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-B3 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_3_ L-B3 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ L-B3 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 137 [11:14AM] Viennese Waltz
Open Full Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C3 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
Open Full Silver
_1_ G-C2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI
Open
_1_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-B3 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_2_ L-B3 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Newcomers Silver Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 138 [11:15AM] Waltz
Open Full Bronze
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_2_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Full Silver
_1_ G-C1 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Open
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-C1 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_3_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
Full Bronze Closed
_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
International Newcomers Silver Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 139 [11:17AM] Tango
Open Full Bronze
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Full Silver
_1_ G-C1 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Open
_2_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Full Bronze Closed
_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
International Newcomers Silver Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 140 [11:18AM] Foxtrot
Open Full Bronze
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open
_2_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-C1 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_1_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Full Bronze Closed
_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
International Newcomers Silver Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 141 [11:20AM] Viennese Waltz
Open Full Bronze
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Full Silver
_1_ AC-C 444 Dan Cox Dr. Diane Cox Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Open
_1_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
International Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 142 [11:21AM] Waltz
Open Full Bronze
_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open
_1_ L-B2 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_3_ L-B2 182 Jenny Weinstein Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_2_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

_2_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-C2 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_1_ L-C2 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

_1_ L-C3 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
International Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 143 [11:23AM] Tango
Open Full Bronze
_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open
_2_ L-B2 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_3_ L-B2 182 Jenny Weinstein Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

_2_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-C2 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

_1_ L-C3 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
International Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 144 [11:24AM] Foxtrot
Open Full Bronze
_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open
_2_ L-B2 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_3_ L-B2 182 Jenny Weinstein Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

_2_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-C2 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_1_ L-C2 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

_1_ L-C3 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
International Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 145 [11:26AM] Viennese Waltz
Open Full Bronze
_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open
_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

_1_ L-C2 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

_1_ L-C3 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
International Intermediate Silver Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 146 [11:27AM] Quickstep
International Newcomers Silver Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 147 [11:29AM] Waltz
Open Full Bronze
_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
Open Full Silver
_1_ AC-C 444 Dan Cox Dr. Diane Cox Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Open
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[96.0] G-C1* 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
International Intermediate Silver Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 148 [11:30AM] Tango
Open Full Bronze
_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_2_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
Open
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
International Intermediate Silver Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 149 [11:32AM] Foxtrot
Open Full Bronze
_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_2_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
Open
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] G-B3* 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

_1_[93.0] L-C2* 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
International Intermediate Silver Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 150 [11:33AM] Viennese Waltz
Open Full Bronze
_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_2_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
Open
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
International Intermediate Silver Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 151 [11:35AM] Quickstep
International Intermediate Silver Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 152 [11:36AM] Waltz
Open Full Bronze
_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Silver
_2_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
Full Bronze Closed
_1_ G-A3 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-A3* 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_[95.0] G-C1* 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Gold Closed Proficiency
_1_[95.0] L-C2* 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
International Intermediate Silver Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 153 [11:38AM] Tango
Open Full Bronze
_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Silver
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
Full Bronze Closed
_1_ G-A3 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-A3* 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
International Intermediate Silver Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 154 [11:39AM] Foxtrot
Open Full Bronze
_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Silver
_2_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-A3* 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_[92.3] G-B3* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_[92.7] G-C1* 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
International Intermediate Silver Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 155 [11:41AM] Quickstep
International Intermediate Silver Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 156 [11:42AM] Waltz
Open Full Bronze
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Intermediate Gold
_2_ L-C1 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_1_ L-C1 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] G-B3* 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

_1_[93.0] L-C2* 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_[94.0] G-C1* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_[92.0] G-C1* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

Heat 157 [11:44AM] Foxtrot
Open Full Bronze
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Intermediate Gold
_2_ L-C1 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_1_ L-C1 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI
Full Bronze Closed
_1_ G-A3 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[96.0] G-B3* 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

Heat 158 [11:45AM] Quickstep
International Newcomers Silver Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

[11:47AM] Awards

Heat 159 [11:52AM] OPEN CHAMPIONSHIP Waltz
_1_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_5_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_7_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_4_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-B3 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_8_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_6_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_3_ L-B3 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
International Bronze Open
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 160 [11:53AM] OPEN CHAMPIONSHIP Tango
_1_ L-A3 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_6_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_4_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-B3 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_5_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_3_ L-B3 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
International Bronze Open
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 161 [11:55AM] OPEN CHAMPIONSHIP Foxtrot
_1_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_6_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_7_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_3_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-B3 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_4_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_4_ L-B3 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
International Bronze Open
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 162 [11:56AM] OPEN CHAMPIONSHIP Viennese Waltz
_1_ L-B3 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_5_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_3_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-B3 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_4_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
International Bronze Open
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 163 [11:58AM] Quickstep
International Bronze Open
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 164 [11:59AM] OPEN CHAMPIONSHIP Waltz
_5_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-C2 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_4_ L-C2 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_ L-C2 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

_2_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Open
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
International Bronze Open
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 165 [12:01PM] OPEN CHAMPIONSHIP Tango
_4_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-C2 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_X_ L-C2 184 Dr. Virginia Dumas Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI

_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
International Bronze Open
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 166 [12:02PM] OPEN CHAMPIONSHIP Foxtrot
_5_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-C2 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_4_ L-C2 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_X_ L-C2 184 Dr. Virginia Dumas Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI

_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
International Bronze Open
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 167 [12:04PM] OPEN CHAMPIONSHIP Viennese Waltz
_3_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-C2 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Full Silver Closed Viennese Waltz
_1_ G-B3 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI
International Newcomers Silver Closed
_1_ L-C3 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
International Bronze Open
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 168 [12:05PM] Quickstep
International Bronze Open
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 169 [12:07PM] OPEN CHAMPIONSHIP Waltz
_3_ L-B2 182 Jenny Weinstein Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_2_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

_2_ G-C2 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_ G-C2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
International Bronze Open
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 170 [12:08PM] OPEN CHAMPIONSHIP Tango
_3_ L-B2 182 Jenny Weinstein Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_2_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_1_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

_1_ G-C2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
International Bronze Open
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 171 [12:10PM] OPEN CHAMPIONSHIP Foxtrot
_3_ L-B2 182 Jenny Weinstein Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_2_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_1_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

_2_ G-C2 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_ G-C2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
International Bronze Open
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 172 [12:11PM] OPEN CHAMPIONSHIP Viennese Waltz
_2_ L-B2 182 Jenny Weinstein Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

_1_ G-C2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI

_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
International Newcomers Silver Closed
_1_ L-C2 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
International Bronze Open
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 173 [12:13PM] Quickstep
International Bronze Open
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 174 [12:14PM] OPEN CHAMPIONSHIP Waltz
_1_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_7_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_5_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_3_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-C1 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_4_ L-C1 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_6_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Open
_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

Heat 175 [12:16PM] OPEN CHAMPIONSHIP Tango
_1_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_5_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-C1 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_4_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Senior Bronze Closed
_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
International Full Bronze Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 176 [12:17PM] OPEN CHAMPIONSHIP Foxtrot
_1_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_5_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_4_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_2_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-C1 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Full Silver Closed Foxtrot
_1_ G-B3 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI
International Full Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 177 [12:19PM] OPEN CHAMPIONSHIP Viennese Waltz
_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ L-C1 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_3_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-C1 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
International Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
International Full Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
International Intermediate Silver Closed
_1_ L-C3 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI

Heat 178 [12:20PM] OPEN CHAMPIONSHIP Waltz
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_2_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Full Silver Closed Waltz
_1_ G-B3 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI
International Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
International Full Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 179 [12:22PM] OPEN CHAMPIONSHIP Tango
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Full Silver Closed Tango
_1_ G-B3 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI
International Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
International Full Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 180 [12:23PM] Quickstep
International Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 181 [12:25PM] OPEN CHAMPIONSHIP Waltz
_X_ AC-B 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)
_2_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Full Bronze
_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Gold
_2_ L-C1 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_1_ L-C1 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 182 [12:26PM] OPEN CHAMPIONSHIP Foxtrot
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_2_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
_3_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
International Full Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 183 [12:28PM] Quickstep
International Full Bronze Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 184 [12:29PM] OPEN CHAMPIONSHIP Waltz
_2_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_3_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Senior Bronze Closed
_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
International Full Bronze Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 185 [12:31PM] OPEN CHAMPIONSHIP Foxtrot
_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)

_2_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Full Bronze
_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Gold
_1_ L-C1 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_2_ L-C1 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI
Senior Bronze Closed
_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
International Full Bronze Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 186 [12:32PM] Quickstep
International Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
International Full Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

[12:34PM] Awards



Heat 187 [12:39PM] Semi-final Round Bronze Closed American Smooth Championship (W/T/F)
_5_ L-B 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_6_ L-B 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_2_ L-B 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-B 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
*S_ L-B 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
*S_ L-B 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_1_ L-B 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_7_ L-B 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ G-B 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 188 [12:43PM] Bronze Closed American Smooth Championship (W/T/F)
_1_ L-SR1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-SR1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-SR1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-SR1 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_5_ G-SR1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX

Heat 189 [12:48PM] Bronze Closed American Smooth Championship (W/T/F)
_1_ L-C 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_7_ L-C 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_2_ L-C 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_4_ L-C 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_6_ G-C 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_5_ G-C 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX

Heat 187 [12:53PM] Final Round Bronze Closed American Smooth Championship (W/T/F)

Heat 190 [12:58PM] Bronze Closed American Smooth Championship (W/T/F)
_3_ L-A 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-A 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_4_ L-A 182 Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_ L-A 187 Tiffany Thompson Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
_5_ G-A 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
_6_ G-A 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_4_ AC-B 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_3_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
_2_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
_1_ AC-B 457 Steph Kingsley Holly Marcus Ahwatukee Phoenix, AZ (Darren Franco)

Heat 191 [01:03PM] Bronze Closed American Smooth Championship (W/T/F)
_1_ L-SR2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-SR2 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
_3_ G-SR2 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_2_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

Heat 192 [01:07PM] Silver Closed Smooth Championship (W/T/F)
_1_ L-A 153 Tiffany Thompson Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ G-A 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_2_ L-C 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_1_ L-C 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ G-C 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

_1_ L-SR2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ G-SR2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI

Heat 193 [01:12PM] Open Smooth Championship (W/T/F/VW)
_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

Open Rising Star Smooth Championship (W/T/FT)
_1_ L-A 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ G-A 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)

Silver Closed Smooth Championship (W/T/F)
_1_ L-B 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_2_ L-B 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

Gold Closed Smooth Championship (T/F/VW)
_1_ L-SR1 174 Nancy Spetzler Nedko Petrov Phoenix North, AZ

Heat 194 [01:19PM] Open Rising Star Smooth Championship (W/T/FT)
_1_ L-C 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_2_ L-C 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX

_2_ L-SR1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-SR1 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_ L-SR1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
_4_ G-SR1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX

_1_ L-SR2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ G-SR2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

Heat 195 [01:25PM] Open Smooth Senior Championship (W/T/FT/VW)
_1_ L-SR2 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

Open Rising Star Smooth Championship (W/T/FT)
_2_ L-B 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_4_ L-B 182 Jenny Weinstein Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_3_ L-B 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_2_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

Heat 196 [01:31PM] Bronze Closed Ballroom Championship(W/T/Q)
_1_ L-B 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ

_1_ L-SR1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 198 [01:36PM] Bronze Closed Ballroom Championship(W/T/Q)
_1_ L-C 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 197 [01:41PM] Open Smooth Championship (W/T/F/VW)
_1_ L-A 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_2_ G-A 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
_3_ G-A 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_2_ L-C 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_4_ L-C 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_1_ L-C 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-C 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_5_ G-C 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX

Heat 199 [01:47PM] Open Smooth Championship (W/T/F/VW)
_1_ L-B 151 Kathleen Stokes Vladyslav Babenko Mequon, WI
_7_ L-B 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_8_ L-B 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_2_ L-B 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-B 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
_5_ L-B 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_6_ L-B 182 Jenny Weinstein Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_3_ L-B 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ

Heat 200 [01:54PM] Open Ballroom Championship (W/T/VW/FT/QS) 5 dance
_1_ L-C 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 201 [02:02PM] Open Smooth Championship (W/T/F/VW)
_1_ L-SR1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
_2_ G-SR1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX

_2_ L-SR2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-SR2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_4_ G-SR2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
_3_ G-SR2 448 Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

Heat 202 [02:08PM] Open Ballroom Championship (W/T/VW/FT/QS) 5 dance
_1_ L-SR1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

[02:16PM] Awards


Heat 203 [02:46PM] Bronze Warrior
_1_[98.7] L-A Tiffany Thompson Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 204 [02:49PM] Bronze You Haven't Seen The Last Of Me
_1_[97.0] L-A Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

Heat 205 [02:52PM] Bronze First Time Ever I Saw Your Face
_1_[97.7] L-A Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ

Heat 206 [02:55PM] Bronze Carry You
_1_[97.3] G-A Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

Heat 207 [02:58PM] Bronze Run For Your Life
_1_[98.7] L-B Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ

Heat 208 [03:01PM] Bronze You've Got A Friend In Me
_1_[95.3] L-B Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 209 [03:04PM] Bronze Too Close
_X_ L-C Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

Heat 210 [03:07PM] Bronze Summer Time
_1_[95.3] L-C Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

Heat 211 [03:10PM] Bronze Hit The Road Jack
_X_ L-C Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX

Heat 212 [03:13PM] Bronze Black Or White
_1_[95.0] G-C Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX

Heat 213 [03:16PM] Bronze Dance Like Shakira
_1_[97.7] L-B Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 214 [03:19PM] Bronze I Feel Like I'm Drowning
_1_[96.3] L-B Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 215 [03:22PM] Bronze Old Time Rock And Roll
_1_[96.0] L-B Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 216 [03:25PM] Bronze All Shook Up
_1_[96.3] AC-C Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

Heat 217 [03:28PM] Silver We'll Always Have Paris
_1_[96.3] G-C Dr. Paul Halverson Anna Tomasini Brookfield, WI

Heat 218 [03:31PM] Silver When The Going Gets Tough
_1_[95.3] G-C Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ

Heat 218A [03:34PM] Bronze The Arena
_1_[97.3] L-JR Savannah Johnson Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

[03:37PM] Awards

Heat 219 [03:42PM] Bronze Dance With Me
_1_[96.7] G-B Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 220 [03:45PM] Bronze Artemis
_1_[97.2] G-A Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

Heat 221 [03:48PM] Bronze Cypress Studio Auction
_1_[95.3] L-C Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX

Heat 222 [03:51PM] Bronze Sing, Sing, Sing
_1_[95.0] L-C Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 223 [03:54PM] Bronze Ferris Bueller's Day Off
_1_[93.7] G-C Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ


Solo 1 [03:57PM] Bronze Emergency Showcase
_1_[96.3] L-B Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI
Slash Sharan

Solo 2 [04:00PM] Bronze Never Enough Showcase
_1_[96.5] L-A Tiffany Thompson Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
Ilya Velednitsky

Solo 3 [04:03PM] Bronze Pushing On Showcase
_1_[96.3] L-A Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Taras Slisarenko

Solo 4 [04:06PM] Bronze Kill Of The Night Showcase
_1_[96.0] G-A Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Olga Akopova

Solo 5 [04:09PM] Bronze Die Another Day Showcase
_1_[96.3] G-C Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Richard Kaszas

Solo 6 [04:12PM] Silver Small World Showcase
_1_[97.7] L-C Dr. Gloria Halverson Slash Sharan Brookfield, WI
Ernesto Olveris Alex Zarek

Heat 223A [04:15PM] Bronze Hello Sunshine
_1_[94.3] L-C Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

Solo 8 [04:18PM] Bronze Sound Of Silence Showcase
_1_[97.3] L-B Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Manny Carmona

[04:21PM] Awards

Heat 224 [04:26PM] Cha Cha
Bronze Closed Country Western
_1_ L-B1 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_3_ L-C1 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-C1 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ

Heat 225 [04:28PM] Eastern Swing
Bronze Closed Country Western
_1_ L-B2 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ G-B3 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

_2_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Silver Closed Country Western
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 226 [04:29PM] Waltz
Bronze Closed Country Western
_2_ L-B3 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_ L-B3 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_2_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

Heat 227 [04:31PM] Texas 2-step
Bronze Closed Country Western
_1_ L-B2 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_2_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Open Country Western
_1_ L-A2 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 228 [04:32PM] Arizona 2-step
Bronze Closed Country Western
_1_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Silver Closed Country Western
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Country Western
_2_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

Heat 229 [04:34PM] Cha Cha
Bronze Closed Country Western
_1_ L-B2 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_2_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Open Country Western
_1_ L-A2 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 230 [04:35PM] Eastern Swing
Bronze Closed Country Western
_1_ L-B3 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Open Country Western
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 231 [04:37PM] Arizona 2-step
Bronze Closed Country Western
_1_ L-B3 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ

_2_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

_2_ G-B3 450 Tom Loschiavo Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_ G-B3 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

Heat 232 [04:38PM] Texas 2-step
Bronze Closed Country Western
_1_ L-B3 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
Silver Closed Country Western
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Country Western
_2_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

Heat 233 [04:40PM] Waltz
Bronze Closed Country Western
_2_ L-C1 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-C1 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
Open Country Western
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 234 [04:41PM] Cha Cha
Bronze Closed Country Western
_1_ L-B3 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B3 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_2_ L-B3 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Silver Closed Country Western
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 235 [04:43PM] Eastern Swing
Bronze Closed Country Western
_2_ L-C1 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Open Country Western
_1_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 236 [04:44PM] Polka
Bronze Closed Country Western
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Open Country Western
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 237 [04:46PM] Arizona 2-step
Bronze Closed Country Western
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-C1 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ

_2_ G-C1 450 Tom Loschiavo Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_ G-C1 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Open Country Western
_1_ L-A2 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 238 [04:47PM] Texas 2-step
Bronze Closed Country Western
_2_ L-C1 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Open Country Western
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-B3 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 239 [04:49PM] Western Swing
Bronze Closed Country Western
_1_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 240 [04:50PM] Eastern Swing
Bronze Closed Country Western
_1_ G-C1 460 Bill Wood Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

_1_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Open Country Western
_1_ L-A2 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 241 [04:52PM] Polka
Bronze Closed Country Western
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Open Country Western
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 242 [04:53PM] Arizona 2-step
Bronze Closed Country Western
_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Silver Closed Country Western
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 243 [04:55PM] Western Swing
Open Country Western
_1_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 244 [04:56PM] Waltz
Bronze Closed Country Western
_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Silver Closed Country Western
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 245 [04:58PM] Eastern Swing
Silver Closed Country Western
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_2_ L-C1 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 246 [04:59PM] Polka
Silver Closed Country Western
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 247 [05:01PM] Texas 2-step
Silver Closed Country Western
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_2_ L-C1 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 248 [05:02PM] Waltz
Bronze Closed Country Western
_1_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Silver Closed Country Western
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Country Western
_1_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 249 [05:04PM] Cha Cha
Silver Closed Country Western
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Country Western
_1_ L-B3 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-B3 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 250 [05:05PM] Polka
Silver Closed Country Western
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 251 [05:07PM] Western Swing
Silver Closed Country Western
_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 252 [05:08PM] Waltz
Open Country Western
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-B3 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-B3 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 253 [05:10PM] Cha Cha
Open Country Western
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-B2 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 254 [05:11PM] Arizona 2-step
Open Country Western
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-B2 176 Christine Loschiavo Tyler Saccomann Chandler, AZ

_2_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

Heat 255 [05:13PM] Western Swing
Open Country Western
_1_ L-B3 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 256 [05:14PM] Cha Cha
Open Country Western
_1_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-B1 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 257 [05:16PM] Arizona 2-step
Open Country Western
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_2_ L-B3 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-B3 176 Christine Loschiavo Tyler Saccomann Chandler, AZ

Heat 258 [05:17PM] Texas 2-step
Open Country Western
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_2_ L-C1 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

Heat 259 [05:19PM] Western Swing
Open Country Western
_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

[05:20PM] Awards

Desert Dance Classic 2020 - Session 2

[06:30PM] Parade Of Studios


Heat 260 [06:40PM] Merengue
Social Foundation Closed
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B2 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_2_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Silver Open
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[93.3] G-C1* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
_1_[93.7] G-C1* 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

Heat 261 [06:41PM] Samba
Full Bronze Open
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
Intermediate Gold Open
_1_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 262 [06:43PM] Western Swing
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
Beginner Gold Closed
_1_ G-C2 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Intermediate Bronze Open
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Open
_1_ L-B3 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
Intermediate Gold Open
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 263 [06:44PM] Paso Doble
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL

Heat 264 [06:46PM] Salsa
Preliminary Bronze Closed
_1_ AC-B 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
_2_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_5_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_3_ L-B2 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_4_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Silver Open
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 265 [06:47PM] Hustle
Social Foundation Closed
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_2_ AC-B 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Intermediate Bronze Closed
_3_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_5_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_4_ L-B2 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_2_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_1_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 266 [06:49PM] Bachata
Preliminary Bronze Closed
_1_ AC-B 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
Full Silver Open
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 267 [06:50PM] Argentine Tango
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Full Silver Open
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 268 [06:52PM] Merengue
Social Foundation Closed
_2_ L-B2 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
_3_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_1_ L-B2 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
Open Championship
_1_ L-B3 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI
Bronze Proficiency
_1_[93.0] G-B3* 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

_1_[93.0] G-C2* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

Heat 269 [06:53PM] Samba
Full Bronze Open
_1_ L-A2 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
Open
_1_ L-C1 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 270 [06:55PM] Paso Doble
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 271 [06:56PM] Salsa
Social Foundation Closed
_1_ L-B2 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
_2_ L-B2 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_4_ L-B3 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_3_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ G-B2 450 Tom Loschiavo Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 272 [06:58PM] Hustle
Social Foundation Closed
_2_ L-B2 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
_1_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_3_ L-B2 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B3 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_2_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Beginner Silver Closed
_1_ L-B3 166 Linda Schneider-Jesser Anastasiya Khomenko Northbrook, IL
Intermediate Bronze Open
_1_ L-C1 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 273 [06:59PM] Bachata
Social Foundation Closed
_1_ L-B2 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Championship
_1_ L-B3 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 274 [07:01PM] Merengue
Social Foundation Closed
_3_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
_2_ L-B3 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
Intermediate Silver Open
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Bronze Proficiency
_1_[94.0] G-C3* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

Heat 275 [07:02PM] Samba
Intermediate Silver Open
_1_ L-C1 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
Open
_1_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 276 [07:04PM] Western Swing
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A1 182 Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Senior Bronze Closed
_1_ L-C1 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
Intermediate Silver Closed
_1_ L-C3 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI
Full Silver Open
_1_ L-B3 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
Open
_1_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 277 [07:05PM] Paso Doble
Senior Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL

Heat 278 [07:07PM] Salsa
Social Foundation Closed
_2_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
_3_ L-B3 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_3_ L-C1 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Silver Open
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 279 [07:08PM] Hustle
Social Foundation Closed
_2_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
_4_ L-B3 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_3_ L-B3 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_2_ L-C1 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

Heat 280 [07:10PM] Bachata
Social Foundation Closed
_1_ L-B3 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
_3_ L-B3 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_2_ L-B3 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Intermediate Silver Open
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 281 [07:11PM] Argentine Tango
Senior Bronze Closed
_1_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Intermediate Silver Open
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 282 [07:13PM] Merengue
Social Foundation Closed
_1_ L-C1 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Open Championship
_1_ L-C1 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 283 [07:14PM] Samba
Intermediate Silver Open
_1_ L-C2 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
Full Gold Open
_1_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 284 [07:16PM] Western Swing
Preliminary Bronze Closed
_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Senior Bronze Closed
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ L-B2 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
Full Gold Open
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI
Open Championship
_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 285 [07:17PM] Paso Doble
Senior Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 286 [07:19PM] Salsa
Social Foundation Closed
_2_ L-C1 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-C1 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
Senior Bronze Closed
_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B2 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_4_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Open Championship
_2_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 287 [07:20PM] Hustle
Social Foundation Closed
_1_ L-C1 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-C1 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-C1 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B2 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_3_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Open Championship
_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 288 [07:22PM] Bachata
Social Foundation Closed
_1_ L-C1 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-C1 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Newcomers Bronze Closed
_1_ AC-B 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
Senior Bronze Closed
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
Intermediate Silver Open
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
Open Championship
_1_ L-C1 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 289 [07:23PM] Argentine Tango
Senior Bronze Closed
_1_ L-B2 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Full Silver Open
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Championship
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI

Heat 290 [07:25PM] Merengue
Beginners Closed
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

_1_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
_3_ L-B3 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_3_ L-C1 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL

_1_ G-C2 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
Open Championship
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 291 [07:26PM] Western Swing
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_2_ L-C1 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
Beginner Silver Closed
_1_ L-C3 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI
Intermediate Silver Closed
_1_ AC-C 445 Ken Euge Lynne McGrew Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Full Bronze Open
_1_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 292 [07:28PM] Paso Doble
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL

Heat 293 [07:29PM] Salsa
Beginners Closed
_1_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
_3_ L-B3 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Bronze Closed
_2_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_1_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL

_1_ G-C2 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
Open Championship
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 294 [07:31PM] Hustle
Beginners Closed
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

_1_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
_4_ L-B3 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_3_ L-B3 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_2_ L-C1 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL

Heat 295 [07:32PM] Bachata
Beginners Closed
_2_ L-B3 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B3 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Full Silver Open
_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
Open Championship
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 296 [07:34PM] Night Club 2 Step
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
Senior Bronze Closed
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

Heat 296A [07:35PM] Full Bronze Closed Night Club 2 Step
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed NC 2 Step
_1_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX

Heat 297 [07:37PM] Argentine Tango
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C1 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Open Championship
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 298 [07:38PM] Merengue
Beginners Closed
_3_ L-B2 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B2 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
_1_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Full Bronze Closed
_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-B2 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_3_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Silver Open
_1_ L-A2 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 299 [07:40PM] Western Swing
Intermediate Bronze Closed
_1_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Intermediate Bronze Open
_1_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
Full Bronze Open
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open
_1_ L-C1 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI
Bronze Proficiency
_1_[95.0] L-B3* 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL

_1_[93.0] G-C2* 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ

Heat 300 [07:41PM] Paso Doble
Full Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 301 [07:43PM] Salsa
Beginners Closed
_3_ L-B2 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B2 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B2 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
Full Bronze Closed
_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B2 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_4_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Silver Open
_1_ L-A2 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 302 [07:44PM] Hustle
Beginners Closed
_4_ L-B2 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B2 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B2 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
_1_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Full Bronze Closed
_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B2 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_4_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 303 [07:46PM] Bachata
Beginners Closed
_2_ L-B2 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B2 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

_1_ L-C1 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 304 [07:47PM] Argentine Tango
Intermediate Silver Open
_1_ L-A2 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

[07:49PM] Awards
Heat 305 [07:56PM] Merengue
Beginners Closed
_2_ L-C1 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-C1 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 306 [07:57PM] Western Swing
Preliminary Bronze Closed
_1_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Senior Bronze Closed
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Full Bronze Closed
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Beginner Silver Closed
_1_ L-C2 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI
Full Bronze Open
_1_ L-C1 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
Bronze Proficiency
_1_[94.0] L-B2* 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL

Heat 307 [07:59PM] Bachata
Intermediate Bronze Closed
_1_ AC-C 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)
Senior Bronze Closed
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Full Bronze Closed
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
Full Bronze Open
_1_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
Intermediate Silver Open
_1_ L-A2 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 308 [08:00PM] Paso Doble
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 309 [08:02PM] Salsa
Beginners Closed
_2_ L-C1 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-C1 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_3_ L-B2 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ

_2_ AC-C 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
_1_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Senior Bronze Closed
_2_ AC-B 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)

Heat 310 [08:03PM] Hustle
Beginners Closed
_2_ L-C1 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-C1 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-C1 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ

_2_ AC-C 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
_1_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 311 [08:05PM] Bachata
Beginners Closed
_2_ L-C1 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-C1 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ AC-C 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
Senior Bronze Closed
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)

Heat 312 [08:06PM] Salsa
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ AC-A 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_2_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Beginner Silver Closed
_1_ L-B3 166 Linda Schneider-Jesser Anastasiya Khomenko Northbrook, IL

_1_ L-C2 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI
Intermediate Bronze Open
_1_ L-C1 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
Open Championship
_1_ L-B3 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 313 [08:08PM] Merengue
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

_1_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B3 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_2_ L-B3 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
Full Silver Open
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Championship
_1_ L-C2 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 314 [08:09PM] Samba
Intermediate Silver Open
_1_ L-C3 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
Open Championship
_1_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 315 [08:11PM] Western Swing
Senior Bronze Closed
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ L-B3 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
Open Championship
_3_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 316 [08:12PM] Salsa
Newcomers Bronze Closed
_2_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ L-B3 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_3_ L-B3 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Silver Open
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Championship
_3_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 317 [08:14PM] Hustle
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

_3_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_2_ L-B3 187 Dr. Donna Hamburg Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Open Championship
_2_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI

_1_ G-C2 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ

Heat 318 [08:15PM] Bachata
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Full Silver Open
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Championship
_2_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C2 188 Margi Lockwood Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 319 [08:17PM] Merengue
Newcomers Bronze Closed
_X_ L-B2 153 Dr. Donna Hamburg Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B2 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

_1_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C1 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
Full Bronze Closed
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 320 [08:18PM] Western Swing
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Full Silver Open
_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-C1 165 Dr. Diane Cox Alain Keller Arrowhead, AZ

_1_ G-C2 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Open Championship
_1_ L-C3 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI

Heat 321 [08:20PM] Salsa
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B2 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B2 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ

_1_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
_2_ G-C1 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
Full Silver Open
_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

_1_ G-C2 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Open Championship
_1_ L-C3 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI

Heat 322 [08:21PM] Hustle
Newcomers Bronze Closed
_2_ L-B2 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

_1_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Full Silver Open
_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

_1_ G-C2 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Open Championship
_1_ L-C3 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI

Heat 323 [08:23PM] Argentine Tango
Senior Bronze Closed
_1_ L-B3 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Full Silver Open
_1_ L-A2 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Championship
_1_ L-C3 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI

Heat 324 [08:24PM] Merengue
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C3 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
Full Bronze Closed
_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ

Heat 325 [08:26PM] Western Swing
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Full Bronze Closed
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Full Silver Closed
_1_ AC-C 445 Ken Euge Lynne McGrew Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Intermediate Bronze Open
_1_ L-C1 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
Bronze Proficiency
_1_[93.0] L-C1* 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL

Heat 326 [08:27PM] Paso Doble
Full Bronze Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 327 [08:29PM] Salsa
Newcomers Bronze Closed
_2_ L-C1 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-C1 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_ L-C1 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
_2_ G-B3 450 Tom Loschiavo Georgina Lerma Chandler, AZ
Full Bronze Closed
_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ

Heat 328 [08:30PM] Hustle
Newcomers Bronze Closed
_2_ L-C1 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-C1 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Full Bronze Closed
_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
Full Silver Closed
_1_ AC-C 445 Ken Euge Lynne McGrew Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Intermediate Bronze Open
_1_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 329 [08:32PM] Bachata
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C1 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Full Bronze Closed
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Open
_1_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 330 [08:33PM] Merengue
Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_4_ L-B3 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
Intermediate Silver Open
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 331 [08:35PM] Western Swing
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_2_ L-B3 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
Full Bronze Closed
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Full Silver Closed
_1_ G-C2 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Intermediate Silver Open
_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-C1 165 Dr. Diane Cox Alain Keller Arrowhead, AZ

Heat 332 [08:36PM] Paso Doble
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL

Heat 333 [08:38PM] Salsa
Newcomers Bronze Closed
_1_ AC-B 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
Intermediate Bronze Closed
_2_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_5_ L-B3 176 Christine Loschiavo Tyler Saccomann Chandler, AZ
_3_ L-B3 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Intermediate Silver Open
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 334 [08:39PM] Hustle
Newcomers Bronze Closed
_1_ AC-B 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
Intermediate Bronze Closed
_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_4_ L-B3 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
Full Bronze Closed
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Full Silver Closed
_1_ G-C2 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Intermediate Silver Open
_1_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 335 [08:41PM] Night Club 2 Step
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
Full Bronze Closed
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

Heat 335A [08:42PM] Senior Bronze Closed Night Club 2 Step
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed NC 2 Step
_1_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX

Heat 336 [08:44PM] Argentine Tango
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B3 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Intermediate Silver Open
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 337 [08:45PM] Merengue
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C1 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-C1 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
Senior Bronze Closed
_2_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
Full Silver Open
_1_ L-A2 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 338 [08:47PM] Paso Doble
Senior Bronze Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 339 [08:48PM] Salsa
Newcomers Bronze Closed
_1_ AC-C 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
Senior Bronze Closed
_2_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_5_ L-B3 176 Christine Loschiavo Tyler Saccomann Chandler, AZ
_3_ L-B3 183 Lyndean Brick Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
_4_ L-B3 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Silver Open
_1_ L-B3 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
Full Silver Open
_1_ L-A2 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 340 [08:50PM] Hustle
Newcomers Bronze Closed
_1_ AC-C 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
Senior Bronze Closed
_2_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B3 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_4_ L-B3 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Open
_1_ L-B3 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 341 [08:51PM] Bachata
Newcomers Bronze Closed
_1_ AC-C 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A1 182 Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Intermediate Silver Open
_1_ L-B3 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
Full Silver Open
_1_ L-A2 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 342 [08:53PM] Salsa
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A1 182 Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
_2_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Intermediate Silver Closed
_1_ L-C1 166 Linda Schneider-Jesser Anastasiya Khomenko Northbrook, IL

_1_ L-C3 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI
Full Silver Closed
_1_ G-C1 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Full Bronze Open
_1_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
Full Silver Open
_1_ L-B3 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 343 [08:54PM] Paso Doble
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 344 [08:56PM] Salsa
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_4_ L-C1 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_2_ L-C1 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Beginner Silver Closed
_1_ L-C3 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI
Intermediate Bronze Open
_1_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
Full Bronze Open
_1_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 345 [08:57PM] Hustle
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_3_ L-C1 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ L-C1 166 Linda Schneider-Jesser Anastasiya Khomenko Northbrook, IL

_1_ AC-C 445 Ken Euge Lynne McGrew Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Intermediate Bronze Open
_1_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
Full Bronze Open
_1_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 346 [08:59PM] Paso Doble
Full Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 347 [09:00PM] Salsa
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C3 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
Full Bronze Closed
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ

_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
Beginner Silver Closed
_1_ L-C1 166 Linda Schneider-Jesser Anastasiya Khomenko Northbrook, IL
Full Bronze Open
_1_ L-C1 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 348 [09:02PM] Hustle
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Senior Bronze Closed
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
Full Bronze Closed
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ

_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
Full Silver Closed
_1_ G-C1 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Full Bronze Open
_1_ L-C1 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 349 [09:03PM] Salsa
Intermediate Bronze Closed
_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)

_2_ AC-C 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)
_1_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Senior Bronze Closed
_2_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ AC-B 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Intermediate Bronze Open
_1_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ

Heat 350 [09:05PM] Hustle
Intermediate Bronze Closed
_2_ AC-C 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)
_1_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Senior Bronze Closed
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
Beginner Silver Closed
_1_ L-C1 166 Linda Schneider-Jesser Anastasiya Khomenko Northbrook, IL
Full Bronze Open
_1_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
Full Silver Open
_1_ L-B3 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ


Pro heat 1 [09:06PM] Show Dance
SPONSORED BY LORRI HINTZ
_3_ 156 Oliver Dominguez Georgina Lerma Chandler, AZ
_4_ 171 David Leffers Haylee Hughes Chandler, AZ
_1_ 172 Ryan Lockhart Danelle Lockhart Carmel Mountian Ranch, CA
_2_ 180 Taras Slisarenko Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

Pro heat 2 [09:21PM] American Style Pre-Championship(T/CC)
_1_ 155 Jeremy Dobb Addie Cahill Phoenix North, AZ
_2_ 120 Alex Rodriguez Amanda Childs Tucson, AZ

Pro heat 3 [09:25PM] American Style Mixed Pre-Championship(W/R/SW)
SPONSORED BY RON RIPLEY & MARTHA KELLER
_5_ 120 Alex Rodriguez Kelsey Marie Tucson, AZ
_1_ 153 Manny Carmona Karen Grijalva Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ 154 Wayne Corso Amanda Childs Tucson, AZ
_3_ 158 Darren Franco Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ 189 Dimitre Atanasov Taylor Brianne Gilbert, AZ

Pro heat 5 [09:30PM] Closed International Style Ballroom(W/T/FT/Q)
_1_ 167 Kharyton Khomenko Oleksandra Kharchenko Northbrook, IL
_1_ 178 Anton Silantev Olga Akopova Paradise Valley, AZ

Pro heat 4 [09:37PM] Closed American Style Smooth (W/T/FT/VW)
SPONSORED BY JOHN & ANABEL KONWISER
_4_ 153 Manny Carmona Georgina Lerma Ahwatukee Phoenix, AZ
_5_ 158 Darren Franco Kelsey Marie Ahwatukee Phoenix, AZ
_6_ 171 David Leffers Haylee Hughes Chandler, AZ
_1_ 178 Anton Silantev Olga Akopova Paradise Valley, AZ
_2_ 186 Oleksiy Varyvoda Mariya Ilchenko Tucson, AZ
_3_ 188 Alex Zarek Oleksandra Kharchenko Brookfield, WI

Pro heat 6 [09:44PM] Rising Star American Smooth(W/T/FT/VW)
SPONSORED BY SUE WEBB
_3_ 158 Darren Franco Francis Aprile Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ 171 David Leffers Haylee Hughes Chandler, AZ
_1_ 178 Anton Silantev Olga Akopova Paradise Valley, AZ
_2_ 182 Aleksandr Tarasenko Bonnie Tarasenko Scottsdale, AZ

[09:52PM] Awards

Pro heat 7 [10:02PM] Closed American Style Rhythm(CC/R/SW/MAM)
SPONSORED BY TOM & MARGARITA BRIGGS
_2_ 153 Manny Carmona Mariya Ilchenko Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ 156 Oliver Dominguez Georgina Lerma Chandler, AZ
_6_ 158 Darren Franco Kelsey Marie Ahwatukee Phoenix, AZ
_5_ 160 Myroslav Gavryliv Francis Aprile Phoenix Central, AZ
_3_ 162 Dillon Heggie Foteini Pangea Austin, TX
_7_ 176 Tyler Saccomann Ana Yanez Chandler, AZ
_1_ 188 Alex Zarek Oleksandra Kharchenko Brookfield, WI

Pro heat 8 [10:09PM] Closed International Style Latin(CC/S/R/J)
_4_ 160 Myroslav Gavryliv Francis Aprile Phoenix Central, AZ
_1_ 167 Kharyton Khomenko Mariya Ilchenko Northbrook, IL
_3_ 178 Anton Silantev Olga Akopova Paradise Valley, AZ
_2_ 180 Taras Slisarenko Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

Pro heat 9 [10:16PM] Rising Star American Rhythm(CC/R/SW/BOL/MAM)
SPONSORED BY LORRI HINTZ
_4_ 153 Manny Carmona Bonnie Tarasenko Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ 156 Oliver Dominguez Georgina Lerma Chandler, AZ
_6_ 158 Darren Franco Kelsey Marie Ahwatukee Phoenix, AZ
_5_ 160 Myroslav Gavryliv Francis Aprile Phoenix Central, AZ
_2_ 164 Richard Kaszas Foteini Pangea Cypress, TX
_7_ 176 Tyler Saccomann Ana Yanez Chandler, AZ
_1_ 188 Alex Zarek Oleksandra Kharchenko Brookfield, WI

[10:25PM] Awards

Desert Dance Classic 2020 - Session 3



Heat 351 [07:30AM] Cha Cha
Bronze Closed Proficiency
_1_[93.0] L-B3* 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_1_[94.0] L-B3* 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_[95.0] L-B3* 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_[93.0] L-B3* 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_[93.0] L-B3* 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_[95.0] L-B3* 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

_1_[93.0] G-C2* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_[92.0] G-C2* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_[93.0] AC-B* 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)

Heat 352 [07:31AM] Rumba
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-B2* 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_[95.0] L-B2* 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ
_1_[95.0] L-B2* 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_1_[95.0] L-B2* 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_[97.0] L-B2* 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_1_[95.0] L-B2* 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_[95.0] L-B2* 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

_1_[94.0] G-C1* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_[94.0] G-C1* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
_1_[95.0] G-C1* 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

_1_[96.0] AC-B* 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)

Heat 353 [07:33AM] Eastern Swing
Bronze Closed Proficiency
_1_[96.0] L-B2* 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_[95.0] L-B2* 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ
_1_[93.0] L-B2* 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_1_[94.0] L-B2* 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_1_[94.0] L-B2* 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_[97.0] L-B2* 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

_1_[94.0] L-C2* 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_[95.0] G-C1* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_[95.0] G-C1* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_[94.0] AC-B* 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)

Heat 354 [07:34AM] Mambo
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-A2* 180 Sara McDermott Taras Slisarenko Scottsdale, AZ

_1_[95.0] L-B2* 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_[95.0] L-B2* 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

_1_[93.0] AC-B* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
_1_[93.0] AC-B* 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Silver Closed Proficiency
_1_[95.0] L-B1* 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 355 [07:36AM] Cha Cha
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] G-B2* 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_[95.0] L-C1* 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_1_[95.0] L-C1* 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_[95.0] L-C1* 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_1_[95.0] L-C1* 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_[95.0] L-C1* 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_[96.0] L-C1* 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

_1_[95.0] AC-B* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
_1_[95.0] AC-B* 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_[95.0] AC-B* 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)

Heat 356 [07:37AM] Rumba
Bronze Closed Proficiency
_1_[96.0] G-B2* 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_[94.0] L-C1* 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_[95.0] L-C1* 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_1_[93.0] L-C1* 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_[93.0] L-C1* 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_[97.0] L-C1* 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

_1_[96.0] AC-B* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
_1_[95.0] AC-B* 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_[94.0] AC-B* 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)

Heat 357 [07:39AM] Eastern Swing
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-A2* 180 Sara McDermott Taras Slisarenko Scottsdale, AZ

_1_[94.0] L-C1* 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_1_[94.0] L-C1* 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_[95.0] L-C1* 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_1_[93.0] L-C1* 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_[95.0] L-C1* 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

_1_[94.0] G-C2* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_[92.0] G-C2* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_[94.0] AC-B* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
_1_[93.0] AC-B* 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)

Heat 358 [07:40AM] Mambo
Bronze Closed Proficiency
_1_[96.0] L-A3* 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_[94.0] L-B3* 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_[94.0] L-B3* 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

_1_[93.0] AC-A* 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)

_1_[93.0] AC-C* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Silver Closed Proficiency
_1_[94.0] L-A3* 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 359 [07:42AM] Cha Cha
Bronze Closed Proficiency
_1_[96.0] L-B2* 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_[95.0] L-B2* 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ
_1_[92.0] L-B2* 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_1_[97.0] L-B2* 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_[90.0] L-B2* 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_1_[94.0] L-B2* 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_[97.0] L-B2* 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

_1_[96.0] G-C1* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_[90.0] G-C1* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
_1_[95.0] G-C1* 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Silver Closed Proficiency
_1_[97.0] L-B1* 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 360 [07:43AM] Rumba
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-B3* 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_1_[95.0] L-B3* 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_[93.0] L-B3* 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_[93.0] L-B3* 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_[95.0] L-B3* 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

_1_[93.0] G-C2* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_1_[92.0] G-C2* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
Silver Closed Proficiency
_1_[96.0] L-A3* 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 361 [07:45AM] Eastern Swing
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-A3* 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ
_1_[94.0] L-A3* 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_[96.0] G-B2* 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_[95.0] L-B3* 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_1_[95.0] L-B3* 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_[95.0] L-B3* 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_[96.0] L-B3* 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

_1_[96.0] AC-C* 442 Ken Carpenter Adelyne Carpenter Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_[96.0] AC-C* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Silver Closed Proficiency
_1_[95.0] L-A3* 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 362 [07:46AM] Cha Cha
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-A2* 180 Sara McDermott Taras Slisarenko Scottsdale, AZ

_1_[94.0] L-C2* 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_[90.0] G-C3* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_[95.0] AC-A* 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)

_1_[95.0] AC-C* 442 Ken Carpenter Adelyne Carpenter Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_[95.0] AC-C* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
_1_[95.0] AC-C* 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)
Silver Closed Proficiency
_1_[97.0] L-A3* 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_[95.0] G-C2* 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ

Heat 363 [07:48AM] Rumba
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-C2* 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_[92.0] G-C3* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_[93.0] AC-A* 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)

_1_[94.0] AC-C* 442 Ken Carpenter Adelyne Carpenter Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_[94.0] AC-C* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
_1_[94.0] AC-C* 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Aleksandr Tarasenko)
Silver Closed Proficiency
_1_[96.0] L-B1* 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_[94.0] G-C2* 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ

Heat 364 [07:49AM] Eastern Swing
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-A1* 182 Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_[95.0] L-B1* 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ

_1_[95.0] G-B3* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_[95.0] G-C3* 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_[95.0] AC-A* 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Silver Closed Proficiency
_1_[96.0] L-B1* 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_[95.0] G-C2* 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ


Heat 365 [07:51AM] Cha Cha
Social Foundation
_1_ L-A1 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Preliminary Bronze Closed
_4_ L-B3 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_5_ L-B3 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_6_ L-B3 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_2_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

Heat 366 [07:52AM] Rumba
Social Foundation
_1_ L-A1 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-A3 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ
Preliminary Bronze Closed
_4_ L-B3 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_5_ L-B3 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_3_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] G-B3* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 367 [07:54AM] Eastern Swing
Social Foundation
_1_ L-A1 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Preliminary Bronze Closed
_4_ L-B3 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_5_ L-B3 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_2_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

Heat 368 [07:55AM] Cha Cha
Social Foundation
_1_ L-A2 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C2 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Full Bronze Closed
_5_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_1_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

Heat 369 [07:57AM] Rumba
Social Foundation
_1_ L-A2 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C2 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Full Bronze Closed
_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_1_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_5_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

Heat 370 [07:58AM] Eastern Swing
Social Foundation
_1_ L-A2 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Bronze Closed
_2_ L-C2 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
_1_ L-C2 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Full Bronze Closed
_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_5_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_1_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

Heat 371 [08:00AM] Bolero
Full Bronze Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_2_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
Bronze Closed Proficiency
_1_[96.3] L-A3* 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Silver Closed Proficiency
_1_[96.3] L-A3* 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 372 [08:01AM] Mambo
Full Bronze Closed
_2_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_4_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

Heat 373 [08:03AM] Cha Cha
Social Foundation
_1_ L-B1 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ
_2_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_4_ L-B2 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_6_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_5_ L-B2 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_2_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 374 [08:04AM] Rumba
Social Foundation
_1_ L-B1 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ
_2_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_4_ L-B2 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_5_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_6_ L-B2 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_2_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[96.0] L-A3* 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

Heat 375 [08:06AM] Eastern Swing
Social Foundation
_2_ L-B1 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_3_ L-B2 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_5_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_6_ L-B2 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_2_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 376 [08:07AM] Cha Cha
Social Foundation
_1_ L-B2 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ
_2_ L-B2 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
_3_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_4_ L-C1 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_5_ L-C1 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_2_ L-C1 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

Heat 377 [08:09AM] Rumba
Social Foundation
_2_ L-B2 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ
_1_ L-B2 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
_3_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_4_ L-C1 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_3_ L-C1 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ G-C1 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[93.7] G-B3* 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

Heat 378 [08:10AM] Eastern Swing
Social Foundation
_2_ L-B2 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ
_1_ L-B2 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
_3_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_4_ L-C1 174 Michelle Litzinger Nedko Petrov Phoenix North, AZ
_3_ L-C1 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

Heat 379 [08:12AM] Mambo
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B2 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
Senior Bronze Closed
_2_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Full Bronze Closed
_1_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Silver Closed
_2_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL

_1_ G-C1 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

Heat 380 [08:13AM] Cha Cha
Social Foundation
_2_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
Senior Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_4_ L-C1 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_2_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_5_ L-C1 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-B3 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 381 [08:15AM] Rumba
Social Foundation
_2_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
_3_ L-B3 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_4_ L-C1 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_2_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_5_ L-C1 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

Heat 382 [08:16AM] Eastern Swing
Social Foundation
_2_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
_3_ L-B3 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_4_ L-C1 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_2_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_5_ L-C1 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

[08:18AM] Awards
Heat 383 [08:25AM] Cha Cha
Social Foundation
_1_ L-C1 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Bronze Closed
_4_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_6_ L-B3 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_5_ L-B3 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_3_ L-B3 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.7] L-B1* 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ

_1_[94.7] G-B3* 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 384 [08:26AM] Rumba
Social Foundation
_1_ L-C1 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-C1 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_5_ L-B3 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_6_ L-B3 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_4_ L-B3 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 385 [08:28AM] Eastern Swing
Social Foundation
_1_ L-C1 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-C1 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_6_ L-B3 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_5_ L-B3 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_4_ L-B3 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 386 [08:29AM] Cha Cha
Beginner Closed
_1_ L-A1 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_5_ L-C1 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_3_ L-C1 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_4_ L-C1 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Silver Closed
_2_ AC-C 444 Dan Cox Dr. Diane Cox Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
_1_ AC-C 445 Ken Euge Lynne McGrew Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.7] L-A3* 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 387 [08:31AM] Rumba
Beginner Closed
_1_ L-A1 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_5_ L-C1 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_4_ L-C1 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_3_ L-C1 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Silver Closed
_2_ AC-C 444 Dan Cox Dr. Diane Cox Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
_1_ AC-C 445 Ken Euge Lynne McGrew Arrowhead, AZ (Robert Doyle)

Heat 388 [08:32AM] Eastern Swing
Beginner Closed
_1_ L-A1 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Bronze Closed
_2_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_5_ L-C1 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_3_ L-C1 182 Sue Webb Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_4_ L-C1 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Silver Closed
_2_ AC-C 444 Dan Cox Dr. Diane Cox Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
_1_ AC-C 445 Ken Euge Lynne McGrew Arrowhead, AZ (Robert Doyle)

Heat 389 [08:34AM] Bolero
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
Senior Bronze Closed
_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Beginner Silver Closed
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Full Silver Closed
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

Heat 390 [08:35AM] Mambo
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

_1_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Senior Bronze Closed
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Full Bronze Closed
_1_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
Intermediate Silver Closed
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_2_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

_1_ G-B3 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

Heat 391 [08:37AM] Cha Cha
Beginner Closed
_1_ L-A2 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_3_ L-B2 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B2 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
_2_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Senior Bronze Closed
_2_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B3 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_3_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

Heat 392 [08:38AM] Rumba
Beginner Closed
_1_ L-A2 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_2_ L-B2 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B2 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
_3_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Senior Bronze Closed
_2_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B3 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_3_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.7] L-A3* 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 393 [08:40AM] Eastern Swing
Beginner Closed
_1_ L-A2 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_3_ L-B2 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B2 179 Dr. Elizabeth Sedgwick Daniel Skyler Milwaukee, WI
_2_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Senior Bronze Closed
_2_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B3 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_3_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

Heat 394 [08:41AM] Cha Cha
Beginner Closed
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Full Bronze Closed
_3_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_4_ L-B2 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_5_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Silver Closed
_1_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C1 165 Dr. Diane Cox Alain Keller Arrowhead, AZ

Heat 395 [08:43AM] Rumba
Beginner Closed
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Full Bronze Closed
_4_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_5_ L-B2 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_1_ L-B2 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_3_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Silver Closed
_1_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C1 165 Dr. Diane Cox Alain Keller Arrowhead, AZ

Heat 396 [08:44AM] Eastern Swing
Beginner Closed
_1_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Full Bronze Closed
_4_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_5_ L-B2 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_2_ L-B2 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_3_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Silver Closed
_1_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C1 165 Dr. Diane Cox Alain Keller Arrowhead, AZ

Heat 397 [08:46AM] Bolero
Senior Bronze Closed
_1_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
Full Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
Beginner Silver Closed
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Full Silver Closed
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

Heat 398 [08:47AM] Mambo
Full Bronze Closed
_3_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-B2 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_2_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Silver Closed
_1_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

Heat 399 [08:49AM] Cha Cha
Beginner Closed
_2_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
Senior Bronze Closed
_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Full Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 400 [08:50AM] Rumba
Beginner Closed
_3_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
_2_ L-B3 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Full Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 401 [08:52AM] Eastern Swing
Beginner Closed
_2_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
_3_ L-B3 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Full Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 402 [08:53AM] Bolero
Full Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
Intermediate Silver Closed
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_2_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL

_1_ G-C1 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

Heat 403 [08:55AM] Mambo
Full Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
Intermediate Silver Closed
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 404 [08:56AM] Cha Cha
Beginner Closed
_1_ L-C1 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_4_ L-B2 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_2_ L-B2 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ AC-B 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
_2_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C3 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 405 [08:58AM] Rumba
Beginner Closed
_1_ L-C1 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-C1 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_3_ L-B2 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_2_ L-B2 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_2_ AC-B 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C3 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 406 [08:59AM] Eastern Swing
Beginner Closed
_1_ L-C1 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-C1 182 Kristine Keck Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_2_ L-B2 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-C3 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 407 [09:01AM] Bolero
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

_1_ L-C2 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Full Bronze Closed
_1_ L-A2 153 Tiffany Thompson Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL

_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

Heat 408 [09:02AM] Mambo
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

_1_ L-C2 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX

_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Beginner Silver Closed
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_2_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI
Intermediate Silver Closed
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Full Silver Closed
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 409 [09:04AM] Cha Cha
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A1 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_3_ L-B2 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B2 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ
_4_ L-B2 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_2_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Senior Bronze Closed
_3_ AC-B 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_2_ AC-B 442 Ken Carpenter Adelyne Carpenter Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_4_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

Heat 410 [09:05AM] Rumba
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A1 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_2_ L-B2 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B2 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ
_3_ L-B2 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_4_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Senior Bronze Closed
_4_ AC-B 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_2_ AC-B 442 Ken Carpenter Adelyne Carpenter Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_3_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

Heat 411 [09:07AM] Eastern Swing
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A1 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_3_ L-B2 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B2 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ
_1_ L-B2 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Senior Bronze Closed
_3_ AC-B 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_ AC-B 442 Ken Carpenter Adelyne Carpenter Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_4_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_2_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

[09:08AM] Awards
Heat 412 [09:13AM] Cha Cha
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A2 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ G-B1 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ

_2_ L-C1 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-C1 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_ L-C1 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Full Bronze Closed
_2_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ G-B3 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

Heat 413 [09:15AM] Rumba
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A2 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ G-B1 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ

_3_ L-C1 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-C1 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_ L-C1 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-B3 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

_2_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ G-B3 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

Heat 414 [09:16AM] Eastern Swing
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A2 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ G-B1 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ

_2_ L-C1 158 Cheryl West Darren Franco Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-C1 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-B3 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

_2_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ G-B3 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI
Bronze Closed Proficiency
_1_[96.0] L-C1* 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 415 [09:18AM] Bolero
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C3 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
Senior Bronze Closed
_1_ L-A2 187 Tiffany Thompson Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Bronze Closed
_1_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ G-B3 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI
Full Silver Closed
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

Heat 416 [09:19AM] Cha Cha
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A3 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ

_3_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B2 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_3_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[92.3] G-B3* 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

Heat 417 [09:21AM] Rumba
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A3 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ

_2_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B3 176 Lorri Hintz Tyler Saccomann Chandler, AZ
_1_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B2 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_3_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-A2* 180 Sara McDermott Taras Slisarenko Scottsdale, AZ

_1_[94.0] L-C3* 170 Anabel Konwiser Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

Heat 418 [09:22AM] Eastern Swing
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A3 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ

_2_ L-B3 153 Cheryl West Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B3 182 Terrie Fry Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B2 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_3_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[96.0] L-C2* 170 Anabel Konwiser Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

Heat 419 [09:24AM] Bolero
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A2 180 Sara McDermott Taras Slisarenko Scottsdale, AZ

_1_ L-C3 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
Full Bronze Closed
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ

_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Full Gold Closed
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI

Heat 420 [09:25AM] Mambo
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B3 169 Dr. Elizabeth Sedgwick Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
Senior Bronze Closed
_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Beginner Silver Closed
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Full Silver Closed
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

Heat 421 [09:27AM] Cha Cha
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B1 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ
_2_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Full Bronze Closed
_1_ L-B1 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Silver Closed
_3_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_4_ L-C1 165 Dr. Diane Cox Alain Keller Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_2_ L-C1 183 Patti Peck Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL

_1_ G-C1 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-A3* 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

Heat 422 [09:28AM] Rumba
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B1 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ
_2_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Full Bronze Closed
_1_ L-B1 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Silver Closed
_3_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_4_ L-C1 165 Dr. Diane Cox Alain Keller Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_2_ L-C1 183 Patti Peck Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL

_1_ G-C1 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-C2* 170 Anabel Konwiser Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

Heat 423 [09:30AM] Eastern Swing
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B1 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ
_2_ L-B1 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Full Bronze Closed
_1_ L-B1 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-B1 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Intermediate Silver Closed
_3_ L-C1 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_4_ L-C1 165 Dr. Diane Cox Alain Keller Arrowhead, AZ
_2_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_1_ L-C1 183 Patti Peck Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL

_1_ G-C1 453 Mark Phillips Oleksandra Kharchenko Milwaukee, WI

Heat 424 [09:31AM] Cha Cha
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
_2_ G-C1 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
Senior Bronze Closed
_2_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Beginner Silver Closed
_2_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI
_1_ L-B3 183 Patti Peck Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Full Silver Closed
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 425 [09:33AM] Rumba
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
_2_ G-C1 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Beginner Silver Closed
_2_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI
_1_ L-B3 183 Patti Peck Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Full Silver Closed
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[97.0] L-B1* 161 Buffy Patterson Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 426 [09:34AM] Eastern Swing
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
_2_ G-C1 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ
Senior Bronze Closed
_2_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Beginner Silver Closed
_2_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_1_ L-B3 183 Patti Peck Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Full Silver Closed
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[93.0] L-C3* 170 Anabel Konwiser Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

Heat 427 [09:36AM] Cha Cha
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
_2_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Senior Bronze Closed
_2_ AC-C 442 Ken Carpenter Adelyne Carpenter Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_2_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI
_1_ L-B3 183 Patti Peck Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Full Silver Closed
_1_ AC-C 445 Ken Euge Lynne McGrew Arrowhead, AZ (Robert Doyle)

Heat 428 [09:37AM] Rumba
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
_2_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Senior Bronze Closed
_1_ AC-C 442 Ken Carpenter Adelyne Carpenter Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_2_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI
_2_ L-B3 183 Patti Peck Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Full Silver Closed
_1_ AC-C 445 Ken Euge Lynne McGrew Arrowhead, AZ (Robert Doyle)

Heat 429 [09:39AM] Eastern Swing
Intermediate Bronze Closed
_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
_2_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Senior Bronze Closed
_2_ AC-C 442 Ken Carpenter Adelyne Carpenter Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_2_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_1_ L-B3 183 Patti Peck Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Full Silver Closed
_1_ AC-C 445 Ken Euge Lynne McGrew Arrowhead, AZ (Robert Doyle)

Heat 430 [09:40AM] Cha Cha
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C2 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_2_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Senior Bronze Closed
_1_ G-C1 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Beginner Silver Closed
_2_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_1_ L-C1 183 Patti Peck Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Full Silver Closed
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

Heat 431 [09:42AM] Rumba
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C2 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_2_ G-B3 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Beginner Silver Closed
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_2_ L-C1 183 Patti Peck Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Intermediate Silver Closed
_1_ G-C2 444 Dan Cox Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Full Silver Closed
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-B3 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

Heat 432 [09:43AM] Eastern Swing
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C2 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ G-B3 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Beginner Silver Closed
_2_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_1_ L-C1 183 Patti Peck Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Intermediate Silver Closed
_1_ G-C2 444 Dan Cox Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Full Silver Closed
_1_ L-A3 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

Heat 433 [09:45AM] Cha Cha
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C3 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_2_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Full Bronze Closed
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_2_ L-B2 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI
_1_ L-B2 183 Patti Peck Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Full Silver Closed
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Beginner Gold
_1_ G-C2 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[95.0] L-A1* 182 Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

Heat 434 [09:46AM] Rumba
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C3 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_2_ G-C1 446 Jeff Fry Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Full Bronze Closed
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_2_ L-B2 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI
_1_ L-B2 183 Patti Peck Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL
Full Silver Closed
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Beginner Gold
_1_ G-C2 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[97.0] L-A1* 182 Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

Heat 435 [09:48AM] Eastern Swing
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C3 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Senior Bronze Closed
_1_ G-C1 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
Full Bronze Closed
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Full Silver Closed
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Beginner Gold
_1_ G-C2 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ

Heat 436 [09:49AM] Mambo
Newcomers Bronze Closed
_1_ L-C3 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Senior Bronze Closed
_1_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Bronze Closed
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ L-B2 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI
Full Silver Closed
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

Heat 437 [09:51AM] Cha Cha
Newcomers Bronze Closed
_1_ AC-B 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A1 182 Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Full Bronze Closed
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ

_1_ G-B2 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

_2_ AC-B 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Beginner Silver Closed
_1_ L-B2 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI
Intermediate Silver Closed
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Full Gold Closed
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI

Heat 438 [09:52AM] Rumba
Newcomers Bronze Closed
_1_ AC-B 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A1 182 Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Full Bronze Closed
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ

_1_ G-B2 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

_2_ AC-B 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Beginner Silver Closed
_1_ L-B2 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI
Intermediate Silver Closed
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Full Gold Closed
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI

Heat 439 [09:54AM] Eastern Swing
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A1 182 Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Full Bronze Closed
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ

_1_ G-B2 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ AC-B 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_2_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Intermediate Silver Closed
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Full Gold Closed
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI

Heat 440 [09:55AM] Mambo
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A2 180 Sara McDermott Taras Slisarenko Scottsdale, AZ

_1_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-C3 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Full Bronze Closed
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ

_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Beginner Silver Closed
_1_ L-B2 179 Dana Phillips Daniel Skyler Milwaukee, WI
Intermediate Silver Closed
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Full Gold Closed
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI

Heat 441 [09:57AM] Cha Cha
Newcomers Bronze Closed
_1_ AC-C 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C2 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C3 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Senior Bronze Closed
_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Full Bronze Closed
_1_ L-A2 153 Tiffany Thompson Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Bronze Closed Proficiency
_1_[96.0] L-B3* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 442 [09:58AM] Rumba
Newcomers Bronze Closed
_1_ AC-C 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C2 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C3 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Senior Bronze Closed
_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Full Bronze Closed
_1_ L-A2 153 Tiffany Thompson Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-C1* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 443 [10:00AM] Eastern Swing
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C2 178 Anabel Konwiser Anton Silantev Paradise Valley, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C3 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Senior Bronze Closed
_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Full Bronze Closed
_1_ L-A2 153 Tiffany Thompson Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Intermediate Silver Closed
_1_ L-B2 183 Patti Peck Dumitru Turcan Glen Ellyn, IL

_1_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

Heat 444 [10:01AM] Cha Cha
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-A3 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C3 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

_1_ AC-C 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
_2_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C2 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Senior Bronze Closed
_1_ L-A2 187 Tiffany Thompson Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-A3 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 445 [10:03AM] Rumba
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-A3 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C3 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

_2_ AC-C 446 Jeff Fry Terrie Fry Scottsdale, AZ (Anastasiia Konieva)
_1_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C2 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Senior Bronze Closed
_1_ L-A2 187 Tiffany Thompson Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-A3 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 446 [10:04AM] Eastern Swing
Newcomers Bronze Closed
_1_ G-A3 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ L-C3 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

_1_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
Intermediate Bronze Closed
_1_ G-C2 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_ AC-A 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
Senior Bronze Closed
_1_ L-A2 187 Tiffany Thompson Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
Full Bronze Closed
_1_ G-A3 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

[10:06AM] Awards

Heat 447 [10:11AM] Cha Cha
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-C1 184 Dr. Virginia Dumas Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ G-C2 444 Dan Cox Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-B1 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-C1* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 448 [10:12AM] Rumba
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A1 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_2_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_6_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_5_ L-C1 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-C1 184 Dr. Virginia Dumas Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
Open Full Bronze
_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-B1 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-B3* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 449 [10:14AM] Eastern Swing
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Full Silver
_1_ G-C1 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Preliminary Bronze Closed
_1_ G-B1 457 Steph Kingsley Terricia Iglecias Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 450 [10:15AM] Bolero
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
Open Full Bronze
_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ G-C2 444 Dan Cox Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[97.0] L-A2* 180 Sara McDermott Taras Slisarenko Scottsdale, AZ

_1_[96.0] AC-C* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

Heat 451 [10:17AM] Mambo
Open Intermediate Bronze
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX

_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 452 [10:18AM] Cha Cha
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_5_ L-B2 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_3_ L-B2 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Open Full Silver
_2_ L-B3 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

Heat 453 [10:20AM] Rumba
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_4_ L-B2 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_6_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_5_ L-B2 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_2_ L-B2 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
Open Full Silver
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

Heat 454 [10:21AM] Eastern Swing
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_2_ L-B2 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B2 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
Open Full Silver
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL

_1_ G-C2 445 Ken Euge Karen Grijalva Arrowhead, AZ
Open
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

Heat 455 [10:23AM] Bolero
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_3_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-B2 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_2_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
Open Full Silver
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] AC-B* 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Silver Closed Proficiency
_1_[96.0] L-B1* 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 456 [10:24AM] Mambo
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_2_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
Open Full Silver
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

Heat 457 [10:26AM] Cha Cha
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Open Full Bronze
_5_ L-B2 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_1_ L-B2 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-C2* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 458 [10:27AM] Rumba
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_2_ L-A2 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
Open Full Bronze
_5_ L-B2 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_6_ L-B2 165 Angie Trujillo Alain Keller Arrowhead, AZ
_2_ L-B2 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_1_ L-B2 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.7] L-C2* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 459 [10:29AM] Eastern Swing
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A2 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Open Full Bronze
_5_ L-B2 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_1_ L-B2 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

Heat 460 [10:30AM] Bolero
Open Full Bronze
_4_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_1_ L-B2 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

Heat 461 [10:32AM] Mambo
Open Full Bronze
_4_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_1_ L-B2 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

Heat 462 [10:33AM] Cha Cha
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Open Full Bronze
_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_5_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_1_ L-B3 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI
Open Full Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C3 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI

Heat 463 [10:35AM] Rumba
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Open Full Bronze
_4_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_5_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_6_ L-B3 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_2_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_1_ L-B3 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI
Open Full Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C3 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI

Heat 464 [10:36AM] Eastern Swing
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
Open Full Bronze
_4_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_5_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_3_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_1_ L-B3 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI
Open Full Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C3 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI

Heat 465 [10:38AM] Bolero
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_2_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_2_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_1_ L-B3 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI
Open Full Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C3 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI

Heat 466 [10:39AM] Mambo
Open Intermediate Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ

_4_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_3_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_1_ L-B3 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI
Open Full Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

Heat 467 [10:41AM] Cha Cha
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-A3 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_2_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_1_ L-B3 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-B3* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 468 [10:42AM] Rumba
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-A3 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_4_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_5_ L-B3 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

_2_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-B3* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 469 [10:44AM] Eastern Swing
Open Intermediate Bronze
_1_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-A3 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

Heat 470 [10:45AM] Cha Cha
Open Intermediate Bronze
_5_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_4_ L-B1 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B1 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_2_ L-B1 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_4_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_3_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-C2 184 Dr. Virginia Dumas Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 471 [10:47AM] Rumba
Open Intermediate Bronze
_4_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-B1 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B1 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ

_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX

_3_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-C2 184 Dr. Virginia Dumas Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open
_1_ L-A2 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 472 [10:48AM] Eastern Swing
Open Intermediate Bronze
_3_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_4_ L-B1 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B1 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ

_2_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_3_ L-C2 165 Teresa Anderson Alain Keller Arrowhead, AZ
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 473 [10:50AM] Bolero
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B1 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_2_ L-B1 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ

_1_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C2 165 Teresa Anderson Alain Keller Arrowhead, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Silver
_2_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
Open
_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[96.3] L-C1* 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 474 [10:51AM] Mambo
Open Intermediate Bronze
_2_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-B1 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ

_1_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C2 165 Teresa Anderson Alain Keller Arrowhead, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-B1 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Silver
_2_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
Open
_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

Heat 475 [10:53AM] Cha Cha
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_2_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_3_ L-A3 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_4_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_3_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-C2 184 Dr. Virginia Dumas Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

Heat 476 [10:54AM] Rumba
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_3_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_2_ L-A3 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_3_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-C2 184 Dr. Virginia Dumas Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

Heat 477 [10:56AM] Eastern Swing
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_3_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_2_ L-A3 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_2_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_3_ L-C2 165 Teresa Anderson Alain Keller Arrowhead, AZ
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

Heat 478 [10:57AM] Bolero
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ

_1_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C2 165 Teresa Anderson Alain Keller Arrowhead, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

Heat 479 [10:59AM] Mambo
Open Intermediate Bronze
_1_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
Open Full Bronze
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_2_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ

_1_ L-C2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-C2 165 Teresa Anderson Alain Keller Arrowhead, AZ

[11:00AM] Awards
Heat 480 [11:05AM] Cha Cha
Open Full Bronze
_2_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C1 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
_3_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open
_1_ L-YT 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[93.7] L-C1* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 481 [11:07AM] Rumba
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_2_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_4_ L-C1 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_1_ L-C1 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
_3_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open
_1_ L-YT 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
Bronze Closed Proficiency
_1_[93.7] L-C1* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 482 [11:08AM] Eastern Swing
Open Full Bronze
_2_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
Open Intermediate Silver
_2_ L-C1 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
_3_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open
_1_ L-YT 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 483 [11:10AM] Bolero
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
Open Intermediate Silver
_2_ L-C1 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
_3_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open
_1_ L-YT 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 484 [11:11AM] Mambo
Open Intermediate Bronze
_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Full Bronze
_1_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
Open Intermediate Silver
_1_ L-C1 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
_2_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open
_1_ L-YT 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 485 [11:13AM] Cha Cha
Open Intermediate Bronze
_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ AC-B 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
Open Full Silver
_2_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open
_X_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-C1 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

_1_ L-C3 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI
Bronze Closed Proficiency
_1_[94.0] L-C2* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 486 [11:14AM] Rumba
Open Intermediate Bronze
_1_ AC-B 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_2_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
Open Full Silver
_2_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open
_X_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-C1 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

_1_ L-C3 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI
Bronze Closed Proficiency
_1_[93.7] L-C2* 161 Sharon Pebbles Bo Greer Gilbert, AZ

Heat 487 [11:16AM] Eastern Swing
Open Intermediate Bronze
_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ AC-B 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
Open Full Silver
_2_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open
_X_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-C1 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

_1_ L-C3 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI

Heat 488 [11:17AM] Bolero
Open Intermediate Bronze
_1_ AC-B 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
Open Full Bronze
_1_ L-B1 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI
Open Full Silver
_2_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open
_X_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-C1 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

_1_ L-C3 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI

Heat 489 [11:19AM] Mambo
Open Intermediate Bronze
_1_ AC-B 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
Open Full Bronze
_2_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-B1 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI
Open Full Silver
_1_ L-C1 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open
_X_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-C1 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 490 [11:20AM] Cha Cha
Open Intermediate Bronze
_2_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-B1 184 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
Open
_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_X_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B3 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 491 [11:22AM] Rumba
Open Intermediate Bronze
_3_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_2_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-B1 184 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
Open
_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_X_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B3 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 492 [11:23AM] Eastern Swing
Open Intermediate Bronze
_2_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Intermediate Silver
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-B1 184 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
Open
_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_X_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B3 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 493 [11:25AM] Bolero
Open Intermediate Bronze
_2_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Intermediate Silver
_2_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-B1 184 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
Open
_X_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B3 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 494 [11:26AM] Mambo
Open Intermediate Bronze
_2_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Intermediate Silver
_2_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-B1 184 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
Open
_X_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-B3 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 495 [11:28AM] Cha Cha
Open Full Bronze
_3_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-B1 184 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_5_ L-B1 187 Holly Marcus Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-B1 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI
Open
_2_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 496 [11:29AM] Rumba
Open Full Bronze
_3_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-B1 184 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_1_ L-B1 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open
_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
_2_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 497 [11:31AM] Eastern Swing
Open Full Bronze
_3_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ L-B1 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-B1 184 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_1_ L-B1 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI
Open
_2_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
_1_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 498 [11:32AM] Bolero
Open Intermediate Bronze
_X_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open
_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
_2_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 499 [11:34AM] Mambo
Open Intermediate Bronze
_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open
_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
_2_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI
Senior Bronze Closed
_1_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_X_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

Heat 500 [11:35AM] Cha Cha
Open Full Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_2_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Intermediate Silver
_2_ L-B3 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open Full Silver
_1_ AC-C 444 Dan Cox Dr. Diane Cox Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Open Intermediate Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 501 [11:37AM] Rumba
Open Intermediate Bronze
_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_2_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Intermediate Silver
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open Full Silver
_1_ AC-C 444 Dan Cox Dr. Diane Cox Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Open Intermediate Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 502 [11:38AM] Eastern Swing
Open Full Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_2_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Intermediate Silver
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open Full Silver
_1_ AC-C 444 Dan Cox Dr. Diane Cox Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Open Intermediate Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 503 [11:40AM] Bolero
Open Full Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_2_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Intermediate Silver
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open Full Silver
_1_ AC-C 444 Dan Cox Dr. Diane Cox Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Open Intermediate Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI
Bronze Closed Proficiency
_X_ L-B3* 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 504 [11:41AM] Mambo
Open Full Bronze
_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_2_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Intermediate Silver
_1_ L-B3 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
Open Intermediate Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI
Open
_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
Bronze Closed Proficiency
_X_ L-C1* 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 505 [11:43AM] Cha Cha
Open Full Bronze
_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C3 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI
Open Full Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI
Open
_4_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
_3_ L-B1 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B1 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 506 [11:44AM] Rumba
Open Full Bronze
_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C3 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI
Open Full Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI
Open
_3_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
_4_ L-B1 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B1 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 507 [11:46AM] Eastern Swing
Open Full Bronze
_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C3 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI
Open Full Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI
Open
_4_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
_3_ L-B1 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B1 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 508 [11:47AM] Bolero
Open Full Bronze
_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-C3 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI
Open Full Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI
Open
_2_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
_3_ L-B1 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B1 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI
Bronze Closed Proficiency
_X_ L-B2* 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 509 [11:49AM] Mambo
Open Full Bronze
_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Open Intermediate Silver
_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
Open Full Gold
_1_ L-C2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_2_ L-C2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI
Open
_2_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-B1 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 510 [11:50AM] Cha Cha
Open Intermediate Silver
_2_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
Open Full Silver
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open
_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A2 180 Sara McDermott Taras Slisarenko Scottsdale, AZ

_1_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Senior Bronze Closed
_1_ G-C2 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 511 [11:52AM] Rumba
Open Intermediate Silver
_2_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
Open Full Silver
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open
_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A2 180 Sara McDermott Taras Slisarenko Scottsdale, AZ

_1_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Senior Bronze Closed
_1_ G-C2 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 512 [11:53AM] Eastern Swing
Open Intermediate Silver
_2_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
Open Full Silver
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open
_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A2 180 Sara McDermott Taras Slisarenko Scottsdale, AZ

_1_ L-B1 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX
Senior Bronze Closed
_1_ G-C2 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 513 [11:55AM] Bolero
Open Intermediate Silver
_2_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
Open Full Silver
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open
_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Senior Bronze Closed
_X_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX

Heat 514 [11:56AM] Mambo
Open Intermediate Silver
_2_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
Open Full Silver
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
Open
_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Senior Bronze Closed
_X_ L-C1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-C1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX

Heat 515 [11:58AM] Cha Cha
Open Full Silver
_2_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
Open
_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ G-B3 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 516 [11:59AM] Rumba
Open Full Silver
_2_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
Open
_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
Senior Bronze Closed
_1_ G-B3 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 517 [12:01PM] Eastern Swing
Open Full Silver
_2_ L-C2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
Open
_1_ G-C1 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ

[12:02PM] Awards

Heat 518 [12:07PM] OPEN CHAMPIONSHIP Cha Cha
_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_1_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

Heat 519 [12:09PM] OPEN CHAMPIONSHIP Rumba
_1_ L-A2 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_2_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_4_ L-B3 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_1_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_5_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

_1_ G-B3 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 520 [12:10PM] OPEN CHAMPIONSHIP Eastern Swing
_3_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_1_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Open Full Bronze
_1_ G-C2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

Heat 521 [12:12PM] OPEN CHAMPIONSHIP Bolero
_2_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_1_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Preliminary Bronze Closed
_X_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
Full Bronze Closed
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

Heat 522 [12:13PM] OPEN CHAMPIONSHIP Mambo
_2_ L-B3 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_1_ L-B3 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_3_ L-B3 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

_1_ L-C3 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR

_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ
Preliminary Bronze Closed
_X_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
Full Bronze Closed
_1_ G-A1 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

Heat 523 [12:15PM] OPEN CHAMPIONSHIP Cha Cha
_2_ L-B2 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ

_3_ L-C1 157 Lynne McGrew Robert Doyle Arrowhead, AZ
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-C1 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 524 [12:16PM] OPEN CHAMPIONSHIP Rumba
_2_ L-B2 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ

_4_ L-C1 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_3_ L-C1 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_1_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_2_ L-C1 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ G-C1 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
_2_ G-C3 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

Heat 525 [12:18PM] OPEN CHAMPIONSHIP Eastern Swing
_2_ L-B2 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ

_2_ L-C1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_1_ L-C1 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 526 [12:19PM] OPEN CHAMPIONSHIP Bolero
_2_ L-B2 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ

_1_ L-C1 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Intermediate Bronze Closed
_X_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 527 [12:21PM] OPEN CHAMPIONSHIP Mambo
_2_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ

_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ

_1_ L-C1 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

_1_ G-A2 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

_1_ G-C3 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR
Intermediate Bronze Closed
_X_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-B2 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

Heat 528 [12:22PM] OPEN CHAMPIONSHIP Cha Cha
_2_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_4_ L-A3 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_3_ L-A3 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
_3_ L-C2 157 Teresa Anderson Robert Doyle Arrowhead, AZ
_2_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_X_ L-C2 184 Dr. Virginia Dumas Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

_2_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

Heat 529 [12:24PM] OPEN CHAMPIONSHIP Rumba
_2_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_4_ L-A3 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_3_ L-A3 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
_2_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_X_ L-C2 184 Dr. Virginia Dumas Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

_3_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_2_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

Heat 530 [12:25PM] OPEN CHAMPIONSHIP Eastern Swing
_2_ L-A3 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_2_ L-A3 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_2_ L-A3 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ

_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
_2_ L-C2 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

_2_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

Heat 531 [12:27PM] OPEN CHAMPIONSHIP Bolero
_1_ L-A3 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_2_ L-A3 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ

_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI

_2_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
Intermediate Bronze Closed
_X_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 532 [12:28PM] OPEN CHAMPIONSHIP Mambo
_1_ L-C2 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI

_2_ AC-C 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
Intermediate Bronze Closed
_1_ L-B3 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_X_ L-B3 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

Heat 533 [12:30PM] OPEN CHAMPIONSHIP Cha Cha
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Full Bronze
_1_ AC-B 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
Open Intermediate Silver
_1_ AC-C 444 Dan Cox Dr. Diane Cox Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Open
_3_ L-B2 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_X_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 534 [12:31PM] OPEN CHAMPIONSHIP Rumba
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ G-B2 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
_2_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Full Bronze
_1_ AC-B 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
Open Intermediate Silver
_1_ AC-C 444 Dan Cox Dr. Diane Cox Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Open
_3_ L-B2 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_X_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 535 [12:33PM] OPEN CHAMPIONSHIP Eastern Swing
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Full Bronze
_1_ AC-B 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
Open Intermediate Silver
_1_ AC-C 444 Dan Cox Dr. Diane Cox Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Open
_2_ L-B2 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_X_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-B2 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 536 [12:34PM] OPEN CHAMPIONSHIP Bolero
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Full Bronze
_1_ AC-B 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
Open Intermediate Silver
_1_ AC-C 444 Dan Cox Dr. Diane Cox Arrowhead, AZ (Robert Doyle)
Open
_X_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-B2 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B2 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 537 [12:36PM] OPEN CHAMPIONSHIP Mambo
_1_ L-B1 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ

_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
Open Full Bronze
_1_ AC-B 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)
Open
_X_ L-B2 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-B2 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

[12:37PM] Lunch


Heat 538 [01:07PM] Cha Cha
International Bronze Open
_1_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Gold Open
_X_ L-A3 184 Colette Marotto Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
International Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B3 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
International Full Bronze Closed
_1_ G-B3 443 Ross Cirrincione Briana Santiago Paradise Valley, AZ

Heat 539 [01:09PM] Samba
International Bronze Open
_1_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Gold Open
_X_ L-A3 184 Colette Marotto Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
International Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B3 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
International Full Bronze Closed
_1_ G-B3 443 Ross Cirrincione Briana Santiago Paradise Valley, AZ

Heat 540 [01:10PM] Rumba
International Bronze Open
_1_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Gold Open
_X_ L-A3 184 Colette Marotto Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
International Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B3 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
International Full Bronze Closed
_1_ G-B3 443 Ross Cirrincione Briana Santiago Paradise Valley, AZ

Heat 541 [01:12PM] Paso Doble
International Bronze Open
_1_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B3 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
International Inteermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ

Heat 542 [01:13PM] Jive
International Bronze Open
_1_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B3 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI
International Full Bronze Closed
_1_ G-C1 443 Ross Cirrincione Briana Santiago Paradise Valley, AZ

Heat 543 [01:15PM] Cha Cha
International Bronze Open
_1_ L-B3 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Gold Open
_1_ L-A2 184 Colette Marotto Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
International Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A3 178 Laura Dugger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_1_ L-B2 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 544 [01:16PM] Samba
International Bronze Open
_1_ L-B3 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Gold Open
_1_ L-A2 184 Colette Marotto Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
International Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A3 178 Laura Dugger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_1_ L-B2 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 545 [01:18PM] Rumba
International Bronze Open
_1_ L-B3 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Gold Open
_1_ L-A2 184 Colette Marotto Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
International Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A3 178 Laura Dugger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_1_ L-B2 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 546 [01:19PM] Paso Doble
International Bronze Open
_1_ L-B3 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Gold Open
_1_ L-A2 184 Colette Marotto Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
International Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B2 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 547 [01:21PM] Jive
International Bronze Open
_1_ L-B3 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Gold Open
_1_ L-A2 184 Colette Marotto Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
International Newcomers Bronze Closed
_1_ L-B2 177 Susan Orne Slash Sharan Brookfield, WI

Heat 548 [01:22PM] Cha Cha
International Bronze Open
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Inteermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ

_1_ L-JR2 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 549 [01:24PM] Samba
International Bronze Open
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Inteermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
International Silver Open
_1_ L-C1 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI

Heat 550 [01:25PM] Rumba
International Bronze Open
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Inteermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ

_1_ L-JR2 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 551 [01:27PM] Paso Doble
International Bronze Open
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Newcomers Bronze Closed Paso Doble
_1_ L-A3 178 Laura Dugger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 552 [01:28PM] Jive
International Bronze Open
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A3 178 Laura Dugger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 553 [01:30PM] International OPEN CHAMPIONSHIP Cha Cha
_1_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Inteermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 178 Laura Dugger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_1_ L-YTH 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
International Full Bronze Closed
_1_ G-C1 443 Ross Cirrincione Briana Santiago Paradise Valley, AZ

Heat 554 [01:31PM] International OPEN CHAMPIONSHIP Samba
_1_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Silver Open
_1_ L-C2 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI
International Inteermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 178 Laura Dugger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_1_ L-JR2 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 555 [01:33PM] International OPEN CHAMPIONSHIP Rumba
_1_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Inteermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 178 Laura Dugger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_1_ L-YTH 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ

Heat 556 [01:34PM] International OPEN CHAMPIONSHIP Paso Doble
_1_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Inteermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 178 Laura Dugger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 557 [01:36PM] International OPEN CHAMPIONSHIP Jive
_1_ L-C1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Intermediate Bronze Closed
_1_ L-A3 178 Laura Dugger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
International Full Bronze Closed
_1_ G-B3 443 Ross Cirrincione Briana Santiago Paradise Valley, AZ

Heat 558 [01:37PM] International OPEN CHAMPIONSHIP Cha Cha
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 559 [01:39PM] International OPEN CHAMPIONSHIP Samba
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Inteermediate Bronze Closed
_1_ L-YTH 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
International Full Bronze Closed
_1_ G-C1 443 Ross Cirrincione Briana Santiago Paradise Valley, AZ
International Silver Open
_1_ L-C3 169 Wendy Walcott Oleksandr Kozhukhar Milwaukee, WI

Heat 560 [01:40PM] International OPEN CHAMPIONSHIP Rumba
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Full Bronze Closed
_1_ G-C1 443 Ross Cirrincione Briana Santiago Paradise Valley, AZ

Heat 561 [01:42PM] International OPEN CHAMPIONSHIP Paso Doble
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A2 178 Laura Dugger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

Heat 562 [01:43PM] International OPEN CHAMPIONSHIP Jive
_1_ L-C2 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI
International Newcomers Bronze Closed
_1_ L-A2 178 Laura Dugger Anton Silantev Paradise Valley, AZ
International Inteermediate Bronze Closed
_1_ L-B2 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ


Heat 563 [01:45PM] Semi-final Round Bronze Closed Rhythm Championship (CC/R/SW)
_6_ L-B 153 Holly Marcus Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
*S_ L-B 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
*S_ L-B 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_2_ L-B 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_5_ L-B 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
*S_ L-B 185 Julia Hall Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_1_ L-B 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_4_ L-B 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
*S_ G-B 455 Stanley Sharp Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 564 [01:49PM] Bronze Closed Rhythm Championship (CC/R/SW)
_1_ L-SR2 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-SR2 185 Anabel Konwiser Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ
_3_ G-SR2 452 Roy Noggle Addie Cahill Phoenix North, AZ

_1_ AC-C 442 Ken Carpenter Adelyne Carpenter Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_3_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
_2_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

Heat 565 [01:54PM] Bronze Closed Rhythm Championship (CC/R/SW)
_2_ L-A 153 Tiffany Thompson Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ L-A 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_3_ L-A 182 Grace Sherman Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_6_ L-A 187 Jessie Hu Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
_4_ G-A 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
_5_ G-A 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

Heat 563 [01:59PM] Final Round Bronze Closed Rhythm Championship (CC/R/SW)

Heat 566 [02:04PM] Bronze Closed Rhythm Championship (CC/R/SW)
_1_ L-SR1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_3_ L-SR1 162 Claudette Hartman Dillon Heggie Austin, TX
_2_ L-SR1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-SR1 185 Teddylen Guffey Bartolo Valenzuela Paradise Valley, AZ

_3_ AC-B 440 Chad Anders Lordes Anders Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_2_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Foteini Pangea)
_5_ AC-B 450 Tom Loschiavo Christine Loschiavo Chandler, AZ (Georgina Lerma)
_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)
_4_ AC-B 457 Steph Kingsley Holly Marcus Ahwatukee Phoenix, AZ (Terricia Iglecias)

Heat 567 [02:09PM] Bronze Closed Rhythm Championship (CC/R/SW)
_1_ L-C 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_2_ L-C 164 Brenda Hicks Richard Kaszas Cypress, TX
_6_ L-C 168 Lyndean Brick Oleg Koshil Mokena, IL
_3_ L-C 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_5_ G-C 442 Ken Carpenter Georgina Lerma Chandler, AZ
_4_ G-C 449 Tom Hicks Foteini Pangea Cypress, TX

Heat 568 [02:13PM] Silver Closed Rhythm Championship (CC/R/SW)
_1_ L-B 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-B 187 Judy Hacker Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ

_1_ L-C 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL

_1_ L-SR2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_2_ L-SR2 179 Wendy Walcott Daniel Skyler Milwaukee, WI

Heat 569 [02:18PM] Open Rising Star Rhythm Championship (CC/R/SW)
_3_ L-A 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ L-A 156 Mandy Anderson Oliver Dominguez Chandler, AZ
_1_ L-A 182 Sara McDermott Aleksandr Tarasenko Scottsdale, AZ
_4_ G-A 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_1_ L-SR1 173 Debbie Barcus Mason Navarrette Chandler, AZ

_1_ AC-B 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)

_1_ AC-SR2 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)

Heat 570 [02:26PM] Open Rising Star Rhythm Championship (CC/R/SW)
_5_ L-B 153 Judy Hacker Manny Carmona Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ L-B 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
_2_ L-B 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_4_ L-B 180 Jenny Weinstein Taras Slisarenko Scottsdale, AZ
_1_ L-B 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

_3_ L-SR2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-SR2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI
_2_ G-SR2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

_2_ AC-C 449 Tom Hicks Brenda Hicks Cypress, TX (Richard Kaszas)
_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

Heat 571 [02:34PM] Open Rhythm Championship (CC/R/SW/B/M)
_1_ L-A 160 Lauren Cross Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_2_ G-A 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ
_3_ G-A 451 Dr. Mike Musci Georgina Lerma Chandler, AZ

_2_ L-SR2 150 Jo Grossmann Alex Aillon Portland, OR
_1_ L-SR2 163 JoAnn Vetter Nikolay Karchev Mequon, WI
_3_ G-SR2 447 Ron Grossmann Jessi Aillon Portland, OR

_1_ AC-C 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

Heat 572 [02:42PM] Open Rhythm Championship (CC/R/SW/B/M)
_5_ L-B 156 Alexia Bertsatos Oliver Dominguez Chandler, AZ
_6_ L-B 160 Beverly Turnbow Myroslav Gavryliv Phoenix Central, AZ
_3_ L-B 173 Tracey Morrison-Flores Mason Navarrette Chandler, AZ
_7_ L-B 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL
_4_ L-B 184 Angel Brown Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ
_2_ L-B 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ
_1_ L-B 188 Susan Orne Alex Zarek Brookfield, WI

Heat 573 [02:50PM] Open Rhythm Championship (CC/R/SW/B/M)
_2_ L-SR1 152 Linda Hansen Ricky Bentzen Brookfield, WI
_1_ L-SR1 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI

_1_ AC-B 454 Ron Ripley Martha Keller Ft. Walton Beach, FL (Aaron Stowell)

_1_ AC-SR2 447 Ron Grossmann Jo Grossmann Portland, OR (Alex Aillon)

_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ
Silver Closed Rhythm Championship (CC/R/SW)
_1_ L-A 187 Tiffany Thompson Ilya Velednitsky Ahwatukee Phoenix, AZ
_2_ G-A 441 Chelsea Blandford Jasmine Kroll Paradise Valley, AZ

Heat 574 [02:58PM] Open Rhythm Championship (CC/R/SW/B/M)
_2_ L-C 159 Uda Shallop Tamerlan Gadirov Bloomfield Hills, MI
_1_ L-C 167 Linda Schneider-Jesser Kharyton Khomenko Northbrook, IL
_3_ L-C 181 Martha Keller Aaron Stowell Ft. Walton Beach, FL

Open Rhythm Senior Championship (CC/R/SW/B)
_1_ L-SR2 177 Margi Lockwood Slash Sharan Brookfield, WI

Open Rising Star Rhythm Championship (CC/R/SW)
_1_ L-JR 156 Adelyne Carpenter Oliver Dominguez Chandler, AZ


Heat 575 [03:06PM] Open Latin Championship (CC/S/R/PD/J) 5Dance
_1_ L-B 184 Colette Marotto Igor Ustymovych Paradise Valley, AZ

_1_ L-SR1 188 Linda Hansen Alex Zarek Brookfield, WI

Bronze Closed Latin Championship(CC/S/R)
_1_ L-A 178 Laura Dugger Anton Silantev Paradise Valley, AZ

_1_ L-B 186 Shannon Trezza Oleksiy Varyvoda Tucson, AZ

_1_ G-C 443 Ross Cirrincione Briana Santiago Paradise Valley, AZ

[03:14PM] Awards

Heat 576 [03:44PM] Waltz
Pre Bronze
_1_ A-PT1 436 Emily Myrkin Scottsdale, AZ

_2_ A-PT2 430 Raelyn Beckler Paradise Valley, AZ
_X_ A-PT2 458 Antonina Gully Scottsdale, AZ
_1_ A-PT2 433 Sadie Hall Paradise Valley, AZ

Heat 577 [03:46PM] Viennese Waltz
Pre Bronze
_1_ A-PT2 430 Raelyn Beckler Paradise Valley, AZ
_2_ A-PT2 433 Sadie Hall Paradise Valley, AZ

Heat 578 [03:47PM] Quickstep
Pre Bronze
_1_ A-PT1 436 Emily Myrkin Scottsdale, AZ

_1_ A-PT2 430 Raelyn Beckler Paradise Valley, AZ
_X_ A-PT2 458 Antonina Gully Scottsdale, AZ
_2_ A-PT2 433 Sadie Hall Paradise Valley, AZ

Heat 579 [03:49PM] Waltz
Beginner
_1_ A-TB 438 Catherine Wolfson Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze
_1_ A-PT2 430 Raelyn Beckler Paradise Valley, AZ
_2_ A-PT2 433 Sadie Hall Paradise Valley, AZ

Heat 580 [03:50PM] Viennese Waltz
Intermediate Bronze
_1_ A-PT2 430 Raelyn Beckler Paradise Valley, AZ
_2_ A-PT2 433 Sadie Hall Paradise Valley, AZ

Heat 581 [03:52PM] Quickstep
Intermediate Bronze
_1_ A-PT2 430 Raelyn Beckler Paradise Valley, AZ
_2_ A-PT2 433 Sadie Hall Paradise Valley, AZ

Heat 582 [03:53PM] Pre-Teen 1 Ballroom(W/Q)
_1_ AC-Y 459 Sean Popper Emily Myrkin Scottsdale, AZ

Heat 583 [03:56PM] JR1 Ballroom(W/T/Q)
_1_ AC-Y 435 Alex Jiang Grace Han Zeng Scottsdale, AZ

Heat 584 [04:01PM] Youth Ballroom(W/T/VW/FT/Q)
_1_ AC-Y 434 Ilya Ignatger Jaqueline Pop Scottsdale, AZ


Heat 585 [04:08PM] Cha Cha
Intermediate Bronze
_1_ A-JR2 431 Adelyne Carpenter Chandler, AZ
Intermediate Silver
_1_ A-YT 439 Chloe Zaenglein Gilbert, AZ

Heat 586 [04:10PM] Rumba
Intermediate Bronze
_1_ A-JR2 431 Adelyne Carpenter Chandler, AZ
Intermediate Silver
_1_ A-YT 439 Chloe Zaenglein Gilbert, AZ

Heat 587 [04:11PM] Eastern Swing
Intermediate Bronze
_1_ A-JR2 431 Adelyne Carpenter Chandler, AZ
Intermediate Silver
_1_ A-YT 439 Chloe Zaenglein Gilbert, AZ

Heat 588 [04:13PM] Mambo
Intermediate Silver
_1_ A-YT 439 Chloe Zaenglein Gilbert, AZ

Heat 589 [04:14PM] Cha Cha
Full Bronze
_1_ A-JR2 431 Adelyne Carpenter Chandler, AZ
Pre Silver
_1_ A-YT 439 Chloe Zaenglein Gilbert, AZ

Heat 590 [04:16PM] Rumba
Full Bronze
_1_ A-JR2 431 Adelyne Carpenter Chandler, AZ
Pre Silver
_1_ A-YT 439 Chloe Zaenglein Gilbert, AZ

Heat 591 [04:17PM] Eastern Swing
Full Bronze
_1_ A-JR2 431 Adelyne Carpenter Chandler, AZ
Pre Silver
_1_ A-YT 439 Chloe Zaenglein Gilbert, AZ

Heat 592 [04:19PM] Mambo
Pre Silver
_1_ A-YT 439 Chloe Zaenglein Gilbert, AZ


Heat 593 [04:20PM] Cha Cha
Pre Bronze
_1_ A-PT1 436 Emily Myrkin Scottsdale, AZ

_1_ A-PT2 430 Raelyn Beckler Paradise Valley, AZ
_X_ A-PT2 458 Antonina Gully Scottsdale, AZ
_2_ A-PT2 433 Sadie Hall Paradise Valley, AZ

Heat 594 [04:22PM] Samba
Pre Bronze
_1_ A-PT2 430 Raelyn Beckler Paradise Valley, AZ
_2_ A-PT2 433 Sadie Hall Paradise Valley, AZ

Heat 595 [04:23PM] Rumba
Pre Bronze
_1_ A-PT1 436 Emily Myrkin Scottsdale, AZ

Heat 595A [04:25PM] Intermediate Gold Paso Doble
_1_ A-JR1 461 Grace Han Zeng Scottsdale, AZ

Heat 596 [04:26PM] Jive
Pre Bronze
_1_ A-PT1 436 Emily Myrkin Scottsdale, AZ

_2_ A-PT2 430 Raelyn Beckler Paradise Valley, AZ
_X_ A-PT2 458 Antonina Gully Scottsdale, AZ
_1_ A-PT2 433 Sadie Hall Paradise Valley, AZ

Heat 597 [04:28PM] Cha Cha
Beginner
_1_ A-TB 438 Catherine Wolfson Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze
_1_ A-PT2 430 Raelyn Beckler Paradise Valley, AZ
_2_ A-PT2 433 Sadie Hall Paradise Valley, AZ

Heat 598 [04:29PM] Samba
Intermediate Bronze
_1_ A-PT2 430 Raelyn Beckler Paradise Valley, AZ
_2_ A-PT2 433 Sadie Hall Paradise Valley, AZ

Heat 599 [04:31PM] Jive
Beginner
_1_ A-TB 438 Catherine Wolfson Scottsdale, AZ
Intermediate Bronze
_1_ A-PT2 430 Raelyn Beckler Paradise Valley, AZ
_2_ A-PT2 433 Sadie Hall Paradise Valley, AZ

Heat 600 [04:32PM] Rumba
Pre Bronze
_1_ AC-PT1 459 Sean Popper Emily Myrkin Scottsdale, AZ

Heat 601 [04:34PM] Pre-Teen 1 Latin(CC/J)
_1_ AC-Y 459 Sean Popper Emily Myrkin Scottsdale, AZ

Heat 602 [04:37PM] JR1 Latin(CC/S/J)
_1_ AC-Y 435 Alex Jiang Grace Han Zeng Scottsdale, AZ

Heat 603 [04:41PM] Youth Latin(CC/S/R/PD/J)
_1_ AC-Y 434 Ilya Ignatger Jaqueline Pop Scottsdale, AZ

[04:49PM] Awards

Desert Dance Classic 2020 - Session 4

[08:00PM] Welcome Everyone

[08:15PM] Armer Foundation for Kids Charity Mix & Match

[08:40PM] Featured Preformers-Shane and Shannon Jensen

Pro heat 10 [08:45PM] Open American Style Smooth (W/T/F/VW)
SPONSORED BY KRISTINE KECK
_4_ 158 Darren Franco Francis Aprile Ahwatukee Phoenix, AZ
_1_ 167 Kharyton Khomenko Anastasiya Khomenko Northbrook, IL
_5_ 171 David Leffers Haylee Hughes Chandler, AZ
_2_ 178 Anton Silantev Olga Akopova Paradise Valley, AZ
_3_ 182 Aleksandr Tarasenko Bonnie Tarasenko Scottsdale, AZ

Pro heat 11 [09:00PM] Open International Style Ballroom(W/T/VW/FT/Q)
_1_ 178 Anton Silantev Olga Akopova Paradise Valley, AZ

[09:06PM] Awards - Pro Heat 10-11 Professional

[09:27PM] Featured Performers-Shane and Shannon Jensen

Pro heat 12 [09:32PM] Open American Style Rhythm (CC/R/SW/BOL/MAM)
SPONSORED BY DR. MIKE MUSCI & ALEXIA BERTSATOS
_5_ 156 Oliver Dominguez Georgina Lerma Chandler, AZ
_7_ 158 Darren Franco Kelsey Marie Ahwatukee Phoenix, AZ
_6_ 160 Myroslav Gavryliv Francis Aprile Phoenix Central, AZ
_4_ 164 Richard Kaszas Foteini Pangea Cypress, TX
_2_ 172 Ryan Lockhart Danelle Lockhart Carmel Mountian Ranch, CA
_8_ 176 Tyler Saccomann Ana Yanez Chandler, AZ
_1_ 187 Ilya Velednitsky Mariya Ilchenko Ahwatukee Phoenix, AZ
_3_ 188 Alex Zarek Oleksandra Kharchenko Brookfield, WI

Pro heat 13 [09:50PM] Open International Style Latin(CC/S/R/PD/J)
SPONSORED BY UDA SHALLOP
_3_ 160 Myroslav Gavryliv Francis Aprile Phoenix Central, AZ
_2_ 178 Anton Silantev Olga Akopova Paradise Valley, AZ
_1_ 180 Taras Slisarenko Anastasiia Konieva Scottsdale, AZ

[10:10PM] Heat 12-13 Professional Awards
[10:20PM] Featured Performers-Shane and Shannon Jensen
[10:30PM] Good Evening